در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 بهمن 1386 11:47

آرشيو سپاس: 712 مرتبه در 117 پست

پاسخ

توسط JavadRadical » پنج شنبه 25 مهر 1387 01:12

سلام دوستان
عذر ميخام كه مزاحم بحث داغتون ميشم .  :D
اول از همه شما عزيزان رو به ارامش بيشتر دعوت ميكنم . چون هميشه زماني كه ارامش بيشتري هست متوجه تمام حرفهاي فرد مقابل و حرفهاي خودمون ميشيم .

اما در مورد اعراب .
از نظر اول از همه بايد تعيين كرد كه واقعا منظور ما از اعرابي كه سالهاست اونها مارو دشمن خودشون ميدونند و از هيچ اقدامي براي نشان دادن اين دشمني صرف نظر نكردند و اعرابي كه ما دشمن خودمون ميدونيم چي هست ؟! .  :?

ايا واقعا كسي ميتونه بگه كه اعراب سوريه دشمن ما هستند ؟ چه شيعه و چه سني .
ايا واقعا كسي هست كه بگه اعراب عمان دشمن ما هستند ؟
ايا كسي هست بگه كه بيشتر مردم مصر دشمن ما هستند ؟
ايا كسي هست كه بگه تمامي مردم عراق چه در زمان جنگ و چه بعد از ان دشمن ما بوده و هستند ؟
ايا كسي مدركي براي اثبات دشمني مردم قطر با ايران داره ؟

اول بايد واقعيت ها رو در نظر گرفت . هميشه نبايد نظر حكومت ها رو برابر با نظر مردم دونست . حتي هميشه نبايد بخاطر اكثريت مخالف اقليت موافق رو ناديده گرفت . حتي در بزرگترين مركز وهابيت , شيعيان عربستان زندگي ميكنند و اشكارا به ايران عشق ميورزند , با تمام مشكلاتي كه براي انها وجود دارد .
شخصا ميشناسم اعرابي را كه هيچ وجه مشتركي با ما ندارند از بسياري از كشورها ي عربي اما فرياد خامنه اي يا سيدي سر ميدن .
كم نيستند افرادي كه اقاي احمدي نژاد شخصيت محبوب اونهاست و به وجودش افتخار ميكنند  :D

در مقابل هم هستند افرادي كه ايران تابحال لطف هاي بسياري در حقشون داشته ولي حتي حاظر به اوردن اسم ايران هم نيستند .
شما بگيد , زمان جنگ چندتا اسير فلسطيني با واسطه ياسرعرفات ازاد شدند ؟
ديدم كه خبرنگار سي ان ان در يك مساحبه از يكي از فلسطيني هاي مبارز پرسيد ايا شما از طرف ايران پشتيباني ميشويد ؟ مبارز پاسخ داد : نه نه ما از طرف هيچ خارجي پشتيباني نميشويم حتي در حالي كه انگليسي صحبت ميكرد گفت ما از طرف عجم ها پشتيباني نميشويم . گفت تا زماني كه برادران عرب مسلمان ما به ياري ميرسانند ما نياز به شخص ديگري نداريم .

اين گفته ها درحالي هست كه همه كاملا به اين نكته واقف هستند كه عمده پشتيباني كننده فلسطيني ها ايران هست و حكام عرب ترجيح ميدن با دوستان امريكايي و اسرائيلي شون سر يك ميز كباب بره سرو كنند .

بهتره همه رو به يك ديد نگاه نكرد تمامي اقوام چه فارس چه عرب چه كرد چه لر چه ترك , تمامي هم ادمهاي خوب دارند و هم انسانهاي بد ولي هميشه بايد سعي بر اين داشت تا بيشتر خوبي هارا ديد .

موفق باشيد  :razz:  :razz:  :razz:

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » پنج شنبه 25 مهر 1387 01:37

javadradical عزيز
برعکس اسمت اصلا راديکال نيستي و منطقي به نظر ميرسي.

به نظرم هر کدوم از اين قوميت هاي ايران اعم از(آذري-لر-کرد-بلوچ-عرب-بختياري-پارس..) با اختلاط و ترکيب داشته هايشان با يکديگر به غناي فرهنگي علمي اقتصادي و در يک کلام مليت ايراني کمک کرده اند.

عرباي ايراني هم دلخور نباشن بعضي دوستان يک مقدار با اطلاعات و پيش زنينه منفي و غلط وارد بحث شدن و موضوع يک مقدار ضد عربي شد.

تاکيد مي کنم من عرب نيستم ولي چون22 سال با عربا بزرگ شدم و کامل ميشناسمشون عربهاي ايراني رو از شتر سواران حجاز متمايز بدانيد.
رفیق بی کلک

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » پنج شنبه 25 مهر 1387 01:56

يعني اشنايي ايران با گذشته پرافتخارشون و معلوم شدن پوچي اسلام و قران

نمیخاستم تو این بحث شرکت کنم ولی ...
دوست عزیز چیزی که شما اونو پوچ میخونید برای یک میلیارد نفر انسان مقدسه. عقاید شما هر چی باشه به من مربوط نیست ولی شما حق ندارید به کتاب مقدس مسلمانان توهین کنید

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

شنبه 11 فروردین 1386 21:11

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 48 پست

Re: ويراني ممالک به دست اعراب از ديد ابن خلدون

توسط TOPGUN » پنج شنبه 25 مهر 1387 06:10

mardaviz نوشته است:در اینکه هرگاه قوم عرب بر کشورهایی دست یابد بسرعت آن ممالک رو بویرانی میرود

(از کتاب مقدمه ابن خلدون -ج-1 فصل 26 )

زیرا تازیان ملتی وحشی اند و عادات و موجبات وحشیگری چنان در میان انان استوار است که همچون خوی و سرشت ایشان شده است.واین خوی برای ایشان لذت بخش است زیرا در پرتو آن از قیود فرمانبری حکام و قوانین سرباز میزنند و نسبت به سیاست کشورداری نافرمانی میکنند و پیداست که چنین خوی و سرشتی با عمران و تمدن منافات دارد ودر جهت مخالف آنست چنانکه کلیه هدف های عادی انان در زندگی کوچ کردن از این سوی بدان سوی و تاخت و تاز به قبایل دیگر است در صورتیکه چنین هدفی مخالف ارامش واقامت گزیدن میباشد که از مهمترین مبانی تمدن وعمران بشمار میرود.ونیز درمثل آنان از این رو بسنگ نیازمندند که از ان دیگدان بسازند ودیگ غذاپزی خودرا روی آن بگذارند و بهمین سبب بناهارا خراب میکنند(نمونه بارز-تیسپون-مرداویز)وسنگهای انهارا بدین  بمنظور مزبور بکار میبرند.ونیاز ایشان بچوب نیز برای برپا ساختن سراپرده ها وخیمه هااست تااز ان میخ ها وستونهایی بسازند ودر برپاداشتن چادر بکاربرند .از این روکاخها وعمارات را بدین منظور ویران سازند.پس سرشت وطبیعت ایشان منافی ساختمانها وبناهاست که اساس شهرنشینی وعمرانست .بطورکلی عادات ورفتار عرب چنین است وگذشته از این.خوی انان غارتگریست که هرچه را دردست دیگران بیابند میربایند وتاراج میکنند و روزی انان در پرتو نیزه های انان فراهم می اید .ودر ربودن اموال دیگران باندازه وحد عینی قائل نیستند بلکه چشم ایشان به هر گونه ثروت یا کالا یا ابزار زندگی بیافتد انرا غارت میکنند.وهرگاه از روی غلبه جویی بر ثروتی دست یابند وفرمانروایی وقدرت انان در ان سرزمین مسلم گردد.آنوقت بسیاست حفظ اموال مردم توجهی ندارند وحقوق واموال همگان پایمال دستبرد زورمندان میشود وازمیان میرود وعمران وتمدن رو بویرانی میگراید.همچنین ان گروه از این رو مایه تباهی عمران واجتماع میشوند که کار هنرمندان وپیشه وران راهیچ میشمرند وبرای ان دستمزد وارزشی قائل نیستند درصورتیکه.چنانکه در اینده یادخواهیم کرد اساس وسرمایه زندگی و معاش مردم را کار صنعتگران وپیشه وران تشکیل میدهد وهرگاه اینگونه کارها تباهی پذیرد ودر برابر اعمال ورنجهای انان مزدوبهایی نباشد ومفت ومجانی تلقی گردد آرزوهای مردم درکسب وپیشه بنومیدی مبدل میشود ومردم از کاروهنر دست میکشند واز سکونت درشهر بیزاری میجویند وپراکنده میشوندودر نتیجه عمران واجتماع تباه میشود.ونیز قوم عرب باحکام وقوانین ومنع مردم ازتباهکاریها وتجاوز بیکدیگر توجهی مبذول نمیدارند بلکه تمام همّ ایشان مصروف ربودن اموال مردم ازراه غارتگری ویا باج ستانی است وهر گاه بدین مقصود برسند بکارهای دیگر مردم عنایتی ندارند ودر راهنمایی انان براه راست واصلاح امور ایشان اقدام نمیکنند ومفسده جویان را ازفساد بازنمیدارند وچه بسا که ازمندی و سودپرستی انانرا وادار میکند که کیفرهای مالی مجری میدارند ولی مقصود انان اصلاح حال عموم نیست .بلکه چنانکه عادت ایشان است میخواهند از این راه سودبیشتری بدست اورند وبرمیزان باج وخراج بیافزایند .بهمین سبب چنین کیفرهایی برای سرکوب کردن مفسده جویان وتبهکاران وانانکه به حقوق واموال دیگران تجاوز میکنند کافی نمیباشد .بلکه این روش ایشان برتجاوز وتبهکاری می افزاید زیرا متجاوزان پرداختن باج را دربرابر رسیدن به مقاصد پلید خویش اسان میشمرند در نتیجه رعایا درکشور ایشان بحالت هرج ومرج وبیسروسامانی بسر میبرند چنانکه گویی هیچگاه حاکمیت وقانونی وجود ندارد .هرج ومرج وبیسروسامانی مایه هلاکت بشر وتباهی عمران وتمدنست .ازینروست که درفصول پیش یاد کردیم وجود سلطنت برای انسان ازخصوصیات وامورطبیعی اوست وموجودیت واجتماع وی جز ازراه داشتن آن بشایستگی و صلاح نمیگراید-

دیگرانکه قوم عرب همه ریاست طلبند وکمتر ممکن است یکی از انان فرمانروایی رابدیگری واگذار کند .هرچند پدر یا برادر یا بزرگ قبیله اوباشد.مگر انکه بندرت وبااکراه شرم وحیا مانع ایشان گردد.وبهمین سبب درمیان انان فرمانروایان وامیران متعددی پدید میایند ورعیت درامر خراجگذاری واحکام با قدرتهای گوناگون واشکال متنوعی روبرو میشود ودرنتیجه عمران وابادانی وتمدن بفسادوویرانی منتهی میشود ورشته امورازهم میگسلد .چنانکه عرب بادیه نشین نزد عبدالملک امده بود .هنگامی که عبدالملک درباره طرز رفتارحجاج ازوی پرسید مرد عرب گفت .اورا ترک گفتم در حالی که خودش تنها ستمگری میکرد ومنظور عرب ستایش حجاج از حیث سیاست وعمران بود.

واگر از اغاز خلقت بکشورهایی بنگریم که تازیان انهارا با جهانگشایی وزور متصرف شده اند .خواهیم دید چگونه عمران وتمدن از ان ممالک رخت بربسته وسرزمینهای اباد ومسکون انها ویران وخالی از جمعیت شده است چنانکه گویی ان ممالک بکلی دگرگون گردیده است-----------از انجمله یمن مرکز سکونت تازیان بکلی ویرانه است (البته اکنون نیز همانگونه است و تنها صادراتش تروریسم است-مرداویز)وبجز در یکی دو ناحیه ان اثری از عمران باقی نمانده است .همچنین کلیه عمران وتمدن عراق عرب را که ایرانیان بوجود اورده بودند تازیان از میان برده اند وبناحیه بایری مبدل شده است وشام نیز تا این روزگار بهمین سرنوشت گرفتار است (ابادانی هایی هم که هم اکنون در سوریه مشاهده مبشود .کار ایرانیان میباشد-مرداویز)

واغاز قرن پنجم که قبایل بنی هلال وبنی سلیم بسوی افریقیه ومغرب شتافتند ومدت 350 سال دران نواحی سکونت گزیدند وبزندگی خود ادامه دادند سرتاسر ان کشورها بیرونق وویران شده است .درصورتیکه پیش از مهاجرت انان کلیه سرزمینهای میان سودان ودریای روم ابادان بوده است چنانکه اثار عمران وتمدن پیشین انان مانند نشانه های میان جاده ها ونمونه های باقیمانده ابنیه ویران شده ودیگر علائم و اثار قریه ها ودهکده ها گواه برعمران وتمدن ان نواحی است وخدا وارث زمین وساکنان انست واو بهترین وارثان میباشد -

(نکته :ابن خلدون این مورخ بزرگ عرب .در فصول چندی از کتابش .اعراب را بدور از تمدن و فرهنگ معرفی میکند.و بهمین سبب در این عصر همواره براو تاخته اند واو را مورد نکوهش قرار داده اند .مانند وزیر معارف وقت عراق .که در یک سخنرانی در حضور معلمان ان کشور چنین گفت:او دشمن عرب بود باید کتاب او را سوزاند و قبر او را به نام ملیت عربی ؟نبش کرد-مرداویز)

دوست عزيز من دست ان نويسنده را ميفشارم

خانه ما در بهستان چهارم سلتنت آباد بود . سر کوچه ما يک خانه اشرافی بسيار زيبا بود

سپيد رنگ بر خيابان سلتنت آباد. جريان مال 25 ساله پيشه.

يک روز امديم سر کوچه ديديم پر عرب با لباس دشداشه شده با زنهای عرب با خالکوبی

لباس و چادر مشکی ... خلاسه خيلی تعجب کرديم ، مهله ما کجا اينا کجا چی شده

سلتنت آباد کجا دروس کجا اين عربها کجا انم تو اين خانه اشرافی،

اينا برای قزا پختن يک ديگه گنده داشتن که تو اشپزخانه ميزاشتن رويه سنگ هايی که از تو هيات

کنده بودند و زير ديگ را با  چوبهای ساج که دکور قفسه اشپزخانه بود اتش ميساختن

و اشپزی ميکردن. بعد هم پنجره اشپزخانه را باز ميکردن و دود همه مهله را برميداشت

خانه مسادريی بود و اين عربها هم از عراق به ايران امده بودند و جمهوری اسلامی اين خانه

را به انها داده بود.

جالبه که بدانيد خانه ماله علم نخست وزير شاه بود ...

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

Re: پاسخ

توسط TOPGUN » پنج شنبه 25 مهر 1387 06:27

JavadRadical نوشته است:سلام دوستان
عذر ميخام كه مزاحم بحث داغتون ميشم .  :D
اول از همه شما عزيزان رو به ارامش بيشتر دعوت ميكنم . چون هميشه زماني كه ارامش بيشتري هست متوجه تمام حرفهاي فرد مقابل و حرفهاي خودمون ميشيم .

اما در مورد اعراب .
از نظر اول از همه بايد تعيين كرد كه واقعا منظور ما از اعرابي كه سالهاست اونها مارو دشمن خودشون ميدونند و از هيچ اقدامي براي نشان دادن اين دشمني صرف نظر نكردند و اعرابي كه ما دشمن خودمون ميدونيم چي هست ؟! .  :?

ايا واقعا كسي ميتونه بگه كه اعراب سوريه دشمن ما هستند ؟ چه شيعه و چه سني .
ايا واقعا كسي هست كه بگه اعراب عمان دشمن ما هستند ؟
ايا كسي هست بگه كه بيشتر مردم مصر دشمن ما هستند ؟
ايا كسي هست كه بگه تمامي مردم عراق چه در زمان جنگ و چه بعد از ان دشمن ما بوده و هستند ؟
ايا كسي مدركي براي اثبات دشمني مردم قطر با ايران داره ؟

اول بايد واقعيت ها رو در نظر گرفت . هميشه نبايد نظر حكومت ها رو برابر با نظر مردم دونست . حتي هميشه نبايد بخاطر اكثريت مخالف اقليت موافق رو ناديده گرفت . حتي در بزرگترين مركز وهابيت , شيعيان عربستان زندگي ميكنند و اشكارا به ايران عشق ميورزند , با تمام مشكلاتي كه براي انها وجود دارد .
شخصا ميشناسم اعرابي را كه هيچ وجه مشتركي با ما ندارند از بسياري از كشورها ي عربي اما فرياد خامنه اي يا سيدي سر ميدن .
كم نيستند افرادي كه اقاي احمدي نژاد شخصيت محبوب اونهاست و به وجودش افتخار ميكنند  :D

در مقابل هم هستند افرادي كه ايران تابحال لطف هاي بسياري در حقشون داشته ولي حتي حاظر به اوردن اسم ايران هم نيستند .
شما بگيد , زمان جنگ چندتا اسير فلسطيني با واسطه ياسرعرفات ازاد شدند ؟
ديدم كه خبرنگار سي ان ان در يك مساحبه از يكي از فلسطيني هاي مبارز پرسيد ايا شما از طرف ايران پشتيباني ميشويد ؟ مبارز پاسخ داد : نه نه ما از طرف هيچ خارجي پشتيباني نميشويم حتي در حالي كه انگليسي صحبت ميكرد گفت ما از طرف عجم ها پشتيباني نميشويم . گفت تا زماني كه برادران عرب مسلمان ما به ياري ميرسانند ما نياز به شخص ديگري نداريم .

اين گفته ها درحالي هست كه همه كاملا به اين نكته واقف هستند كه عمده پشتيباني كننده فلسطيني ها ايران هست و حكام عرب ترجيح ميدن با دوستان امريكايي و اسرائيلي شون سر يك ميز كباب بره سرو كنند .

بهتره همه رو به يك ديد نگاه نكرد تمامي اقوام چه فارس چه عرب چه كرد چه لر چه ترك , تمامي هم ادمهاي خوب دارند و هم انسانهاي بد ولي هميشه بايد سعي بر اين داشت تا بيشتر خوبي هارا ديد .

موفق باشيد  :razz:  :razz:  :razz:

دشمنی ا عراب با ايران يد تويلی داره

اين خلفای عرب در بقداد بودند که با مقولها عليهه ايران متهد شدند

و چنگيز را روانه ايران کردند

وهابيهای عربستان  بودند که مهمود افقان را به ايران فرستادند به بهانه اينکه شيعه کافر است

بعد که ايران ضعيف شد روس ها همله کردند

اين شيخ های عرب بودند که پول و اصلهه به سدام دادند

دشمنت را اگر نشناسی ول معتلی

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

توسط TOPGUN » پنج شنبه 25 مهر 1387 06:33

navid missle نوشته است:

دوست عزیز چیزی که شما اونو پوچ میخونید برای یک میلیارد نفر انسان مقدسه. عقاید شما هر چی باشه به من مربوط نیست ولی شما حق ندارید به کتاب مقدس مسلمانان توهین کنید

هر پديده ای قابل بهس و نقد شدن است

ازادی بيان يعنی همين

پس موسا مسيه مهمد هق نداشتن چيزی بگن چون به ا عتقادات اکثر مردم توهين ميشد

اکثريت تازه هميشه در اشتباه هستند

اقليت نابقه و دانشمند بشريت را به جلو برده

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » پنج شنبه 25 مهر 1387 11:38

TOPGUN نوشته است:
navid missle نوشته است:

هر پديده ای قابل بهس و نقد شدن است

ازادی بيان يعنی همين

پس موسا مسيه مهمد هق نداشتن چيزی بگن چون به ا عتقادات اکثر مردم توهين ميشد

اکثريت تازه هميشه در اشتباه هستند

اقليت نابقه و دانشمند بشريت را به جلو برده

ازادی بیان به معنای توهین به دیگران نیست. بله هر پدیده ای قابل بحثه ولی با دلایل علمی و به دور از توهین به دیگران

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
52

تاريخ عضويت

پنج شنبه 13 تیر 1387 17:59

آرشيو سپاس: 39 مرتبه در 19 پست

توسط mohsen_blid » پنج شنبه 25 مهر 1387 17:34

خوب بزار فقط يه چيزي بگم دشمن ايران دشمن من هم هست اشتباه با حکومت نکنيد
و من دشمن ايران رو نابود ميکنم تا جايي که قدرت داشته باشم
اعراب ساکن عربستان و .... دشمن ما هستند و تا زماني که ضد ان بر ما روشن نشود همان دشمنان ديرينه ما ميباشند اللخصوص عرب ها اينقدر عرب پرست نباشيد
همونطور که من روسيه اي ها و انگليسي ها رو دشمن ميدونم
البته نه همشون

اما بحث ايرانيان عرب زبان فرق داره
اشتباه نکنيد اونها ايرانياني هستند که به عربي صحبت ميکنند و ما با انها هيچ مشکلي نداريم

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
71

تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 تیر 1387 21:32

تهران

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 2 پست

توسط mardaviz0 » پنج شنبه 25 مهر 1387 21:00

darya.salar.milad نوشته است:دوستان من خودم عرب نیستم ولی صبح تا شب با عربا سر و کار دارم و به کل فرهنگ و آداب و رسوم آنها مسلطم.

mardaviz و behruz  اعراب ایرانی همان اعراب حیره زمان ساسانی هستند که از ایران در برابر تجاوز تازیان اهل حجاز دفاع می کردند.تاریخ را بهتر مطالعه کنید.

در زمان جنگ نیز هزاران عرب خوزستانی در برابر بعثیون ایستادند و مزارشان در گلزار شهدای آبادان-خرمشهر-سوسنگرد-هویزه-شادگان گواه این مدعاست.
با درود،دوست گرامی،جنابعالی با داشتن چنین اطلاعات وسیع تاریخی،احتمالأ،حق تان،ضایع شده،به جا بود جنابعالی استادی یکی از کرسی های ایران شناسی در دانشگاه های اروپا را به عهده میگرفتید.به جاست دیگر پژوهش گران تاریخ نیز از این ادّعای نوین شما باخبر شوند.

شهر حیره :این شهر ساخته اعراب قبیله تنوخ بود (اواخر دوره اشکانیان)سپس این قبیله به دلیل غارتگری بیشمار،توسط اردشیر بابکان تارومار شدند،وسپس باقیمانده آنها در شام سکنی گزیدند.و سپس شهر حیره پس از مدتها ویرانی و خالی از سکنه بودن تختگاه اعراب لخمی شد که مدتها متحد ساسانیان بوده اند(که هیچ وقت مانند دیگر اعراب متحدینی قابل اعتماد نبودند و تنها برای غارت شهرها با ساسانیان همراهی میکردند و همواره در مواقع خطر به قول پروکوپیوس مانند موش صحرایی در صحرا ناپدید میشدند)و دست آخر توسط خسرو پرویز حاکمیتشان منقرض شد..

همچنین لخمیان یک خاندان بودن نه یک گروه قبیله ای و پس از آمدن اسلام ،لخمیان به صورت یک گروه مستقل دیگر وجود نداشتند.جمعیت حیره از دو قبیله تمیم،(در ایام فتوحات مسلمانان در ایران همین قبیله تمیم جلوداران حملات به ایران بودند).ازد و خاندان لخم تشکیل شده بود .هنگامی که مسیحیت به صورت آیین رسمی حیره درآمد ،اکثر مردم آن به این آیین گرویدند.(هنوز آثار خرابه های دیرهای آنان موجود است)در کنار این سه طایفه،گروهی از نبطیان عراق نیز در حیره اقامت داشتند.آنان بازماندگان ساکنان قدیمی عراق یعنی کلدانیان،بابلیان وآرامیان بودند.همچنین گروهی از یهودیان و جمعی از ایرانیان نیز در آنجا زندگی میکردند.

آغاز بنای کوفه در دوره اسلامی اعلام سپری شدن روزگار حیره و کاستی گرفتن آبادی آن بود،و اعراب مسجد جامع کوفه را با مصالح قصرهای شهر حیره ساختند و بهای آنرا از جزیه مردم حیره کسر میکردند(زیرا مردم حیره همچنان مسیحی باقی ماندند)حیره در دوره اموی هنوز دارای اندکی سکنه بود ،ولی در دوره عباسی کاملأ ویران گردید(در سال،392 هجری) و از مردم حیره در تاریخ نام و نشانی باقی نماند.

(لازم به یادآوریست در جنگی که در دوره های پایانی حکومت ساسانیان ،بین ایرانیان و مردم حیره و متحدان عربشان صورت گرفت(جنگ ذیقار)-پس از شکست دادن ساسانیان ،چنین گفتند:پس از هزار سال عرب داد خود را از عجم گرفت..)

(البته مدت کوتاهی نیز طایفه کنده فرمانروایی را از لخمیان ستاندند)----دوست گرامی امیدوارم با خواندن این نوشته بنده،هم تاریخ خود را قوی کرده باشی و هم فهمیده باشی که اعراب ایرانی هیچ ربطی به مردم [اعراب]مسیحی شهر حیره ندارند.(شهری که سده ها پیش ویران شد )-mardaviz

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
71

تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 تیر 1387 21:32

تهران

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 2 پست

توسط mardaviz0 » پنج شنبه 25 مهر 1387 21:10

darya.salar.milad نوشته است:javadradical عزيز
برعکس اسمت اصلا راديکال نيستي و منطقي به نظر ميرسي.

به نظرم هر کدوم از اين قوميت هاي ايران اعم از(آذري-لر-کرد-بلوچ-عرب-بختياري-پارس..) با اختلاط و ترکيب داشته هايشان با يکديگر به غناي فرهنگي علمي اقتصادي و در يک کلام مليت ايراني کمک کرده اند.

عرباي ايراني هم دلخور نباشن بعضي دوستان يک مقدار با اطلاعات و پيش زنينه منفي و غلط وارد بحث شدن و موضوع يک مقدار ضد عربي شد.

تاکيد مي کنم من عرب نيستم ولي چون22 سال با عربا بزرگ شدم و کامل ميشناسمشون عربهاي ايراني رو از شتر سواران حجاز متمايز بدانيد.
با درود بر دریاسالار اعراب--بتده پیشنهادی دارم .به نظر بنده بهتر به جای امضای فعلی .این جمله را بنویسید:من عرب نیستم،ولی اعراب را دوست دارم.

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » جمعه 26 مهر 1387 03:10

mardaviz

اگر در اين مملکت به پست و مقامي ميرسيدي احتمالا از عرب هاي ايران جوي خون درست مي کردي و نسل آنها را منقرض.

توفيق شما روزافزون آقاي معلم تاريخ.

من بيش از شما به اين مملکت و حفاظت از مرزهاي ان خدمت کرده ام.اين چيزها را حداقل به من ياد ندهيد.

در جاي خودش وطن پرستي ام از خيلي از کساني که فقط کلمات در دهانشان تاب ميخورد و در موقع عمل دنبال سوراخ موش مي گردند بيشتر است.
رفیق بی کلک

قبلي