در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 16 شهریور 1387 12:27

big-man,
از تظر قيمت با توجه به افتي که جديدا بازار داشته، کمي گران هست، اما اگر طيق روال يک ماه پيش حساب کنيد، بله، قيمت مناسب هست، بهتره قيمتهاي به روزي بگيريد، فکر ميکنم بايد حدود 1 ميليون و 200 هزار تومان باشه
از نظر گرافيک هيچ مشکلي نداره و کارت گرافيک اون واقعا قدرتمند هست و مناسب براي بازيهاي فعلي، اما به طور کلي لبتاپ به خاطر حساسيت و ضرافتي که داره، براي بازي کردن مناسب نيست، مخصوصا بازيهايي که در اون جنگ وجود داره و فرد معمولا محکمتر کليدها رو فشار ميده!
از نظر گرافيک با همتاي دقيقا همين مدل خودش در PC کاملا قابل رقابت هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
MASTER

Major I

Major I

نماد کاربر
301

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 14 شهریور 1385 07:00

آرشيو سپاس: 44 مرتبه در 19 پست

توسط bmyazdani » جمعه 5 مهر 1387 15:23

سلام به همه دوستان عزیز
من قصد خرید لپ تاپ با بودچه حداکثر 1.6 میلیون رو دارم لطفا راهنمایی کنید با انتظاراتی که دارم بهترین انتخابی که می تونم داشته باشم چی هست؟

انتظارات:
اول از هر چیز اینکه من یه لپ تاپ سخت کار با طول عمر بالا می خوام،روزانه حدود از 10-12 ساعت با کامپیوتر کار می کنم
و می خوام که 4 سال یا بیشتر کار کنه.
قدرت پردازش بالا
Performance مناسب.
کار های گرافیکی و بازی انجام نمی دهم و احتیاجی به گرافیک بالا ندارم.
=====================
سیستم هایی خودم مد نظر دارم این مدل ها هستند( لطفا در انتخاب کمکم کنید و اگر مورد مناسب تری هست لطفا معرفی کنید):

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کدامیک از این لپ تاپ ها برای کار روزانه به مدت طولانی برای چند سال مناسب تر هستند؟ موردی که خودم فعلا در نظر گرفتم latitude D630  به دلیل استحکام بالا ولی hp  امکانات مناسب تری نسب به بقیه داره، در مورد سونی هم طراحی زیبا مد نظرم نیست و بیشتر همون سخت کار بودن برام مهمه.

بهترین انخابی که می تونم داشته باشم چیست؟
باتشکر

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 5 مهر 1387 15:33

bmyazdani,
اگر ميخواهيد در برابر ضربه و ... مقاوم باشه، DELL رو انتخاب کنيد
اگر ميخواهيد با قيمت پايين‌تر مشخصات سخت افزاري بهتر داشته باشيد، HP، اما روي دوام اون زياد نبايد حساب کنيد
اگر ميخواهيد کم حجم، زيبا و ثبات کار بالا داشته باشه، Sony، با سوني ميشه به مدت طولاني يکنواخت کار کرد بدون اينکه به مشکل افت سرعت هنگام کار برسيد و نياز به ريست داشته باشه  که اين به دليل دقت در ساخت اون هست، به طور کلي سوني رو پيشنهاد ميکنم، البته در مقابل ضربه فيزيکي DELL مقاومت بيشتري داره، باتري‌هاي دو مدلي که نوشتيد هم دوام خوبي دارند و مشکلي در اين زمينه نخواهيد داشت

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

MASTER

Major II

Major II

نماد کاربر
162

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 25 مرداد 1385 10:21

آرشيو سپاس: 37 مرتبه در 10 پست

توسط aliaminfar » جمعه 5 مهر 1387 16:50

چرا لپتاپ های toshiba رو بررسی نمی کنید من خودم ازشون رازم
منtecra-a8 دارم پارسال اوایل مرداد خریدم خیلیم راضم و به احتمال زیاد بهد از تثبیت قیمت ها یکی دگشو بگیرم .هتمنم tecraمی خرم درسته که شیک نیست ولی کارایی قدرتمندی داره .
ناپلئون بناپارت : کساني که روح ناميد دارند مقصرترين مردم  هستند.

Major I

Major I

نماد کاربر
301

تاريخ عضويت

سه شنبه 14 شهریور 1385 07:00

آرشيو سپاس: 44 مرتبه در 19 پست

توسط bmyazdani » شنبه 6 مهر 1387 01:16

Mahdi1944,
تشکر از راهنمایی ها،خودم هم فکر می کنم باید بین  dell یا sony یکی رو انتخاب کنم.سوال دیگه ای هم داشتم.
آیا ارزش داره  برای خرید سونی های مونتاژ آمریکا به جای مدل های چینی و...  20 تا 30 هزار تومان بیشر هزینه کنم؟

aliaminfar,
من با toshiba  کار کردم،کیفیت خوب و کارایی بسیار مناسبی دارند ولی تا اونجا بنده تو بازار دیدم config هاش تنوع کمتری نسبت به سایر مدل های پر فروش بازار داره.

Major II

Major II

نماد کاربر
317

تاريخ عضويت

سه شنبه 25 مهر 1385 10:00

سرزمين آريايي

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 11 پست

توسط Mamool » چهارشنبه 10 مهر 1387 19:58

از کجا میتونم مشخصات چند مدل از سری NR  سونی رو بگیرم؟

اگر نمی توانی بالا بروی پس سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای بالا رود

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 11 مهر 1387 18:37

Mamool,
از خود سايت سوني ميتونيد مدلها رو ببينيد و همينطور در صورت نياز اون رو سفارشي کرده و تخمين قيمت بزنيد بر اون اساس
www.sony.com/index.php

MASTER

Major II

Major II

نماد کاربر
317

تاريخ عضويت

سه شنبه 25 مهر 1385 10:00

سرزمين آريايي

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 11 پست

توسط Mamool » جمعه 12 مهر 1387 13:51

نتونستم مدلي که فروشنده بهم پيشنهاد کرد رو پيدا کنم!
NR 482 يا 485

اگر نمی توانی بالا بروی پس سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای بالا رود

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 تیر 1387 15:10

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط ic » سه شنبه 16 مهر 1387 16:02

درود بر شما
لطفا من رو در مورد خريد يك لپ تاپ خوب براي كارهايي مثل اتصال به اينترنت (البته ADSL)، ويرايش متن، برنامه نويسي، تماشاي ويدو و آهنگ البته گاهي اوقات، تبادل اطلاعات از طريق بلوتوث، امكان رايت سيدي و دي وي دي، نصب برنامه هاي معمولي و عمومي راهنمايي كنيد.
در ضمن سرعت كامپيوتر براي من مهم هست و دوست دارم كه لپ تاپ امكانات متنوع و كاربردي داشته باشه و دركل تا سه سال تعويضش نكنم.
بودجه من حدودا 800 هزار تومن هست ولي بالا و پايين اشكال نداره. در ضمن لپ تاپ امتحان خودش رو پس داده باشه......
مرسي :razz:  :razz:  :razz:

Major

Major

نماد کاربر
227

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 14:06

آرشيو سپاس: 50 مرتبه در 21 پست

Re: درخواست راهنمایی برای خرید لپ تاپ

توسط MeaN5990 » شنبه 21 دی 1387 21:55

سلام دوستان
من از بین سه مدل لپتاپ موندم کدومو انتخاب کنم

dell: xps 1330
core2duo 2.5 6M cach
ram:4 ddr2
hdd:320
vga:gf8400
قیمت 1.530

sony: sr129
core2duo 2.26 3M cach
ram:2 ddr2
hdd:250
vga:ati3470
قیمت:1620

sr 165e/p
core2duo 2.26 3M cach
ram:3 ddr2
hdd:320
vga:358X3100
قیمت:1390

با توجه به پستهای قبلی،آقا مهدی که نظرشون هم برام مهمه بیشتر از sony تعریف کردن اما این چند مدلی که آوردم قیمتاشون تقریبا برابره اما قطعات dell به مراتب بهتره!

حالا اگه راهنماییم کنین ممنون میشم

ضمنن مدل سومی نمونه چینی همون مدل دومه!آیا لپتاپ های چینی کیفیتشون نسبت به نمونه های دیگه بدتره؟!

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 22 دی 1387 00:40

MeaN5990 عزيز
همونطور که عرض کردم سوني اولين انتخاب هست و از هر نظر برتر از ديگر براندها، اما سري XPS هم کمتر از سوني نيست، سري Dell XPS يکي از برترين مدلها محسوب ميشه و بنده خريد اون رو توصيه ميکنم با توجه به قطعات بالاتر، اما باز هم بر اين نکته تاکيد ميکنم، اگر کيفيت نمايش تصوير براتون اهميت داره، حتما Sony رو انتخاب کنيد، کيفيت و شفافيت سوني با هيچ براند ديگه‌اي قابل قياس نيست
و در مورد چيني و آمريکايي و .... بودن سوني‌ها، به طور کلي تفاوت محسوسي مشاهده نميکنيد، بنده مدلي که استفاده ميکنم چيني هست و تا به حال هيچ مشکلي نداشته، در حالي که تا 1 ماه به صورت مداوم هم روشن بوده و کار بنده هم با سيستم کم نيست (به طور متوسط 15 ساعت در روز شايد...)
به طور کلي وقتي تحت ليساني کالايي توليد ميشه، چندان تفاوتي نداره در کدام کشور توليد بشه

MASTER, MeaN5990

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

يکشنبه 29 بهمن 1385 13:38

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط laser jet » يکشنبه 8 شهریور 1388 10:11

سلام من پیشنهاد می کنم لب تاپ Gateway PSeriies Fx رو با قیمت 1480000 بخری فوق العاده است.
CPU 2.26
Ram 4G.B DDRIII
HDD 320G.B 7200PRM
VGA 9800GTS 1 up to 2.8 DDRIII
monitor 17" HD & FullHD
Battery 9Cell

مهمترین قابلیتش ارتقاء سی پی یو تا چهار هسته ای 12M.B
در صورت نیاز به کمک بیشتر یا من تماس بگیر
09356861595

قبليبعدي