در این بخش می توانید در رابطه با اخبار و مصاحبه ها در رباتیک به بحث وگفتگو بپردازید
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

522

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 74 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 09:36

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 851 مرتبه در 286 پست

دومين ربات انسان نماي ايران در دانشگاه مازندران طراحي شد

توسط robotic » سه شنبه 13 بهمن 1388 08:52

دومين ربات انسان نماي ايران در دانشگاه مازندران طراحي شد

دومين ربات انساي نماي ايراني با نام "مازند 1" با همت دانشجويان گروه رباتيک دانشگاه مازندران طراحي شد.

به گزارش دانشگاه مازندران ، رضا نوروز زاده مسئول گروه رباتيک اين دانشگاه گفت: طراحي نهايي مراحل ساخت ربات مازند 1 به پايان رسيد و طي روزهاي آتي مراحل ساخت آن آغاز خواهد شد .
سرپرست تيم سازنده ربات مازند 1، قابليت گام برداشتن، سخنگويي، تشخيص مانع، تشخيص محيط و احوالپرسي را از ويژگيهاي اين ربات برشمرد.
وي افزود: دويدن ، حفظ تعادل و بالا رفتن از پله از ديگر قابليتهايي است که مي توان براي ارتقاي توانمنديهاي ربات در مراحل بعدي به آن افزود.
نوروز زاده ابراز اميدواري کرد: با حمايتهاي معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه اين ربات تا ارديبهشت 89 براي نمايش در جشنواره ملي حرکت آماده شود.
نخستين ربات انسان نماي ايراني با نام سورنا ، سال گذشته به دست دانشجويان دانشکده فني دانشگاه تهران ساخته شد.

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 931708
هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب robotic تشکر کرده اند:
shola, iran12345, SAMAN, Mahdi1944, حسن2568, كيارش, aliblue, ganjineh, shovaleye

New Memberno avatar
پست ها

1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 25 اسفند 1388 00:26

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 1 پست

مسابقات کشوری روباتیک دانشگاه صنعتی اصفهان

توسط raadcup » سه شنبه 25 اسفند 1388 00:35

مسابقات کشوری روباتیک دانشگاه صنعتی اصفهان  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب raadcup تشکر کرده اند:
shola, s.Ali.z

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 353 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

محل سکونت

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

ژاپن و تولید ربات هایی که ذهن انسان را میخواند

توسط ganjineh » يکشنبه 5 اردیبهشت 1389 20:21

تنبلی آخرش ما را به دردسر می اندازد. دولت ژاپن و بزرگ ترین شرکت هایصنعتی این کشور در پروژه ای مشترک قصد دارند تا گجت ها و ربات هایی تولیدکنند که ذهن شما را می خوانند و با آن کنترل می شوند. ‏

هدفاین است که یک ارتباط مستقیم بین مغز و کامپیوتر ایجاد شود تا با فرامینمستقیم مغزی کارها انجام بشود. برای مثال عوض کردن کانال تلویزیون. تایپکردن متن بدون اینکه حتی حرف بزنید و فقط به آن فکر کنید و حتی توسعه یکهوش مصنوعی که با خواندن ذهن بتواند بفهمد کی گرسنه هستید، سردتان است یابه کمک نیاز دارید. ‏

موارد جالب توجه دیگر در این پروژه ساختسیستم های جدید ناوبری برای خودرو است که وقتی راننده فکر می کند می خواهدغذا بخورد به صورت خودکار متوجه می شود و رستوران ها را برای وی پیدا میکند یا ساخت سیستم های تهویه مطبوع که وقتی احساس گرما می کنید دما رابرایتان تنظیم می کنند. فقط کافی است احساس گرما کنید. ‏

دراین پروژه ده ساله شرکت های بزرگی مانند تویوتا، هوندا و هیتاچی شرکتدارند و در کنار آنها دانشگاه اوزاکا و چند سازمان تحقیقاتی بزرگ این کشورهم به این پروژه کمک خواهند کرد و دولت ژاپن امیدوار است که تا سال ۲۰۲۰این پروژه عملیاتی شود. ‏

ما هم خوشحال می شویم اگر چنین چیزهاییساخته شود و در اختیار همه قرار بگیرد. فقط با این وضعیتی که فکر ما درآینده خوانده می شود، امیدوارم که نرم افزارهای خطرناک تر و هیجانانگیزتری ساخته نشود. ‏منبع نارنجی
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ganjineh تشکر کرده اند:
Mahdi1944, SAMAN

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

522

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 74 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 09:36

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 851 مرتبه در 286 پست

معاون پژوهشی وزارت علوم : شاخه رباتیک یکی از گروه‌های مهم عل

توسط robotic » سه شنبه 7 اردیبهشت 1389 18:17

معاون پژوهشی وزارت علوم : شاخه رباتیک یکی از گروه‌های مهم علمی و فناوری است

به گزارش ایلنا ، محمد مهدی‌نژاد معاون پژوهشی وزارت علوم طی پیامی به هشتمین دوره مسابقات سراسری رباتیک دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اظهار داشت: برپایی هشتمین دوره مسابقات سراسری رباتیک به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل فرصت مغتنمی است که دانشجویان پرتلاش و آینده‌ساز ایرانی در کنار اساتید فرهیخته و دانشمند خود بار دیگر در فضایی رقابتی و سازنده به ارائه آخرین یافته‌های علمی و تحقیقاتی خود در زمینه رباتیک بپردازند.
وی افزود: بخش عمده‌ای از پیشرفت طراحی و ساخت آدم واره‌ها، دستگاه‌ها و تجهیزات کاملا مستقل و هوشمند مرهون این رشته علمی است.
مهدی‌نژاد بیان داشت: اساتید گرانقدر و دانشجویان آنچه که امروز در دهه پیشرفت و عدالت، نظام مقدس جمهوری اسلامی بیش از گذشته به آن محتاج است نقش آفرینی نخبگان کشور در کنار آحاد مردم برای شتاب بخشیدن به روند رو به رشد و جهشی در همه زمینه‌ها است.
معاون پژوهشی وزارت علوم تصریح کرد: بی‌تردید یکی از مسیرهای مستحکم و قابل اتکای آن اقتدار علمی است، چرا که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی اقتدار علمی منشا‌ء قدرت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است و بر این اساس باید چرخه‌های تولید علم به ثروت تکمیل و با استفاده از ایده‌های کاربردی و ناب فرزندان این سرزمین در فرآیند کار و تولید و خلق قدرت مالی و اقتصادی برای جامعه رفاه و ثروت را به ارمغان آورد.
معاون پژوهشی وزارت علوم در پایان گفت: شاخه رباتیک یکی از گروه‌های مهم علمی و فناوری است که نقشی تعیین کننده در زندگی روزمره حال و آینده بشری خواهد داشت و برپایی این مسابقات نقشی اساسی در تقویت خلاقیت و نوآوری جوانان دانشجو که سازنده فردای کشور عزیزمان هستند دارند.

منبع : ایلنا
کد خبر : 119941
پایان خبر

پی نوشت : اگر شاخه رباتیک یکی از گروه‌های مهم علمی و فناوری است سعی نمایید تا به جای مسابقات ، کیفیت و کمیت رشته ی مهندسی رباتیک را بالا ببرید .
هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب robotic تشکر کرده اند:
SAMAN, Mahdi1944, shola

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

522

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 74 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 09:36

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 851 مرتبه در 286 پست

واگذاری دبیرخانه دائمی مسابقات رباتیک کشوری به دانشگاه سمنان

توسط robotic » پنج شنبه 9 اردیبهشت 1389 23:07

واگذاری دبیرخانه دائمی مسابقات رباتیک کشوری به دانشگاه سمنان

به گزارش خبرنگار «شبکه خبر دانشجو» از سمنان، این تصمیم به علت میزبانی شایسته و سطح قابل قبول مسابقات رباتیک منطقه 3 کشور، که هفته گذشته در دانشگاه سمنان برگزار شد، از سوی مدیریت دفتر انجمن های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه سمنان ابلاغ شد. بر اساس این گزارش، مسابقات رباتیک کشوری هر ساله در چند منطقه دانشگاهی کشور و با شرکت ربات های ساخت دانشجویان علاقه مند در شاخه های ربات های مسیر یاب ، ربات های امدادگر و ربات های انسان نما برگزار می شود

به گزارش پژوهش سرای دانشجویی دانشگاه سمنان ، دکتر افشین متقی با تقدیر از میزبانی خوب دانشگاه سمنان در برگزاری این مسابقات ، سطح علمی این دوره از مسابقات را قابل قبول دانست و گفت: دبیرخانه مسابقات رباتیک کشوری سال آینده به دانشگاه سمنان واگذار خواهد شد . مدیر دفتر انجمنهای علمی وزارت علوم در تشریح اهداف و برنامه های این دفتر گفت: توسعه هر چه بیشتر فعالیتهای علمی ترویجی انجمنهای علمی ، هدایت انجمنها به سمت برنامه ریزی سالانه و برگزاری 15 مسابقه کشوری با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال از برنامه های سال جاری این دفتر وزارتی است.
هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب robotic تشکر کرده اند:
SAMAN, Mahdi1944, sokuteasemuni, ganjineh, noora

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

522

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 74 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 09:36

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 851 مرتبه در 286 پست

نگاهی بر وضعیت رباتیک در ایران

توسط robotic » شنبه 11 اردیبهشت 1389 19:04

نگاهی بر وضعیت رباتیک در ایران

مقدمه

در این نوشتار ما به بررسی مسابقات رباتیک و وضعیت رشته ی مهندسی رباتیک در دانشگاه های کشور می پردازیم و از هر گونه نقد ، تحلیل و تفسیر می پرهیزیم و آن را به مخاطب می سپاریم . به امید آن که این نوشتار جرقه ای برای بهبود وضعیت صنعت رباتیک ایران باشد .

مسابقات رباتیک

هر ساله مسابقات رباتیک بسیاری در سطح کشور برگزار می گردد . به طوری که می توان گفت هرماه دو مسابقه برگزار می شود . سه مرکز مهم ، ادعای مسئولیت برگزاری این مسابقات را در سطح کشور دارند :

1- مرکز پژوهش های علمی وصنعتی وزارت صنایع ( جشنواره خوارزمی)

2- کمیته ملی روبوکاپ ایران زیر نظر دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین ( ربوکاپ ایران اپن)

3- معاونت پژوهشی وزارت علوم و فناوری (مسابقات دانشگاه سمنان)

علاوه بر این سه مورد ، کانون های پژوهشی بسیج دانشجویی و انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه ها نیز اقدام به برگزاری مسابقات رباتیک می نمایند . روز چهارشنبه هشت اردیبهشت ، معاونت پژوهشی وزارت علوم مبلغ 15 میلیارد ریال برای برگزاری 15 مسابقه ی کشوری رباتیک تصویب نمود . با یک حساب سر انگشتی می توان پی برد که سالانه تقریبا 3000 تیم یا 10,000 نفر مشغول به ساخت ربات های مسابقه ای در کشور می باشند . این افراد سرمایه و وقت خود را در این راه صرف می نمایند . اگر کمی با این مسابقات آشنا باشیم مشاهده می نماییم که این مسابقات اکثرا در هفت رشته ی مسیریاب ، مین یاب ، آتشنشان ، جنگجو ، فوتبالیست سایر کوچک و شبیه سازی فوتبال برگزار می گردد .

که هیچ کدام از این مسابقات خروجی صنعتی ندارند. براستی چرا باید وقت دانشجویان فعال کشور را با این مسابقات هدر داد ؟ آیا دانشجویی که در حال ساخت ربات قوتبالیست است می داند صنعت کشور به چه رباتی نیاز دارد ؟ در پاسخ از مسئولین به این پرسش که چرا با این وجود شما علاقه مند به برگزاری این مسابقات هستید ، خواهیم شنید " رباتیک مهم ترین شاخه ی علوم مهندسی و تکنولوژی است و ما با برگزاری این مسابقات می خواهیم از دستاورد های این مسابقات در صنعت کشور استفاده نماییم و دانشحویان را با آخرین تکنولوژی های روز آشنا سازیم." .

رشته ی مهندسی رباتیک در دانشگاه های کشور

رشته ی مهندسی رباتیک در سال 1381 برای اولین بار در کشور و در دانشگاه صنعتی شاهرود با هدف کمک به صنعت کشور و بومی کردن صنعت رباتیک و عقب نیافتادن از کشور های صنعتی دنیا ، در مقطع کارشناسی تاسیس شد و تا سال 1387 که دانشگاه صنعتی همدان نیز این رشته را به رشته های خود افزود تنها دانشگاه ارائه دهنده ی رشته ی مهندسی رباتیک ، دانشگاه صنعی شاهرود بود . متاسفانه اکنون که هشت سال از عمر این رشته در کشور می گذرد ، تنها پنج دانشگاه کشور در مقطع کارشناسی در این رشته دانشجو می پذیرند و در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر ، هیچ خبری از این رشته وجود ندارد . هنوز هیچ یک از 10 دانشکاه مادر کشور ، این رشته را ندارند .خیلی از کسانی که در کنکور شرکت می نمایند و به این رشته بسیارعلاقه دارند ولی به علت این که دانشگاه های برتر این رشته را ندارند و نمی خواهند از مزایای این دانشگاه ها محروم شوند به ناچار به رشته ای که بدان علاقه ندارند می روند .

در پرسش از دانشگاه ها که چرا اقدام به تدریس رشته ی مهندسی رباتیک نمی نمایید ، جواب های زیر را خواهیم شنید .

1- صنعت ایران هنوز آن قدر پیشرفت نکرده است که به فارغ التحصیلان رباتیک نیاز داشته باشد ! و ما برای این که مسئول اشتغال دانشجویان خود هستیم ! ، این رشته را تدریس نخواهیم کرد.

2- بازار کار این رشته محدود است و نمی خواهیم به دانشجویان را در تنگنا قرار دهیم .

3- رشته ی رباتیک همان مهندسی برق (مکانیک) است که چند واحد اختیاری دروس مکاتیک (برق) دارد . پس نیاز به تعریف این رشته نداریم .

4- چون دانشجوی مقطع کارشناسی از نظر امتیاز برای اساتید ارزشی ندارد ، استادی راضی نیست در این رشته تدریس نماید .

5- مهندسی رباتیک در سطح کارشناسی معنا ندارد و فقط در سطح دکترا تعریف می گردد که ما استادی در این سطح برای این رشته نداریم .

نتایج

اگر مسئولان در این هشت سال به جای صرف هزینه های بسیار گسترده در مسابقات رباتیک ؛ به زیر ساخت های این رشته ، تاسیس این رشته در دانشگاه ها ، تاسیس پژوهشکده های رباتیک و ... می پرداخت ، امروزه ایران یکی از قطب های صنعت رباتیک در جهان بود. با توجه به سند چشم انداز 20 ساله کشور ، نیازمند تغییر جهتگیری مسئولان در این زمینه هستند.

منبع :

http://alef.ir/1388/content/view/70261

به لینک منبع بروید در پایین صفحه روی بلندگو کلیک نمایید
هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب robotic تشکر کرده اند:
sohraba, Mahdi1944

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

522

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 74 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 09:36

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 851 مرتبه در 286 پست

ترجمه ی کتاب " مدلسازی و کنترل ربات " وارد بازار شد

توسط robotic » شنبه 18 اردیبهشت 1389 09:59

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد .

نام کتاب : مدلسازی و کنترل ربات
مولفان : مارک دبلیو. اسپانگ - ست هاچینسون - ام. ویدیاساگار
مترجم : دکتر ایرج حسن زاده "عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز"
ناشر : انتشارات فن آذر
ناشر همکار : انتشارات آشینا
تعداد صفحه : 504
قطع : وزیری
قیمت : 9500 تومان
شابک : 9786005552195
رده بندی کنگره : TJ211/35
شماره کتابشنای ملی : 2019233
چاپ اول : بهار 1389


توضیحات : این کتاب ، مرجع اصلی دو درس رباتیک و کنترل ربات ، رشته ی مهندسی رباتیک می باشد .

فصل اول : مقدمه
فصل دوم : حرکت اجسام صلب و تبدیلات همگن
فصل سوم : سینماتیک مستقیم و معکوس
فصل چهارم : ژاکوبین ها
فصل پنجم : طراحی حرکت و تولید مسیر
فصل ششم : کنترل مفصل به فرم مستقل
فصل هفتم : دینامیک
فصل هشتم : کنترل چند متغیره
فصل نهم : کنترل نیرو
فصل دهم : کنترل غیر خطی هندسی
فصل یازدهم : بینایی کامپیوتری
فصل دوازدهم : کنترل سرو بینایی

در ذیل ساختار دو دوره ی آموزشی قابل تدریس با این کتاب پیشنهاد می شود :

دوره ی آموزشی اول با نام درس مقدمه ای بر رباتیک شامل شش فصل اول مناسب دانشجویان سال آخر کارشناسی رشته های مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، مهندسی کامپیوتر .
دوره ی آموزشی دوم با نام درس رباتیک پیشرفته شامل شش فصل دوم مناسب دانشجویان کارشناسی ارشد رشته های مهندسی کنترل ، مهندسی مکترونیک .
هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب robotic تشکر کرده اند:
shola, parkour, SAMAN

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

522

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 74 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 09:36

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 851 مرتبه در 286 پست

کسب رکورد بین المللی فلافل لبنانی با آشپزی یک ربات

توسط robotic » جمعه 7 خرداد 1389 19:51

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

چندی پیش لبنانی ها یک فلافل 5173 کیلوگرمی ساختند تا رکورد جهانی خوراک ملی خود را از دست صهیونیستها خارج کنند . نکته جالبی که در این رکورد زنی مشاهده شد استفاده از یک ربات صنعتی برای هم زدن ظرف فلافل بود . ایده استفاده از ربات برای این رکورد زنی هم از نظر آشپزی کار درستی بود و هم به اندازه هزاران مقاله ترویجی به گسترش فرهنگ ربات در سطح عامه مردم لبنان کمک خواهد کرد .هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب robotic تشکر کرده اند:
SAMAN, Mahdi1944, sokuteasemuni, hamed_713, shola, ganjineh, Reza6662

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

522

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 74 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 09:36

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 851 مرتبه در 286 پست

بلاخره کارشناسی ناپیوسته ی مهندسی رباتیک هم آمد!!!

توسط robotic » جمعه 28 خرداد 1389 14:21

بلاخره کارشناسی ناپیوسته ی مهندسی رباتیک هم آمد!!!

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارسنجان از مهر 89 ، در مقطع کارشناسی ناپیوسته ، دانشجو ی مهندسی رباتیک می پذیرد.

منبع : روزنامه ی عصر مردم ، صفحه ی چهارم ، 26 خرداد 1389
هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب robotic تشکر کرده اند:
sinaset, SAMAN, shola, Mahdi1944, Reza6662, SadafG

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

522

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 74 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 09:36

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 851 مرتبه در 286 پست

درگذشت پدر علم رباتیک ایران

توسط robotic » جمعه 18 تیر 1389 17:19

درگذشت پدر علم رباتیک ایران

پروفسور کارولوکس استاد نام آور دانشکده فنی دانشگاه تهران در سن 59 سالگی درگذشت.

کارو لوکس یک دانشمند از ارمنیان ایرانی و از پژوهشگران به نام سیستم‌های هوشمند در ایران بود.


او مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق را از دانشگاه تهران (۱۹۷۳ میلادی)دریافت کرد و در سال ۱۹۷۶ میلادی مدرک دکترای خود را از گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر دانشگاه برکلی با گرایش مهندسی کنترل دریافت کرد.


زمینهٔ پژوهش‌های او پیش‌بینی سری‌های زمانی، مدل‌های عاطفی و منطق فازی است.


او در سال ۱۳۸۵ خورشیدی به عنوان چهره ماندگار شناخته شد.


کارو لوکس  متولد سال 1328 در «اصفهان» و بزرگ شده در تهران است.


کارو لوکس (Caro Lucas) بنیانگذار و مدیر «قطب کنترل و پردازش هوشمند» بود.


در طی سال‌های 1362 تا 1366 مدیر «پژوهشگاه دانش‌های بنیادی» (IPM) و در سال‌های 1345 تا 1367 رئیس دپارتمان ECE دانشگاه تهران بود.


از فعالیت‌های دانشگاهی وی در دانشگاه‌های خارج از کشور می‌توان به عضویت در هیات علمی دانشگاه تورنتو کانادا، دانشگاه کالیفرنیا برکلی، دانشگاه گاریونیس و دانشگاه کالفرنیا (لس‌آنجلس) به عنوان دانشیار مدعو اشاره کرد.


وی پدر علم رباتیک ایران شناخته می‌شود. پرفسور کارو لوکس در 18 تیرماه 1389 دار فانی را وداع گفت.

منبع : خبرآنلاین
هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب robotic تشکر کرده اند:
SAMAN, sokuteasemuni, Present, sinaset, رضاخان, Mahdi1944, MOHAMMAD JAFAR

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

756

تشکر کرده: 9 مرتبه
تشکر شده: 192 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 دی 1387 22:23

آرشيو سپاس: 3961 مرتبه در 604 پست

ورود مایکرو سافت به عرصه رباتیک

توسط Morteza313 » دوشنبه 21 تیر 1389 21:11

بدون شرح!

البته کیسهای آموزشی خوبی داره ....


http://www.microsoft.com/robotics/#Learn
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Morteza313 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, sinaset

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

522

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 74 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 09:36

محل سکونت

ایران

آرشيو سپاس: 851 مرتبه در 286 پست

ابداع زبانی جدید برای حرف ‌زدن با ربات ها

توسط robotic » دوشنبه 28 تیر 1389 12:45

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

ROILA is a spoken language for robots
“Robotic Interaction Language”

بوتیج پیمو لوپوما! شاید این جمله برایتان بی‌معنا باشد، ‌اما به زودی اگر بخواهید از یک ربات برای کارهایتان کمک بگیرید، باید این جمله را بلد باشید تا بتوانید از او بخواهید که برایتان نوشیدنی بیاورد

ربات‌ها کم کم دارند وارد عرصه‌های تازه‌ای می‌شوند و بیشتر و بیشتر به کار می‌‌آیند. اما خب ظاهرا همیشه هم قرار نیست که ربات‌‌ها به خاطر ما چیزی را یاد بگیرند و ما هم مجبوریم به خاطر آن‌ها چیزهایی را یاد بگیریم. از آن‌جا که راحت‌ترین راه دستور دادن، کلام است، یک زبان لازم است که بتوان به صورت کلامی با ربات‌ها ارتباط برقرار کرد.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، محققین هلندی دارند روی یک زبان فراگیر برای ربات‌ها کار می‌کنند که هم با اصول مغز انسان و هم با اصول مغز ربات‌ها جور در بیاید و برای هر دو دسته ساده هم باشد. این زبان رویلا (ROILA) نامیده شده که مخفف زبان تعامل رباتی است.

رویلا دستور زبان ساده‌ای دارد و اسم، فعل،‌ صفت، قید و چهار ضمیر (من،‌ تو، او- مونث- و او - مذکر-) هم دارد. این زبان 850 کلمه پایه دارد که ترکیبی از کلمات زبان‌های آفریقایی، آلمانی و انگلیسی هستند. پیتو لوکی ویکوت توجی،‌ به زبان رویلا یعنی من میوه دوست دارم!

نویسنده : بهنوش خرم روز

منبع :  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
هرکه را اسرار حق آموختند
مهر کردند و دهانش دوختند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب robotic تشکر کرده اند:
Mahdi1944, sinaset

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان