در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
949

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 اسفند 1384 14:31

آرشيو سپاس: 1621 مرتبه در 402 پست

توقيف هواپيماي نظامي بلاروس توسط ارتش

توسط Reza 313 » چهارشنبه 1 آبان 1387 11:14

توقيف هواپيماي نظامي بلاروس توسط ارتش

جنگنده‌‏هاي تيزپرواز نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران، هواپيماي نظامي بلاروس را که صبح امروز وارد حريم هوايي جمهوري اسلامي ايران شده بود و به اخطارهاي مراکز راداري پدافند هوايي کشور توجه نکرده بود رهگيري و توقيف کردند.

به گزارش خبرنگار"ايلنا"، هواپيماي نظامي بلاروس که بامداد روز جاري ساعت 3:12 دقيقه صبح وارد حريم هوايي جمهوري اسلامي ايران شده بود و به اخطارهاي مراکز راداري پدافند هوايي کشور توجه نکرده بود توسط جنگنده‌‏هاي تيزپرواز نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران رهگيري و توقيف شد.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند ....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Reza 313 تشکر کرده اند:
Cloor Master

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
247

تاريخ عضويت

يکشنبه 1 اردیبهشت 1387 16:19

آرشيو سپاس: 94 مرتبه در 40 پست

توسط soheil_riazi » چهارشنبه 1 آبان 1387 14:23

هوا÷يما چي بوده و با چي رهگيري شده؟
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
www.matheducation.ir

Captain I

Captain I

نماد کاربر
879

تاريخ عضويت

سه شنبه 4 دی 1386 13:32

سلماس

آرشيو سپاس: 1613 مرتبه در 264 پست

توسط Hadi1001 » چهارشنبه 1 آبان 1387 14:45

اين روز ها خيلي هواپيما راهش رو گم مي کنه و از قضا راه گم شده اش هم ايرانه شما چي فکر ميکنيد
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » چهارشنبه 1 آبان 1387 19:06

فرود اجباري يك فروند هواپيماي خارجي تكذيب شد

خبرگزاري فارس: يك منبع نزديك به نيروهاي مسلح خبر منتشره در خصوص فرود اجباري يك فروند هواپيماي خارجي را تكذيب كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، يك منبع نزديك به نيروهاي مسلح خبر منتشره در خصوص فرود اجباري يك فروند هواپيماي خارجي را مورد تاييد قرار نداد.
اين منبع آگاه تاكيد كرد: انتشار خبرهاي نظامي بدون تاييد نيروهاي مسلح پيگرد قانوني دارد

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » چهارشنبه 8 آبان 1387 13:42

خبر فرود هواپيماي بلاروسي به طور غير رسمي تاييد شد:
هرگونه ناهماهنگي پروازي بيگانگان با عكس‌العمل نيروهاي مسلح مواجه مي‌شود

خبرگزاري فارس: شوراي عالي سياستگذاري نيروهاي مسلح از هوشياري و آمادگي نيروي هوايي و پدافند كشور قدرداني و تجليل كردند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از ستاد كل نيروهاي مسلح، در نشست اين شورا كه سه شنبه برگزار شد، از بيداردلان نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران و قرارگاه پدافندهوايي حضرت خاتم الانبيا (ص) كه طي يك ماه گذشته دو هواپيماي بيگانه را كه با مشخصات غيرواقعي و ناهماهنگ قصد ورود به فضاي كشورمان را داشتند با شجاعت و فوريت تحت كنترل قرار گرفتند، قدرداني و تجليل به عمل آمد.
در اين نشست عنوان شد كه هواپيماهاي مذكور پس از اخطارهاي لازم در فرودگاه‌هاي كشور به زمين نشانده شده و ضمن شناسايي و بررسي‌هاي لازم و ارسال گزارش به مقامات كشور، اجازه برخاستن و عبور از كشور صادر شد.
فرماندهان و مسولان عالي رتبه نيروهاي مسلح در اين نشست با قدرداني ويژه از مجموعه‌ فرماندهان نيروي هوايي صميمانه قدرداني و تاكيد كردند: اين آمادگي، هوشمندي، هوشياري و دقت و سرعت عمل براي نيروهاي مسلح افتخار محسوب مي‌گردد و هرگونه ناهماهنگي پروازي و يا تعرض و تجاوز به حريم هوايي كشور با عكس‌العمل جدي نيروهاي مسلح مواجه خواهد شد.

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » چهارشنبه 8 آبان 1387 18:06

خوشبختانه نيروي هوايي ما از يک دوره طولاني 16 ساله رکود و رخوت بعد از جنگ خارج شده است و از سال 83 به بعد خود را به خوبي نشان داده است و همينک نيز تقريبا تعرضاتي که قبلا با هواپيماهاي بي سرنشين به خاک اهورايي ايران مي شد نيز به صفر رسيده است.
رفیق بی کلک

Frenzied Poster

Frenzied Poster

no avatar
412

تاريخ عضويت

سه شنبه 27 فروردین 1387 10:20

آرشيو سپاس: 56 مرتبه در 35 پست

توسط A10 » پنج شنبه 9 آبان 1387 08:10

همينک نيز تقريبا تعرضاتي که قبلا با هواپيماهاي بي سرنشين به خاک اهورايي ايران مي شد نيز به صفر رسيده است.

دوست عزيز چه دليلي براي اثبات اين موضوع داريد ؟

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » پنج شنبه 9 آبان 1387 11:03

A10,

من محدوده کاری  و زندگی ام شعاع 100 کیلومتری شلمچه تا اروند کنار است. رو googlث earth دقت کن.

با یکی دو نفر از پرسنل پدافند منطقه دوستی چندین ساله دارم آنها در حد حفظ حفاظت اطلاعات مطالبی را به من می گویند.

ضمنا آسمان آبادان خرمشهر تا 1 سال پیش به طور متناوب از سوی جنگنده های امریکایی در ارتفاع بسیار بالا مورد تعرض قرار می گرفت و اخبار ان را از رسانه ها شنیده اید.

ولی خوشبختانه در این 1 سال حتی 1 مورد هم گزارش نشده و مثل قبلا که دود هواپیما اسمان را نقاشی می گرد دیگر اثری از آنها نیست.

A10, جان من هیچ گاه غیر مستدل و از روی توهم و خیال صحبت نمیکنم واقعیتهای را که انسان میبیند و لمس می کند را حتما باید گفت.

جا دارد از پرسنل زحمتکش و همیشه بیدار پدافند نیروی هوایی تشکر کنیم وبه انها خسته نباشید بگوییم.
رفیق بی کلک

Major II

Major II

no avatar
465

تشکر کرده: 33 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1387 20:29

آرشيو سپاس: 817 مرتبه در 250 پست

توسط shadro » پنج شنبه 9 آبان 1387 14:16

darya.salar.milad نوشته است:A10,

من محدوده کاری  و زندگی ام شعاع 100 کیلومتری شلمچه تا اروند کنار است. رو googlث earth دقت کن.

با یکی دو نفر از پرسنل پدافند منطقه دوستی چندین ساله دارم آنها در حد حفظ حفاظت اطلاعات مطالبی را به من می گویند.

ضمنا آسمان آبادان خرمشهر تا 1 سال پیش به طور متناوب از سوی جنگنده های امریکایی در ارتفاع بسیار بالا مورد تعرض قرار می گرفت و اخبار ان را از رسانه ها شنیده اید.

ولی خوشبختانه در این 1 سال حتی 1 مورد هم گزارش نشده و مثل قبلا که دود هواپیما اسمان را نقاشی می گرد دیگر اثری از آنها نیست.

A10, جان من هیچ گاه غیر مستدل و از روی توهم و خیال صحبت نمیکنم واقعیتهای را که انسان میبیند و لمس می کند را حتما باید گفت.

جا دارد از پرسنل زحمتکش و همیشه بیدار پدافند نیروی هوایی تشکر کنیم وبه انها خسته نباشید بگوییم.
ببخشيد،خيلي هم ببخشيد،خواهش ميکنم ببخشيد ولي اون دوتا رفيق شما خيلي کار اشتباهي ميکنن که در حدحفاظت اطلاعات با شما صحبت ميکنن :-? يعني چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگه اطلاعات نظامي کشکه!!!!!!!!!!!!!پس اونا چي ياد گرفتن؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!مهمترين اصل يک نيروي نظامي حفظ اسراره،اشتباه از اين بزرگتر؟!؟!؟!؟!؟!؟گيرم که اونا اين اشتباع رو کردن شما چرا عنوانش ميکني؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » پنج شنبه 9 آبان 1387 14:30

shadro,

پست را کامل بخوان

من به اتفاقات ملموسی که در منطقه اتفاق افتاده نیز اشاره کرده ام  و اینکه اصلا هیچ موردی مثل 1 سال در منطقه دیده نشده است.

این نشان می دهد که انصافا تلاشی مضاعف از سوی نیروی هوایی در این اواخر برای حفظ حریم هوایی ایران صورت گرفته است.

ضمنا بحث حفاظت اطلاعات نیز بحثی تخصصی است و هر مسئله دارای درجه بندی حفاظتی است.

چیزهایی هم که به من گفته اند در این حد و حدود است و مطمئن باش که به راحتی از دهان نظامیان نمی توتن حرف کشید و آنان می دانند که افشای اطلاعات روزگارشان را سیاه خواهد کرد و حفاظت اطلاعات و بازرسی آنان را به راحتی رها نمی کنند.

پس خیالت راحت که چیز دندان گیری از دهان انها بیرون نخواهد و اگر اینطور بود که فاتحه ارتش خوانده شده بود.
رفیق بی کلک

Major II

Major II

no avatar
465

تشکر کرده: 33 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1387 20:29

آرشيو سپاس: 817 مرتبه در 250 پست

توسط shadro » جمعه 10 آبان 1387 14:37

darya.salar.milad نوشته است:shadro,

پست را کامل بخوان

من به اتفاقات ملموسی که در منطقه اتفاق افتاده نیز اشاره کرده ام  و اینکه اصلا هیچ موردی مثل 1 سال در منطقه دیده نشده است.

این نشان می دهد که انصافا تلاشی مضاعف از سوی نیروی هوایی در این اواخر برای حفظ حریم هوایی ایران صورت گرفته است.

ضمنا بحث حفاظت اطلاعات نیز بحثی تخصصی است و هر مسئله دارای درجه بندی حفاظتی است.

چیزهایی هم که به من گفته اند در این حد و حدود است و مطمئن باش که به راحتی از دهان نظامیان نمی توتن حرف کشید و آنان می دانند که افشای اطلاعات روزگارشان را سیاه خواهد کرد و حفاظت اطلاعات و بازرسی آنان را به راحتی رها نمی کنند.

پس خیالت راحت که چیز دندان گیری از دهان انها بیرون نخواهد و اگر اینطور بود که فاتحه ارتش خوانده شده بود.
درياسلار عزيز پس يا ما بيسواديم يا شما معني حفاظت اطلاعات رو درک نميکني!!!!برادر خوب خودتون ميگي با من در حد حفاظت اطلاعات صحبت ميکنن،مگه اين گفته خودت نيست؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » جمعه 10 آبان 1387 15:42

shadro,

منظور من این است مسائل حساس نظامی که امنیت ملی و استراتژیک کشور را با خطر متوجه کند نمی گویند ولی حرفهایی در همین حدودی که نوشتم را به سختی توانستم از لابلای صحبت هایشان در بیاورم.

سطح حفاظتی این مسائل نیز انچنان بالا نیست.ماهواره های آمریکایی از من و شما بهتر این چیز ها را رصد می کنند.

چیزهایی که نه من میدانم و نه شما و نه حتی ماهواره های امریکایی base  های مخفی و مستتر و سری نظامی ایران است که در روز مبادا همه ما از ان ها آگاه خواهیم شد.

بحث در این رابطه کافی است اگر سوال دیگری داشتید در پی ام بفرمایید تا تاپیک از بحث اصلی منحرف نشود.
رفیق بی کلک

بعدي