در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
18

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 تیر 1387 15:10

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

كمك ... كمك (ارتقاع كامپيوتر)

توسط ic » شنبه 13 مهر 1387 16:41

سلام دوستان
به علت پايين اومدن سرعت كامپيوترم قصد دارم كه كيس رو ارتقاع بدم و اين تايپك رو درست كردم كه من رو در انجام اين كار ياري كنيد. :grin:
كارايي من از كامپيوتر بازي نيست و فعلا از نظر سرعت مشكل دارم آخه من بخاطر كارم با كامپيوتر مجبورم كه برنامه هاي مختلف رو با هم باز كنم و اگه اين كار رو بكنم كامپيوتر هنگ ميكنه. كلا من قصد دارم سرعت كامپيوتر بالا بره. بودجه من براي انجام اين كار حدودا 400 هزار تومن هست. در ضمن من نيازي به مودم و هارد و فلاپي ندارم :x  در ضمن اگه امكان داره چند تا دي وي دي رايتر و پرينتر خوب هم با قيمت حدوديش به من معرفي كنيد. اگه سايتي هم در رابطه با قطعات كامپيوتري و قيمتش هست به من بگيد. :razz:
من عجله دارم پس اگه كمكي از دستتون برمياد ار من دريغ نكنيد :)  :razz:  :razz:  :razz:
مرسي :(

Captain II

Captain II

نماد کاربر
530

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 تیر 1386 03:06

اصفهان

آرشيو سپاس: 151 مرتبه در 67 پست

توسط Danial_4139 » شنبه 13 مهر 1387 19:55

از این سایت قیمت ها رو بگیر  http://www.rayansaba.com/

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Danial_4139 تشکر کرده اند:
ic

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
110

تاريخ عضويت

دوشنبه 27 اسفند 1386 07:02

آرشيو سپاس: 43 مرتبه در 20 پست

توسط rasoulp » دوشنبه 15 مهر 1387 07:07

دوست عزيزم IC جان
شما مي توانيد به روزنامه فروشي بروي و هفته نامه ي عصر ارتباط را بگيريد.دقيقا همونه كه مي خواي.قيمت تمام قطعات در آن درج شده و قيمتش هم 500 تومان است. :razz:
دنيا با همه ي بزرگي نمي تواند خدا در خود جاي دهد ولي دل بنده ي مؤمن مي تواند خدا را در خود جاي دهد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب rasoulp تشکر کرده اند:
ic

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » دوشنبه 15 مهر 1387 21:48

دوست عزيز.براي ارتقا احتمالا نياز به مادر بورد و سي پي يو و رم و گرافيك داريد.در اين صورت احتنالا نياز به تعويض مودم و هارد هم داريد.چون ممكنه با سيستم جديد نخونه
من اول برند محصولات رو ميگم و بعد و
براي سي پي يو مارك اي ام دي رو پيشنهاد ميكنم.چون هم ارزونه و هم كارايي بالايي داره.پاور هم از برند گرين بخر.كارييي بالايي داره.مادربورد هم ايسوس خوبه.در مورد رم OCZ و KINGSTON مدل هايي هستند كه امتحان پس دادند.من در مورد مدل هاي اين برند ها يه تحقيق ميكنم و بهت خبر ميدم.فقط چند تا سوال
1-مانيتور و كيس و كيبورد و موس رو هم ميخواهي عوض كني
2-تك تك قطعه هايي كه ميخواهي عوض كني نام ببر
3-ساكن تهراني؟اگه آره ميتوني از همين سايت www.rayansaba.com سفارش بدي برات بياره.سيستم من رو هم همين شركت آورد و كاملا راضيم
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
ic

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1207

تشکر کرده: 193 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 اسفند 1384 04:22

ایران

آرشيو سپاس: 2048 مرتبه در 420 پست

توسط MASTER » سه شنبه 16 مهر 1387 03:28

درود بر شما

با وجود RAM های PATRIOT با 800 BASS جایی برای برندهای دیگر نمانده است

CPU هم با وجود نسل CENTRINO شرکت INTELL DUAL CORE جایی برای دیگر برندها نیست

در مورد H.D.D یا همان هارد پرسش این است که آیا هارد شما sATA است ؟

و البته مهمترین بخش قضیه ساپورت کردن قطعات توسط M.B مادربورد میباشد

مدل دقیق مادر بردتان چیست ؟

با حدود مبلغ 480 هزار تومان میتوانید سیستم خوبی رو بصورت آکبند جمع نمایید

توجه : فریب برخی شرکتها را نخورید ... به جزئیات دقیق قطعات توجه نماییید ...

پرسشی بود در خدمتم
شاد زی مهر افزون ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MASTER تشکر کرده اند:
ic

Old Moderator

Old Moderator

no avatar
778

تاريخ عضويت

جمعه 26 آبان 1385 15:04

..مازندران..

آرشيو سپاس: 82 مرتبه در 47 پست

Re: كمك ... كمك (ارتقاع كامپيوتر)

توسط ghadami2005 » سه شنبه 16 مهر 1387 15:20

ic نوشته است:سلام دوستان
به علت پايين اومدن سرعت كامپيوترم قصد دارم كه كيس رو ارتقاع بدم و اين تايپك رو درست كردم كه من رو در انجام اين كار ياري كنيد. :grin:
كارايي من از كامپيوتر بازي نيست و فعلا از نظر سرعت مشكل دارم آخه من بخاطر كارم با كامپيوتر مجبورم كه برنامه هاي مختلف رو با هم باز كنم و اگه اين كار رو بكنم كامپيوتر هنگ ميكنه. كلا من قصد دارم سرعت كامپيوتر بالا بره. بودجه من براي انجام اين كار حدودا 400 هزار تومن هست. در ضمن من نيازي به مودم و هارد و فلاپي ندارم :x  در ضمن اگه امكان داره چند تا دي وي دي رايتر و پرينتر خوب هم با قيمت حدوديش به من معرفي كنيد. اگه سايتي هم در رابطه با قطعات كامپيوتري و قيمتش هست به من بگيد. :razz:
من عجله دارم پس اگه كمكي از دستتون برمياد ار من دريغ نكنيد :)  :razz:  :razz:  :razz:

با این بودجه amd بهتر از اینتل جواب میده.اینتل بدرد بودجه های بالا میخوره :-)
cpu:AMD +5000=65t

mainboard:ASUS m2a-mx =55t

ram: patriot dual chanell 2gb  =40t

hard: seagate 250gb sata2 =42t

vga:asus EN9600GT 1GB GDDR3 =205T  اگه بتونی یکم بودجتو اضافه کنی یه ATI RADEON 4850  بگیری خیلی بهتره اگه هم اهل بازی نیستی  میتونی یه کارت ارزونتر بگیری مثل 8500GT  عوضش CPU رو قویتر بگیر

در مورد رایتر و پرینتر هم تو سایت رایان صبا بگردی مدلهای مختلفی میبینی  فقط قیمتها بین 5 تا 10 درصد گرونتر از بازار هست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ghadami2005 تشکر کرده اند:
ic

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

توسط ic » سه شنبه 16 مهر 1387 15:30

با سپاس گزاري از Danial_4139 و rasoulp و Mahdi Mahdavi و MASTER و ghadami2005
دوستان گرامي قصد من از ارتقاء كامپيوتر فقط سرعت هست و در صحبتي كه با دبير كامپيوترم داشتم ايشون به من پيشنهاد داد كه شما مي توني يك رم1024 DDR I  در مادربردت قرار بدي تا مشكل سرعتت با كمترين هزينه برطرف بشه و بودجت رو صرف خريد لپ تاپ بكني. به نظر من هم ايشون درست ميگن. فعلا مي خوام لپ تاپ بخرم ولي نمي دونم چه ماركي خوبه و كدوم مدل احتياج من رو برطرف ميكنه... البته قيمتش تا حدود 800 هزار تومن باشه خيلي خوب ميشه. در ضمن امكانات جانبي هم داشته باشه.
اگه ميشه يك مدل خوب به من معرفي كنيد :razz:  :razz:  :razz:
معرفي و دانلود برنامه ، آنتي ويروس ، مرورگر صفحات وب و ... در http://ic.blogfa.com

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

توسط Mahdi Mahdavi » سه شنبه 16 مهر 1387 16:19

به نظر من اگه ميخواهي از كامپيوتر فقط تو خونه استفاده كني بهتره همون كامپيوترت رو ارتقا بدي.چون با اين مزنه كه ميگي "800 هزار تومان" يه لپ تاپ متوسط به بالا گيرت مياد.اما همين هزينه ميتوني يه كامپيوتر عالي desktop جمع و جور كني.
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
ic

New Member

no avatar
18

تاريخ عضويت

توسط ic » سه شنبه 16 مهر 1387 18:03

مهدي جان
آخه من در تابستون و بيشتر وقت ها در سفر هستم و نياز به لپ تاپ دارم. از طرفي در عصر حاضر هر كي بايد براي خودش نوت بوك داشته باشه. البته اون قيمت بالا و پايين داره چون قراره من لپ تاپ قسطي بگيرم.
اگه در همين حدودا بتوني يك لپ تاپ به من معرفي كني كه امكانات خوبي داشته باشه ممنونت ميشم. :razz:
معرفي و دانلود برنامه ، آنتي ويروس ، مرورگر صفحات وب و ... در http://ic.blogfa.com

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
25

تاريخ عضويت

شنبه 2 شهریور 1387 00:10

تهران

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 2 پست

Re: كمك ... كمك (ارتقاع كامپيوتر)

توسط mani.alone » جمعه 19 مهر 1387 01:47

ic نوشته است:سلام دوستان

با سلام
دوست خوبم ای کاش می گفتی که دقیقا موارد استفاده از کامپیوتر شما چیست تا بهتر بتونم راهنمایتان بکنم
1- اگر برای کارهای گرافیکی و گیم بخواهی cpu رو باید از خانواده AMD انتخاب کنی ولی اگر کارهای پردازش و محاسبات و برنامه نویسی Intel کارتو راه میاندازه اگر بخواهی رایانه تو ارتقاء بدی باید اول سی پی یو و مادربورد تو عوض کنی که من فکر کنم با 200 هزار تومان هر دوشون را از نوع خوب بتونی تهیه کنی کارت گرافیک و رم رو هم با 150 هزار تومان می تونی ارتقاء بدی پس در کل اگر روی رایانه قدیمی ات سرمایه گذاری کنی و 4 مورد رو ارتقاء بدی مشکلاتت حل میشه در آخر هم حتما یک power  خوب از مارک Green بخر که اونم واست 30 تا 35 هزار تومان میافته پس میبینی می تونی با 400 هزار تومانت معجزه کنی .
2- در رابطه با خرید دی وی دی رایتر بهترینش تا اونجایی که من خبر دارم 1- پلکستور 2- لیتون3-اچ پی و ... در مورد پرینتر هم من خودم Canon و Hp را خیلی دوست دارم البته اگر می خواهی لیزری سیاه و سفید بخری مدلهای 1015و بالاتر HP خوب هستش پرینتر رنگی Hp1280 هم خوبه مدلهای جدید Canon  رو خبر ندارم

امیدوارم موفق باشین در صورت نیاز به کمک بیشتر به من ایمیل بفرست یا Sms و تماس با شماره زیر که فقط و فقط برای کمک به دوستان است 09371786537 .
موفق باشین  
M@n!.Alone

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mani.alone تشکر کرده اند:
ic

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
25

تاريخ عضويت

شنبه 2 شهریور 1387 00:10

تهران