در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
9

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 مرداد 1387 08:30

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

قفل شدن ويندوز هنگام نصب درايور کارت صدا

توسط jannati » دوشنبه 28 مرداد 1387 08:49

دوستان عزیز سلام
من تا همین یکی دوهفته پیش بعد از نصب ویندوز XP sp1 راحت کارت صدامو با درایوری که داشتم نصب میکردم.چند روز پیش ویندوزم رو مجددا نصب کردم.اما موقع نصب کارت صدا وقتی درایور داره از رو CDخونده میشه ویندوز قفل میکنه و کارت صدا نصب نمیشه....فکر کردم مشکل از cd باشه.درایور رو از روی اینترنت دانلود کردم و از روی اون هم نصب کردم .همین مشکل رو داشت.باید کارت صدامو عوض کنم؟ :lol:
مشکل کجاست؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 29 مرداد 1387 00:40

کارت صداي شما از چه نوع است:

Onboard - که در اين صورت مشکل مربوط است به خرابي مدار مجتمع اون و اگر مدل معروف باشد امکان تعويض چيپست هست. هزينه حدود 10 تومان هست.

Internal - اول مطمئن شويد که کارت از شکاف (Slat) خودش خارج نشده باشه يا نصفه داخل باشه. اگر مشکل از اين نبود جاي اون را عوض کنيد و روي slat هاي ديگه آزمايش کنيد. مطمئن شويد که مشکل از PCI bridge و PCI Bus سالم است و درايور آنها نيز نصب شده است (خودکار ويندوز نصب مي کند مگر زماني که کارتي ناشناخته هنگام مصب ويندوز روي آن باشد) درنهايت وقتي مطمئن شديد که مشکل از Slat PCI نيست مي توانيد اطمينان داشته باشيد که کارت صدا آسيب ديده است.

External - اگر شما از کارت صداي پيشرفته استفاده مي کنيد در مرحله اول از سلامت کابل اتصال دهنده اطمينان حاصل کنيد، سپس منبع تغذيه کارت  (در صورت وجود) را بررسي کنيد. در نهايت ممکن است کارت صداي شما مشکل داشته باشد.

:-x  ماله شما کدوم هست؟
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط jannati » سه شنبه 29 مرداد 1387 08:55

ممنون که جواب داديد
مال من onbordنيست.ازهمين معمولي هاست که روي main جا ميخورد.جازدن کارت رو چک کرده ام.ولي جابه جا نکرده ام.آزمايش مي کنم .
فقط اين PCI busرو چطور آزمايش کنم؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 29 مرداد 1387 16:18

jannati,

اين چند راه داره، ساده ترينش آزمايش با يک قطعه ديگه مثل فاکس يا کارت شبکه، کارت TV و موارد مشابه هست.
البته به کمک نرم افزار هم مي شه که يه کم دشوارتر هست.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط jannati » شنبه 2 شهریور 1387 07:07

جاي کارت رو عوض کردم نصب شد. :smile: