در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Captain I

Captain I

نماد کاربر
720

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 3 دی 1386 21:27

God Knowz

آرشيو سپاس: 253 مرتبه در 112 پست

• چگونه می توان شبکه را یاد گرفت ؟! نیاز به کمک ×

توسط Justice » پنج شنبه 25 مهر 1387 21:09

با سلام

دوستان می دونم امر شبکه , امری گسترده است ولی خوب باید از یه جایی شروع کرد .

- حقیقتش من می خواهم شبکه رو یاد بگیرم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم ! چه مرجعی داشته باشم ! ؟ و . . . . . کلی سوال دیگه !

حتی می خواستم برم کلاس های Mcse و کلاس های نظیر این ولی خوب می دونید هم هزینش زیاده هم از همه مهم تر وقت که من این قدر وقت ندارم چون دانشگاه می روم !

تنها خواهشی که از شما دارم اینه که من که در حد یک اماتور یا کسی که چیزی از شبکه نمیدونه باید از کجا شروع کنم و چجوری !؟

با استادم صحبت نکردم ولی از بین حرفاش فهمیدم که می گفت باید این رو تجربی یاد گرفت و یک کتاب معرفی کر که فقط microsoft ش رو یادم هست  :D

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 25 مهر 1387 22:57

Justice,
بهترين کتاب براي مبتدي با متوسط کتاب جامع شبکه مايکروسافت يعني Microsoft Network + هست
البته اگر با زبان انگليسي و اصطلاحات اون آشنايي نداريد، بهترهي ابتدا چند کتاب ساده در مورد شبکه به زبان فارسي مطالعه کرده و بعد سراغ Network Plus رفت
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
MASTER, Solver, Shahbaz

Captain I

Captain I

نماد کاربر
720

تاريخ عضويت

God Knowz

توسط Justice » پنج شنبه 25 مهر 1387 23:11

Mahdi1944,
ممنون . دقیقا همین کتاب بود  :-)

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 اسفند 1387 11:05

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: • چگونه می توان شبکه را یاد گرفت ؟! نیاز به کمک ×

توسط saidtalaforoosh » پنج شنبه 22 اسفند 1387 11:54

*** زنگ بزن من گوشی رو برمیدارم بعد هر چی که خواستی از شبکه بدونی بگو تا بهت بگم
نا سلامتی ما مدارک MCSE و MCSA داریم
راستشو بخواین حوصله نوشتن رو ندارم
کوچیک شما سعید محمدی
آخرين ويرايش توسط MASTER در پنج شنبه 22 اسفند 1387 14:47, ويرايش شده 1 در کل.
دليل: غیر مجاز

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1205

تشکر کرده: 190 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 اسفند 1384 04:22

ایران

آرشيو سپاس: 2048 مرتبه در 420 پست

توسط MASTER » پنج شنبه 22 اسفند 1387 14:48

saidtalaforoosh,  درود بر شما

شما دز تاپیک دیگر نیز شماره ی خود را برای این کار داده اید !

اگر کسی پرسشی در مورد شبکه داشته باشد همینجا در این انجمن بیان میکند و شما و دیگر دوستان دلسوز میتوانید پاسخ دهید

پستهای بیمورد حذف خواهد شد  :razz:
شاد زی مهر افزون ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MASTER تشکر کرده اند:
Solver, Mahdi1944, shaida

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 22 اسفند 1387 17:49

راهنمای جامع شبکه
مترجم : ليلی قاسم زاده
تعداد صفحه ها : 992

ISBN : 964-7363-79-6

قيمت : 9900 تومان

این کتاب در هفت بخش شامل سی‌و‌دو فصل، به خواننده تقديم می‌شود. بخش اول به مبانی شبکه می‌پردازد و مواردی از قبيل واژگان اساسی و مفاهيم اصلی شبکه و نيز مدل مرجع OSI را به طور کامل پوشش می‌دهد. بخش دوم سخت‌افزار مورد نياز برای ساخت انواع مختلف شبکه را معرفی می‌کند. بخش سوم پروتکل‌هايی که در لایه‌های مختلف مدل OSI به کار می‌روند از جمله اترنت، Token Ring، FDDI، TCP/IP، IPX و NetBEUI را معرفی می‌کند. بخش چهارم، اجزای شبکه‌ای سيستم‌عامل‌هايی که در شبکه‌های امروزی از همه رايجترند از جمله ويندز 2000 و NT، ناول نت‌ور، و يونيکس و نيز انواع مختلف سرويس‌‌های دايرکتوری که برای ذخيره اطلاعات شبکه‌ها و کاربران و برنامه‌های آنها به کار می‌روند از جمله اکتيودايرکتوری را در فصل‌های مجزا معرفی کرده‌است. بخش پنجم به برخی ار مهمترين سيستم‌های مديريتی شبکه‌های امروزی می‌پردازد و DHCP، WINS و همچنين DNS را معرفی می‌کند. بخش ششم و هفتم نحوه افزودن برخی از مفيدترين سرويس‌های موجود، مکانيزم‌های امنيتی شبکه، ابزارهای عيب‌يابی، مديريت شبکه و سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مورد نياز جهت پشتيبان‌گيری از شبکه را معرفی می‌نمايد.

کتاب بالا پیشنهاد من هست که از وب سایت کانون نشر علوم اطلاعاتش را گذاشتم، منبع خوب و کاملی هست. ضمناً میتونی از سایت خرید آنلانی هم داشته باشی. این هم لینک و نام کتاب های دیگه شبکه همین موسسه هست.

رديفعنوان
1 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
2
3
4 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
5 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
6
7 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
8
9
10 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
11
12 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
13 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
14 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
15 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

ضمناً چون شیراز هستی، اگر کتاب بالا را نیاز داشتی اما هزینه اون را بالا میدونی، پیام بده فکر کنم مدتی بتونم بهت امانت بدمش.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Justice, Mahdi Mahdavi, MASTER

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
883

تاريخ عضويت

سه شنبه 14 اسفند 1386 13:30

آرشيو سپاس: 389 مرتبه در 151 پست

توسط H@med » جمعه 23 اسفند 1387 08:44

در کنار کتاب میتونید از سی دی های آموزشی هم استفاده کنید که بسیار موثرتر از کتاب هست بخصوص برای شما که میخوای خودت یک چیزایی دستگیرت بشه بدون استاد.من خودم بسته آموزشی "شرکت نرم افزارهای طلایی" گرفتم چیز خوبیه چون مطالب رو بسیار کلی تر گفته و به ریزه کاریها وارد نشده .من 10000 تومن گرفتم البته فکر کنم شما بتونی توی "سمعی بصری" دانشگاه خودتون گیر بیاری یا اگر نداشت چیزی مشابه این.
این کتابی که آقا مهدی معرفی کردن ترجمه فارسی هم داره .
فیلم آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع پرینتر (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب H@med تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Justice, Solver, MASTER

Captain I

Captain I

نماد کاربر
720

تاريخ عضويت

God Knowz

توسط Justice » جمعه 23 اسفند 1387 10:57

H@med,  
این بسته بصورت فیلم هست یا جوره دیگه ای ؟

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
883

تاريخ عضويت

توسط H@med » جمعه 23 اسفند 1387 12:13

فیلم می باشد.
فیلم آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع پرینتر (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
883

تاريخ عضويت

توسط H@med » جمعه 23 اسفند 1387 17:48

اینم یک عکس از این بسته آموزشی که دارای 7 سی دی که بصورت مالتی مدیا است:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب H@med تشکر کرده اند:
Justice, Mahdi Mahdavi

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1910

تاريخ عضويت

پنج شنبه 9 فروردین 1386 12:38

آرشيو سپاس: 4996 مرتبه در 1605 پست

توسط Miliali » شنبه 24 اسفند 1387 08:06

ببینید این به درد می خوره؟.... البته من چیزی در مورد شبکه نمی دونم ولی گفتم به هر حال شاید به یک Encyclopedia  احتیاج داشته باشی.....

Microsoft Encyclopedia of Networking
by: Mitch Tulloch

No Password
ZIP File
CHM File Format

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Miliali تشکر کرده اند:
Justice, Mahdi1944, Solver, MASTER

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » شنبه 24 اسفند 1387 19:46

دوست عزیز پیشنهاد من اموزش های مالتی مدیا itttc هست.از مبتدی داره نا پیشرفته.......من که خودم از رو این اموزش ها به جاهای خوبی رسیدم.اکثر مدارک شبکه رو داره.....قیمتش یکم بالاست ولی عالیه......خواستیpm بده چند تاشو دارم :razz:
ادرس سایتش
itttc.net
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Justice, MASTER

بعدي