در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 95 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

گزارشي جالب از پشت صحنه اخراجي ها 2 مسعود ده نمکي

توسط Mil@d » پنج شنبه 18 مهر 1387 19:28

«اخراجي‌ها2»، سرانجام پس از مدت‌ها حرف و حديث سرانجام صبح روز پنجشنبه 11مهر در نمايشگاه هوايي كليد خورد، جايي كه به تعبير «ده‌نمكي» كليد رمز «اخراجي‌ها2» خواهد بود و از اين مكان، حلقه‌هاي مختلف داستان به يكديگر پيوند خواهند خورد.
بنا بر اين گزارش، حلقه ابتدايي «اخراجي‌ها2» با يك داستان واقعي شروع مي‌شود، اوايل جنگ بود كه يك فروند هواپيماي جمهوري اسلامي ايران توسط يك زوج به سرقت برده شد و در خاك عراق فرود آمد كه نهايتا فرد گروگانگير بدون هيچ مزاحمتي از مهلكه ‌گريخت و همين موضوع، موجب شد تا «ده‌نمكي» براي اتصال «اخراجي‌ها1» و «اخراجي‌ها2» به سراغ اين داستان برود تا با روايتي داستاني، زمينه‌هاي طنز فيلم خود را فراهم كند.
شايد جالب‌ترين قسمت «اخراجي‌ها2» همين سكانس‌هاي هواپيماربايي باشد، چرا كه از سر اتفاق خانواده «مجيد سوزوكي» سوار اين هواپيما هستند. حالا چرا، بماند! مهم اين است كه اين هواپيما قرار است توسط يك زوج گروگان‌گير ربوده شود و به كشور عراق برده شود...
محوري‌ترين شخصيت لوكيشن هواپيما، تا پيش از ملحق شدن خانواده‌ها با «اخراجي‌ها»، جواد رضويان يا همان آقاغلام است كه قرار است در نقش پسرخاله مجيد سوزوكي ظاهر شود و با چهره‌پردازي متفاوت خود، شيطنت‌هايش و دل‌بستن او به خانم مهماندار -كه نقش او را شيلا خداداد بازي مي‌كند- قطعا لحظات جذابي را خلق خواهد كرد. لحظاتي كه در چند ساعتي كه در كنار گروه «اخراجي‌ها2» بوديم، هم در روي صحنه و هم در پشت صحنه فيلم فراوان ديده شد.
اوج اين لحظات در جايي است كه آقا غلام بدون هيچ توجهي به كابين خلبان مي‌رود و به خلبان دو نوار كاست مي‌دهد كه براي مسافران پخش كند كه در همين حال، «شيلا خداداد» سر مي‌رسد، دست آقاغلام را لاي در مي‌گذارد و آقاغلام هم با همان نگاه اول شيفته خانم مهماندار مي‌شود.
خود «جواد رضويان» در مورد حضورش در «اخراجي‌ها2» مي‌گويد: وقتي داستان را خواندم، ديدم بسيار شيرين‌تر از «اخراجي‌ها» از آب در آمده است و براي خودم هم به شخصه جالب بود كه چطور اين افراد از سر يك اتفاق، در ادامه قصه سر از خاك عراق در مي‌آورند و در نهايت داستان متعددي كه باعث رودررو شدن آنها با «اخراجي‌ها» مي‌شود كه در اين قسمت اسير شده‌اند.
«رضويان» ادامه مي‌دهد: البته داستان آنقدر و گيرا است كه شايد در ابتدا اين اتفاق غيرقابل باور باشد اما داستان آنقدر كشش و جذابيت دارد كه تماشاگر اصلا يادش مي‌رود كه اين جريان يك اتفاق بوده است.
گروه در يك هواپيماي تقريبا بزرگ 200 نفره مشغول ضبط صحنه‌هاي مربوط به هواپيماربايي هستند، صحنه‌هايي كه بيشترين نقش را در آن «اميريل ارجمند» و «مهراوه شريفي‌نيا» بر عهده دارند كه اين دو، همان زوج هواپيمارباي داستان هستند كه در البته در آخر داستان زن به نوعي پشيمان مي‌شود و همسرش را تنها مي‌گذارد.
خود «اميريل ارجمند» در مورد نقشش مي‌گويد: شايد كليدي‌ترين نقش در قسمت اول، همين بهروز باشد، چرا كه به وسيله اين شخصيت قرار است حلقه آغازين و مياني داستان به هم متصل شود و مسأله ديگري كه در مورد بهروز بايد به آن اشاره كرد، اين است كه اين شخصيت حتي يك ديالوگ طنز هم ندارد و جدي‌ترين شخصيت «اخراجي‌ها2» است.
اعضاي گروه كه تقريبا از صبح زود در لوكيشن حاضر شده‌اند، پس از صرف ناهار و آمدن «محمدرضا شريفي‌نيا» آماده مي‌شوند تا سكانس‌ها را ضبط كنند، سكانسي كه بر روي كلاكت آن نوشته شده است «سكانس 12، برداشت 1، حلقه 2» و به اين ترتيب گروه صحنه مربوط كابين خلبان و بلند شدن هواپيما از روي باند را توسط «تورج منصوري» فيلمبرداري مي‌كنند.
«ابوالفضل همراه» و «شاهرخ نورمحمدي» دو بازيگري هستند كه نقش خلبانان اين سفر جنجالي را به عهده دارند و در طي مسير بارها و بارها با شيرين كاري غلام مواجه خواهند شد.
در حين فيلمبرداري اين صحنه «ده‌نمكي» به دو بازيگر شيوه صحيح فعاليت در كابين را گوشزد مي‌كند و به آن‌ها راهنمايي مي‌كند كه براي طبيعي‌تر شدن سكانس، چگونه با دكمه‌ها و كليد‌هاي كابين كار كنند.
بعد از اين كه اين صحنه با چند برداشت فيلمبرداري مي‌شود، «ده‌نمكي» كار را تأييد مي‌كند و نوبت به بازي «جواد رضويان» مي‌رسد كه به كابين هواپيما داخل شود و دو نوار كاست شاد به خلبان بدهد تا با توجه به مسافت زياد، آن را براي مسافران پخش كند تا كسي خسته نشود!
البته اين نما در يك فضاي حدودا 2×2 متر، حدود 15 بار گرفته مي شود تا نهايتا رضايت ده‌نمكي جلب شود. صحنه‌اي كه «جواد رضويان» آن‌قدر ديالوگ خود را بامزه ادا مي‌كند كه پس از پايان هر برداشت، گروه به كارهاي او مي‌خندند.
در فاصله‌اي كه گروه مشغول كاشتن دوربين براي صحنه بعدي هستند شوخي‌هاي جواد رضويان با اعضاي گروه به خصوص با كارگردان، جلب توجه مي‌كند به طوري كه به دليل شلوغ بازي‌هاي جواد رضويان، ده‌نمكي نكاتي را كه مي‌خواهد به او گوشزد كند، با صداي بلند دم گوشش مي‌گويد!
يكي از مهمترين بحث‌هايي كه ميان ده‌نمكي،شريفي‌نيا و منصوري هنگام صرف ناهار در جريان بود، بحث انتخاب يك بازيگر مناسب براي بخش اردوگاه است كه اين سه ترجيح مي‌دهند تا يك بازيگر قديمي باشد كه البته به تعبير ده‌نمكي اين نقش كليدي‌ترين نقش «اخراجي‌ها2» خواهد بود و اگر بازيگري مناسب براي آن پيدا شود، فيلم با استقبال بسيار زيادي در گيشه مواجه خواهد شد. (البته دراين بخش شريفي‌نيا و ده‌نمكي از من قول گرفتند كه تمامي اسامي كه در مورد اين چهره قديمي شنيدم را براي حفظ وجه غافلگيرانه كار از ياد ببرم!)
به هرترتيب در روزهاي آتي قرار است با اضافه شدن بازيگراني نظير نگار فروزنده،نيوشا ضيغمي،منوچهر آذر،ميناجعفرزاده و ليلا بلوكات، صحنه‌هاي مربوط به هواپيما به طور كامل فيلمبرداري شود تا پس از آن تورج منصوري صحنه‌هاي مربوط به برخاستن و فرود آمدن هواپيما را در
آشيانه فيلمبرداري كند تا گروه آماده كاري حدود يك ماهه براي ثبت تصاوير اردوگاه و اسارت شوند. صحنه‌هايي كه با توجه به فيلمنامه «اخراجي‌ها2» بسيار گيرا و جذاب خواهد بود و پس از آن نيز صحنه‌هاي مربوط به بخش جنگ فيلمبرداري خواهد شد.
به گزارش خبرنگار سينمايي فارس،براي فيلمبرداري«اخراجي‌ها2» حدود 2 ماه زمان پيش بيني شده است و سعي گروه بر اين است كه تا پايان آذر ماه و مهلت تعيين شده براي ارائه فيلم‌ها به جشنواره بيست و هفتم فيلم فجر، فيلم آماده حضور در جشنواره شود.

فهرست عوامل سازنده «اخراجي‌ها2» با آخرين تغييرات عبارت است از:
نويسنده و كارگردان: مسعود ده نمكي، تهيه كننده: حبيب الله كاسه‌ساز، برنامه ريز و دستيار اول: عليرضا شمس شريفي، دستيار دوم: علي صميمي، منشي صحنه: بهناز تاجيك، مديرفيلمبرداري: تورج منصوري، صدابردار: محمود خرسند، طراح صحنه و لباس: كيوان مقدم، طراح گريم: ايمان اميدواري، عكاس: احمد شجاعي، جلوه‌هاي ويژه: جواد شريفي، جلوه‌هاي كامپيوتري: رضا فخاريه، مديرتوليد: تينا پاكروان، انتخاب بازيگران: محمدرضا شريفي‌نيا.
بازيگران: اكبر عبدي، امين حيايي، محمدرضا شريفي‌نيا، ارژنگ اميرفضلي، سيدجواد هاشمي، مهران رجبي، جواد رضويان، شيلا خداداد، نگار فروزنده، نيوشا ضيغمي، مهراوه شريفي‌نيا، شهره لرستاني، مينا جعفرزاده، ليلا بلوكات، نرگس محمدي، قاسم زارع، سپند اميرسليماني، رامين پرچمي، بيوك ميرزايي، ميرطاهر مظلومي، منوچهر آذر، اميريل ارجمند، سيروس كهوري نژاد، ابوالفضل همراه، شاهرخ نورمحمدي، جلال پيشواييان، احمد ايراندوست، محسن جهانباني، اردشير كاظمي، محمدعلي باقري، يوسف قرباني، حامد مروت‌جو، سعيد كرمي، امين ايماني، سارا منجزي‌پور، فائقه عابدكوهي و با حضور افتخاري كامبيز ديرباز و علي اسيوند.
خلاصه داستان: «اخراجي‌ها2» ادامه تريلوژي «اخراجي‌ها» است. درگيري شديدي در منطقه نبرد ادامه دارد. دشمن بيمارستان صحرايي را محاصره مي‌كند و همه اخراجي‌ها و همرزمانشان در پي راهي براي نجات مي‌گردند. دشمن با اسيرگيري گسترده قصد يك مانور تبليغاتي را دارد. همه اسرا به يك اردوگاه اسراي ثبت نام نشده منتقل مي‌شوند. خانواده «اخراجي‌ها» براي زيارت عازم مشهد هستند و به طور ناخواسته درگير يك حادثه تروريستي مي‌شوند. دشمن با فراخواندن خبرنگاران خارجي و داخلي به اردوگاه و تطميع و تهديد برخي از اسرا و ايجاد چندپارچگي بين آنها، نقشه شومي در سر دارد. تروريست‌ها با دشمن همدست شده‌اند و دشمن در بين اسرا به دنبال چهره‌هاي شاخص فرمانده و روحاني مي‌گردد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
رفیق بی کلک

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 95 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » جمعه 19 مهر 1387 03:12

اميدوارم اخراجي هاي 2 اشکالات اخراجي هاي 1 را نداشته باشد و هم ما را بخنداند و هم به فکر فرو ببرد.

با درود به روان پاک 213 هزارشهيد ارتشي سپاهي بسيجي و 1 ميليون جانباز آزاده و جاويد الاثر که حتي اجازه ندادند 1 سانتي متر از خاک ايران در دست متجاوز بماند.
رفیق بی کلک


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان