در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

وزير دفاع: تجهيز جنگنده‌هاي ايران به سامانه‌هاي پيشرفته جنگ الكترونيك

توسط Shahbaz » دوشنبه 8 مهر 1387 12:20

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
10 سامانه مخابراتي و 19 سامانه امنيت الكترونيكي، مخابراتي و جنگ الكترونيك، در شركت صا ايران وابسته به وزارت دفاع به بهره‌برداري رسيد.   

اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع: سردار مصطفي محمدنجار وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در آئين بهره‌برداري از اين طرح‌ها با ابراز خرسندي از پيشرفت‌هاي سريع، مبتكرانه و هوشمندانه صنايع الكترونيكي و مخابراتي اظهار كرد:
در سال نوآوري و شكوفايي متخصصان متعهد و خلاق صنعت دفاعي با شعار "ما مي‌توانيم" توانستند تمام نيازمندي‌هاي جديد نيروهاي مسلح را در حوزه حساس و مهم الكترونيك، اپتوالكترونيك، ميكرو الكترونيك، مخابرات، اپتيك و ليزر و سيستم‌هاي جنگ الكترونيك و ضد جنگ الكترونيك تامين كنند.
وي با بيان اينكه صنايع دفاعي ما امروز صنايعي كارآمد، پيشرفته و كاملا بومي شده است، افزود:
از آنجا كه امروز و در آينده تهديدات بر محور سامانه‌هاي هوشمند و الكترونيكي استوار است، وزارت دفاع سرمايه‌گذاري گسترده‌اي را در اين زمينه انجام داده كه حاصل آن را در اين پروژه‌ها مي‌توان مشاهده كرد.
نجار يكي از اصول مهم دكترين دفاعي جمهوري اسلامي ايران را هوشمندسازي تجهيزات نيروهاي مسلح برشمرد و افزود: در چارچوب اين دكترين قادريم با اقتدار، تهديدات و جنگ الكترونيكي دشمنان را بي‌اثر سازيم.

وي در تشريح يكي از پروژه‌هاي افتتاح‌ شده اظهار كرد:
سامانه برج مراقبت سيار، يك سامانه پيشرفته است كه داراي قابليت گيرندگي تعيين موقعيت ماهواره‌اي (GPS) اعلام حريق، برق اضطراري با استفاده از باتري و شارژر، كنترل ارتباطات صوتي، هواشناسي با نمايش‌گر ديجيتالي، پردازش شرايط جوي و حمل و نقل آسان است.

وزير دفاع با بيان اينكه ساخت و توليد راديوهاي هوايي و زميني از پيچيدگي و حساسيت خاصي برخوردار است، اعلام كرد:
با ساخت فرستنده - گيرنده‌هاي هوايي، هواپيماهاي جنگنده، ترابري و بالگردهاي كشورمان به سامانه‌هاي پيشرفته جنگ الكترونيكي مجهز مي‌شوند و اين سامانه‌ها با استانداردهاي نظامي هوايي جهان مطابقت دارد.
وي گفت: توليد سامانه‌هاي راديو زميني اقدامي موثر در جهت ايجاد ارتباطات زمين به هواست كه در برج‌هاي مراقبت پروازي، مراكز كنترل هوايي و راداري كارآيي دارد.
وزير دفاع هم‌چنين از راه‌اندازي شبكه جديد فرماندهي و كنترل بيسيم‌هاي HF پرتوان كه قادر است ارتباطات مخابراتي نظامي پرظرفيت، امن و پايدار را در كليه سطوح استراتژيك فراهم كند، خبر داد و افزود:
از ديگر پروژه‌هاي افتتاحي راه‌اندازي خط توليد انواع بي‌سيسم‌هاي زميني جديد با توان ضد جنگ الكترونيك است كه ارتباطات نظامي را در مقابله با تهديدات دشمن، كاملا امن مي‌كند.

سردار نجار در پايان تصريح كرد:
امروز با قاطعيت اعلام مي‌كنيم كه صنايع الكترونيك وزارت دفاع موفق به طراحي و ساخت محصولات غيرقابل شكستي شده كه نتيجه آن برقراري ارتباطات امن و پايدار براي نيروهاي مسلح است.

فارس

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

1130

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 33 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » دوشنبه 8 مهر 1387 16:09

اين هم چند تا عکس از اين پروژه ها:
 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان