در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت مواد غذايي به بحث بپردازيد.
Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

3050

تشکر کرده: 29 مرتبه
تشکر شده: 134 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 اسفند 1384 03:45

آرشيو سپاس: 1566 مرتبه در 615 پست

مصرف چند عدد گردو پس از هر وعده غذايي موجب مي‌شود ....

توسط Dr.Akhavan » دوشنبه 11 شهریور 1387 08:52

[align=center]مصرف چند عدد گردو پس از هر وعده غذايي موجب مي‌شود چربي موجود در غذا بر رگ‌ها تاثير منفي نداشته باشد[/align]طی یک تحقیق جدید دانشمندان دريافته‌اند مصرف چند عدد گردو پس از هر وعده غذايي موجب مي‌شود چربي موجود در غذا بر رگ‌ها تاثير منفي نداشته باشد. آنها می گویند حتي مصرف روغن زيتون نيز كه براي قلب و رگ‌هاي خوني مفيد است، چنين تاثير فوق‌العاده‌اي ندارد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، محققان ۲۴ نفر غيرسيگاري را كه از وزن و فشار خون معمولي نيز برخوردار بودند، مورد بررسي قرار دادند. نيمي از آنها كلسترول طبيعي داشتند و نيمي ديگر نيز داراي كلسترول بالا بودند.

به برخي از داوطلبان ۲ وعده غذاي پرچرب داده شد و يك هفته در ميان همين برنامه را ادامه دادند. به گروه دوم نيز غذاهاي مشابه شامل ساندويچ مرغ با سس و پنيز پيتزا و يك كاسه ماست پرچرب داده شد، اما به گروه اول پس از يكي از اين وعده‌هاي غذايي ۵ قاشق روغن زيتون و به گروه دوم ۸ عدد گردو داده شد.

آزمايش‌ها نشان داد  هم روغن زيتون و هم گردو به كاهش تجمع اكسيدان‌ها پس از صرف يك وعده غذاي پرچرب كمك مي‌كند و مانع از سختي رگ‌ها مي‌شود.

اما مشخص شد كه افزودن گردو به غذا صرف نظر از ميزان كلسترول كمك مي‌كند تا رگ‌ها حالت الاستيكي و انعطاف‌پذيري خود را نيز حفظ كنند.اين وضعيت موجب انبساط رگ‌ها شده و جريان خون به راحتي از درون رگ‌ها گذر كرده و از تجمع چربي جلوگيري مي‌كند و در ضمن مانع افزايش فشار خون مي‌شود

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان