در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
24

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 14 مهر 1387 23:09

آرشيو سپاس: 6 مرتبه در 4 پست

توسط akbarbeyrami » سه شنبه 30 مهر 1387 18:33

MOHAMMAD JAFARجان گرامي منظور از سياه ترين حالت يعني در ساعت هاي 1نصف شب و اينا نه در ساعت 9شب يا 7 و8.
درضمن navid missleجان گرامي شما به من صائقه را ميشناسونيد.من صائقه رو از فاصله ي بيش از 400 متري در هوا تشخيص مي دم.واسه همين مطمئن باشيد خودشه.
از اخبار هاي ديگر اين رزمايش همکاري کامل نيروي زميني وهوايي در انجام عمليات آفندي بود.وهمچنين بمب باران منطقه با جنگنده هاي سوخو و صائقه از ساير اتفاقات جالب هستش.درضمن موشک هاي حامل زير بال ها بسيار نو وتازه بودن و به احتمال زياد ساخت خود ايران مي باشند..... :D

باز اگه خواستين اطلاعاتي دارم
آهان اينيم که مي گم خودم به بهترين نوع ممکن ديدم پرواز الويشن نيروي هوايي براي ارائه ي تجهيزات بود .اين هواپيما واقعا زيباست. :smile:

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

توسط MOHAMMAD JAFAR » سه شنبه 30 مهر 1387 19:28

akbarbeyrami نوشته است:MOHAMMAD JAFARجان گرامي منظور از سياه ترين حالت يعني در ساعت هاي 1نصف شب و اينا نه در ساعت 9شب يا 7 و8.
درضمن navid missleجان گرامي شما به من صائقه را ميشناسونيد.من صائقه رو از فاصله ي بيش از 400 متري در هوا تشخيص مي دم.واسه همين مطمئن باشيد خودشه.
از اخبار هاي ديگر اين رزمايش همکاري کامل نيروي زميني وهوايي در انجام عمليات آفندي بود.وهمچنين بمب باران منطقه با جنگنده هاي سوخو و صائقه از ساير اتفاقات جالب هستش.درضمن موشک هاي حامل زير بال ها بسيار نو وتازه بودن و به احتمال زياد ساخت خود ايران مي باشند..... :D

سُلام دوست عزیز
توجه داشته باشید که شب شب است! ساعت 8و9شب با 1 شب زیاد فرقی ندارد.نمی خواهم سر این موضوع کوچک...
ضمنا چشم انسان و متعاقب با آن مغز انسان توان دیدن 9 چیز با هم را ندارد
شاید  3 صاعقه 3 بار از یک جای معین عبور کرده باشند.
تا همین چند سال پیش در تهران میگ-29 های دو سرنشینه در سورتی های روزانه حوالی ساعت 9 تا 10 صبح تمرین مانور تاچ اند گو می کردند.
موشکهایی که شما می فرمایید حتما r-73 آرچر بودند.یک سوال:موشکها کاملا سفید بودند دیگه؟
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
24

تاريخ عضويت

يکشنبه 14 مهر 1387 23:09

آرشيو سپاس: 6 مرتبه در 4 پست

توسط akbarbeyrami » سه شنبه 30 مهر 1387 22:53

سلام دلبر.....اي محمدجعفر
هيچ موقع 9جنگنده ايراني با هم پرواز نميکنن.3تا 3تا حرکت مي کنن ديگه نه؟؟؟؟؟؟!!!!درضمن چشم خاصي واسه ديدن نمي خواد.درضمن شما لطف کنيد شرايط دمايي وميزان رطوبت و غيره که هرکدوم عاملي براي پرواز وسوختگيري فرض بفرماييد .مثلا ميزان رطوبت 1نصفه شب با ساعت مثلا 7..فرقي نداره.ميزان کنترل راداري در همين دو ساعت فرقي نداره.کمبود چشم پوشي در همين دو ساعت فرقي نداره،خستگي ويا عدم خستگي خلبانان دراين دو ساعت فرقي نداره،اهميت ايجاد عمليات پاتک در اين دو ساعت فرقي نداره؟؟؟؟؟؟؟ و چندين سوال ديگه من فقط مي خواستم بگم که ساعت 1 نصفه شب عمليات برگزار کردن خودش داراي اهميت نه سياهي شب و منظورم از سياه ترين يعني خاموش ترين حالت شبانه.
درضمن علاوه بر آرچر موشک هاي ديگه اي هم بود.شما اگر پيگير بشيد من مدير مجموعه ي انجمن هاي سايت تخصصي جنگ افزارم.هرتي حرف نمي زنم.مثلا بگم يه جنگنده ي آبي تيره رد شد اون چي بود...؟يا موشک سفيد بود يا نه؟..چرا آرچر هم مورد استفاده قرار گرفت.در جنگنده هاي صائقه و اف5 هاي تبريز مورد استفاده قرار گرفته اند.(اکثرا)

در همين حالا که مي نويسم از خبر ها اومدم(خبر ساعت 11شب)مسئول رزمايش اخير تبريز گفت بزرگترين نقطه ي قوت رزمايش استفاه از جنگنده هاساخت ايران وتسليحات 100%ساخت ايران بود...ديگه چي مي خواي.ضمنا ايشون گفتند از بهترين انواع عمليات ها عمليات هاي رزم شبانه در زمان عالي بود که توسط جنگنده هاي شرقي وغربي انجام گرفته(متاسفانه نه ايراني).درضمن من خودم امروز به احتمال خيلي زياد آواکس ايراني رو هم ديدم.حال داد.يعني هواپيماي مخصوص آواکس رو ديدم ولي چون زاويه داراي نيم رخ خيلي کمي بود قسمت پردازش اطلاعات رو نتونستم ببينم.....حالا نمي دونم باز تو نخ ناسازگاري ميزني يانه..؟  
يک مورد ديگه از رزمايش همراهي اف5 و صائقه در گشت زني دور تبريز بود که دوستاي آمريکايي و ايراني با هم تو آسمان در مورد آينده صحبت مي کردن...

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » سه شنبه 30 مهر 1387 23:48

دوست عزيز کسي قصد ساز مخالف زدن يا خداي نکرده زير سوال بردن شما را ندارد ولي خب يه ذره ادعاهاتون عجيبه. اگر ادعاهاي شما با عکس همراه ميشد پذيرفتنش اسانتر ميشد. حقيقتش براي من خيلي سخته بتونم نوع موشک هواپيمايي رو که در ارتفاع بالا و با سرعت زياد پرواز ميکنه تشخيص بدم چه برسه به اينکه بخام بفهمم موشکش نو است يا قديمي. به ما حق بديد که يه ذره باور صحبت هاتون سخته.

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

توسط MOHAMMAD JAFAR » چهارشنبه 1 آبان 1387 06:39

akbarbeyrami نوشته است:هيچ موقع 9جنگنده ايراني با هم پرواز نميکنن.3تا 3تا حرکت مي کنن ديگه نه؟؟؟؟؟؟!!!!درضمن چشم خاصي واسه ديدن نمي خواد.درضمن من خودم امروز به احتمال خيلي زياد آواکس ايراني رو هم ديدم.حال داد.يعني هواپيماي مخصوص آواکس رو ديدم ولي چون زاويه داراي نيم رخ خيلي کمي بود قسمت پردازش اطلاعات رو نتونستم ببينم.....حالا نمي دونم باز تو نخ ناسازگاري ميزني يانه..؟  
يک مورد ديگه از رزمايش همراهي اف5 و صائقه در گشت زني دور تبريز بود که دوستاي آمريکايي و ايراني با هم تو آسمان در مورد آينده صحبت مي کردن...

سلام دوست عزیز
همین الان پس یک چیزی به همه بگم اگر شما 9 تا صاعقه دیدید بنده هم 29 فروردین 6 تا دیدم فقط 3 تا کمتر!چرا چون که 2 بار از بالای باند رد شدند.
در این شرایط هواپیماها همین کار رو می کنند(یعنی از روی باند چند بار عبور می کنند تا برج اجازه بده) و الا خطر برخورد در کمینشان است.
قسمت پردازش تصویر آواکس یعنی کجاشه؟از بیرون هم دیده میشه؟
همراهی اف-5 و صاعقه هم که چیز جدیدی نیست.بنده 2 سال و چند ماه قبل هم از نزدیک شاهد آن بودم.
خیال نکن من با شما مشکلی دارم.
اگر تصویری دارید که صاعقه آرچر برده باید بگذارید.بنده و دوستان دیگر که در صفحات قبل بحث داشتیم بینهایت خوشحال می شویم اگر صحنه صاعقه مسلح به دو آرچر را ببینیم.هم خوشحال می شویم و هم می فهمیم که نهاجا برای صاعقه ها چه برنامه ی جدیدی دارد.

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

توسط MOHAMMAD JAFAR » چهارشنبه 1 آبان 1387 07:35

navid missle نوشته است:
اگر دوره ديدن چشمي هواپيما گذشته پس چرااين قدر روي ساخت موشكهاي دوش پرتاب و توپهاي ضد هوايي سرمايه گذاري ميكنند ؟ اگر رنگ استتار ديگه كاربردي نداره پس چرا هواپيماهاي جديدي را به رنگهاي تند مثل آلبالويي و فسفري و .. رنگ نميكنند و هنوز هم خاكستري آسماني و آبي روشن رنگ هواپيما هاي جديد هست ؟ خوب روي هوا استتار نميخواهم روي زمين هم هوايما استتار نميخواهد

سرمایه گذاری بر روی پروژه های مثل توپ های ضد هوایی و موشک های دوش پرتاب ارتباطی به رنگ جنگنده ندارد. اصولا زمانی شما میتوانید از این سامانه ها استفاده کنید که جنگنده نزدیک به زمین پرواز کند در این فاصله رنگ هواپیما هر چه باشد باز هم دیده میشود
اگر کمی دورتر باشد نیز به صورت سیاه رنگ دیده میشوند. چه رنگ استتار خوبی داشته باشد چه نداشته باشد.
به این عکس ها توجه کنید. رنگ استتار در شناسایی انها چقدر موثر بوده است؟
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
(کپی رایت بعضی از عکس ها متعلق به سایت ایرواسپیس تاک و کپی رایت یکی از عکس ها هم متعلق به سایت میلیتاری است)

سلام نوید جان
حقیقتش رنگ استتار برای بعضی از زوایا و در زاویه های خاصی از خورشید واقعا لازمه(این موضوع هم در پرواز اف-14 ها و میگ-29 ها از پایگاه یکم شکاری توسط خود بنده رویت شده)
زمانی اثر بخش هست که هواپیما حالت ضد نور نداشته باشد.البته به شرطی که هواپیما طوری نباشد که خدایی ناکرده نور رو هم انعکاس بدهد. مثل این عکس از اف-14 که چند ثانیه بعد از گرفتن عکس هواپیما با اینکه نزدیک بود ولی از دید ما ناپدید شد.
این سلسله تصاویر را مشاهده بفرمایید:(اف-14)
در تصویر2 هواپیما کاملا استتار است ولی به علت فاصله نزدیک که قطعا کمتر از 1000متر است هنوز می توان آن را دید
در تصاویر 3 به بعد هم هواپیما به لطف انعکاس نور خورشید دیده می شود و الا هرگز به این راحتی دیده نمی شد.

میگ-29آ  6114-3در دو روز متفاوت در حال انجام مانور برای اپروچ:
البته اگر می بینید که میگ-29 کمی تابلو شده به خاطر رنگ زرد آن است که خیلی پررنگ هست(6114-3  استثنا این رنگی است)
البته کمی هم به خاطر نویز تصاویر بد دیده می شوند.ولی اگر فاصله 2 برابر شود هرگز نمی توان آنها را دید:

حالا تصویر MIG-29UB  به شماره 6305-3 رو ببینید در دو حالت مختلف:
حالت یک :ضد نور نیست و به خوبی استتار است:
حالت دو: در مراحل نهایی اپروچ است و ضد نور شده:

Frenzied Poster

Frenzied Poster

no avatar
412

تاريخ عضويت

سه شنبه 27 فروردین 1387 10:20

آرشيو سپاس: 56 مرتبه در 35 پست

توسط A10 » چهارشنبه 1 آبان 1387 12:31

دوست عزيز در نبرد هاي نزديك هوايي  صدم ثانيه با اهميت است  به همين دليل  استتار همچنان  با اهميت ميباشد

Major

Major

نماد کاربر
406

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 شهریور 1387 08:26

ا يران - تهران - منطقه 11

آرشيو سپاس: 789 مرتبه در 167 پست

توسط ali nuri » چهارشنبه 1 آبان 1387 13:12

باسلام

MOHAMMAD JAFAR

بله حرفت درسته خيلي ممنون از توضيحاتت. :razz:

navid missle

من با حرف قبلت موافقم، منظور سئوال گذشته ام تشخيص اين هواپيما! يعني رنگشه چرا اين طوريه . و گرنه الان ديگه هواپيماها مثل جنگ جهاني دوم به فاصله چند صد متري با مسلسل كه همديگرو نمي زنن كه بخوان رنگشون زودتر باعث ديده شدنشون بشه!!! :grin:

مثلاً وقتي يه هواپيما از نظر رادار و تسليحات از آذرخش و صاعقه برتر باشه چه لزومي داره بخواد بره نزديكش تا بهتر رويتش كنه؟؟؟؟؟ :-(

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » چهارشنبه 1 آبان 1387 15:23

محمد جعفر عزيز بنده نميخام به کل اين موضوع رو زير سوال ببرم. بله رنگ استتار تا حدودي موثره ولي قبول کنيد امروزه اهميت اين موضوع بسيار کاهش يافته است. و نميتوان گفت در نبرد هاي هوايي تاثير زيادي دارد.

قبلي