...::::...::::...:::: خواص آب ::::...::::...::::...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت مواد غذايي به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15727
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 71254 بار
سپاس‌های دریافتی: 31369 بار
تماس:

...::::...::::...:::: خواص آب ::::...::::...::::...

پست توسط Mahdi1944 » دو شنبه 21 فروردین 1385, 4:39 am

  خاصيت شگفت‌انگيز  


دانشمندان در تازه‌ترين تحقيقات در خصوص ويژگيهاي آب به اين نتيجه رسيده‌اند كه مولكولهاي آب داراي خواصي بيش از آنچه كه در تراز تركيبهاي متعارف شيميايي آشكار مي‌شود، هستند.

برپايه اين تحقيقات، جنبه‌هاي كوانتومي آب در كنار ديگر ويژگيهاي آن، موجب شده تا اين ماده ظهور حيات را امكان پذير كند.

بسياري از جنبه‌هاي عجيب و غيرمتعارف آب در گذشته براي محققان شناخته شده بود. براي مثال، اين نكته كه آب در حالت منجمد برخلاف بسياري ديگر از مواد شيميايي به عوض آنكه از چگالي بيشتري برخوردار شود، وزن مخصوص كمتري پيدا مي‌كند.

همين نكته از جمله علل مهمي است كه سبب مي‌شود در سرما و يخبندانهاي شديد، آبهاي عميق‌تر به صورت سيال باقي بمانند و به موجوداتي كه در آن هستند اجازه دهند به زندگي ادامه دهند.

به همين ترتيب اينرسي زياد آب براي گرم شدن، اين امكان را بوجود آورده كه اقيانوسها به مكانهايي تبديل شوند كه در برابر تغييرات ناگهاني آب و هوا مقاومت مي‌كنند و به جانداراني كه در آنها هستند فرصت كافي مي‌دهند تا خود را با محيط منطبق سازند.

اما فرمول ساده شيميايي آب كه از تركيب دو اتم هيدروژن و يك اتم اكسيژن درست شده نمي‌تواند اين خواص شگفت انگيز را توضيح دهد.

دانشمندان اخيرا دريافته‌اند آنچه كه خاصيت انعطاف شگفت‌انگيز به مولكول آب مي‌دهد، حالتهاي گوناگون پيوند ميان دو اتم هيدروژن آن با اتمهاي هيدروژن مواد ديگر در تراز كوانتومي است.

اين خاصيت امكان مي‌دهد اين اتمها در همان حال كه براحتي با اتمهاي مولكولهاي ديگر تركيب مي‌شوند و بنابراين مولكول اب را به اين مولكولها متصل مي‌سازند، از اين مولكولها جدا شوند.

به اين ترتيب در درون مولكولهاي آب غوغايي از نظم و بي‌نظمي برپاست و دائما ساختارهاي تازه‌اي در آنها شكل مي‌گيرد و همين امر موجب مي‌شود كه آب حدود يك دوجين خواص غير متعارف به خود گيرد.

هرچند همه پيوندهاي شيميايي كه ميان اتمها و مولكولهاي مواد مختلف برقرار مي‌شود در نهايت متكي به خواص كوانتومي است، اما در مورد پيوند اتمهاي هيدروژن در آب خاصيت كوانتومي مورد بحث به نوبه خود در زمره عجيب ترين پديده‌هاي كوانتومي است. به اين خاصيت "نوسان حول نقطه صفر" ‪zero-point vibration‬نام داده‌اند.

يكي از نتايج اصل عدم قطعيت هايزنبرگ آنست كه حتي اگر كل كيهان به دماي صفر مطلق برسد كه در آن همه اتمها و مولكولها از حركت باز مي‌ايستند، بازهم نوسانات كوانتومي موجب مي‌شود كه از ميان فضاي تهي ناگهان انرژي توليد شود.

اين نوسانات نقطه صفر در مورد آب سبب مي‌شوند تا پيوند ميان اتمهاي هيدروژن آب و اتمهاي اكسيژن ان از انعطاف زيادي برخوردار شود و در نتيجه اين اتمها براحتي بتوانند به اتمها و مولكولهاي مواد ديگر متصل شوند و همين امر موجب تداوم بقا در زمين مي‌شود.

"فليكس فرانك" از دانشگاه كيمبريج نشان داده زماني كه برخي از مولكولهاي آب هيدروژن خود را با نوع سنگين‌تر موسوم به دوتريوم عوض مي‌كنند، سيالي توليد مي‌شود كه از هر حيث نظير آب است اما برخلاف آب سمي است و تنها برخي ارگانيزمهاي بسيار ريز در آن زنده مي‌مانند.

محققان ديگر سرگرم تحقيق اين نكته هستند كه محصول اثر نوسانات نقطه صفر در مورد واكنش آب با مولكولهاي آلي مانند دي.ان.آ و پروتئين و سلولها است.

نكته حيرت‌انگيزي كه در اين بررسيها روشن شده آن است كه هيچ يك از اين مولكولهاي متنوع و پرقدرت نمي‌توانند در غياب آب توانائيهاي خود را آشكار كنند. در غياب آب هرچه هست شيمي است. يك قطره اب موجب ظهور بيولوژي مي‌شود.

برخي از جالب‌ترين شواهد در اين زمينه در مورد نحوه عمل پروتئينها بدست آمده كه انواع و اقسام كارها را در بدن انجام مي‌دهند - از مبارزه با ميكربها گرفته تا ساختن سلولها و تا تسهيل فعالييت بخشهاي ديگر.

نحوه عمل صحيح پروتئينها تا حد زيادي به شكل فيزيكي صحيح آنها بستگي دارد و دانشمندان دريافته‌اند كه مولكولهاي آب در اين زمينه نقش اساسي بازي مي‌كنند.

در ژانويه امسال، دو محقق آلماني نقش مولكول آب در مورد پروتئيني موسوم به "باكتريورودوسپين" ‪"Baceriorhodospin‬را كشف كردند كه در ديواره سلول بيروني بدن ارگانيزمهاي ابتدايي جاي دارد.

اين پروتئين نوعي فرايند ساده فتو سنتز را انجام مي‌دهد و نور را به انرژي شيميايي تبديل مي‌كند.

در گذشته محققان تصور مي‌كردند كه اين پروتئين با استفاده از فوتونهاي نور پروتونها را در داخل سلول به حركت در مي‌اورد. يعني نظير يك باتري عمل مي كند.

يك منبع واضح براي پروتونها نيز اتمهاي هيدروژن آب است كه پروتئين آنها را به خود جذب مي‌كند. اما هيچ كس نمي‌دانست كه درون پروتئين مولكول اب چگونه زمينه عمل باتري شيميايي را آماده مي‌كند.

دو محقق آلماني با با تاباندن نور مادون قرمز به پروتئين مشاهده كردند به محض تابش فوتونهاي نور شكل پروتئين تغيير مي‌كند و اين امر موجب جدا شدن پروتونهاي اتم هيدروژن مي‌شود و منشا همه اين فعالييتها نيز همان خاصيت كوانتومي نوسان نقطه صفر است.

محققان همچنين دريافته‌اند كه اتمهاي هيدروژن آب در مورد مولكول دي.ان.

آ كه سنگ زيربناي حيات است نيز فعاليتهاي شگفت‌انگيزي انجام مي‌دهند.

در تحقيقات اخير روشن شده كه مولكولهاي آب در نزديك زوج پايه‌هاي مولكول دي.ان.آ با كندي بيشتري حركت مي‌كنند و حول برخي از زوج پايه‌ها بيشتر از بقيه به چرخش درمي‌ايند.

مدلهاي شبيه‌سازي شده كامپيوتري نشان مي‌دهد مولكولهاي آب با استفاده از نيروي الكتروستاتيك خود به پروتئينها درباره ميزان رطوبت مولكول دي.ان آ. اطلاع‌رساني مي‌كنند و پيشاپيش به انها نقايص احتمالي مولكول دي.ان.آ را خبر مي‌دهند.

به اين ترتيب پروتئينها با دريافت اين پيامها به سراغ بخشهايي از مولكول دي.ان.آ مي‌روند كه فاقد نقص هستند.

اما "راستوم روي" ‪Rustum Roy‬دانشمند متخصص خواص مواد در دانشگاه پنسيلوانيا از اين هم فراتر رفته و به دانشمندان توصيه مي‌كند كه در ديدگاه خود در خصوص خواص آب تجديد نظر اساسي به عمل آورند.

به اعتقاد اين محقق دانشمندان در گذشته بيش از حد از ديدگاه علم شيمي به اب نگريسته‌اند در حاليكه ساده‌انگارانه است اگر تصور شود تركيبات شيميايي هستند كه همه چيز را تعيين مي‌كنند.

اين دانشمند معتقد است آنچه كه در دو دهه گذشته در مورد آب ادعا شد اما هيچگاه به طور علمي محقق نگرديد، يعني اين امر كه مولكولهاي آب داراي "حافظه" هستند و اطلاعات را در خود نگاه داشته و آنها را "به خاطر مي‌سپارند" كاملا امكان‌پذير است به شرط آنكه از ديدگاهي غير از منظر شيمي به خواص آب نظر شود.

به گفته اين محقق، خاصيت دارا بودن حافظه كه به آن "اپي تكسي" ‪epitaxy‬نام داده‌اند در بسياري از مواد وجود دارد.

ماده‌اي كه اين خاصيت را دارد مي‌تواند از ساختار اتمي يك ماده به عنوان مدل براي ايجاد همين ساختار در مواد ديگر استفاده كند.

به اعتقاد روي، آب داراي چنين خاصيتي است. از جمله مواردي كه مي‌توان اين اثر را در آب مشاهده كرد، رشد ساختارهاي بلوري يخ روي يك سطح از جنس يد نقره است. بلورهاي يخ شكل ساختار يد نقره را كه روي آن سوارند به خود مي گيرند اما در اين فرايند هيچ نوع فعل و انفعال شيميايي انجام نمي‌شود.

روي بر اين باور است كه فرايند تكان دادن و مخلوط كردن آب با مواد ديگر نيز از همين نوع خاصيت حافطه داشتن آب است.

به اعتقاد اين محقق با انجام پژوهشهاي بيشتر شايد حتي بتوان براي روش "هوميو پاتي" نيز برخي زمينه‌هاي علمي بدست اورد.

هرچند بسياري از محققان با اثرات مورد ادعاي هوميو پاتي موافق نيستند اما آنچه كه مسلم است اين است كه توجه به رازهاي شگفت آب، به نحو روز افزوني به حوزه علاقه شمار هر چه بيشتري از پژوهشگران تبديل مي‌شود.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Incredible Poster
Incredible Poster
نمایه کاربر
پست: 3047
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 9:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 58 بار
سپاس‌های دریافتی: 380 بار
تماس:

معايب آب سنگين

پست توسط Farhad3614 » سه شنبه 5 اردیبهشت 1385, 11:11 pm

  آب  


آب سخـت آبـي اسـت كـه حـاوي گـچ، آهـك و ديــگر املاح محلول مي بـاشـد. در آب سـخـت سـطـــح برخي از املاح مـعـدني مـحـلـول در آب بيـشـــتر است. اين املاح معدني عمدتا شامل كربنات كلسيم و كربنات منيزيم مي باشند. اما املاحي مانند بي كربناتها، سولفاتها و سيليكات ها و هــمچنين آهن و منگنز را نيز در برميگيرد. با آنكه نوشيدن آب سـخـت مشـكل خـاصـي بـراي سـلامـتـي شـما ايجاد نمي كنـد (جـز آنـكه ميتواند تشكيل سنگ كليه را افزايش دهـد) چــه بسا ممكن است در برخي موارد مزيتهايي نيز داشـتــه باشد (مثلا شكستگي استخوانها سريعتر جوش مي خـورند و يا خوردگي را در لوله ها به حداقل ميرساند)
امــا مصرف آب سخت مضرات بسياري نيز دارا ميباشد كه به قرار زير ميباشد:


1- موجب رسوب مواد آهكي بروي جداره داخلي كتريها، قوريها، لوله هاي آب گرم، لباس شوييها، ظرف شوييها، كولرها، شوفاژها و ديگهاي بخار ميگردد.

2- كيفيت طعم و مزه چاي و قهوه را كاهش ميدهد.

3- صابون، شامپو و ساير شوينده هاي خانگي با آب سخت خوب كف توليد نميكنند بنابراين بازده شستشو كاهش يافته و مصرف شوينده ها افزايش مي يابد.

4- سبب خشن و زبر شدن البسه، رنگ پريدگي لباسها و خاكستري شدن لباسهاي سفيد رنگ ميشود. عمر مفيد لباسها را كاهش ميدهد.

5- كارايي و راندمان شوفاژ و ساير سيستمهاي گرمايشي كه در آنها آب جريان دارد راكاهش ميدهد.

6- سبزيها به خوبي پخته نميگردند.

7- شستن بدن حين استحمام با آب سخت سبب ميگردد قشري از نمكهاي نامحلول روي پوست و موهاي بدن رسوب كند. كه همين امر سبب مسدود شدن روزنه ها و خارش و سوزش پوست ميگردد. همچنين موها را رنگ پريده كرده و شانه كردن و برس كشيدن موها دشوار ميگردد. اين رسوبات رشد باكتريها را نيز تسهيل ميكند.

براي كاهش سختي آب ميتوانيد از ف_ * ل*_ ت ر تصفيه كننده آب خانگي استفاده كنيد كه داراي سختي گير ميباشند. سختي گيرها با تبادل يونهاي كلسيم و منيزيم با يونهاي سديم و پتاسيم غلظت املاح سخت را كاهش ميدهند.

مزاياي آبي كه سختي آن گرفته شده است

1- عمر مفيد هيترها، ظرف شوييها و ماشين لباس شوييها و لوله هاي آب افزايش مييابد.

2- صابون و شامپو بهتر كف توليد كرده و ميزان مصرف آنها 50 درصد كاهش مي يابد.

3- كف خمير دندان افزايش مي يابد.

4- بازده سيستمهاي گرمايشي افزايش مي يابد.

5- مدت زمان شستشوي ظرفها كاهش مي يابد.

6- جرم و رسوبات كتري، قوري، لوله هاي آب گرم و وان حمام حذف ميگردد.

7- رگه ها و لكهاي ظروف پس از شستشو به حداقل رسيده و ظروف براق تر و درخشنده تر ميگردند.

8- موها را نرم و لطيف كرده و شانه و برس زدن آنها راحت تر ميگردد.

9- شستشوي خودرو آسانتر ميگردد.

10- اصلاح ريش صورت آسانتر ميگردد.

11- خشكي و زبري پوست كاهش مي يابد.

12- رخت ها پس از ششتشو نرمتر و روشنتر ميشوند.

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3050
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

آب درمانی کمردرد را درمان می کند

پست توسط Dr.Akhavan » سه شنبه 23 خرداد 1385, 3:09 am

  درمانی کمردرد را درمان می کند  


هموطن آنلاین_دانشنمندان آلمانی بر این باورند، روش های نوین آب درمانی به همراه تقویت عضلات می تواند افرادی که از دردهای شدید کمر رنج می برند را درمان کند.
این طور که بررسی های جدید پژوهشگران آلمانی نشان داده است، استفاده از تركيب تمرين تقويت عضلات که شامل حركت هاي ورزشي در آب می شود قادرست دردهاي بیماران را کم کند.
این مطالعات که روي 90 بيمار انجام شده نشان می دهد، تمرينات تركيبي تقويت عضلات در بهبود وضعيت اين بيماران بسيار موثر است.
دانشمندان می گویند، جراحي تنها در مواردي لازم است كه اختلالات حركتي در فرد ايجاد شده باشد. در جوامع غربي 80 درصد مردم حداقل يك بار در طول زندگي خود به دردهاي ناحيه تحتاني ستون مهره ‌ها مبتلا مي ‌شوند كه دليل اصلي این عارضه كم ‌تحركي، نشستن بيش از حد، اضافه وزن، فشار به ستون فقرات و استرس است

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3050
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

...::::...::::...:::: خواص آب ::::...::::...::::...

پست توسط Dr.Akhavan » یک شنبه 28 خرداد 1385, 2:46 am

   


هر فرد سالم مي تواند تا يك هفته بدون غذا زندگي كند، اما بدون آب حداكثر تا ۲۴ ساعت زنده خواهد بود.
گرچه در فصول مختلف سال نوشيدن آب براي حفظ سلامتي توصيه مي شود، اما در فصل تابستان به دليل افزايش دما و تعرق، نياز بدن به نوشيدن به ويژه نوشيدن آب افزايش مي يابد. در اين مقاله به دلايل و ميزان نياز بدن به آب مي پردازيم.


آب، نوشيدني بي جايگزين
متخصصان تغذيه معتقدند ۸۰ درصد مردم همواره دچار كم آبي يا بي آبي مفرط هستند، اما از اين موضوع اطلاع ندارند. نوشيدن نوشيدني هاي مختلف چون قهوه، چاي، انواع آبميوه، نوشابه و ...گرچه به ظاهر مفيد است، اما پاسخگوي نياز بدن به كمبود آب نيست. نوشيدن نوشيدني هاي مختلف به ويژه نوشيدني هاي حاوي كافئين، نه تنها نياز شخص را برآورده نمي كند، بلكه باعث افزايش تشنگي مي شوند. متخصصان، تغذيه آب را نوشيدني بي جايگزين مي دانند و معتقدند تنها نوشيدن آب كمبود بدن را جبران مي كند.از سوي ديگر ۸۳ درصد از حجم خون، ۷۵ درصد از بافت ماهيچه ها، ۷۴ درصد از بافت مغز و ۲۲ درصد از بافت استخواني را آب تشكيل مي دهد.
هضم و جذب غذا، جذب ويتامين ها و تسهيل گوارش با نوشيدن آب امكان پذير و تسهيل مي شود. از سوي ديگر نوشيدن آب، مانع از تشكيل سنگ كليه و كيسه صفرا شده و از سمي شدن بافت ها به ويژه بافت هاي فعال در زمينه دفع مواد زايد جلوگيري مي كند.
گرچه بعضي معتقدند مصرف فيبر به هضم و جذب غذا بيش از نوشيدن آب كمك مي كند، اما مصرف فيبر به تنهايي پاسخگو نبوده و باعث هضم و جذب غذا نمي شود، در حقيقت بدون آب، مواد غذايي بسيار ضروري، حتي فيبر و ساير مواد خوراكي به موادي بي مصرف تبديل مي شوند.
متخصصان تغذيه توصيه مي كنند با احساس اولين علايم كم آبي به سرعت آب بنوشيد، چرا كه كم آبي باعث افزايش غلظت خون شده و گردش خون را دچار اشكال مي كند. با كاهش ميزان آب بدن نه تنها گردش خون مختل مي شود، بلكه فعاليت مغز نيز كند شده و تمركز حواس كاهش مي يابد. به دنبال اين مسايل عوارضي چون سرگيجه، بي حالي و در نهايت غش به انسان دست مي دهد.


آب، داروي معجزه گر
آب خالص- زماني كه هيچ افزودني به آن افزوده نشده- «داروي معجزه گر» لقب گرفته است. نياز روزانه بدن به آب خالص برابر ۸ ليوان در روز است. نوشيدن آب، داراي فوايد مثبتي به اين شرح است؛
* افزايش انرژي بدن؛
* افزايش فعاليت مغز و فعاليت فيزيكي؛
* دفع سموم بدن و تركيبات مضر ناشي از متابوليسم؛
* جلوگيري از ابتلا به سنگ كليه؛
* حفظ لطافت، شادابي و زيبايي پوست؛
*كاهش وزن بدن؛
* كاهش دماي بدن به ويژه در فصل گرما؛
* جلوگيري از سردرد، سرگيجه و شوك ناشي از كم آبي يا بي آبي به ويژه در فصل گرما؛
* هضم و جذب سريع غذا؛
* پايداري وضعيت تعادل الكتروليت هاي بدن.


نوشيدن آب و سلامت قلب
پزشكان و متخصصان تغذيه با مطالعه بيش از ۲۰ هزار فرد سالم بين ۳۸ تا ۱۰۰ سال و به مدت ۶ سال، دريافتند افرادي كه روزانه بيش از ۵ ليوان آب مي نوشند ۴۱ درصد كمتر از افرادي كه كمتر از اين ميزان آب مي نوشند به بيماري هاي قلبي- عروقي به ويژه حملات قلبي دچار مي شوند، اين تأثير در مردان بيش از زنان مشاهده شده است. پزشكان معتقدند با نوشيدن آب، غلظت خون در حد متعادل ثابت مانده و مشكلاتي چون لخته شدن خون به جهت افزايش غلظت خون كه عاملي در بروز سكته قلبي است، بروز نمي كند.


نوشيدن آب و كاهش وزن بدن
آب يكي از تسهيل كننده هاي هضم و جذب غذا است. بنابراين نوشيدن آب يكي از بهترين شيوه هاي كاهش و كنترل وزن است.
دكتر باتمانقليچ، پژوهشگر ايراني معتقد است: «در اغلب موارد احساس گرسنگي، احساس نياز به آب است، نه غذا. از اين رو با نوشيدن آب، احساس گرسنگي كاذب به سرعت برطرف مي شود.»
زماني كه بدن با كاهش يا كمبود آب روبه رو مي شود، چربي ها به جاي شركت در متابوليسم در بدن ذخيره مي شوند و به اين ترتيب شخص دچار افزايش وزن مي شود. از اين رو با مصرف آب به مقدار كافي چربي ها در متابوليسم وارد شده و مشكل اضافه وزن برطرف مي شود.


آب، نيازي ويژه
آب به طور ويژه براي زنان باردار و مادراني كه به فرزندشان شير مي دهند، ورزشكاران به ويژه ورزشكاران حرفه اي ضروري است. در ورزشكاران، نوشيدن آب باعث كاهش غلظت خون و جلوگيري از حملات قلبي، تعرق و كاهش دماي بدن، جبران دفع آب از طريق تعرق مي شود.
در افرادي كه سابقه بيماري كليه دارند، مصرف روزانه ۱۰ ليوان آب توصيه مي شود. در افراد مبتلا به حساسيت به ويژه حساسيت هاي دستگاه تنفسي (ريه ها و گلو) نوشيدن آب ضروري است، چرا كه خشكي دستگاه تنفسي، عاملي جهت تشديد حساسيت دستگاه تنفسي است. از سوي ديگر آلودگي هوا عاملي جهت تشديد عوارض حساسيت هاي دستگاه تنفسي است كه نوشيدن آب از جايگزيني ذرات آلوده در مجراي تنفسي ممانعت كرده و عوارض ناشي از حساسيت تخفيف يافته و يا كاملاً از بين مي رود.
كاهش مصرف آب، بدن را در مقابل حمله ويروس ها ضعيف مي كند. نوشيدن آب سيستم ايمني بدن را تقويت و فعال مي كند. از اين رو افراد مبتلا به نقص سيستم ايمني بدن، نياز به نوشيدن آب بيش از سايرين دارند. افراد سالم نيز با نوشيدن آب، سيستم ايمني خود را هميشه فعال نگه داشته و خود را در برابر ابتلا به بيماري ها مصون مي كنند.
آب به ترميم بافت ها نيز كمك شاياني مي كند، بنابراين نوشيدن آب به ترميم بافت هاي آسيب ديده نيز كمك مي كند.


چگونه نوشيدن آب را به خاطر بسپاريم؟
بي ترديد مشغله كاري، مانع از به خاطر سپردن نكات مهم مي شود، اما براي آن كه نوشيدن آب را فراموش نكنيم، به چند نكته توجه كنيم؛
* صبح هنگام برخاستن از خواب، اولين ليوان آب را بنوشيد. نوشيدن آب نه تنها تشنگي شما را برطرف مي كند، بلكه به دفع سريع تركيبات نامناسب ناشي از متابوليسم در طول شب نيز كمك مي كند. از اين رو بلافاصله پس از برخاستن از خواب يك تا دو ليوان آب بنوشيد.
* در بين روز به جاي نوشيدن چاي يا قهوه كه خود باعث افزايش تشنگي مي شوند، آب بنوشيد.پس از صرف ناهار حتماً يك ليوان آب بنوشيد. اين مسأله به هضم و جذب سريع و مفيد غذا كمك مي كند.
* به هيچ وجه صبر نكنيد تا تشنه شده و سپس آب بنوشيد؛ چرا كه زماني كه احساس تشنگي مي كنيد، بدن در وضعيت بحراني و بي آبي مفرط قرار گرفته است. از اين رو پيش از تشنه شدن آب بنوشيد.
* بعد از ظهر در فاصله بين ناهار تا هنگام خواب، حداقل ۳ ليوان آب را فراموش نكنيد.
* در فصل تابستان، حتماً يك بطري كوچك آب به همراه داشته باشيد. با هر بار باز كردن درب كيفتان، جرعه اي هم آب بنوشيد.
* سعي كنيد به تدريج آب و آبميوه طبيعي را جايگزين چاي، قهوه، نسكافه و انواع نوشابه ها بكنيد و در پايان اينكه به عقيده متخصصان تغذيه، بهترين نوشيدني، آب خالص است. آب خالص همان آب لوله كشي شهري است. متخصصان به هيچ وجه، نوشيدن «آب معدني» را توصيه نمي كنند.

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3050
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » سه شنبه 28 شهریور 1385, 1:47 am

  قطعي انواع سرطان، ايدز، هپاتيت، آلرژي، اعتياد، بيماريهاي قلب، كبد، ريه، كليه، تومورمغزي، معده، روده، سينوزيت، آب مرواريد، پيرچشمي، قند، فشارخون، چاقي و ديگر  در روشي كه ارائه مي‌گردد، به بدن اجازه داده مي‌شود تا با اجراي مكانيسم از پايين به بالا، خود را مانند روزي كه متولد شده بازسازي و از همه‌ي بيماريها و نارسايي‌ها پاكسازي نمايد. در حالت عادي، مكانيسم بدن از بالا به پايين است يعني: 1ـ از راه دهان خوراك دريافت مي‌كند. 2ـ مواد سودمند را جدا مي‌كند. 3ـ چربيها و يا قند اضافه و برخي ديگر از مواد زائد را در جاهاي خالي بدن مانند پيرامون شكم، زير پوست سر، پيرامون قلب و ..ذخيره مي‌كند. 4ـ ديگر مواد زائد را از راه روده‌ دفع مي‌كند. ولي در مكانيسم از پايين به بالا، چون بدن جز آب چيزي دريافت نمي‌كند، براي تأمين انرژي براي زنده ماندن، خود را بررسي و ذخيره‌هاي سودمند و ناسودمند را براي مصرف فراخواني مي‌كند. آنچه سودمند بداند مي‌سوزاند و آنچه زيان‌آور بداند، از راه دهان به صورت اخلاط بيرون مي‌ريزد.

به همين دليل نيز آب دهان شخص، به صورت چسبناك و كشدار مي‌شود كه بايستي بيرون ريخته شود. در اين روش، از يك سو غذاي كافي براي ادامه‌ي زندگي ميكربها، باكتريها و يا سلولهاي سرطان به آنها نمي‌رسد و از سوي ديگر بدن براي زنده ماندن، با تمام توان هر چه را در جاي جاي خود پيدا كند به عنوان غذا شناسايي مي‌كند. در اين حالت، هيچ ميكرب، باكتري و يا سلول سرطاني تاب مقاومت در برابر بدن را ندارد. شاید براي كسي اين پرسش پيش آيد كه بيماريهاي ويروسي چگونه با اين روش درمان مي‌شود؛ در حالي كه ويروسها از غذايي كه به بدن داده مي‌شود استفاده نمي‌كنند. پس چگونه مي‌توان با قطع غذا از بدن و تنها نوشيدن آب، بيماريهاي ويروسي مانند: ايدز، سل و ... را درمان كرد؟ پاسخ اين است كه بدن در دوره‌ي آب‌درماني، هيچ ميكرب، ويروس، باكتري و يا سلول سرطاني را نمي‌كشد. دليل آن هم اين است كه بيمار تب نمي‌كند و هيچ جاي بدنش نيز عفونت نمي‌كند؛ بلكه بدن با نيروي فوق‌العاده‌اي كه هنوز براي دانش پزشكي ناشناخته است، هر گونه ميكرب، باكتري، ويروس و يا سلول سرطاني را از سوراخ بسيار ريزي كه در انتهاي زبان است به صورت خلط بيرون مي‌كند.

اين روش درمان براي افراد بالاي 5 سال سو‌دمند است؛ البته براي آنان كه زير 18 سال هستند، دوره‌هاي 3 تا 6 روز توصيه مي‌شود. كسي كه مي‌خواهد براي نخستين بار اين راه را بپيمايد، چنانچه به خود اطمينان ندارد كه آيا توانايي آن را دارد يا خير، مي‌تواند از 1 تا 5 يا تا 12روز انجام دهد. در اين مدت، هرگاه ديد توانايي ادامه را ندارد و از انجام كارهاي روزانه باز مي‌ماند، آن را قطع نمايد. سپس به تعداد روزهايي كه انجام داده استراحت مي‌كند و بار ديگر راه را آغاز مي‌كند؛ و چون اندكي از جسمش پاكسازي شده، توانايي بيشتري دارد. از اين رو، اين بار دو برابر روزهاي پيش، انجام مي‌دهد. چنانچه در اين دوره نيز باز هم توانايي ادامه نداشت، آن را قطع و سه برابر روزهايي كه انجام داده استراحت مي‌كند. سپس براي سومين بار آن را آغاز و هر كس كه باشد مي‌تواند آن را به پايان ببرد.

در اين روش صددرصد مؤثر درماني، بيمار حداكثر تا چهل شبانه‌روز، جز آب و يا گاهي چاي، چيز ديگري نمي‌خورد. در اين مدت، بدن انسان خود را بررسي مي‌كند و آنچه برايش سودمند است نگه مي‌دارد و از آن استفاده مي‌كند و آنچه برايش زيان دارد، به صورت اخلاط، از راه دهان بيرون مي‌كند؛ و نشان پاكسازي شدن خود از همه‌ي بيماريها را به صورت سرخ شدن سراسر زبان نشان مي‌دهد. در چنين حالتي بدن مانند روزي است كه متولد شده است؛ زيرا اگر به زبان نوزادي كه تازه متولد شده نگاه كنيد، مي‌بينيد كاملا قرمز است. بهترين زمان براي آب‌درماني از اول آبان تا پايان فروردين است كه دفع آب بدن از راه پوست تقريبأ صفر است؛ ولي چنانچه كسي يكي از بيماريهاي خطرناك مانند سرطان، هپاتيت و يا ايدز را داشته باشد و زمان براي درمان كم باشد، هر گاه كه متوجه بيماري شد، بي درنگ مي‌تواند آب درماني را آغاز كند.

پیشنهاد می شود که بیمار پیش از آغاز آب درمانی، آزمایش خون و ادار دهد و پس از پایان دوره نیز آن را تکرار کند تا اثرات آب درمانی را با روش علمی ببیند.

کسانی که شوره ی سر یا ریزش مو دارند، از روز دهم آغاز آب درمانی، شورهی آنان از بین میرود و ریزش مو متوقف میشود. چربی موی کسانی هم که دارای موهای چرب هستند از بین میرود و اگر شخص دوره را به پایان برساند هرگز موی چرب، شوره و یا ریزش مو نخواهد داشت. برای کسانی که سنشان زیر 50 سال است و بخشی از موهای خود را از دست دادهاند، پس از پایان دوره، موهای تازه میروید.

روش انجام آب درمانی چنين است:

1ـ يك روز پيش از آغاز آب‌درماني، بيمار ناهار و شام فقط سوپ و يا مانند آن مي‌خورد.

2ـ براي اين كه با آغاز آب درماني، و قطع غذا از معده، مدفوعات متوقف شده در اعماق روده‌ها جسم را مسموم نكند و باعث سرگيجه و سردرد نشود، بيمار همان شب، يك ساعت پس از خوردن سوپ، 60 سي.‌سي (يك شيشه و نيم) روغن كرچك مي‌خورد تا آنچه در روده‌ها باقي مانده، بيرون رانده شود.

3ـ در طول دوره، بيمار ديگر نبايد روغن كرچك يا هرگونه مسهل استفاده كند؛ زيرا آب زيادي از جسم مي‌گيرد. در صورتي كه بدن به آب بسياري نيازمند است. از اين رو، خوردن روغن كرچك يا هر مسهل ديگر، اختلالاتي در روده‌ها پديد مي‌آورد كه شايد تا بيش از يك روز هم ادامه يابد؛ ولي چنانچه فرد به سردرد دچار شد و با تنقيه بهبود نيافت، پس از پايان هفته‌ي اول، مي‌تواند هر سه يا چهار روز يكبار مسهل بخورد.

4ـ از آن ساعت به بعد، بيمار تنها آب يا چاي مي‌خورد.

نكته: پس از يك تا پنج روز از آغاز آب درماني، اشتهاي بيمار كور مي‌شود؛ ولي در پايان روز چهلم، اشتها برمي‌گردد. چنانچه پيش از پايان دوره، ميل به غذا برگردد، تصادفي است و ناشي از كوشش و خستگي بسيار است. اين اشتهاء، حقيقي نيست و با آشاميدن دو جرعه آب خنك از بين مي‌رود. به اين موضوع مهم نيز بايد توجه داشت كه نشانه‌ي پايان درمان، 40 روز نيست؛ بلكه سرخ شدن سراسر زبان و بازگشت ميل به غذاست. از اين رو ممكن است اين دو نشانه براي كسي كمتر از 40 روز آشكار شود كه نشان از پايان آب درماني است. ضعفي كه در نخستين روز پيش مي‌آيد، در واقع حالتي است كه ميان تغير مكانيسم بدن از حالت از بالا به پايين به حالت از پايين به بالاست؛ و با رويكرد بدن به مكانيسم از پايين به بالا و استفاده از ذخيره‌هاي خود، ضعف نيز پايان مي‌يابد. بيمار نبايد به هيچ روي نگران زخم معده و روده باشد و گمان كند كه با نخوردن غذا زخم معده و يا روده مي‌گيرد؛ زيرا نه تنها پس از 24 ساعت كه اشتها كور مي‌شود، معده ديگر براي غذا ترشح اسيدي ندارد بلكه چنانچه بيمار داراي زخم معده يا روده باشد، با سرعت باورنكردني بهبود مي‌يابد.

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3050
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » یک شنبه 2 مهر 1385, 11:06 pm

5 ـ بيمار هر روز 14ليوان آب برابر با سه ليتر مي‌نوشد. البته در كنار آن، مي‌تواند چاي نيز بنوشد؛ ولی روی هم رفته از سه لیتر نباید آب بنوشد؛ زیرا نوشیدن بیشتر از این مقدار، باعث رقیق شدن خون و مرگ میشود. براي اين كه نمك بدن نيز تأمين شود، بيمار همه‌ي آب مصرفي را از آب جوشيده استفاده نمي‌كند؛ زيرا پس از پايان ذخيره‌ي نمك بدن در پانزده روز نخست، چنانچه نمك كافي به بدن نرسد، عضلات دچار سستي و در نتيجه بدن دچار ضعف مي‌شود. ضعفي كه با افزايش قند از بين نمي‌رود و ممكن است بيمار را از ادامه‌ي درمان از روز بيست‌وپنجم به بعد بازدارد. از اين رو، بهتر است بيمار براي اطمينان از سالم بودن و داراي املاح بودن آب، 7 ليوان آب جوشيده را با 7 ليوان آب معمولي بياميزد؛ سپس در دو ليوان از آبي كه صبح و عصر مي‌نوشد، مقدار بسيار ناچيزي نمك بيفزايد؛ به گونه‌اي كه شوري آب را احساس نكند.

بيمار مي تواند 14ليوان را در ميان 16 ساعت بيداري تقسيم كند تا در هر يك ساعت و ربع، يك ليوان آب بنوشد و ناچار نشود كه در يك زمان چند ليوان با هم آب بنوشد؛ ولي چنانچه نوشيدن اين اندازه آب يا چاي براي كسي با كاهش كنترل او بر ادرار همراه باشد، مي‌تواند 2 ليوان از آن كاسته و تنها 12ليوان در شبانه‌روز آب بنوشد. زيرا نزديك 2 ليوان نيز بدن از راه تنقيه جذب خواهد كرد.

6ـ براي جلوگيري از آميخته شدن آب يا چاي با اخلاط دهان، بيمار پيش از نوشيدن، دهان خود را مي‌شويد.

7ـ در پانزده روز اول دوره، ممكن است ادرار بيمار بي رنگ باشد؛ ولي از پس از آن، ممكن است به رنگ زرد مايل به قرمز باشد كه جاي نگراني نيست.

8ـ براي اين كه سه نشانه مهم حياتي: نبض، دماي بدن و فشار خون تنظيم باشد و نيز قند كافي به مغز برسد و شخص بتواند تا پايان ادامه دهد، براي كسي كه متناسب با قدش از 10 تا 15 كيلو اضافه وزن دارد، در 10 روز نخست، هر روز دو قاشق مرباخوري عسل يا شكر، يكي صبح و ديگري بعدازظهر را در آب حل مي‌كند و مي‌نوشد؛ و از خوردن يكباره‌ي عسل يا شكر به ميزان بيشتر خودداري مي‌كند كه قند خون به يكباره بالا نرود.

از روز يازدهم تا پايان دوره، به دليل كاهش چربيها و قند بدن، براي جلوگيري از كاهش قند مغز و در نتيجه پيدايش ضعف، بيمار، ميزان عسل يا شكر را مي‌تواند به سه برابر افزايش دهد و هر 4 ساعت يك بار بخورد. در اين صورت از 14 ليوان آب مصرفي در روز، 6 ليوان آن با عسل آميخته است و شخص به صورت يك در ميان آب شيرين و غير شيرين مي‌نوشد. چنانچه در روز يازدهم كه ميزان عسل سه برابر مي‌شود، فشار خون بيمار افزايش يافت، مي‌تواند به هر ليوان شربت عسل يك قاشق غذاخوري آبليمو بيفزايد.

كسي كه اضافه وزن ندارد، از همان نخستين روز تا پايان دوره، هر روز 6 قاشق مرباخوري عسل با آب مي‌نوشد. كسي كه از 15 تا 25 كيلو اضافه وزن دارد، در 10 روز نخست، روزانه دو قاشق مرباخوري عسل و از روز يازدهم تا پايان دوره، روزانه 4 قاشق عسل و كسي بيشتر از 25 كيلو اضافه وزن دارد، چنانچه فشارخونش از حالت عادي كمتر نشود و ضربان قلبش كاهش نيابد و دچار سرگيجه نشود، مي‌تواند تنها آب خالص بنوشد؛ ولي اگر در چند روز نخست فشار خونش پايين آمد، مي‌تواند در 10 روز نخست، روزانه 2 قاشق مرباخوري عسل و از يازدهم تا پايان دوره، روزانه 3 يا چهار قاشق مرباخوري عسل ‌با آب بخورد؛ ولي روي هم رفته هر كس با هر وزني كه اين درمان را انجام مي‌دهد، بجز ميزان تعيين شده‌ي عسل، هرگاه دچار كاهش فشار خون گرديد، بي درنگ يك قاشق مرباخوري عسل در نصف ليوان آب حل كرده و مي‌نوشد.

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3050
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » پنج شنبه 6 مهر 1385, 9:28 pm

9ـ چون در زمان درمان، شخص به هيچ روي بيمار نمي‌شود، از اين رو نبايد از هيچ دارويي و يا قرص يا شربت ويتامين دار استفاده كند؛ زيرا وارد شدن مواد جامد به معده، باعث ترشح زود هنگام و متوقف شدن مكانيسم از پايين به بالا در بدن شده و چون معده خالي است، در نتيجه اسيد ترشح شده در معده بر بخشي از ديواره‌ي آن اثر كرده و باعث زخم معده مي‌شود. وارد كردن ويتامين به بدن نيز باعث مي‌شود تا ميكربها، ويروسها و يا سلولهاي سرطاني نيز از آنها استفاده كنند. در نتيجه با تقويت آنها، مدت درمان طولاني شده و در 40 روز پاكسازي كامل انجام نشود.

10ـ بيمار همه روزه نبض و فشار خون خود را بررسي مي‌كند كه نبض بايد از 50 در دقيقه پاينتر نيايد؛ چنانچه ميان 50 تا 60 باشد، با حل كردن يك قاشق كوچك عسل در نصف ليوان چاي و نوشيدن آن و سپس نيم ساعت خواب جبران مي‌شود و به اندازه‌ي طبيعي 62 در دقيقه مي‌رسد؛ ولي چنانچه نوشيدن شربت عسل هم كارساز نباشد و براي يك روز كامل از 50 پاينتر بيايد و به 40 نزديك باشد، بيمار،آب درماني را قطع مي‌كند. فشار خون بيمار نيز از 13 تا 10در نوسان است كه خوب است؛ ولي چنانچه فشار از 10پايين‌تر بيايد، بيمار بي درنگ با حل كردن يك قاشق كوچك عسل يا شكر در آب و نوشيدن آن، فشار را به حالت عادي بر مي‌گرداند.‌

11ـ در روزهاي درمان، بيمار بيشتر از نيم ساعت در روز، مطالعه يا كار فكري ديگري نمي‌كند؛ زيرا باعث فشار شديد به مغز شده و بيمار به ناچار بايد قند بيشتري مصرف كند كه اين كار، ممكن است درمان را از روند طبيعي بازدارد.

12ـ در طول دوره، نخوردن غذا، بيمار را از مسواك زدن بي‌نياز نمي‌كند؛ بلكه او همانند گذشته، دندانهايش را مسواك مي‌زند.

13ـ در دوره‌ي درمان، بيمار از خوردن هرگونه آب ميوه، بويژه آب پرتقال خودداري مي‌كند؛ زيرا تأثير درمان را از ميان مي‌برد و جسم نمي‌تواند در مدت معين 35 تا 40 روز، خود را پاكسازي كامل نمايد.

14ـ در زمان درمان، بيمار خانه‌نشين نمي‌شود؛ بلكه به كارهاي روزانه‌ي خود ادامه مي‌دهد؛ همچنين بيشتر از 8 يا 10 ساعت در شبانه‌روز نمي‌خوابد؛ هر چند كه در مدت درمان، چون مغز مي‌داند كه انرژي از راه غذا دريافت نمي‌كند، از اين رو براي صرفه‌جويي در انرژي به بدن فرمان خواب بيشتري مي‌دهد؛ ولي بيمار مي‌داند كه خوابيدن زياد، باعث تب و تنبلي دستگاه گوارشي مي‌شود و اين دستگاه نمي‌تواند وظايف زيادي را كه پس از پايان درمان به عهده دارد، به خوبي انجام دهد. ولي بيمار كارهاي سنگين هم انجام نمي‌دهد.. ضعفي كه از روز بيستم به بعد نمايان مي‌شود به اندازه‌اي نيست كه مانع كار شود و ميل به كار را از بين ببرد؛ ولي اگر در روزهاي پاياني دوره، بيمار بتواند استراحت كامل نمايد و تحرك بسيار كمي داشته باشد، بهتر است؛ زيرا بدن به هنگام استراحت بسيار بيشتر از زمان حركت مي‌تواند خود را پاكسازي كند.

15ـ در مدت درمان، به هنگام برخاستن از خواب، بيمار نبايد يكباره از جا برخيزد؛ بلكه بايستي از حالت درازكش به حالت نشسته يك دقيقه در بستر بنشيند و سپس برخيزد؛ زيرا برخاستن يكباره باعث مي‌شود تا خون كافي به مغز نرسيده و در نتيجه سرگيجه پديد آيد.

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3050
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » جمعه 14 مهر 1385, 1:35 am

16ـ از روز اول تا چهلم، خلط دهان بيرون ريخته مي‌شود؛ زيرا اين اخلاط همان بيماريها و مواد زائدي است كه بدن از راه دهان بيرون مي‌ريزد. در برخي افراد ممكن است از روز سي‌ام به بعد، آب دهان فراوان، چسبناك، كثيف و بدبو شود؛ ولي از روز سي‌ام اخلاط بيني ممكن است قطع شود. البته پس از پايان دوره، چه چهل روز و چه كمتر، چنانچه آب دهان بيمار چسبناك و كشدار باشد، باز هم بايد آن را بيرون بريزد؛ زيرا باقيمانده‌ي بيماريهاست.

17ـ ممكن است بيمار در دوره‌ي درمان، زود عصباني شود و زود تحت تأثير قرار گيرد و يا به هيجان آيد؛ كه اين ناشي از كاهش وزن و ضعف جسماني است و بعد از درمان برطرف مي‌شود؛ ولي اين عوارض در باره‌ي همه يكسان نيست و ممكن است برخي را تحت تأثير قرار ندهد.

18ـ بيمار از هر كار هيجاني كه باعث افزايش ناگهاني ضربان قلب مي‌شود، خودداري مي‌كند؛ زيرا افزايش ناگهاني ضربان قلب، بويژه از روز پانزدهم به بعد ممكن است باعث درد قلب به صورت گاه‌گاهي براي چند روز شود؛ ولي چنانچه ناخواسته ضربان قلب بيمار از حالت عادي خارج شود، بيمار نصف ليوان چاي گرم مي‌نوشد و نيم ساعت مي‌خوابد.

19ـ براي اين كه فضولات چسبيده در ميان پرزهاي روده جدا و روده‌ها سريع پاكسازي شود از روز دوم تا چهلم، بيمار هر روز در دو نوبت صبح و عصر مقدار 5/1ليتر با آب خالص به شيوه‌ي زير تنقيه مي‌كند:

چون طول روده‌ي كوچك 6 متر و روده‌ي بزرگ 120سانتيمتر و گنجايش هر دو روده 5/1 ليتراست، ظرفي 5/1ليتري را كه شيلنگي به طول 5/1تا 2 متر دارد، با آبي با 35 درجه‌ي سانتيگراد پر كرده و بالاتر از زمين نصب مي‌كند. سپس روي زمين به پهلوي راست مي‌خوابد؛ و حتمأ سمت چپ بدن بايد به سوي بالاست. ميله‌اي باريك تر روي سر شيلنگ مي‌گذارد و آن را با پماد آنتي هموروئيد چرب مي‌كند. مقداري از آن پماد نيز به مقعد مي‌مالد. سپس ميله‌ را به اندازه‌ي 5 سانتيمتر وارد مقعد مي‌كند. پس از واردن شدن آب به روده، به مدت 15دقيقه به پشت مي‌خوابد. كف پاها را روي زمين گذاشته و زانوها را جمع مي‌كند و اطراف ناف را به صورت دايره‌اي با دست به آرامي، مي‌مالد. سپس به مدت 5 دقيقه نيز آرام آرام، به پهلوي چپ و راست مي‌غلتد. تا فضولات موجود در روده و نيز چسبيده به پرزها‌ي آن كه شايد مربوط به ماهها و يا حتي سالهاي گذشته باشد،كنده شود. سپس بر مي‌خيزد و مي‌نشيند وآب درون روده را كه با تكه‌هاي فضولات آميخته است، از بدن خارج مي‌كند. بهترين جا براي تنقيه، حمام است. روز دهم، نصف مشت گل خِطمي را در 5/1ليتر آب جوشانيده و پس از صاف كردن با تور يا پارچه، و پس از ولرم شدن تا اندازه‌ي 35 درجه، به جاي آب، تنقيه مي‌كند. از روز يازدهم تا نوزدهم، بارديگر تنقيه با آب انجام مي‌شود. روز بيستم بار ديگر با جوشانده‌ي گل خطمي تنقيه انجام مي‌شود. از روز بيستم تا بيست ونهم، تنقيه با آب انجام مي‌شود. روز سي‌ام بار ديگر با جوشانده‌ي گل خطمي. از روز سي و يكم تا چهلم، بار ديگر با آب تنقيه مي‌شود.

به هنگام غلتيدن به چپ و راست، ممكن است در مقعد احساس فشار و درد پيدا شود كه ناشي از هجوم تكه‌هاي كنده شده مدفوع براي خروج است و بيمار به ناچار مدت 20 دقيقه را بايد تحمل ‌كند؛ و بلافاصله پس از دفع فضولات، فشار و درد پايان مي‌يابد. چنانچه پس از تخليه آب از روده، مقداري از آب درون آن بماند، نه تنها جاي نگراني نيست، بلكه سودمند نيز هست.

اگر تنقيه هر روز و درست انجام نشود، ممكن است نتواند همه‌ي روده را پاكسازي كند؛ از اين رو، پس از پايان دوره نيز ميل به غذا ممكن است بر نگردد.

نكته: از روز سي‌ام به بعد، رفته رفته رنگ زبان زرد و سپس قرمز مي‌شود و در روز چهلم، كاملا قرمز مي‌شود كه اين نشان از پاك شدن بدن از همه‌ي بيماريهاست.

20ـ اگر بيمار مردي باشد كه وازكتومي نكرده، (يعني لوله‌هاي انتقال اسپرمهايش باز است) چون با هر بار زناشويي نزديك 2400 كالري از دست مي‌دهد، از اين رو، در مدت درمان، بويژه در روزهاي آغازين كه هنوز همه‌ي چربيهاي خود را از دست نداده و توانايي دارد، براي جلوگيري از هدر دادن آن اندازه كالري كه براي دو روز بدنش در حالت درمان كافيست، از همبستري خودداري مي‌كند؛ ولي اگر بيمار زن باشد، اشكالي ندارد. البته ميل جنسي مرد، حداكثر تا 10 روز پس از دوره، از ميان مي‌رود و 10 روز پس از پايان درمان باز مي‌گردد.

21ـ در مدت درمان، بيمار هر روز حمام نمي‌كند؛ بلكه يك روز درميان با آب ولرم خود را مي‌شويد؛ زيرا آب داغ باعث آب شدن بخشي از چربيها مي‌شود كه بدن از آنها به عنوان غذا استفاده مي‌كند. همچنين بيمار از سونا استفاده نمي‌كند.

22ـ بيمار به هيچ روي براي حلوگيري از بوي بد دهان و يا خوشبو شدن، از ادكلن يا هر گونه عطر استفاده نمي‌كند؛ زيرا ممكن است باعث كاهش فشار خون و ضعف شديد شود.

23ـ چنانچه بيمار در روز 39 احساس تب كند، نبايد نگران شود؛ زيرا اگر دماي بدن خود را بگيرد، خواهد ديد كه از 5/36 درجه بيشتر نيست؛ و اين تب را دروغين گويند و از سوخت مواد داخلي جسم سرچشمه گرفته است.

25ـ در روزهاي پاياني دوره، ممكن است بيمار احساس ضعف شديدي كند و هنگام برخاستن از خواب دچار سرگيجه شود؛ ولي جاي نگراني نيست؛ زيرا اين نشان دهنده‌ي پايان ذخيره‌هاي داخلي بدن است.

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3050
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » پنج شنبه 20 مهر 1385, 1:32 am

25ـ در پايان روز چهلم، بيمار با وزن متوسط يا لاغر، آب‌درماني را ادامه نمي‌دهد؛ زيرا به دليل پايان يافتن مواد زائد، بدن براي سوخت و ساز خود از بافتها و ماهيچه‌ها استفاده مي‌كند كه اين موضوع باعث مرگ شخص مي‌شود؛ ولي افراد چاق، به دليل داشتن چربيهاي اضافي، چنانچه در روز چهلم زبانشان كاملا قرمز نشد، مي‌توانند تا پنج روز ديگر ادامه دهند.

26ـ در پايان روز چهلم، شخص پيش از پايان دادن به درمان، تنقيه مي‌كند؛ و دست كم تا سه روز از خوراكيهاي روان مانند سوپ، آش، شيربرنج و مانند آن استفاده مي‌كند؛ و از خوردن گوشت و خوراكهاي دير هضم مانند تخم مرغ خودداري مي‌كند تا معده رفته رفته به حالت عادي بازگردد و آمادگي دريافت خوراكيهاي سفت را داشته باشد. البته بايد توجه داشت كه استفاده از خوراكيهاي روان پس از پايان درمان، نبايد از دو هفته بيشتر شود؛ زيرا پس از آن، ممكن است شخص دچار ورم معده و نارسايي‌هاي گوارشي شود.

27ـ دفع فضولات آنچه بيمار در نخستين روز پس از پايان درمان مي‌خورد، تا 48 ساعت ممكن است طول بكشد كه اين موضوع باعث نگراني نيست؛ و نيازي هم به خوردن مسهل نيست؛ زيرا به دليل پاكسازي روده‌ها در دوره‌ي درمان با تنقيه، جذب مواد عالي غذايي كه از معده به روده مي‌رسد به طور كامل انجام مي‌گيرد. از اين رو، فضولات آن سفت و به كندي از روده خارج مي‌شود؛ ولي چنانچه پس از دو روز، دفعي از روده انجام نشد، تا فعال شدن دوباره‌ي روده، تنقيه ادامه مي‌يابد و اگر پس از دو روز تنقيه باز هم روده به حالت عادي بازنگشت، شخص نزد پزشك مي‌رود.

28ـ چنانچه بيمار بخواهد پيش از روز سي‌ام درمان‌ را قطع كند، مشكلي براي او پيش نخواهد آمد؛ جز اين كه ميل به خوراك، به طور دلخواه نيست؛ زيرا جسم ناچار مي‌شود مواد زائدي را كه به زحمت از جاهاي مختلف بدن فراخواني كرده تا بيرون بريزد، بار ديگر آنها را به جاي خود برگرداند. چنانچه شخص بخواهد پس از روز سي‌ام و پيش از روز چهلم درمان را قطع كند، ممكن است غذايي را كه مي‌خورد استفراغ كند؛ زيرا بدن در اين روزها، (بين 30 تا 40 ) مقاوم‌ترين و مضرترين ميكربها، ويروسها و يا سلولها را براي بيرون كردن آماده كرده است. از اين رو، براي جسم دشوار است كه بار ديگر آنها را بمكد و به جاي خود برگرداند. ممكن است در برخي از كساني كه پيش از 40 روز درمان را قطع مي‌كنند، براي مدت 2 يا 3 روز در روده‌ي بزرگ خونريزي پيش آيد؛ و به ندرت به يك هفته مي‌رسد؛ ولي اين اشخاص نمي‌ترسند و نيازي هم به درمان ندارند؛ زيرا بي درنگ بهبود مي‌يابد. البته اين موضوع به اين معني نيست كه اگر كسي پيش از روز چهلم درمان را قطع كند آن روزهايي را كه گرفته بي اثر خواهد بود؛ بلكه اگر كسي سه روز هم بگيرد به همان اندازه آلودگي از بدنش بيرون مي‌رود.

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3050
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan » دو شنبه 24 مهر 1385, 9:02 pm

29ـ براي اين كه به دليل محروميت طولاني دستگاه گوارشي از غذا، شخص دچار نارساييهاي گوارشي نشود، مي‌بايست برنامه‌ي غذايي پس از درمان را به درستي انجام دهد. در آن صورت، پس از 3 روز، دستگاه گوارشي او بهتر از گذشته كار خواهد كرد. برنامه‌ي غذايي پس از درمان چنين است:

صبح روز اول: شير، فرني، قهوه يا چاي.

ظهر: كمپوت، برنج

عصر: سوپ، سبزيها و سيب زميني

صبح روز دوم: برنج

ظهر: ميوه، سيب زميني، كمي پنير

عصر: سوپ

صبح روز سوم: كمي نان سنگك و عسل و چاي يا قهوه

ظهر: برنج

عصر: خوراك عدس، لوبيا يا آش جو

30ـ اگر شخص در هفته‌ي اول پس از درمان، تخم مرغ، گوشت، يا ديگر خوراكيهاي دير هضم به مقدار زياد بخورد، ممكن است ساق پاهايش از نزديكي قدمها ورم كند؛ تا جايي كه پوست آنجا بتركد. از سوي ديگر، چون بدن مانند گذشته چربيها را ذخيره نمي‌كند، از اين رو زياده‌روي در مصرف خوراكيهاي با چربي بالا، به سرعت چربي خون را افزايش مي‌دهد. پس بهتر است شخص از خوراكيهاي داراي كالري و پروتئين بالا ولي با چربي كم استفاده كند

31ـ شخص براي دو روز نخست، روزي شش بار و هر بار مقدار كمي غذا مي‌خورد. پس از آن، همان سه وعده در روز را مي‌خورد.

32ـ افراد عصبي نمي‌توانند مانند ديگران، آنچه از وزنشان كم شده را در مدت كمي پس از درمان به دست آورند. از اين رو نبايد با پرخوري قلب را خسته و نيروي عصبي فراواني صرف كنند؛ زيرا ممكن است دچار كم خوني مغزي، ورم و ديگر بيماريها شوند.

33 ـ کسانی که ورزش میکنند و در زمان درمان آن را رها کردهاند، دو هفته پس از درمان میتوانند آن را از سر گیرند؛ ولی تا دو هفته، بیشتر از 15 دقیقه ورزش نکنند. پس از یک ماه از پایان درمان، میتوانند به اندازهی دلخواه ورزش کنند.

دوره‌هاي آب درماني اين چنين است:

الف ـ تا 3 روز نخست، دماي بدن 5/0 تا 5/1 درجه پايين مي‌آيد و پس از آن تا پايان دوره يكنواخت است.

ب ـ 6 روز نخست دوره، سخت‌ترين روزهاي دوره است؛ زيرا در اين مدت، خون از مواد كهنه و عفونتها پاك و پاكسازي تن منظم مي‌شود.

ج ـ از روز 6 تا 12، بدن از چركها و كلسيم اضافي پاك مي‌شود. زخم معده و التهابات آن درمان مي‌شود.

د ـ از روز 10 تا 14، دستگاه عصبي پاكسازي مي‌شود.

رـ از روز 14 تا 21، همه‌ي قلب پاك مي‌شود.

س ـ روزهاي 21 تا 30، راحت‌ترين روزهاي درمان است.

غ ـ از 30 تا 40، آخرين پس مانده‌هاي هر گونه بيماري از بدن بيرون ريخته مي‌شود. از اين رو، بيمار از خوردن متنفر مي‌شود.

(برگرفته از كتاب آب درماني، نوشته‌ي الكسي سوفورين و همچنين تجربه‌ي كساني كه انجام داده‌اند)

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3050
تاریخ عضویت: یک شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 347 بار
سپاس‌های دریافتی: 1565 بار
تماس:

آب و 20 نكته

پست توسط Dr.Akhavan » سه شنبه 9 مرداد 1386, 9:50 am

  و 20  منبع: Dottis Weight Loss Zone
نويسنده: Donalds.Robertson,M.D.,M,SC

براي اينكه نوشيدن 8 ليوان آب در روز را فراموش نكنيد.

چگونه 8 ليوان آب در روز چربي‌هاي اضافي را آب مي‌كند؟
گرچه ممكن است عجيب به نظر بيايد، ولي آب به احتمال قوي لوسيون منحصر به فرد موثر در كاهش وزن،‌و پيشگيري از چاقي مجدد است. با اين كه بيشتر ما توجه لازم را به اهميت حياتي آب نداريم،‌اين ماده بي‌رنگ و بو ممكن است تنها لوسيون جادوئي واقعي براي كاهش پايدار وزن ما باشد!


نوشيدن آب طبيعتا اشتهاي شما را كاهش مي‌دهد و به بدنتان كمك خواهد كرد چربي‌هاي ذخيره شده را وارد چرخه سوخت و سوز ( متابوليزم) كند. مطالعات به عمل آمده نشان مي‌دهد كاهش مصرف آب موجب افزايش ذخيره چربي بدن مي‌شود، در حالي كه افزايش نوشيدن آب به سوخت و سوز چربي‌ها كمك موثري مي‌كند. علت اين پديده زيست شناختي چنين است: كليه‌هاي ما بدون رسيدن مقدار كافي آب به آن‌ها قادر به فعاليت نيستند. وقتي كليه‌ها در سطح تواناييشان كار نكشد بخشي از بار آن‌ها به كبد سرريز مي‌شود. يكي از عملكردهاي اوليه كبد تنظيم چرخه سوختي، ‌يا همان متابوليزم چربي‌هاي ذخيره شده براي تبديل آن‌ها به انرژي مورد نياز بدن است. چنانچه قرار باشد كبد برخي از عملكرد كليه‌ها را به عهده بگيرد،‌ ديگر نخواهد توانست كار‌هاي اساسي خودش را با حداكثر توان انجام بدهد. يكي از نتايج اين جا به جائي مسئوليت‌ها در بدن ما سوخت و سوز مقدار كم‌تري از چربي‌هاي ذخيره شده،‌ به عبارتي باقي ماندن چربي‌هاي زايد، و توقف جريان كاهش وزن مطلوب خواهد بود.

نوشيدن آب كافي همچنين بهترين راه براي حفظ كيفيت مطلوب مايعات بدن است. وقتي بدن آب كمتري دريافت كند اداركش از اين موضوع به خطر افتادن حيات خواهد بود. در نتيجه بدن دست به ذخيره سازي هر قطره از آب موجود در خود خواهد زد.آب در فضاهاي برون سلولي ذخيره خواهد شد (خارج از سلول‌ها). اين امر موجب ورم پاها، ران‌ها،‌و دست‌ها خواهد شد. در چنين وضعيتي در بهترين حالت، هورمون‌هاي بازدارنده ادراك راه حلي موقت پيش پاي ارگانيسم مي‌گذارند. آن‌ها موجب مي‌شوند آب ذخيره شده در فضاهاي بين سلولي همراه مقداري مواد ضروري انرژي زاي بدن به زور به سمت كليه‌ها حركت كند. در اين هنگام مجددا بدن تصور خواهد كرد با يك تهديد حياتي مواجه شده است و در اولين فرصت ممكن به پر كردن جاي خالي آب‌هاي از دست رفته خواهد پرداخت. به اين ترتيب وضعيت به سرعت به حالت پيشين باز خواهد گشت. بهترين راه براي غلبه بر مشكل حفظ ميزان حياتي آب بدن در اختيار قرار دادن ماده مورد نياز آن است. مقدار زيادي آب، تنها پس از دريافت آب كافي، آب ذخيره شده در فضاهاي بين سلولي به طور طبيعي آزاد مي‌شود. اگر شما همواره با مشكل حفظ ميزان آب مورد نياز بدنتان روبرو هستيد، ممكن است اين مساله ناشي از مصرف بيش از حد نمك باشد. بدن شما تحمل غلظت معيني از سديم را دارد. هر چه نمك بيشتري مصرف كنيد سيستم حياتي شما دست به رقيق كردن بيشتر مايعات درون بدنتان خواهد زد. اما رهائي از نمك اضافي مصرف شده نيز ساده است- كافي است آب بيشتري بنوشيد. هنگام خروج آب با فشار از كليه‌ها سديم اضافي را نيز با خود به بيرون مي‌برد.

افرادي كه اضافه وزن دارند نياز به نوشيدن آب بيشتري نسبت به لاغرها دارند! افرادي كه جسمشان بزرگ‌تر از ديگران است بار متابوليسمي بيشتري را هم تحمل مي‌كنند. از آنجا كه مي‌دانيم آب كليد سوخت و سوز چربي‌ها در بدن ما مي‌باشد، در نتيجه كساني كه اضافه وزن دارند به آب بيشتري نياز دارند.
آب ضمنا به بدن كمك مي‌كند تا ريتم مناسب عملكرد عضلاني را حفظ كند. اين كار با فراهم آوردن امكان انقباض و انبساط طبيعي و ممانعت از آب باختگي عضلات ميسر مي‌شود. آب همچنين از چين و چروك خوردن پوست، كه نوعا پس از كاهش وزن رخ مي‌دهد پيش‌گيري مي‌كند- سلول‌ها كه در هنگام كاهش وزن كوچكتر شده‌اند با رسيدن آب كافي به آنها شاداب مي‌شوند، و در نتيجه پوست صاف، شفاف و با نشاط خواهد شد.

آب به بدن شما كمك مي‌كند خود را از شر مواد زايد خلاص كند. در هنگام كاهش وزن بدن شما مواد زايد خيلي بيشتري دارد كه بايد آن را دفع كند- تمام چربي‌هاي سوخت و سوز شده بايد دور ريخته شود. مجددا مقدار كافي آب به كمك تخليه اين ضايعات بدن مي‌آيد.

آب همچنين مي‌تواند يبوست را برطرف كند. وقتي بدن بيش از اندازه كم آب دريافت كند، تمام آب مورد نياز خود را با تخليه كامل آب‌هاي درون خود از كليه نقاط بدن تامين خواهد كرد. روده بزرگ يكي از منابع اصلي تامين آب در اين گونه اوقات است. اما نتيجه چيست؟ يبوست. با اين حال وقتي فرد آب كافي مصرف كند روده‌ها عملكرد طبيعي خود را از سر خواهند گرفت. تا اينجا با هم حقايق بسيار جالبي را در خصوص آب و كاهش وزن مرور كرده‌ايم، كه خلاصه آن چنين است:

- بدن بدون آب درست عمل نمي‌كند و به طور موثر به سوخت و سوز چربي‌ها نمي‌پردازد.
- آب بازداري شده در بدن در اثر مصرف كمتر از نياز آب، خود را به صورت اضافه وزن ظاهري نشان خواهد داد.
- براي رهائي از آب‌هاي زايد و مزاحم بين سلولي بايد آب بيشتري بنوشيد.
- جهت كاهش وزن نوشيدن آب ضروري است، ولي چقدر آب كافي است؟؟
به طور متوسط هر انساني به نوشيدن هشت ليوان آب در شبانه روز احتياج دارد. اين يعني حدود دو ليتر آب آشاميدني، با اين حال،‌ افرادي كه اضافه وزن دارند در ازاي هر 5/12 كيلو اضافه وزن احتياج به نوشيدن يك ليوان آب اضافي دارند. اگر شما ورزش مي‌كنيد، يا يك روز گرم و خشك تابستان را بيشتر زير تشعشع خورشيد پشت سر مي‌گذاريد ميزان مصرف آبتان نيز بايد به تناسب افزايش يابد. آب نوشيدني شما بهتر است خنك باشد چون آب خنك بهتر جذب سيستم مي‌شود تا آب گرم و شايد به همين دليل است كه همه ما نوشيدن آب خنك را ترجيح مي‌دهيم.

همچنين شواهدي وجود دارد كه اثبات مي‌كند نوشيدن آب خنك در واقع به سوخت و سوز كالري‌ها هم كمك مي‌كند. وقتي بدن ميزان مورد نياز آبي را كه براي عملكردش در سطح مطلوب لازم است دريافت كند تمام مايعات تداوم بخش حيات در آن به غلظت مطلوب و متوازن مي‌ رسد. زماني كه اين اتفاق بيفتد شما به قله موفقيت زيستي دست يافته‌ايد. اما اين كه الان گفتيم يعني چه؟
فعاليت غده اندوكرين بهبود پيدا مي‌كند. بازدارندگي دفع مايعات بين سلولي متوقف مي‌شود، چون ديگر آب ذخيره شده‌اي در بدن وجود ندارد.
چربي بيشتر به عنوان سوخت مورد نياز بدن مصرف مي‌شود، چون كبد براي متابوليسم چربي‌هاي ذخيره شده كاملا آزاد است.
شما تشنگي طبيعي را بار ديگر تجربه مي‌كنيد.
تقريبا در تمام طول شب تشنگي به سراغ تان نمي‌آيد.
چنانچه شما نوشيدن آب كافي را متوقف كنيد، مايعات بدنتان مجددا از حالت تعادل مطلوب خارج مي‌شود، و شما ممكن است بازدارندگي دفع مايعات را دوباره تجربه كنيد و باز شروع به چاق شدن كنيد، و احساس تشنگي طبيعي خود را از دست بدهيد. براي درمان اين عوارض لازم است مجددا سعي كنيد قله موفقيت زيستي را فتح كنيد.

بيست نكته‌ براي حصول اطمينان از نوشيدن هشت ليوان آب در هر روز

گامي نوشيدن 20 ليوان آب در هر روز برايمان به چالشي واقعي تبديل مي‌شود. در اينجا بيست نكته در اختيارتان قرار مي‌دهيم كه رسيدن شما به آن هدف متعالي زيستي را آسان‌تر كند! بسياري از متخصصين زيبائي مي‌گويند نوشيدن آب مورد نياز بدنتان ارزان‌ترين، ‌و سريع‌ترين راه خوش تيپ‌تر شدن است! اين گفته بايد انگيزه كافي براي ما جهت نوشيدن آب ايجاد نمايد!

1. با يكي از همكارانتان شرط ببنديد كه كدام يك از شما در يك روز كاري مي‌تواند آب بيشتري بنوشد.

2. در هر مقطعي از روز كه تغيير فعاليت مي‌دهيد يك ليوان بزرگ آب خنك نوش جان كنيد: در شروع روز درست پس از برخواستن از خواب؛ درست پيش از ترك منزل براي رفتن به محل كار؛ وقتي در اداره پشت ميز كارتان نشستيد, و غيره.

3. كار را براي خودتان ساده كنيد: هميشه يك شيشه پلاستيكي پر از آب پاكيزه و خنك روي ميزتان داشته باشيد و در طول روز هميشه به سراغ آن برويد.

4. وقتي آب ميوه مي‌خوريد (آب سيب، آب انگور، آب پرتقال) نصف ليوانتان را با آب خالص پر كنيد.

5. وقتي خيلي هوس خوردن غذاهاي آت و آشغال كرديد، بلافاصله پس از صرف آن يك ليوان آب بنوشيد!

6. در ساعات اداري راس هر ساعت يك ليوان آب بنوشيد. با پايان ساعت اداري شما آب مورد نياز روزانه بدنتان را تامين كرده‌ايد.

7. به جاي چاي يا قهوه يك ليوان آب گرم با يك قاشق عسل حل شده در آن نوش جان كنيد.

8. مادام كه سر كار هستيد يك ليوان بزرگ پر از يخ در دسترس داشته باشيد و همواره آن را از آب خوري اداره پر كنيد. كلمه كليدي نوشيدن با ني است- چون در آن صورت هر بار مقدار بيشتري آب مي‌نوشيد و در مجموع بهتر آب بدنتان را تامين مي‌كنيد.

9. تكه‌هاي كوچك ليمو ترش، پرتقال و ديگر مركبات را در فريزر منجمد كنيد و از آن‌ها به جاي تكه‌هاي يخ استفاده كنيد. آب خنك شده با آن‌ها نشاط آورتر است و ضمنا قدري ميوه مصرف كرده‌ايد.

10. پس از هر بار به توالت رفتن براي تنظيم بهتر سيستم گوارشيتان يك ليوان آب بنوشيد.

11. هرگز از نوشيدني‌هاي گازدار پيش از نوشيدن سه يا چهار ليوان آب خالص گوارا استفاده نكنيد. خواهيد ديد ديگر يا ميلي به صرف نوشيدني گازدار نخواهيد داشت، و يا به نوشيدن نصف قوطي، از مصرف بقيه آن‌ صرف نظر خواهيد كرد.

12. دو برابر ميزان مصرف چربي‌ها آب بنوشيد: من هنگام خوردن غذايي كه 10 گرم چربي دارد 20 اونس آب مي‌نوشم.

13. با هر وعده غذا دو ليوان پر آب بنوشيد، يكي قبل و يكي بعد از غذا، همچنين پيش از هر خوراكي وسط روز، يا عصر، يك ليوان آب بنوشيد تا ميل به پر خوري بين وعده‌هاي اصلي غذا پيدا نكنيد.

14. هميشه يك بطري قابل پر كردن مجدد همراه داشته باشيد پر كردن مجدد همراه داشته باشيد و در اوقات بيكاري در صف بانك هنگامي كه در اتوبوس يا مترو هستيد، و...آب بنوشيد.
15. يك ليوان زيباي لب طلائي تهيه كنيد و از شير آب آن را پر كنيد و با لذت بنوشيد.

16. بلافاصله پس از آرايش كردن دو ليوان آب بنوشيد.

17. يك شيشه دو ليتري آب با خود به اداره ببريد و سعي كنيد پيش از پايان كار آن را تمام كنيد. اگر نتوانستيد اين كار را بكنيد در ترافيك در راه منزل آن را تا ته بنوشيد. اين درست مثل شركت در يك مسابقه است.

18. هميشه در هنگام تماشاي تلويزيون، شستشوي رخت‌ها،‌ شام پختن،‌و غيره يك بطري بزرگ آب در دسترس داشته باشيد.

19. به برنامه محافظت از پوست خود نوشيدن دو ليوان آب را بيفزائيد. ليوان آب را بنوشيد، پوست را تميز كنيد، آن را مرطوب نمائيد. و غيره،‌ و بعد دوباره آب بنوشيد.

20. آبتان را از يك پيمانه مدرج شيشه‌اي پيركس بنوشيد. اين راه خوبي است براي اندازه‌گيري ميزان آب مصرفيتان در روز

New Member
پست: 18
تاریخ عضویت: سه شنبه 27 شهریور 1386, 12:18 am
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

طب آب درماني متد ( امساک از تمام خوردنيها + نوشيدن آب خالص)

پست توسط shafagar » سه شنبه 27 شهریور 1386, 12:29 am

هو الشافی

با تقدیم بهترین سلامها و درودها

وب سایت علمی-درمانی شفاگر اولین و تنها پایگاه اینترنتی طب آب درمانی در متد ( امساک از تمام خوردنیها + نوشیدن آب ) :

این پایگاه اینترنتی افتخار دارد تا روشی نوین و کاملاً طبیعی برای درمان بیماریها و مخصوصاً بیماریهای لاعلاج را به جهانیان معرفی و عرضه نماید .

در این روش درمانی خاص بیمار توسط متخصص این طب ( حسن جلالیان ) در مدت 10 الی 40 روز معالجه می شود . در این روش درمانی ، نیازی به هیچ نوع داروی شیمیایی و اعمال جراحی نیست و بیمار در دوره درمانی بین 10 الی 40 روز باید بر طبق دستورات خاص متخصص این طب از تمام خوردنیها امساک نماید و فقط آب خالص بیاشامد . در این روش اختصاصی ، بیماران کاملاً طبیعی درمان می شوند و این نوید به تمام جهانیان داده می شود که بیماریهای لاعلاجی مانند ( سرطانها ، پسوریازیس و ... ) در مدت کوتاهی و بدون هیچ عوارضی معالجه می شوند .

در این روش درمانی این بیماریها در مدت 10 الی 40 روز معالجه می شوند :

1- انواع سرطانها

2- بیماریهای پوستی

3- بیماریهای دستگاه گوارش

4- ناتوانی های جنسی مردانه ( انزال زودرس ، ضعف آلت تناسلی و ... )

5- بیماریهای مفاصل ( استرامپل ، آرتروز ، نقرس و ... )

6- بیماریهای دستگاه تناسلی و مجاری زنانه ( عفونت های رحم و مثانه ، کیست تخمدان و ...)

7- بیماریهای ستون فقرات ( دیسک گردن و کمر و ... )

8- بیماریهای کبدی ( عفونت ها ، سیروز کبدی ، هپاتیت و ... )

9- بیماریهای کلیوی

10- بیماریهای دستگاه تناسلی و مجاری مردانه ( پروستات ، سوزاک،ضعف بیضه ها و ... )

11- بیماریهای غدد داخلی ( دیابت و ... )

12- بیماریهای عروق

13- بیماریهای مجاری تنفسی( آسم ، گواتر و ... )

14- انواع دملها و زخم های عفونی

15- پیری زودرس.

برای درمان با این طب طبیعی ( امساک + آب ) عضو سایت شوید تا مراحل درمانی توسط متخصص طب آب درمانی برایتان صورت گیرد .

وب سایت علمی- درمانی و به زبان فارسی :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

و همچنین وب سایت علمی – درمانی استاد جلالیان در طب آب درمانی و در متد ( امساک + آب ) به زبان انگلیسی و برای تمام جهانیان راه اندازی شده است .

Website on method ( fasting + drinking water ):

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “بهداشت مواد غذايي”