در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2371

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 24 فروردین 1387 22:03

آرشيو سپاس: 11729 مرتبه در 2040 پست

افشای جاسوسی ایپک علیه ایران

توسط yasermym » شنبه 23 شهریور 1387 11:05

باانتشار بیش از هزار سند طبقه ‌بندی شده در آمریکا جزئیات فعالیت‌های جاسوسی موسسه تحقیقاتی ایپک در آمریکا و جاسوسی این سازمان در ضدیت با ایران فاش شد .


به گزارش رجانيوز به نقل از شبکه خبر، موسسه تحقیقات سیاسی خاورمیانه در تحلیلی نوشت: انتشار کتاب جدید "خطوط دفاعی آمریکا ، نبرد وزارت دادگستری آمریکا با لابی اسرائیل به عنوان عوامل جاسوسی یک کشور خارجی" و افشای این اسناد ، جزئیات فعالیت‌های جاسوسی بنیانگذاران ایپک را فاش کرد .

این کتاب کوشیده است با بازنگری و تحلیل این اسناد طبقه‌بندی شده به مشکلاتی اشاره کند که امریکا به علت حفظ اطلاعات و جلوگیری از افشای این گونه موارد داشته است.
اسناد افشا شده مربوط به سال 1965 است که از توافق مقامات بلندپایه وزارت دادگستری امریکا از جزئیات اعطای امتیازاتی یاد می‌کند که تاکنون از افکار عمومی امریکا مخفی مانده است.

افشای این اطلاعات قدیمی و تحلیل آنها سوالات بسیاری را درباره محاکمه ایپک در ماه اکتبر سال جاری میلادی به جرم جاسوسی مطرح کرده است.

در سال 2005 ، سرهنگ فرانکلین و دو مامور اجرایی ایپک به نقض قوانین جاسوسی امریکا مصوب سال 1917 متهم شدند. فرانکلین بعدها به جرم مبادله اطلاعات طبقه بندی شده جاسوسی با ایپک درباره دستورالعمل‌های ریاست جمهوری امریکا و اطلاعات محرمانه‌ای درباره سیاست‌های کاخ سفید در قبال ایران محکوم شد.
استیون روزن و کیت وایزمن، عوامل اجرایی ایپک این اطلاعات فوق العاده حساس و محرمانه را به مقامات رژیم صهیونیستی و برخی عوامل برگزیده از ارباب جراید در واشنگتن تحویل می‌دادند.

گفته می‌شود از این اسناد و اطلاعات محرمانه برای اتخاذ سیاست‌های سخت تر ضد ایران و تشویق واشنگتن به اعمال محدودیت‌های مالی، محاصره دریایی و حتی احتمال ماجراجویی آمریکا ضد ایران استفاده شده است.


http://www.rajanews.com/detail.asp?id=16552

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان