بازداشت معاون جاسبی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 50
تاریخ عضویت: دو شنبه 12 آذر 1386, 2:09 pm
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

بازداشت معاون جاسبی

پست توسط BABABARGY » چهار شنبه 27 شهریور 1387, 11:44 am

پس از تفهیم اتهام حاج ابراهیمی ، قرار وثیقه یک میلیارد تومانی برای وی صادر و نامبرده بازداشت شد.
شبکه ایران: همزمان با احضار عبدالله جاسبی به دادسرا ، معاون وقت عمران واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به اتهام تصرف عدوانی و تخریب اراضی شخصی یک خانواده پس از تفهیم اتهام با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی بازداشت شد.

بنابراین گزارش رسیدگی به این اتهامات پس از آن صورت می گیرد که آیت الله هاشمی شاهرودی رئیس قوه قضائیه پس از مشاهده یک CD با عنوان «بازخوانی یک پرونده » تهیه شده توسط کمیته مردمی مبارزه با تخلفات عبدالله جاسبی - شامل فیلم مستندی از تصاویر دلخراش ضرب و شتم اعضای این خانواده ، دستور رسیدگی ویژه به این پرونده را صادر کرد.

علی حاج ابراهیمی – برادر خانم عباس جاسبی ( برادر عبدالله جاسبی) – دیروز دوشنبه 25 شهریور با احضار بازپرس شعبه 5 دادسرای کارکنان دولت برای تحقیق و بازجویی در دادسرا حاضر شد و به مدت دو ساعت به سؤالات بازپرس به صورت کتبی پاسخ داد.

این پرونده اتهامی به استناد شکایت خانواده مهدی هادوی – اولین دادستان انقلاب منصوب امام خمینی (ره) و از اعضای حقوقدان شورای نگهبان - مبنی بر تصرف عدوانی 140 هزار متر از اراضی شخصی آنها و تخریب آن تشکیل شده است.

در پایان این جلسه بازجویی، پس از تفهیم اتهام حاج ابراهیمی ، قرار وثیقه یک میلیارد تومانی برای وی صادر و نامبرده بازداشت شد.

بر اساس این گزارش پس از حدود 5 ساعت بازداشت و نگهداری متهم در کلانتری 113 میدان 15 خرداد ، دانشگاه آزاد اسلامی وثیقه یک میلیارد تومانی این متهم را که در حال حاضر هیچ مسئولیتی در این دانشگاه ندارد تامین کرد و وی از بازداشتگاه خارج شد.

گفتنی است عبدالله جاسبی هم باید 23 مهر در دادسرا حضور یافته و ضمن بازجویی به اتهامات مطروحه پاسخ دهد.

محمد هادوی – فرزند شاکی پرونده – با تأیید این خبر درخصوص پرونده مطروحه به «ایران» ‌گفت: چند سال قبل پدرم دو قطعه زمین که یکی از آنها به متراژ یک میلیون و پانصد هزار متر و دیگری حدود سه میلیون متر مربع بود به دانشگاه آزاد «هبه» - بخشش – کرد. اما مسئولان دانشگاه بدون در نظر گرفتن اراضی شخصی خودمان، مربوط به پلاک ثبتی 240 فرعی از 122 اصلی بخش11 شمیرانات تمامی زمین‌ها از جمله 140 هزار متر اراضی خانواده هادوی را تصرف کردند.

وی افزود : چندین بار به مسئولان دانشگاه آزاد از جمله علی حاج ابراهیمی که در آن ایام مشاور عبدالله جاسبی و معاون عمران واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد بود تذکر دادیم که اراضی تصرف شده را به ما برگردانند. اما آنها با سندسازی و جعل اسناد ادعا کردند که این اراضی متعلق به آنهاست. درحالی که طبق اسناد موجود 140 هزار متر آن متعلق به خانواده هادوی است. در نتیجه در سال 82 با مراجعه به مرجع قضایی با طرح چند شکایت از عبدالله جاسبی – رئیس دانشگاه آزاد – و افرادی از جمله علی حاج ابراهیمی که در تصرف و تخریب اراضی نقش مؤثری داشتند شکایت کردیم.

وی در ادامه گفت: پس از 5 سال پیگیری مداوم ، حال سرانجام پرونده ما در شعبه پنج بازپرسی دادسرای کارکنان دولت مورد رسیدگی قرار گرفته است .

هادوی تاکید کرد : ما در واقع از عبدالله جاسبی شاکی هستیم و در این مدت نیز او باید برای ادای توضیحات و رسیدگی به اتهامات به دادسرا فراخوانده شده و بازجویی می شد.

وی افزود: شکایت ما ابتدا در دادسرای ناحیه پنج – صادقیه – مطرح بود که دیروز متوجه شدیم پرونده‌ها و شکایت‌های مطروحه علیه جاسبی و افراد وابسته به او به دادسرای ناحیه 28 فرستاده شده است تا یک جا رسیدگی شود.

ضایی وکیل مدافع هادوی نیز در این باره به خبرنگار ما گفت: براساس شکایت موکلم از جاسبی و معاون وقت عمران واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد ، رسیدگی به این پرونده آغاز شده است.

وی افزود : جلسه بعدی رسیدگی به این پرونده به اواخر مهر سال جاری موکول شده است.

منبع: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

هر دم از اين باغ بري مي رسد. ديگه از بس خبرهاي جالب درباره اين مسؤلين شنيديم كه برامون عادي شده. :-?
به خاطر داشته باش تاریك ترین لحظه شب نزدیكترین لحظه به طلوع خورشید است

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”