در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
883

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 14 اسفند 1386 13:30

آرشيو سپاس: 389 مرتبه در 151 پست

مراحل ایجاد یک وبلاگ بر روی هاست شخصی

توسط H@med » چهارشنبه 27 شهریور 1387 14:29

ممکن است که شما هم از جمله افرادی باشید که مدت ها در وب سایت هایی که خدمات رایگان وبلاگ می دهند، مانند بلاگفا و یا بلاگر، مشغول وبلاگ نویسی بوده اید. استفاده از این نوع سایت ها به منظور وبلاگ نویسی برای شروع، ایده ی بدی نیست اما بعد از یک مدت اگر به این موضوع پی بردید که واقعن قدرت وبلاگ نویسی دارید، بهتر است مستقل شده و یک وبلاگ کاملن شخصی را راه اندازی کنید. مراحل ایجاد یک وبلاگ بر روی هاست شخصی، کاملن ساده است که در ادامه باهم به مرور آن می پردازیم. امیدوارم برای دوستانی که تازه قصد دارند به جمع ما وبلاگ نویسان بپیوندند مفید واقع شود.

قبل از هر کاری شما نیاز به  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  و دامین شخصی دارید. برای این کار می توانید به یکی از ISP های اطرفتان مراجعه کنید و یا کمی در اینترنت به جست و جو بپردازید. معمولن برای راه اندازی یک وبلاگ با مقدار مناسبی فضا، سالانه چیزی در حدود 50 هزار تومن باید هزینه کنید. که البته اگر کمی حرفه یی تر شوید می توانید به وسیله ی گرفتن تبلیغات این هزینه را نه تنها جبران کنید، بلکه به سود هم برای خودتان تبدیل کنید. برای انتخاب هاست معمولن گزینه های متعددی پیش رو خواهید داشت که جایی برای توضیح آن در این پست نیست. فقط می توانم این توصیه را به شما کنم که دور هاست های ویندوز را اکیدن خط بکشید. هر چه قدر هم که به شما مزایا بدهند، مرتکب چنین اشتباهی نشوید. این وبلاگ یک سال بر روی هاست ویندوز بود( و تا چند روز آینده هم خواهد بود) و پدر من را رسمن در آورد!

حالا شما یک دامین و مقدار کافی هاست در اختیار دارید. اکنون چه باید بکنید؟
هم اکنون شما باید به دنبال یک سیستم مدیریت محتوا ی (  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ) خوب، مطابق با نیاز های خودتان باشید. CMS برنامه ای است که به شما امکان مدیریت وبلاگتان ( در این مثال) را می دهد. دقیقن شبیه قسمت مدیریت وبلاگتان در سیستم هایی چون بلاگفا. CMS های زیادی هم اکنون وجود دارند و حتی هر کسی که برنامه نویس باشد می تواند یک CMS برای خودش بنویسد. حتی ممکن است از جایی که هاست خریداری کردید به شما پیشنهاد فروش یک CMS هم شده باشد. اگر چنین است گول نخورید. معمولن چیزی در حدود صد هزار تومن برای CMS از شما میگیرند اما به اندازه ی هزار تومن هم برای شما کار نخواهند کرد! وقتی CMS های فوق العاده پر قدرت و رایگانی وجود دارد دیگر چه نیازی به خرج اضافه هست؟

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  و  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  دو سیستم مدیریت محتوای بسیار پرقدرت و معروف برای وبلاگ نویسی هستند. می توانید از هر کدام این گزینه های که خواستید استفاده کنید. بنده خودم تا الان با مووبل تایپ کار نکرده ام ولی خب تعریف های خوبی ازش شنیده ام. اما با وردپرس کاملن آشنا هستم.وردپرس تمام وبلاگ های من با قدرت فوق العاده ی وردپس کار می کنند. به شما هم توصیه می کنم به جمع صد ها میلیون نفری بپیوندید که از این سیستم مدیریت محتوای بی نظیر استفاده می کنند. وجود قالب های بسیار زیاد،  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  های متنوع و کاربردی، راحتی در کار و ارتقا به نسخه های بالاتر از جمله مزایای بیشمار این CMS می باشد.

نصب این سیستم مدیریت محتوا بسیار ساده است. ابتدا از اینجا آخرین نسخه ی آن را دانلود می کنید و بعد از آنکه از حالت فشرده آن را خارج کردید، بر روی هاست خودتان آپلودش کنید. طریقه ی کامل نصب وردپس را می توانید از  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  مشاهده کنید. اگر بعد از گشت و گذار در سایت  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  باز هم مشکلی بود، مطرح کنید.

هم اکنون شما دارای یک وبلاگ شخصی هستید! به همین راحتی. اگر می خواهید قالب وبلاگتان را عوض کنید سری به  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  بزنید. اگر هم خودتان می توانید قالب ها را فارسی سازی کنید می توانید از این  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  استفاده کنید. پلاگین های متعدد این CMS را هم از  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  می توانید پیدا کنید.

دوستان حتمن اطلاع دارند ظاهر قسمت مدیریت وردپرس در نسخه ی 2.5 به کل تغییر کرده است. به نظر من این تغییرات زیاد جالب نبوده است. اگر شما هم با من هم عقیده هستید می توانید از این  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  استفاده کنید که مخصوص نسخه ی 2.5 به بالا است و قسمت مدیریت را بسیار زیبا تر می کند.

بروید اولین پست را در وبلاگ شخصیتان بنویسید و کلی کیف کنید! :grin:

منبع: http://it.myjigi.com/2008/04/i_need_weblog
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
فیلم آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع پرینتر (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب H@med تشکر کرده اند:
Solver, Mahdi1944

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 آذر 1387 15:03

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط elham1977 » چهارشنبه 6 آذر 1387 15:06

من ميخوام دقيقا يه سيستمي داشته باشم تو سايت خودم مثل بلاگفا. ورو پرس اون شکلکها رو نداره ! من چيکار کنم؟ :?

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: مراحل ایجاد یک وبلاگ بر روی هاست شخصی

توسط Solver » دوشنبه 10 فروردین 1388 14:55

elham1977,  

میتونید براش تعریف کنید. یا به صورت پیوندی کار کنید.  :D
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, H@med