در اين بخش مي‌توانيد در مورد رزم ناوها به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » شنبه 2 آذر 1387 02:08

اینم چند تا عکس دیگه از موشک بی نظیر یاخونت با سرعت 2.5 ماخ و قدرت نابودی کامل یک ناو

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

عکسها از میلیتاری
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
pourya-x, sokuteasemuni

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » شنبه 2 آذر 1387 13:04

با توجه به اينکه در سنترال کلابز همگي وظيفه اطلاع رساني صحيح  و کامل را داريم به تکميل بحث مي پردازم.

به بحث ناوشکن و ناو محافظ اشاره شد. اصطلاح ناو محافظ ذر ايران به هيچوجه مصطلح نيست و من شخصا ان را فقط در فرومهاي تخصصي انگليسي زبان و فارسي زبان ديده ام.

به جاي ان همان وازه ناو به کار مي رود.

پس ناو محافظ=ناو=Frigate
ناوشکن=Desteroyer

دوستان در ويکي پديا مطلبي ديدم که اگر عزيزان مطلع تر از آن خبري دارند بحث مرا تکميل نمايند.
ضمنا چند لينک خبري نيز در اين رابطه با جستجوي زياد به دست اوردم.

و ناو موج که هم اکنون در مرحله سرويس است و به گشت زني در خليج فارس مي پردازد در رده ناو قرار مي گيرد و گويا اين اقدام در سال 86 انجام شده است و متاسفانه بازتاب خبري بسيار محدودي داشته است.

ناو محافظ موج 2 نيز در مرحله ساخت است و هنوز تکميل نشده است.

ناوشکن عظيم جماران که مورد اصلي بحث ما است نيز آخرين مراحل ساخت را سپري مي کند و همين امسال به اب انداخته مي شود و لي تاريخ دقيق آن مشخص نيست ولي گويا مراسم عظيمي براي آن تدارک ديده شده است.

خود بنده تا همين الان موج 2را با جماران اشتباه گرفته بودم که گويا دو پروژه مجزا هستند. :razz:  :razz:
رفیق بی کلک

sokuteasemuni

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » شنبه 2 آذر 1387 14:18

با نزدیک شدن به مراحل پایانی ساخت ناوشکن جماران، ایران توانست با بومی کردن دانش ساخت ناوشکن های جنگی به افتخارات خود بیفزاید.

ناخدا رستگاری رئیس کارخانجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگارواحد مرکزی خبر با بیان این خبر افزود: این ناوشکن که ساخت آن در انحصار محدودی از کشورهای دنیاست علاوه بر تجهیزات پیشرفته نظامی، همچون یک شهر دارای تأسیسات لازم است.

رئیس کارخانجات نیروی دریایی ارتش گفت: کشوری که به ساخت شناور دست می یابد در حقیقت همه صنایع موجود دنیا را در اختیار گرفته است.

رستگاری گفت: متخصصان نیروی دریایی با ساخت ناوشکن جماران توانسته اند علاوه بر تقویت دانش ساخت چنین ناوشکنی، برای آن نیروگاه، سیستم های تولید، ذخیره سازی و توزیع برق و آب شیرین و امکانات مخابراتی نیز بسازند.

ناخدا رستگاری همچنین از توانایی ایران در ساخت ادوات زیرسطحی سخن گفت و افزود: دانش زیرسطحی در نیروی دریایی ارتش بومی شده است و در زیر سطح و زیر دریا ایران دیگر نیازمند کمک هیچ خارجی نیست.

رئیس کارخانجات نیروی دریایی با اشاره به اینکه در این کارخانجات هیچ مستشار خارجی وجود ندارد، گفت: ایران آمادگی دارد دانش نیروی دریایی خود را در اختیار کشورهای همسایه به خصوص کشورهای خلیج فارس قرار دهد

واحد مرکزي خبر
رفیق بی کلک

pourya-x, sokuteasemuni

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » شنبه 2 آذر 1387 14:31

دو ويدئو بسيار زيبا و ديدني از ناوشکن جمان و دومي از داخل زير دريايي طارق(کيلو)نيروي دريايي ارتش

حتما ببينيد بسيار زيباست.

يک سوال نيز از مهدي؟

طريقه دانلود سريع اين ويدئو ها را به ما بگو چون با اين اينترنت گازوييلي واقعا ديدندشان سخت است.

http://www.dailymotion.com/channel/tech ... maran_tech

http://www.youtube.com/watch?v=YR4_lUqKXAU
رفیق بی کلک

pourya-x, sokuteasemuni

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1910

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 9 فروردین 1386 12:38

آرشيو سپاس: 4996 مرتبه در 1605 پست

توسط Miliali » شنبه 2 آذر 1387 16:18

ويدئو اول:  ناوشکن جمان

http://rapidshare.com/files/166259639/L ... __vive.flv

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Miliali تشکر کرده اند:
sokuteasemuni

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » شنبه 2 آذر 1387 19:38

چند عکس از ناو محافظ های الوند که ناوشکن جماران از آنها الهام گرفته است.البته با قدرتی چندین برار و تسلیحاتی بسیار قوی و الکترونیک دریایی پیشرفته

رفیق بی کلک

sokuteasemuni

Major II

Major II

نماد کاربر
317

تاريخ عضويت

سه شنبه 25 مهر 1385 10:00

سرزمين آريايي

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 11 پست

توسط Mamool » شنبه 2 آذر 1387 19:40

یه سوال دارم با توجه به تکنولوژی موجود درایارن فکر نمی کنم ما توان ساخت موتور ناو شکن رو داشته باشیم دوستان لطفا توضیح بدن که موتور و احتمالا سایر قطعات ساخت کجاست؟

اگر نمی توانی بالا بروی پس سیب باش تا با افتادنت اندیشه ای بالا رود

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » شنبه 2 آذر 1387 20:04

Mamool,

من خودم دوره موتورهاي دريايي را به طور فشرده طي کرده ام.

اصولا موتورهاي وجود درايران قريب به 90% اصالت ژاپني دارند.

شرکتهاي ژاپني نيز در اين زمينه در ايران بسيار فعالند و حتي با وجود تحريم به راحتي به ايران موتور ميدهند.

بنده شخصا موترهاي دريايي را بارها و بارها تعمير کرده ام ولي فعلا به اين شغل مشغول نيستم.

موتور هاي قايق هاي تندرو سپاه اکثرا از نوع ياماها 220 به بالا بودند.

ناوهاي سنگين نيروي دريايي نيز جديدا با شرکت عظيم يانمار ژاپن همکاري دارند.

موتورهاي اين شرکت بسيار قدرتمند هستند و بعد از شرکت کاترپيلار در جهان رده دوم را در ساخت موتر ديزل دريايي دارند.
رفیق بی کلک

Captain

Captain

نماد کاربر
557

تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 01:22

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 41 پست

توسط torabi89 » شنبه 2 آذر 1387 20:04

Mamool, جان به همون فيلم مربوط به جماران توجه کنيد:
لينک داونلود:
http://www.speedyshare.com/177475575.html
اينم لينک يوتيوب(اين فيلم جماران هستش نه فيلم زيردريايي):
http://www.youtube.com/watch?v=yq-wb3pS1C0

در قسمتياز فيلم (از دقيقه 1:49 تا 2:00 ) که خبرنگار در حال بيان کردن ويژگي هاي جماران هست ميگه :
" از نيروي محرکه آن گرفته تا بدنه و تمام تجهيزات راداري و الکترونيکي و نظامي و سلاح هاي منحصر به فرد و هوشمند آن ساخت ايران هستن"

اگر اطلاعات اين خبرنگار درست بوده باشه و قصد غلو نداشته باشه! پس موتور اون هم ساخت ايران هست!
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » شنبه 2 آذر 1387 20:17

دو موتور اول که مشاهده می کنید به ترتیب 1600 و 1200 یانمار هستند که اخیر با نیروی دریایی همکاری خود را اغاز کرده اند.بسیار قدرتمند و پیشرفته می باشند و ناوچه های تندرو با این موتور ها سرعتی مناسب خواهند داشت.

موتور سوم نیز موتور 350 شرکت یاماها است که سریعترین موتور قایق حال حاضر جهان است بر اساس شنیده ها اینترنتی سپاه در  شناورهای جدیدش از ان بهره گرفته است.

یک نکته تخصصی با توجه به دوره ای که با این موتور ها کار کرده ام. دوستان اینگونه نیست که بگویید قویترین موتور را می خواهیم رو هر چیزی نصب کنیم.
خیر دوستان محاسبات مهندسی پیچیده ای دارد و بارها و بارها انتگرال گیری و...

ضمنا اگر شافت موتور دیزل میلی متری جابجا نصب شود خطر جدی کشتی را در طوفان های دریایی تهدید خواهد کرد.

بسیاری از غرق شدن های شناورهای ایرانی به دلیل عدم نصب صحیح موتور است که قاعده ای خاص و تخصصی دارد و متاسقانه به دلیل سواد پایین کارگران ایرانی و به خصوص برخی مهندس ناظر های بی مسئولیت و بی سواد صورت می گیرد.

موتور قایق 350 نیز باید با وزن قایق تنظیم باشد و گرنه قایق از روی آب پرواز خواهد کرد!!!!!!

torabi89ساخت موتور مهندسی بسیار مشکلی دارد نمی دانم رشته تخصصی شما چیست ولی ما حتی در تعمیر ان نیز گاهی به مشکل برخورد می کردیم.ساخت موتور دیزلی درایران شاید تا 10 سال آینده صورت گیرد

رفیق بی کلک

sokuteasemuni

Captain

Captain

نماد کاربر
557

تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 01:22

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 41 پست

توسط torabi89 » شنبه 2 آذر 1387 20:53

Darya salar MILAD, هرچند من سر رشته اي در زمينه موتور ندارم اما بخوبي واقف به سختي هاي طراحي و ساخت موتور هستم و شخصا چنين ادعايي نکردم.
براي مثال ساخت چنين موتور هايي  نيازمند صنعت قالب سازي و قطه سازي قدرتمند هستش که در حال حاضر اونطور که بايد و شايد در ايران موجود نيست.(و اين تنها در موردي که قصد مهندسی معکوس داشته باشیم !طراحي جاي خود داره!)

اما اين احتمال رو ميدم که ايران با همکاري شرکت هاي خارجي تصميم به مونتاژ و در نهايت در سال هاي آينده به بومي کردن فناوري ساخت موتور رو داشته باشه.

ممنون از اطلاعات خوب شما در زمينه موتور.
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

شنبه 11 فروردین 1386 21:11

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 48 پست

توسط TOPGUN » شنبه 2 آذر 1387 21:36

Darya salar MILAD نوشته است:black hawk,

اصطلاح ناوشکن را اگر بکار بردم فرمانده نيروي دريايي نيز مي گويد ناوشکن جماران-يا ناوشکن موج-اگر فرمانده نيرو دريايي اشتباه مي کند ديگر از من بي سواد چه انتظار داريد.

البته من ادعايي در رابطه با مسائل تاريخي ندارم صرفا نقل قول مي کنم اگر اشتباهي دارد شما و دوستان مطلع تر اصلاح کنيد.(قضيه عدم تحويل ناوها و يا تحويلشان در سال 57)

navid missle,

من نيز دقيقا مطلع نيستم ولي هر منبع عربي يا انگليسي را بررسي کردم در کنار کلمه حوت نوشته بود اشکوال-صرفا نقل قول بد.من کارشناس موشکي و هوافضا نيستم که اين چيز ها را علمي بررسي کنم.

صرفا مقاله اي کلي مي نويسم.اصلاح اشتباهات با دوستان متخصص

بهنام41,

اين منبعي را که شما گفتي بررسي نکردم.من فقط در جايي از قول فرمانده نيروي سابق نيروي دريايي خوانده بودم که ناوها در آستانه تحويل بودند و بازرگان قرارداد را لغو کرد.

TOPGUN,

کمي يا زيادي تسليحات اين ناوشکن را بايد ديد ب چه معيارهايي مي بينيد.

البته چون مقاله را نصف شب نوشتم بعضی تسلیحات را فراموش کردم ذکر کنم.اژدر افکن های ساخت ایران و برخی تسلیحاتی که شما ذکر نمودید و تعدادی سلاح اعلام نشده دیگر نیز در این ناوشکن وجود دارد و از نظر من با ناوشکن های غربی برابری می کند.

يادتان نرود ما در ايران زندگي ميکنيم و تکنولوژي نيز ايراني و تحت تحريم شديد نظامي هستيم.
ولي با وجود تحريم ناوشکني ساخته ايم که کشورهاي انگشت شماري موفق به ساخت ان شده اند.

از توجه همگي دوستان سپاسگذارم.
نظرات اصلاحي شما در بالا بردن دانش من و فهميدن اشکالاتم بسيار کمک مي کند.
فقط تقاضا مي کنم مثل بهنام که مرا به روزنامه ارجاع داد نا مطالعه اش کنم شما نيز منابع خود را قيد کنيد تا همه بهره مند شوند.

يا علي مدد.

کوچيک همه شما ميلاد.

طول و تناژ را با سينا مقايسه کن

بعد تسليهات را مقايسه کن

اقلن بايد 3 برابر سينا قدرت اتش داشته باشه

قبليبعدي