در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
627

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 مهر 1385 10:58

ناوگان منطقه دوم

آرشيو سپاس: 315 مرتبه در 152 پست

توسط Yasser » دوشنبه 11 شهریور 1387 10:04

pervis.ir عزیز
ایشون اگر روال عادی رو طی میکرد در سال 88 میتونستن به درجه سرتیپ دومی برسن.

همونطور که در سوابق ایشون میبینین ایشون به دلیل ابراز شایستگی مفتخر به 2 سال ارشدیت شدند.
همینطور اگر دقت کنین ایشون دوره دافوس رو در سال 78 گذروندن که طبق دستورالعمل های جاری ارتش افراد با گذروندن این دوره هم یک تا یک و نیم سال ارشدیت میگیرن. از اونجا که ایشون در سال 85 هم به جانشینی نیروی هوایی رسیدن طبق روال جاری و دستورالعمل های ارتش ، فرماندهان و امرای رده بالا  باید در دوره عالی داعا یا دانشگاه عالی دفاع ملی هم شرکت کنن و پس از گذروندن اون دوره هم به یک و نیم سال ارشدیت دست پیدا میکنن.

البته طبق روال جاری هیئت روسای یک نیروی ارتش دارای درجه سرتیپی هستند. البته اگر فرد طبق پروسه لازم در زمان به دست گرفتن مسئولیت جانشینی و یا معاونت های نیرو به درجه سرتیپی نرسیده باشه ، این درجه بنا به درخواست فرمانده نیرو به صورت موقت به فرد اعطا میشه تا مراحل لازم در موردش طی بشه.

از طرفی اگر ایشون سرتیپ دوم هم بوده باشه، حکم فرماندهی کل قوا مبنی بر مسئولیت فرماندهی نیرو که در اون با درجه سرتیپی خطاب شدند در دستور نیرو به منزله ترفیع درجه هم تلقی میشه.

هادي آقازاده 2 عزیز
در خصوص اون شخص 25 ساله بیشتر دقت کنید چون این مسئله در ارتش در زمان صلح کاملاً بعید هست و غیر قابل پذیرش.

امیدوارم توضیح لازم کافی بوده باشه.
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral

Moderator

Moderator

no avatar
2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » سه شنبه 12 شهریور 1387 17:32

.

فرمانده جديد نيروي هوايي ارتش صبح امروز با حضور سرلشكر صالحي معارفه شد.

در مراسمي كه صبح امروز سه شنبه با حضور امير سرلشكر صالحي فرمانده كل ارتش، امير دادرس معاون همانگ كننده كل ارتش و جمعي از فرمانده نيروي هوايي ارتش برگزار شد،
سرلشكر صالحي با تقدير از زحمات امير خلبان ميقاني در مدت حضور به عنوان فرمانده نيروي هوايي ارتش،

امير خلبان حسن شاه صفي را به عنوان فرمانده جديد اين نيرو معرفي كرد.

**

امير محسن دره‌باغي به عنوان جانشين جديد فرمانده نيروي هوايي ارتش منصوب شد.

در مراسمي كه صبح امروز با حضور سرلشكر صالحي فرمانده كل ارتش برگزار شد، وي ضمن تقدير از امير شاه صفي كه اكنون به عنوان فرمانده جديد هوايي ارتش منصوب شده،
امير محسن دره‌باغي را به عنوان جانشين جديد فرمانده نيروي هوايي ارتش معرفي كرد.

امير دره‌باغي پيش از اين به عنوان فرمانده پايگاه هوايي چابهار به خدمت مشغول بوده است.

فارس

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
38

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 19 بهمن 1386 15:17

آرشيو سپاس: 22 مرتبه در 11 پست

توسط armin19801 » شنبه 16 شهریور 1387 10:01

معذرت مي خواهم
چرا پست من حذف شده؟
حرف بدي زدم؟

Mahdi1944: اگر پستي حذف شده فقط و فقط به صورت PM به مدير بخش، اعضاي شوراي نظارت و يا بنده PM بديد و متن و موضوع پست رو هم در اون قيد کنيد تا بررسي بشه، به اينگونه‌ سوالات در پست ها جوابي داده نخواهد شد و در صورت تکرار، به صورت مرحله‌اي پست‌هاي فرد حذف خواهد شد

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
167

تاريخ عضويت

دوشنبه 9 اردیبهشت 1387 11:59

آرشيو سپاس: 18 مرتبه در 15 پست

توسط persepolis52-6-16 » شنبه 16 شهریور 1387 12:00

armin19801 نوشته است:معذرت مي خواهم
چرا پست من حذف شده؟
حرف بدي زدم؟

البته پست من هم حذف شده ولي خب اين فرمانده جديد هم آدم خوبيه...من پرس و جو كردم مومن درست و حسابي و خوش اخلاقيه...شاگرد همون عقابهاي تيزپرواز بوده ديگه :-)

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
38

تاريخ عضويت

توسط armin19801 » سه شنبه 14 آبان 1387 18:44

[quote="shahbaz"]
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

[

امير شاه صفي در سال 1375 دوره عالي رسته‌اي و در سال 1378 دوره فرماندهي وستاد را در دانشكده دافوس ارتش با موفقيت به اتمام رسانيد.

این یعنی ایشون در سال 75 سروان بوده و تازه دوره عالی رسته ای رو گذرونده و ناگهان کشف شده و در عرض 3 سال سرهنگ شده و برای دافوس اعزام گشته
آخه من دیدم که بقیه چه جوری توی جنگش ترفیع گرفتن
عجیب برام
نه سرهنگ خلبان دوران نه یاسینی نه خلعتبری نه کسی دیگه
والله علم به حقایق الامور

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » سه شنبه 14 آبان 1387 19:29

armin19801,  عزيز
دوستان اطلاعات بهتري دارند ولي فکر ميکنم گذراندن دوره دافوس ارتباطي با دوره سرهنگي ندارد و ميتوان قبل از رسيدن به درجه سرهنگي دوره دافوس را طي کرد.

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

توسط MOHAMMAD JAFAR » سه شنبه 14 آبان 1387 20:04

حالا فعلا از وقتي ايشون اومده ما صحبتهاي خيالي از زبانشان نمي شنويم و علاوه بر اين به ناوگان سوخترسان نهاجا يک  هم 747 تانکر اضافه شده.
انشا ا... که ايشان بتوانند پروژه تذرو را احيا کنند و همچنين پروژه صاعقه را وارد مرحله ي جديدتري بکنند.
دوستان یادتون هست که سرتیپ میقانی همون اوایل که اومده بود یک مرتبه  توی برنامه تلویزیونی ارتش صحبت کرد و گفت که ما از همین امروز ورود هرگونه قطعه از خارج را ممنوع می کنیم و ... تا همین اواخر که همگی می دیدید که چه می گفت!
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
38

تاريخ عضويت

توسط armin19801 » چهارشنبه 15 آبان 1387 09:49

navid missle نوشته است:armin19801,  عزيز
دوستان اطلاعات بهتري دارند ولي فکر ميکنم گذراندن دوره دافوس ارتباطي با دوره سرهنگي ندارد و ميتوان قبل از رسيدن به درجه سرهنگي دوره دافوس را طي کرد.

حتما دوستان اطلاعات بهتری دارند
ولی جهت اطلاع عرض میکنم یک فرد با مدرک دیپلم وارد دانشگاه افسری شده و پس از گذراندن دوره چهار ساله آن به درجه ستوان دومی و دانشنامه لیسانس مفتخر ودر رشته خود کارشناس میشود.یعنی توانایی فرمانده یگان تا گروهان را دارا میباشد. سپس پس از نائل شدن به درجات ستوان یکمی و سروانی پس از سه سال ارشدیت در درجه سروانی (یعنی سال سوم داشتن درجه سروانی)برای دوره عالی رسته ای اعزام میشود از سال 1350 دوره عالی رسته ای نیروی هوایی در مرکز آموزشهای هوایی واقع در تهران نو ایستگاه فرودگاه  به افسران جزء واجد شرایط داده میشود.
سپس افسر به درجه سرگردی نائل و افسر ارشد  میشود.
بعد از چهار سال به درجه سرهنگ دومی و سپس بعد ازچهار سال به درجه سرهنگ تمامی نائل و توانایی فرماندهی یگان تا هنگ و یاگردان هوایی را دارا می باشد
معمولا در درجه سرهنگی گروهی از افسران ارشد که دست چین شده هستند(حالا این معیار بستگی به زمان دارد آن زمان یک سری معیار ها الان یک سری معیار های دیگر)به دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش (همان دانشگاه جنگ قبل از 57) اعزام شده و دوره دافوس(مخفف دانشکده فرماندهی و ستاد)را دیده و به سطح فرماندهی یگان تا هنگ شکاری و یا تیپ می رسند.و دانشنامه فوق لیسانس دریافت میکنند.
بدیهی است سرهنگی درجه است نه دوره!

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » چهارشنبه 15 آبان 1387 13:42

armin19801, عزيز
بله من هم ميدونم سرهنگي درجه است و نه دوره
منظور من اين بود که براي طي کردن دوره دافوس الزاما نبايد سرهنگ باشيد و ميتوان پيش از رسيدن به درجه سرهنگي اين دوره را طي کرد. ولي براي اينکه به درجه سرهنگي برسيد حتما بايد دوره دافوس رو گذرونده باشيد
اين رو من تو اينترنت خوندم و مطمئن نيستم ولي فکر ميکنم درست باشه

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
38

تاريخ عضويت

توسط armin19801 » چهارشنبه 15 آبان 1387 15:20

navid missle نوشته است:armin19801, عزيز
بله من هم ميدونم سرهنگي درجه است و نه دوره
منظور من اين بود که براي طي کردن دوره دافوس الزاما نبايد سرهنگ باشيد و ميتوان پيش از رسيدن به درجه سرهنگي اين دوره را طي کرد. ولي براي اينکه به درجه سرهنگي برسيد حتما بايد دوره دافوس رو گذرونده باشيد
اين رو من تو اينترنت خوندم و مطمئن نيستم ولي فکر ميکنم درست باشه

برای رسیدن به درجه سرهنگی باید دوره عالی رسته ای را گذراند.
دافوس پیش نیاز درجه امیری(تیمساری) یعنی سرتیپ به بالا است.

قبلي