در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با عملیاتهاي نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
879

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 4 دی 1386 13:32

سلماس

آرشيو سپاس: 1613 مرتبه در 264 پست

توسط Hadi1001 » يکشنبه 31 شهریور 1387 12:26

yasermym, اقاي شمخاني در زمان جنگ فرمانده سپاه خوزستان بودند و الان هم مثل اقاي رضايي لباس شخصي مي پوشند در مورد حقوق ها هم شايد من اشتباه مي کنم ولي من اين طور شنيدم
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.

Captain I

Captain I

نماد کاربر
879

تاريخ عضويت

سلماس

توسط Hadi1001 » يکشنبه 31 شهریور 1387 13:59

Frogfoot, راست ميگيد من از کوره در رفتم اخه عمليات به اين بزرگي چرا نبايد گفته بشه من به خاطر اين ناراحت بودم ولي بحث به اينجا ها کشيد و اين شد من از صدا سيما انتقاد مي کردم که دوباره از سر عصانيت بحث به اينجا کشيده شد

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

يکشنبه 31 شهریور 1387 13:53

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط persepolis52616 » يکشنبه 31 شهریور 1387 14:10

اي داد و بيداد من همون persepolis52-6-16 هستم اكانت من بدون دليل غير فعال شد ديگه نتونستم بيام تو كمك كنيد
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Captain I

Captain I

نماد کاربر
879

تاريخ عضويت

سلماس

توسط Hadi1001 » يکشنبه 31 شهریور 1387 14:30

در پي ام با اقا مهدي مطرح کنيد

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » يکشنبه 31 شهریور 1387 18:15

اخه عمليات به اين بزرگي چرا نبايد گفته بشه من به خاطر اين ناراحت بودم ولي بحث به اينجا ها کشيد و اين شد من از صدا سيما انتقاد مي کردم

در اینکه صدا و سیما در خیلی موارد کم کاری میکنه، بحثی نیست. ولی خود نیروی هوایی هم میتونست خیلی بهتر از اینها عمل کنه. چی می شد اگر خود نیروی هوایی دست به کار می شد؟ از یک مستند ساز دعوت می کرد، اسناد مربوط به عملیات را که از طبقه بندی خارج شدند، در اختیارش میگذاشت، از خلبانانی که در عملیات شرکت داشتند و هنوز زنده هستند، دعوت به همکاری می کرد، تصاویر Gun Camera موجود از اون عملیات را منتشر می کرد + بعضی تصاویر آرشیوی، و یک مستند خوب می ساخت. منظورم از این مستندهایی نیست که چند نفر میان صحبت می کنند، و چندتا تصویر آرشیوی بی ربط هم پخش میشه! مستندی که یک سناریوی مشخص داشته باشه و تمام صحبت ها و تصاویر آن متناسب با سناریو باشه. مستندی که تا حد امکان درش از نمودارها و انیمشن های 3 بعدی مناسب استفاده شده باشه تا بیینده با شرایط حساس عملیات و پیچیدگی های اون بیشتر آشنا بشه. سپاه برای تمام عملیات های خودش آرشیوی صوتی از مذاکرات فرمانده هان داره، برای خیلی از عملیات ها هم علاوه بر صوت، تصویر هم موجود هست، بعضی شان هنوز طبقه بندی هستند، بعضی هم به مرور از طبقه بندی خارج شدند؛ بعید میدونم نیروی هوایی برای همچین عملیاتی هیچ آرشیو صوتی یا تصویری از مذاکرات یا مکالمات بی سیم نداشته باشه! خیلی کارها میشه کرد، شما ببینید اسرائیل چه چقدر برای عملیات حمله به تاسیسات اتمی عراق مایه گذاشت! اما ما همیشه منتظر هستیم که یکی دیگه کار رو انجام بده. نیروی هوایی این همه پتاسیل برای این کار داره، ولی منتظر هست که روزی یکی از صدا و سیما بهشون مراجعه کنه و بگه ما می خوایم همچین مستندی بسازیم. این افتخار نیروی هوایی هست، چرا باید منتظر صدا و سیما باشه؟! خودش دست بکار بشه و مستندش را بسازه، بعد ببینه صدا و سیما میتونه پخش نکنه؟! نهاد ریاست جمهوری مدعی بود صدا و سیما سفرهای ریس جمهور را کامل پوشش نمیده، خب چیکار کردند؟! خودشون دوربین برداشتند و شروع کردند به ساخت مستند از سفرهای ریس جمهور، صدا سیما هم هر چند وقت یک بار اینها رو پخش میکنه.

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
2653

تشکر کرده: 18 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 آبان 1385 15:26

آرشيو سپاس: 5825 مرتبه در 1558 پست

توسط moh-597 » يکشنبه 31 شهریور 1387 19:24

Frogfoot نوشته است:
اخه عمليات به اين بزرگي چرا نبايد گفته بشه من به خاطر اين ناراحت بودم ولي بحث به اينجا ها کشيد و اين شد من از صدا سيما انتقاد مي کردم

در اینکه صدا و سیما در خیلی موارد کم کاری میکنه، بحثی نیست. ولی خود نیروی هوایی هم میتونست خیلی بهتر از اینها عمل کنه. چی می شد اگر خود نیروی هوایی دست به کار می شد؟ از یک مستند ساز دعوت می کرد، اسناد مربوط به عملیات را که از طبقه بندی خارج شدند، در اختیارش میگذاشت، از خلبانانی که در عملیات شرکت داشتند و هنوز زنده هستند، دعوت به همکاری می کرد، تصاویر Gun Camera موجود از اون عملیات را منتشر می کرد + بعضی تصاویر آرشیوی، و یک مستند خوب می ساخت. منظورم از این مستندهایی نیست که چند نفر میان صحبت می کنند، و چندتا تصویر آرشیوی بی ربط هم پخش میشه! مستندی که یک سناریوی مشخص داشته باشه و تمام صحبت ها و تصاویر آن متناسب با سناریو باشه. مستندی که تا حد امکان درش از نمودارها و انیمشن های 3 بعدی مناسب استفاده شده باشه تا بیینده با شرایط حساس عملیات و پیچیدگی های اون بیشتر آشنا بشه. سپاه برای تمام عملیات های خودش آرشیوی صوتی از مذاکرات فرمانده هان داره، برای خیلی از عملیات ها هم علاوه بر صوت، تصویر هم موجود هست، بعضی شان هنوز طبقه بندی هستند، بعضی هم به مرور از طبقه بندی خارج شدند؛ بعید میدونم نیروی هوایی برای همچین عملیاتی هیچ آرشیو صوتی یا تصویری از مذاکرات یا مکالمات بی سیم نداشته باشه! خیلی کارها میشه کرد، شما ببینید اسرائیل چه چقدر برای عملیات حمله به تاسیسات اتمی عراق مایه گذاشت! اما ما همیشه منتظر هستیم که یکی دیگه کار رو انجام بده. نیروی هوایی این همه پتاسیل برای این کار داره، ولی منتظر هست که روزی یکی از صدا و سیما بهشون مراجعه کنه و بگه ما می خوایم همچین مستندی بسازیم. این افتخار نیروی هوایی هست، چرا باید منتظر صدا و سیما باشه؟! خودش دست بکار بشه و مستندش را بسازه، بعد ببینه صدا و سیما میتونه پخش نکنه؟! نهاد ریاست جمهوری مدعی بود صدا و سیما سفرهای ریس جمهور را کامل پوشش نمیده، خب چیکار کردند؟! خودشون دوربین برداشتند و شروع کردند به ساخت مستند از سفرهای ریس جمهور، صدا سیما هم هر چند وقت یک بار اینها رو پخش میکنه.

با سلام به همه دوستان و قبولی طاعات و عبادات شما

اول اینکه ببخشید من دو سه روز نبودم و در بحث هم شرکت نکردم تا جواب خیلی از سوالها پیدا بشه

1 . در مورد صدا و سیما من از همه دوستان بیشتر متاسفم که چرا نباید درباره این عملیات به این بزرگی در مستند شبکه اول حرفی زده نشه . دوستان عزیز شما این مطلب رو دیدید در اولین قسمت تاریخ عملیات 140 فروندی را دوم مهرماه اعلام کرد بسیار بسیار برای صدا و سیما متاسفم

2 . در مورد فیلم حمله به اچ 3 حق با شماست این فیلم در قسمتهایی اصلا شبیه به واقعیت نیست ولی من اینرو قبول دارم که کارگردان برای جذابیت بیشتر تغییراتی در آن داده باشه .

3 . در مورد ارتش و سپاه هم موضوع ها رو با هم قاطی نکنیم چرا می خواهید بین ارتش و سپاه مشکل ایجاد کنید این مبالغی هم که ذکر شده اصلا دقیق نیست من اطلاع کامل دارم اما در مورد بازنشستگان خلبان حقوقی که می گیرند وقاعا ناچیزه کاری هم به سپاه ندارم .

4 . متاسفانه بابت اتفاقاتی که در اویل انقلاب افتاد دیدگاه نسبت به نیروی هوایی بخصوص خلبانان یه طور دیگه شد و متاسفانه هنوز هم ادامه داره که ما در تلاشیم که این دیدگاه رو عوض کنیم .

5 . در آرشیو صدا و سیما و برنامه ارتش که در زمان جنگ پخش می شد بارها تصاویر از دوربین عقب فانتومهای ما در حال بمباران پخش می شد ولی متاسفانه الان هیچ

6 . a10 دوست عزیز خیلی خوب گفتی اگر نیروی هوایی نبود ایران هم نبود

7 . و اما در مورد نیروی هوایی ارتش

تاسف شدیدتر از همه موارد برای خود نیروی هوایی است دوستمون خوب گفت من کاملش می کنم دوستان شما اگر الان دنبال این باشید که در ماه اول جنگ در فلان عملیات موشک اسپارو مثلا چهارتا شلیک شد و یا بهتر بگم اصلا نام ببری از طریق حافظت اطلاعات به شما ایراد می گیرند . من نمی دونم این اطلاعات که برای 30 سال قبله چه حالت طبقه بندی داره .
دنبال شرح کلی عملیاتهای نیروی هوایی بودم یکسال طول کشید آخر هم هیچ گفتند اطلاعات سری است یکی نیست بگه چه سری که همش رو می شه استخراج کرد .
یکسال دنبال ساخت یک فیلم مستند بعنوان روز شمار نیروی هوایی در دفاع مقدس در ماه اول جنگ هستیم نیروی هوایی بودجه و امکانات اونرو قبول نمی کنه تامین کنه با اینکه ما خودمون یه جورایی در این نیرو ....
وقتی خود نیروی هوایی کمک نمی کنه چه توقعی هست (البته فقط در ساخت مستند وگرنه در تمامی موارد از صدا و سیما توقع است ) من و دو نفر از دوستان که هر دو نیز از فرزندان خلبانان از دست رفته ما می باشند یکسال پیگیریم ولی متاسفانه نیروی هوایی اصلا کمک نمی کنه  تازه همانطور که گفتم همه ما .... حالا شاید الان که فرمانده نیرو عوض شده اوضاع بهتر بشه شاید
با پیگیری هایی که صورت گرفته یک انیمش سه بعدی بصورت رئال از زندگی نامه سرلشکر خلبان شهید دوران در حال ساخته که در این چند روزه که نبودم کار تحقیقاتش به پایان رسیده و نوشتن داستان به طور کامل پایان یافته و با اسرار من مبنی بر واقعیت گرایی تمام اتفاقاتی که در این انیمیشن می افتد از روی دفترچه خاطرات خود شهید ، خاطرات همسر و همرزمان ایشان تکمیل شده و توانستیم به همین شکل شروع کنیم کار بسیار قویی است و امیدوارم که پربیننده هم باشه فکر می کنم حدود 70 دقیقه بشه و برای شبکه یک هم ساخته می شه .

این تاپیک با یک عنوان دیگه در روزهای آینده بطور مستقل می شه چون اکثر مباحث ربطی به عملیات اچ 3 نداره .
امیدوارم همه جوابها داده شده باشه و دوستان بحث اگر می خواهند بحث رو ادامه دهند اونرو جهت دار نکنند که مجبوریم در همین جا ختمش کنیم و تاپیک رو ببندیم .
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من
http://www.iranian-airforce.blogfa.com

صفحه اینستاگرام
https://instagram.com/iranian_airforce_pilots_martyr

New Member

no avatar
6

تاريخ عضويت

جمعه 5 مهر 1387 21:56

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 0 پست

توسط sarbaz mihan » جمعه 5 مهر 1387 22:58

با سلام به تمام دوستان....من مدتها بود كه هر روز بيننده سايت و نظرات با ارزش شما بودم ولي هرگز لزومي براي شركت تو مباحث خوبتون احساس نميكردم ولي امروز مطلبي رو خوندم كه تموم وجودم رو به درد اورد...و اون هم اظهارات اقايfrogfootكه گويا سپاهي هم هستند بود....من پدرم يكي از افسران نيروي هوايي ارتش پر افتخارمون بوده كه الان ساليانه كه بازنشسته شده...بعد از تكميل دورهاي پيشرفته لكترونيك در امريكاو8 سال جنگ و8 سال حضور داوطلبانه در پايگاه دهشتناكه اميديه...امروز به پاس 1.5 كيتو تركشي كه در كمر شكنجه گر شبهاش شدن...به پاس هفتها بي خوابي...براي رهايي از سرطان روده ايي كه به خاطر اب الوده اميديه گرفتارش شده....و هزاران سلحشوريه ديگه ايي كه هزاران افسر ميهن پرست امثالش انجام دادن...ماهيانه صدو شصت هزار تومان حقوق بازنشسته شده و تا سن 65 سالگي براي خانواده و عزتش در مغازه كار ميكنه.....و حالا اقاي فراگ فوت من از شما سوال دارم1-سپاه و اون نيروي هوايي من دراورديش زماني كه نيروي هوايي بزرگترين كابوس صدام و تنها حاميه مردم بعد از خدا در روزهاي اول جنگ بود كجا بود؟
شما كه الان خودتو در متن ميدوني و ديگران رو در حاشيه چقدر حقوق ميگيري؟
شما كه از دكترين نطامي و اين چيزا حرف ميدني(البته مثل تمام...خارج از سطح سوادت)ميدوني كه در كشوري كه ارتش هست سپاه يك نيروي بي مورد محسوب شده و اصلا وجودش بي معنيست حالا چه برسه به اينكه در جنگ شما هيچ نكرديد ولي بعد از اون تمام حقايق رو تحريف كرده و تمام بودجه و امكانات رو برا خودتون برداشتيد؟(نيسان ها و ماشيتهاي ان چناني....در حالي كه خانواده ها و بچه ها و حتي خود فرماندهان بعضي از پايگاه ها مثل اميديه و چابهار حتي اب خوردن سالم ندارن)
واقعا تعجب ميكنم كه چطور و با چه رويي ميتوني در مورد ارتش قهرمان ومومن ومخصوصا نيروي هوايي مقدسمون اظهار نظر كني...
البه تو بايد هم بگي اختلافي وجود نداره چون تو وامثال تو رو كه ناراضي نميزارن و شما هم ميل داريد اوضاع همينطور بمونه...
ولي من به تمامه دوستانم در ارتش فقط يك جمله ميگم و اون هم اينكه...فرياد هيچ مظلومي در درگاه دادگر يكتا بي پاسخ نميمونه...الله مع صابرين

New Member

no avatar
6

تاريخ عضويت

توسط sarbaz mihan » جمعه 5 مهر 1387 23:17

--------------------------------------------------------------------------------

با سلام به تمام دوستان....من مدتها بود كه هر روز بيننده سايت و نظرات با ارزش شما بودم ولي هرگز لزومي براي شركت تو مباحث خوبتون احساس نميكردم ولي امروز مطلبي رو خوندم كه تموم وجودم رو به درد اورد...و اون هم اظهارات اقايfrogfootكه گويا سپاهي هم هستند بود....من پدرم يكي از افسران نيروي هوايي ارتش پر افتخارمون بوده كه الان ساليانه كه بازنشسته شده...بعد از تكميل دورهاي پيشرفته لكترونيك در امريكاو8 سال جنگ و8 سال حضور داوطلبانه در پايگاه دهشتناكه اميديه...امروز به پاس 1.5 كيتو تركشي كه در كمر شكنجه گر شبهاش شدن...به پاس هفتها بي خوابي...براي رهايي از سرطان روده ايي كه به خاطر اب الوده اميديه گرفتارش شده....و هزاران سلحشوريه ديگه ايي كه هزاران افسر ميهن پرست امثالش انجام دادن...ماهيانه صدو شصت هزار تومان حقوق بازنشسته شده و تا سن 65 سالگي براي خانواده و عزتش در مغازه كار ميكنه.....و حالا اقاي فراگ فوت من از شما سوال دارم1-سپاه و اون نيروي هوايي من دراورديش زماني كه نيروي هوايي بزرگترين كابوس صدام و تنها حاميه مردم بعد از خدا در روزهاي اول جنگ بود كجا بود؟
شما كه الان خودتو در متن ميدوني و ديگران رو در حاشيه چقدر حقوق ميگيري؟
شما كه از دكترين نطامي و اين چيزا حرف ميدني(البته مثل تمام...خارج از سطح سوادت)ميدوني كه در كشوري كه ارتش هست سپاه يك نيروي بي مورد محسوب شده و اصلا وجودش بي معنيست حالا چه برسه به اينكه در جنگ شما هيچ نكرديد ولي بعد از اون تمام حقايق رو تحريف كرده و تمام بودجه و امكانات رو برا خودتون برداشتيد؟(نيسان ها و ماشيتهاي ان چناني....در حالي كه خانواده ها و بچه ها و حتي خود فرماندهان بعضي از پايگاه ها مثل اميديه و چابهار حتي اب خوردن سالم ندارن)
واقعا تعجب ميكنم كه چطور و با چه رويي ميتوني در مورد ارتش قهرمان ومومن ومخصوصا نيروي هوايي مقدسمون اظهار نظر كني...
البه تو بايد هم بگي اختلافي وجود نداره چون تو وامثال تو رو كه ناراضي نميزارن و شما هم ميل داريد اوضاع همينطور بمونه...
ولي من به تمامه دوستانم در ارتش فقط يك جمله ميگم و اون هم اينكه...فرياد هيچ مظلومي در درگاه دادگر يكتا بي پاسخ نميمونه...الله مع صابرين

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » شنبه 6 مهر 1387 02:15

این اختلاف افکنی ها با وجود این همه دشمنی که گرداگرد گربه ایران عزیز ما را محاصره کرده اند برای چیست؟
دوستان دنبال چه میگردید؟اختلاف حقوق پرسنل ارتش آنطور که میگویید نیست.یا ازبی اطلاعی تان این حرفها را میزنید یا شاید از روی تعصبات بی مورد. در جنگ هم همه جنگیدند ارتش سپاه بسج جهاد امداد و...
واگذاری خلیج فارس به سپاه و خزر و عمان به ارتش نیز برای تمرکز نیرو وعدم تداخل وظایف بود.وبعضی شرایط نظامی خاص مانند نیاز به رزم نا متقارن در خلیج فارس و رزم کلاسیک در عمان و خزر
البته امیدوارم روزی سپاه در ارتش ادغام شود وبرای بهتر شدن امور نیرو قدس و بسیج و موشکی زمین به زمین در نیروی زمینی ادغام شود.
رفیق بی کلک

New Member

no avatar
6

تاريخ عضويت

توسط sarbaz mihan » شنبه 6 مهر 1387 11:53

[
دوستان دنبال چه میگردید؟اختلاف حقوق پرسنل ارتش آنطور که میگویید نیست.یا ازبی اطلاعی تان این حرفها را میزنید یا شاید از روی تعصبات بی مورد. در جنگ هم همه جنگیدند ارتش سپاه بسج جهاد امداد و.

1-همانطور كه قبلا عرض كردم از كساني كه خودشون ذينفع مساله حقوقها هستن انتظاري هم جز اين نميره...
2-در مورد كساني هم كه در جنگ شركت كردند همين اظهار نظرتون نشانگر سطح فجيع بي اطلاعي شما از تاريخ جنگ...چون در روزهاييكه ارتش و نيروي هوايي سخت ترين و دليرانه ترين پاسخها رو به دشمن ميداد سپاه هنوز وجود خارجي نداشته...و بعد از مدتها هم كه تشكيل شد نيرويي فوق العاده ضعيف بود كه تحت نظر ارتش اموزش ديد((حالا خيلي ها ادعا ميكنند كه سپاهيها از شكم مادرشون اسلحه و اموزش اوردن))
3-امروز همه حتي بچه هاي مدرسه ايي هم اينو ميدونند كه سپاهي كه قصد داره همه چيزو قبضه كنه جايي كه بي انضباطي و رابطه و ((حاجي و سيد بازي))توش بيداد ميكنه...در صورتي كه همه ميدونند ارتش محل نظم انظباط واموزش هاي سنگين و استقلاله...حالا جاي شكرش باقيه كه يك ارتش منظبط((البته اگه سپاه بزاره))برامون مونده خواهشا حرف از ادغام نزنيد كه نميخواييم ارتشمون تروريسم بشه....
4-امروز سپاهيي هايي كه هرروز در پشت تريبون تلويزيون از رشادتهاشون ميگن با ارزش ترين چيزشونو تجربه اندوزي در جنگ ميدونند....شما كه با نا اگاهي كامل از تاريخ جنگ و بي اطلاعي از شرايط خليج هميشه فارس صحبت ميكنيد...هيچ ميدونيد اگر طرح شجاعانه تيمسار عباس بابايي براي دفاع از خليج فارس و نفت كشهامون كه رگ حيات اقتصاديه كشورمونه نبود..در ان روزها اثري از كشتيها...اقتصاد..پول براي جنگ و حتي اثري از  خليج فارس نميموند...خلبان شجاعه نيروي هواييمون كه دست اخر جونشم تقديم اين خاك و مسلمون ها و رهبرش كرد...حالا شما داري ميفرماييد سپاه بهتر ميتونه از خليج فارسمون دفاع بكنه؟؟؟....ميتونم بپرسم سپاه تجربه بيشتري داره يا حق بيشتري و يا اسلحه قويتري نسبت به اف14 ((كه اگه قرار باشه روزي اف22 امركايي رو رهگيري كنيم تنها هواپيماي مدعي به لطف خدا همين اف14 و خلباناي اموزش ديدشه))....
5-از خداي سميعم ميخوام روزي برسه كه هموطنها و برادرهامون در سپاه به جاي تختئه موضوع و سر پوش گزاشتن روي واقعيت ها و سعي در توجيه وانكار موضوع چشم به حقيقتها باز كرده و جانب حق و حقيقت رو نگه دارند...اميد به روزي كههمه در ركاب اقا امام زمان بجنگيم....

Captain

Captain

نماد کاربر
2371

تاريخ عضويت

شنبه 24 فروردین 1387 22:03

آرشيو سپاس: 11729 مرتبه در 2040 پست

توسط yasermym » شنبه 6 مهر 1387 12:52

sarbaz mihan, دوست گرامي اگر شما واقعا فرزند يک ارتشي هستيد نبايد از اين حرفها بزنيد.
من متوجه نمي شم يعني چه ارتش اينجوري کرد و سپاه اونجوري بود و .. يعني چي اين همه ايجاد تضاد ؟
مگر سپاه از کره ماه اومد و يا يک نيروي خارجي است که اينطوري صحبت مي کنيد؟
همه آنها نيروهاي مسلح کشور ما هستند و وظيفه دفاع از آب و خاک ايران را بر عهده دارند. مگر سپاه نيروي يک کشور بيگانه است که اينجوري در موردش صحبت مي شود. مگه مثل نيروهاي سوري در لبنان است که بگيم برن بيرون و جاشونو ارتش بگيره؟
اين حرفا برازنده يک ايراني نيست. همين جور صحبت ها را هم عده اي در اول انقلاب براي انحلال ارتش مي زدند، اما آيا اونا خيرخواه کشور بودند؟
بهتره دست از اين صحبتهاي بچه گانه برداشته شود، حالا اگر هم تبعيضي باشه مگه فقط در اين دو نهاد است و مثلا حقوق همه استخدامي هاي دولت يکسان است؟
در اينکه بايد زندگي تمامي احاد اين ملت به نحوي مناسب تامين شود شکي نيست، چه ارتشي و سپاهي و چه کارگر و کارمند، اما اين اختلاف افکني ها و دادن اطلاعات غلط هم کار درستي نيست.

هادی جان مگه ملاک ما برای اینکه یک نفر را جزء یک نیرو قرار بدیم باید زمانهای سابق باشد؟ وقتی یک فردی وارد یک سازمان می شود دیگر جزو آن مجموعه محسوب می شود. در هر صورت خیلی هم فرق نمی کنه و هونطور که گفتم همه این افراد جزء تامین کنندگان امنیت ما هستد.

با تشکر

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » شنبه 6 مهر 1387 13:46

سرباز وطنsarbaz vatan من نه سپاهی ام نه ارتشی و به هیچ ارگانی وابستگی ندارم.خدمتم نیز در نیروی دریایی سپاه بود.
از حقوق پرسنل سپاه البته ناوسالار به پایین(معادل سرهنگ) نیز مطلع بودم در این حدی که بحث میکنید نیست.
از اینکه به ارتشی ها اجحاف می شود به شدت متاسفم.ولی در سپاه هم کسی را پول باران نمیکردند.البته غیر از سرتیپ به به بالا و قرارگاه ختم الانبیا یی ها.
انصاف را رعایت کنید.از ادغام هم که گفتم به خاطر یکپارچگی و انسجام بیشتر نیروهای مسلح و حذف این صفت بود که به آن میگویند  ..              revolotion gaurd is the terorist force
به امید ایرانی آباد آزاد قدرتمند وارتشی که نامش لرزه بر اندام دشمنان ایران بیاندازد
                                                                                                       ناوی یکم تفنگدار وظیفه م.ع (سرباز سابق پایگاه دریایی اروند منطقه سوم دریایی امام حسین سپاه)
رفیق بی کلک

قبليبعدي