در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با عملیاتهاي نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
879

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 4 دی 1386 13:32

سلماس

آرشيو سپاس: 1613 مرتبه در 264 پست

عمليتهاي نيروي هوايي و

توسط Hadi1001 » پنج شنبه 28 شهریور 1387 11:07

نمي دونم بنويسم يا ننويسم اقاي moh-597, شما راست مي گيد اچ 3 بزرگترين عمليات تاريخ جنگهاي هوايي است ولي ايا اين موضوع رو مردم ما هم مي دونند شرط مي بندم اگه نظر سنجي کنند حتي 5 درصد مردم هم ندونند
مستند دفاع مقدس فرصت خوبي بود تا اين موضوع گفته بشه چون اين برنامه هم پر طرفدار بود و هم موضوع دفاع مقدس رو دنبال مي کرد ديروز  اگه برنامه رو مي ديديد به جز بني صدر اين حرفا و منافقين چيز ديگري نگفتند شايد اسم برنامه عوض شده بود ولي اين قسمتش عين مستند روح الله بود من نمي دونم اين صدا سيما چه لجي با نيروي هوايي داره اين خبرنگارا چه لجي با نيروي هوايي دارند حتي اين عمليات در تقويم ما هم ثبت نشده بود  (تقويم شما رو نمي دونم ) نمي دونستم چه جوري خشمم رو ابراض کنم جايي بهتر از اينجا پيدا نکردم بازم ببخشيد  :-?  :-?
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
33

تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 مهر 1386 17:56

آرشيو سپاس: 8 مرتبه در 5 پست

توسط ashkan-mr » جمعه 29 شهریور 1387 05:49

شبکه ئ چهار یه برنامه ای نشون میداد درباره ئ سینمای دفاع مقدس بعد یه آقایی که نمی دونم چه کار بود می گفت ما تو چنگ فقط دفاع کردیم و حمله ای نکردیم و انتقاد میکرد از فیلم سازایی که اومدن و عملیات های موفق نیروهای نظامی ایران رو به تصویر کشید و میگفت که ما نباید طوری عمل کنیم که فکر کنند که شروع کننده ئ جنگ بودیم بلکه باید به تمام دنیا بفهمونیم که مظلوم واقع شدیم

ماسفانه تا زمانی که این طور تفکرات باشه همینه
به نظر من هنر یک نویسنده و فیلمساز دفاع مقدس اینه که همین پیروزی ها رو طوری به تصویر بکشه در اون مظلومیت ما در جنگ و این که ما متجاوز نبودیم هم مشخص بشه
البته نمیخوام بگم که تو صدا سیما همه این نظر رو دارن چون همون طور که میدونین یکسری پروژه هایی دارند مثلا یک سریالی هست ( اسمشو نمی دونم ) که در چند قسمت اون به فتح خرمشهر پرداخته میشه

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
38

تاريخ عضويت

جمعه 19 بهمن 1386 15:17

آرشيو سپاس: 22 مرتبه در 11 پست

توسط armin19801 » جمعه 29 شهریور 1387 15:39

مشکل نيروي هوايي نيست.مشکل ارتش است .مشکل اين است که 28 سال است به ايرانيان گفته شده فقط سپاه جنگيده.
بازهم در سکوت مظلومانه  افتخاراتشانرا در دفاع از گربه آسيايي  در کنج خانه نجوا ميگنند.حالا ديگر براي نوه هايشان !!!!!!!!!!

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
167

تاريخ عضويت

دوشنبه 9 اردیبهشت 1387 11:59

آرشيو سپاس: 18 مرتبه در 15 پست

توسط persepolis52-6-16 » شنبه 30 شهریور 1387 10:38

اچ3 چيه بعضي ها هنوز عباس دوران رو نميشناسند :-?

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
167

تاريخ عضويت

دوشنبه 9 اردیبهشت 1387 11:59

آرشيو سپاس: 18 مرتبه در 15 پست

توسط persepolis52-6-16 » شنبه 30 شهریور 1387 10:43

يكي از كسايي كه در اين پرواز شركت داشت و بعدها آزاده شده خلبان قاسم روادگر بود

Frenzied Poster

Frenzied Poster

no avatar
412

تاريخ عضويت

سه شنبه 27 فروردین 1387 10:20

آرشيو سپاس: 56 مرتبه در 35 پست

توسط A10 » شنبه 30 شهریور 1387 11:43

مشکل نيروي هوايي نيست.مشکل ارتش است .مشکل اين است که 28 سال است به ايرانيان گفته شده فقط سپاه جنگيده.
بازهم در سکوت مظلومانه افتخاراتشانرا در دفاع از گربه آسيايي در کنج خانه نجوا ميگنند.حالا ديگر براي نوه هايشان

اگر  نيروي هوايي نبود كشور هم  نبود

Captain

Captain

نماد کاربر
2371

تاريخ عضويت

شنبه 24 فروردین 1387 22:03

آرشيو سپاس: 11729 مرتبه در 2040 پست

چرا « حمله به اچ 3» موفق نبود؟

توسط yasermym » شنبه 30 شهریور 1387 13:11

حمله به پايگاه الوليد در نوع خودش بي نظير است، يک اتفاق بزرگ با مديريت بسيار قوي و رشادت هاي وصف ناشدني اما چرا هيچ کدام از اين عوامل نتوانست موجب نجات فيلم حمله به اچ 3 شود؟

يک بار فيلم را دوره کنيد! در حمله به جاي ساختن قصه اي در کنار اين حادثه بزرگ نويسنده و کارگردان خود را در مقام يک مستند ساز قرار داده اند که بزرگترين وظيفه شان گزارش ثبت و ضبط حادثه است. در اين فيلم قهرمان نه در هواست و نه در اتاق فرماندهي آنها قهرماني را در ميان خودشان تقسيم کرده اند. ليندا سيگر مي گويد ما هر فيلم بزرگ را با نام يک شخصيت به ياد مي آوريم. او تاکيد مي کند در پس هر فيلم موفق و اثرگذار يک شخصيت بزرگ قرار دارد. حمله به اچ 3 شخصيت بزرگي را در خود جاي نداده است. ما خاطراتمان را با نام کدام شخصيت بايد گره بزنيم؟
بزرگترين تعليق فيلم فصل پر کردن باک هواپيماهاي شکاري در آسمان است. به نظر مي رسد سازندگان ارتباط خوبي با عوامل پرواز نداشته اند.
در برخي عمليات ها، خلبان مجبور بود در طول چندين ساعت پرواز تا ده بار زير هواپيماي سوخت رسان برود و باکش را پر کند. تعدد اين اتفاق گواه آن است که عمليات پر کردن باک هواپيما در آسمان، اتفاق عجيب و نادري نيست حتي اگر دقت زيادي لازم داشته باشد. سکوت راديويي در يک عمليات پروازي مثل بالا رفتن از کوه با چشم هاي بسته است. شايد اين بخش از عمليات بسيار خطرناک تر از پر کردن باک در آسمان باشد. حمله به اچ 3 مي توانست يک اتفاق در سينما باشد. آيا براي تکرار اين تجربه فرصتي هست؟

منبع : مجله حماسه نگاران - مرداد ماه 1386

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب yasermym تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, kayvan6079

Frenzied Poster

Frenzied Poster

no avatar
412

تاريخ عضويت

سه شنبه 27 فروردین 1387 10:20

آرشيو سپاس: 56 مرتبه در 35 پست

توسط A10 » شنبه 30 شهریور 1387 13:36

بابا خدا را شكر حد اقل يك فيلم  ساختند

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
165

تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 فروردین 1386 06:09

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 15 پست

توسط forodo » شنبه 30 شهریور 1387 16:13

سلام
من هم با دوستومن موافقم نمي دونم چرا حكومت ارزش ارتش نمي دونه انگار جنگ را فقط بسيج و سپاه بود به جز دلاوران و عقابان نيروي هوايي باد از گمنامان و دريادلان نيروي دريايي هم اسم ببريم واقعه ناوچه جوشن پيكان و در مقابل رزمناوهاي متجاوز امريكايي كه دليرانه مقاومت كردن و مظلومانه شهيد شدن اگه اين اين اتفاق تو غرب افتاده برترين فيلم اسكاري از دل اين واقعه بيرون ميو مد

به هر حال تا موقعي كه سرداران باشند كسي قدر زحمات ارتشيان را نمي دونم
منجمله سردار صفاري و ذوالقدر :::P  :::P

Captain I

Captain I

نماد کاربر
879

تاريخ عضويت

سه شنبه 4 دی 1386 13:32

سلماس

آرشيو سپاس: 1613 مرتبه در 264 پست

توسط Hadi1001 » شنبه 30 شهریور 1387 17:58

يه مشکل ديگه اينه که صدا سيما بستر سازي نکرده صدا سيما بايد مي اومد و مي گفت مردم ايران ما عملياتي به نام اچ 3 را انجام داديم و ... ولي خوب نگفتند و مردم ما هم ندونستند الان دفاع از خليج فارس بر عهده ي سپاه است در انتخاب مسوليت ها ما بايد تعصب رو بزاريم کنار بايد قبول کنيم که ارتش هم در جنگ بود هر فيلمي که نشون مي دند پر است از بسيج و سپاهي يه مشکل ديگه اي که است اينه که خلبانان ما قانع اند بايد يه نامه اي به فرمانده کل قوا بنويسند و مشکلاتشون رو مطح کنند اونا حق دارند حقوقشون افزايش پيدا بکنه يه کسي که ديپلوم است در سپاه مي گيره 700 هزار تومان خلبانان ما مي گيرند 500 هزار تومان (ستوان دوم ) yasermym, درست اصلا اچ 3 فيلم هنري نيست يه مستنده ولي خوب اين مستند رو حتي يک بارم تو تلويزيون نشون دادند نه وا الله ندادند A10, جان من فکر کنم اشتباه تايپ کردي اگه سپاه نبود کشور هم نبود گر چه تو درست نوشتي من نمي خوام اونايي که رفتند و شهيد شدند رو زير سوال ببرم ولي الانه سپاه داره بودجه رو مي بلعه و توجه همه ي مسولين هم به سپاه است وزير دفاع سپاهي ،يه 15 سالي است که وزير دفاع از ارتش انخاب نشده و اون وقت ما انتظار داريم ارتش بر صدر امور قرار بگيره من قبول دارم که ما به جاي يه دست به تابير فرمانده کل قوا دو دست داريم ولي نبايد در بدن سازي فقط رو يه دستومن کار کنيم من حاشيه رفتم ولي دلم پر بود نمي دونستم به کجا بايد بگم که اينجا گفتم ما بايد نيروي هوايي و هواپيماهاشو تازه کنيم بايد به فکر نيروي هوايي باشيم فکر مي کنيد در  اون عمليات هايي که تلويزيون نشون مي ده و دارن پيش روي مي کنند همن طوري الکي دارن پيشروي مي کنند نه مسلما پشتيباني نيروي هوايي و ترس از اف 14 باعث اين امر شده ولي کسي اينو نمي گه کاش اقاي ضر غامي هم عضو اين سايت ود و اين پست ها رو مي ديد ه اميد روزي که خلبانان ما ا سوخو 35 پرند  :AA:  :AA:
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.

Captain

Captain

نماد کاربر
2371

تاريخ عضويت

شنبه 24 فروردین 1387 22:03

آرشيو سپاس: 11729 مرتبه در 2040 پست

توسط yasermym » شنبه 30 شهریور 1387 18:32

هادي آقازاده 2, دوست گرامي مي دونم دلتون خيلي پره. ما هم انتظار يک حداقل تصويري از اين رزمايش داشتيم اما بايد بدونيد که در اينگونه امور خبري صداوسيما تابع فرمان از بالا است و حتما صلاح نمي دونستند که تصويري منتشر بشه و به نظر من احتمال اينکه اين رزمايش يک رزمايش مهم بوده باشد بيشتر است زيرا براي تبليغ خيلي راحت چند تا موشک شليک کردند و جو تبليغي خوبي راه انداختند اما الان حتما مانور بيشتر جنبه تست و آمادگي داشته و چيزي بوده که فعلا نبايد نشون بدن.
البته اين مطلب بيشتر به تاپيک اخبار مانور مربوط ميشه اما چون اينجا پيش اومد گفتم، درضمن وزير دفاع دولت قبل که مدت 8 سال هم بود ارتشي بود. بهتره کمي دقت نماييد.
دوستان ارتش و سپاه تنها عنوان هستند و مهم اين است که وظيفه دفاع از کشور بعهده آنان است، حالا تحت چه عنوان و آرمي مهم نيست. فکر کنيد مثلا اين دو را با هم ادغام کردند و يک اسم جديد گذاشتند آيا فرق خاصي در دفاع از کشور دارد؟
راجع به حقوق هم بهتره زياد اظهار نظر نشه، فقط بگم که من خدمتم در سپاه بود و فيش حقوقي هاي زيادي را هم ديدم اما اين صحبتها که مي گيد نبود.
با تشکر
                                                           دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
==================================

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب yasermym تشکر کرده اند:
sokuteasemuni

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » يکشنبه 31 شهریور 1387 01:14

مشکل ديگه اي که است اينه که خلبانان ما قانع اند بايد يه نامه اي به فرمانده کل قوا بنويسند و مشکلاتشون رو مطح کنند
اونا حق دارند حقوقشون افزايش پيدا بکنه يه کسي که ديپلوم است در سپاه مي گيره 700 هزار تومان خلبانان ما مي گيرند 500 هزار تومان (ستوان دوم )

کی همچین حرفی زده؟! چرا بیخودی جو سازی می کنید؟! من خودم افرادی را در سپاه میشناسم که ستوان دوم هستند، ولی چند ماهی هست که اصلا حقوق نمیگیرند و سازمانشان در پرداخت حقوقشان به مشکل برخورده. چرا سعی می کنید یک نوع شکاف بین ارتش و سپاه تصور کنید؟!
مشکل دقیقا اونجاست که این بنده خداها خودشان با تقسیم وظایف و مسئولیت ها، و... با هم مشکلی ندارند، یا به قول شما قانع هستند، ولی بعضی ها این وسط میشن آتیش بیار معرکه که آقا تو حقت بیشتر از اینها ست، برو شکایت کن! سپاه و ارتش با هم مشکلی ندارند، اگر سایر افراد که اکثرا یا خارج از سازمان این دو نیرو هستند، یا به غر زدن عادت کردند، دائما سعی نکنند رابطه این دو را به هم بزنند. ارتش در جنگ شرکت کرد، سپاه هم شرکت کرد، این نقش کدوم پررنگ تر بود، یک بحث دیگه هست، ولی هر دو جنگیدند، الان هم نه ارتشی های شرکت کننده در جنگ؛ نه پاسدارهای شرکت کننده در جنگ مشکلی با هم ندارند، که مثلا چرا فلان افتخار به نام کس دیگه ایی نوشته شده. اکثر کسایی که انتقاد دارند یا افرادی هستند که اصلا جنگ را تجربه نکردند و تازه از دانشکده افسری فارغ التحصیل شدند و یک سری حرف هایی شنیدند، یا هنوز مشغول درس خواندن هستند، یا اصلا کارشان ربطی به این دو سازمان نداره و از بیرون چیزهایی این ور و اون ور شنیدن و کاسه داغتر از آش شدند.
ایران مطابق با دکترین نظامی اش کنترل خلیج فارس را به سپاه داد، دریای عمان را به ارتش. هیچکدومشان هم اعتراضی نکردند، ولی یک عده از بیرون چنان شلوغش کردند، که وای حق ارتش را خوردند، به ارتش جفا شد، به ارتش اعتماد ندارند، و... که هر کی ندونه و حرف های اینها رو بشنوه، از یک طرف فکر میکنه اینها در جلسات مختلف بین مسئولین بلند پایه نظامی مملکت حاضر بودند، و از تمام مباحث نظامی ایران اطلاع دارند، الان هم دلشان برای یک عده ارتشی بی زبان سوخته و دارند از آنها دفاع می کنند! فکر نکنم ارتش و سپاه برای پیشبرد نظرات خود و پیشرفت در عرصه نظامی، نیاز به قیم داشته باشند!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Frogfoot تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, parandi2

بعدي