در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

883

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 14 اسفند 1386 13:30

آرشيو سپاس: 389 مرتبه در 151 پست

فيلم دروغ ها با بازي گلشيفته فراهاني،لئوناردو دي کاپريو و راسل کرو

توسط H@med » پنج شنبه 7 شهریور 1387 11:06

[align=center]فيلم «مجموعه دروغ ها» با بازي گلشيفته فراهاني، لئوناردو دي کاپريو و راسل کرو[/align]فيلم Body of Lies محصول سال ۲۰۰۸ با شركت لئوناردو دي كاپريو و راسل كرو در ۱۰ اكتبر امسال به نمايش عمومي در خواهد آمد؛ در اين فيلم گلشيفته فراهاني هنرمند تواناي ايراني نيز ايفاي نقش نموده است.   البته شنيده ها حاكي از اين است بعد از اين فيلم بازي در فيلم جديد ديگري نيز به وي پيشنهاد شد كه در زمان خروج از كشور براي اين مقدمات كار به وي اطلاع دادند كه ممنوع الخروج است و دليل آن نيز گويا اين موضوع مي باشد كه وزارت ارشاد اعلام كرده كه بازيگران براي بازي در فيلم هاي خارج از كشور بايد اجازه نامه رسمي بگيرند.روز جمعه 10 اکتبر 2008 برابر با 19 مهرماه سال 1387 نمايش فيلمي در سينماهاي امريکا و انگلستان آغاز مي شود که به واسطه يک ويژگي مهم براي ايرانيان جذاب و مهم است. «مجموعه دروغ ها» جديدترين فيلم کارگردان کهنه کار سينماي امريکا ريدلي اسکات در اين روز به پرده سينماها مي رود که نام يک بازيگر شناخته شده سينماي ايران در ميان اسامي دست اندرکاران آن به چشم مي خورد؛ گلشيفته فراهاني.
پس از آنکه سايت سينمايي معتبر imdb حدود 10 روز پيش نام گلشيفته فراهاني را به جمع بازيگران اين فيلم اضافه کرد، کمپاني برادران وارنر هم چهارشنبه شب در تريلر جديدي که از فيلم منتشر کرد (در اينجا مي توانيد ببينيد) تصاويري از بازي فراهاني را قرار داد تا سرانجام شايعه يي که يک سال است در محافل سينمايي و رسانه يي به گوش مي رسد، تاييد شود. سايت imdb هنوز توضيحي درباره نقش فراهاني و نام شخصيتي که او آن را ايفا مي کند ارائه نداده است اما تا پيش از اين از درج نام اين بازيگر در ليست دست اندرکاران فيلم «مجموعه دروغ ها» با نام اصلي Body of lies خودداري مي کرد.فيلم بر مبناي کتابي به همين نام نوشته ديويد ايگناتيوس يادداشت نويس معروف روزنامه واشنگتن پست ساخته شده است. اين کتاب آوريل سال 2007 به بازار آمد و بلافاصله حقوق سينمايي آن توسط کمپاني معروف برادران وارنر خريداري شد. رمان «مجموعه دروغ ها» مضموني در ارتباط با مبارزه با تروريسم دارد و داستان يک مامور سيا به نام راجر فريس است که براي پيدا کردن يک تروريست مهم از سران القاعده به نام «سليمان» به اردن مي رود. کتاب تا حدودي به نقد سياست هاي مداخله گرايانه آمريکا مي پردازد و در مجموع اثر منتقدانه يي محسوب مي شود. در برگردان سينمايي اين رمان تغييراتي ايجاد مي شود که يکي از مهم ترين آنها اضافه شدن شخصيتي به نام «عايشه» است که در داستان اصلي با نام «آليس» وجود داشت. شخصيتي که قهرمان داستان در جريان پيدا کردن سليمان دلباخته اش مي شود. ويليام موناهان فيلمنامه نويس اسکاربرده به خاطر فيلم معروف «مردگان» مارتين اسکورسيزي که کار بازنويسي و اقتباس از داستان اصلي را برعهده داشته، شخصيت عايشه را در قالب يک پرستار تصوير کرده که البته هنوز جزئيات کامل آن مشخص نيست. گلشيفته فراهاني ايفاگر اين نقش است در حالي که نقش نخست فيلم را لئوناردو دي کاپريو بازي مي کند و راسل کرو هم بازيگر نقش مهم ديگري در فيلم است. فيلمبرداري فيلم سال گذشته آغاز شد و بخش هاي مربوط به اردن در شهر رباط مراکش فيلمبرداري شده است. گفته مي شود بعد از انتخاب گلشيفته فراهاني براي بازي در فيلم سازندگان آن تغييراتي در فيلمنامه اوليه انجام داده اند تا حضور فراهاني در فيلم با موازين خاص حقوقي و قانوني کشور در تضاد نباشد. ريدلي اسکات کارگردان کهنه کار انگليسي در فيلم هايش همواره تلاش داشته نگاهي چندجانبه به مضامين داشته باشد و گواه آن فيلم معروف «ملکوت آسمان» است که در آن تصويري واقع گرايانه از مسلمانان ارائه و به طور ضمني از صلاح الدين ايوبي ستايش مي شود. حضور بازيگران ايراني در فيلم هاي هاليوودي سابقه طولاني دارد اما در چند سال اخير تعدادي از بازيگران فعال فعلي سينماي ايران امکان حضور در چند فيلم مهم هاليوود را يافته اند که مهم ترين آنها همايون ارشادي است که سال گذشته فيلم «بادبادک باز» با بازي او در سينماهاي جهان اکران شد. او هم اينک مشغول بازي در فيلم جديد الخاندرو آمه نابار با نام «آگورا» است. با اين همه حضور فراهاني در فيلم جديد ريدلي اسکات که بسياري از اکنون آن را از شانس هاي مسلم اسکار 2009 مي دانند سرفصل جديدي در حضور بازيگران سينماي ايران در عرصه هاي بين المللي خواهد گشود.

[align=center]گلشيفته فراهاني ممنوع الخروج شد!
بازي گل شيفته در اين فيلم توجه بسياري را جلب كرد؛ به دنبال آن بود كه پيشنهادات تازه اي به وي داده شد و وي ‏ديروز براي بررسي اين پيشنهادها عازم سفر بود كه براثر ممانعت مسئولين وزارت ارشاد از سفر بازماند. جالب اين ‏است كه گل شيفته فراهاني نيز در فروگاه متوجه ممنوع الخروجي خود شد در حاليكه پيش از اين بارها از كشور خارج ‏شده و هرگز مسئله اي نيز نداشته است.
‏به گزارش روز آنلاين ، گفته مي شود ‏مسئولين وزارت ارشاد به اين علت مانع سفر وي شده اند كه به اعتقاد آنان بازيگران ايراني براي بازي در فيلم هاي ‏خارجي نيز بايد از ارشاد"‏‎ ‎مجوز" بگيرند.
ريدلي اسكات كارگردان كهنه كار انگليسي در فيلم هايش همواره تلاش داشته نگاهي چندجانبه به مضامين داشته باشد كه ‏گواه آن فيلم معروف "ملكوت آسمان" است كه در آن تصويري واقع گرايانه از مسلمانان ارائه و به طور ضمني از ‏صلاح الدين ايوبي ستايش مي شود. ‏
در اين فيلم بازيگران مسلمان ديگري چون بيژن دانشمند، علي سليمان، عمر بردوني، مهدي نبو و علي خليل نيز بازي ‏كرده اند.

[align=center]جدیدترین خبر ها از گلشیفته فراهانی[/align]

جام جم: گلشیفته فراهانی ممنوع‌الخروج نیست

سینمای ما - پس از این که خبرگزاری ایرنا، خبری مبنی بر ممنوع‌الخروج شدن گل‌شیفته را آن‌لاین کرد، روزنامه جام جم خبر داد که:

در پي انتشار ممنوع الخروج شدن گلشيفته فراهاني بازيگر سينمابه خاطر بازي در يك فيلم خارجي يكي از بستگان نزديك وي در گفتگو با خبرنگار روزنامه جام جم چنين مساله‌اي را تكذيب كرد.
ديروز و پس از انتشار خبر ممنوع الخروج شدن گلشيفته فراهاني، يكي از مسوولان فرودگاه امام خميني (ره) كه در اين زمينه اطلاعات دقيقي دارد، به خبرنگار ما گفت: گلشيفته فراهاني نه تنها ديروز بلكه در طول شش ماه گذشته نيز قصد خروج از كشور را نداشته و به هيچ وجه خبر ممنوع الخروجي او در اين فرودگاه صحيح نيست. همچنين پس از ساعت ها تلاش، توانستيم با يكي از نزديكان وي نيز تماس بگيريم.

اين فرد كه تمايلي به ذكر نام خود نداشت اعلام كرد: گلشيفته فراهاني براي ايفاي نقش در يك فيلم خارجي يك شرط اساسي داشته و آن هم اين بوده كه در صحنه هاي مختلف فيلم حجاب كامل داشته باشد و در صحنه هايي نيز كه بنا به اقتضاي داستان، اين مسئله ممكن نبوده، حتما بايد از كلاه گيس استفاده كند.

از سوي ديگر اين فرد نزديك به اين بازيگر نيز تاكيد كرد كه «گلشيفته فراهاني» از پيش از عيد نوروز و اواخر سال 86 كه از يك سفر خارج از كشور بازگشته، به هيچ وجه قصد خروج از كشور را نداشته و فعلا نيز قصد خروج از كشور را ندارد.

از سوی دیگر خبرگزاری ایرنا که برای اولین بار خبر ممنوع‌الخروج شدن گل‌شیفته و احتمال توقیف دو فیلم روی اکران با بازی او را پخش کرده بود در خبری دیگر از بالا رفتن فروش این دو فیلم خبر داد:

ایرنا :حضور و موافقت گلشيفته فراهاني بازيگر سينماي ايران در يكي از فيلم‌هاي هاليوودي و برخي حرف و حديث‌هايي كه براي رفتن او به خارج از كشور پيش آمده، بازار دو فيلم در حال اكران اين بازيگر را داغ كرده است . فراهاني قرار بود در روزهاي اخير در سفرب به خارج از كشور در يك فيلم هاليوود و به عنوان نقش مقابل يكي از بازيگران سينماي آمريكا، حضور يابد كه نرفتن او همران با شايعاتي به نفع فيلم‌هاي ديوار و هميشه پاي يك زن در ميان است شد. به گزارش خبرنگار ايرنا، شايعه توقيف فيلم‌هاي ياد شده به دليل حرف و حديث‌هاي يادشده پيرامون سفر فراهاني، مخاطبين را نسبت به ديدن آثار در حال اكران اين بازيگر حساس كرد. فراهاني در فيلم‌هاي ديوار و هميشه پاي يك زن در ميان است كه داراي مضموني اجتماعي هستند، به عنوان نقش محوري حضور دارد. هميشه پاي يك زن در ميان است با فروش تصاعدي از مرز پنج ميليارد ريال و ديوار كه چند روز پيش فروشي لاك پشتي داشت با جهش روبه رو شده است.

اما حرف‌های پخش کننده فیلم دیوار در گفتگو با خبرگزاری ایلنا هم خواندنی است: در حاليکه شايعاتي درزمينه به وجود آمدن مشکل براي نمايش دو فيلم ديوار و هميشه پاي يک زن در ميان است به خاطر حساسيت هاي مربوط به بازي گلشيفته فراهاني در آخرين ساخته ريدلي اسکات در کنار لئوناردو دي کاپريو منتشر شده است سيروس تسليمي پخش کننده فيلم ديوار صحت هر گونه خبري دراين زمينه رابعيددانست.
تسليمي باانتقاد از انتشار اينگونه شايعات ،در گفت وگو باايلنا گفت :بعيد مي دانم مشکلي براي فيلم ديوار به وجود آيد.تلاشهاي خبرنگار ايلنا براي کسب اطلاعات بيشتر دراين زمينه ادامه دارد .

منبع خبر : سینمای ما، ایرنا، ایلنا و جام جم


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
فیلم آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع پرینتر (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

phpBB | CentralClubs