در اين بخش مي‌توانيد در مورد رزم ناوها به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » دوشنبه 4 آذر 1387 00:38

JavadRadical نوشته است:اگه اجازه بديد منم وارد بحث بشم
من فكر ميكنم بزرگترين تحديد ناوگان دريايي ما ضعف سيستم هاي پدافند هوايي اونهاست  :-o

تاجايي كه من ميدونم موشك SA-N-9 نمونه دريايي موشك SAM-15  يا همون موشك تور ام 1 هست . .

علاوه بر اين اين ناوشكن نيازمند 2 دستگاه توپ ولكان ( گاتلينگ ) 20 ميلي متري با نواخت تير حداقل 7000 گلوله اورانيومي و تنگستن در دقيقه با سيستم هدايت راداري-اپتيكي و يا راداري-ليزري در دو طرف بدنه براي حفاظت ناوشكن از اطراف در مقابل موشكهاي ضد كشتي هست .

اين شناورها حتما بايد مجهز به سيستم هاي جنگ الكترونيك پيشرفته باشن  :-o
.
درگيري بين نيروي دريايي هميشه قهرمان ارتش جمهوري اسلامي ايران و نيرو هاي امريكايي در عمليات اخوندك و اراده ...

ثابت كرد كه علت شكست ما ضعف در پدافند و پشتيباني هوايي يگانهاي دريايي بود .

با سپاس از توضیحات خوب شما و همچنین شرکت شما در بحث .

اگر به دو عکسی که قرار دادم به خوبی توجه کنید می بینید که تسلیحات احتمالی و قطعی قرار گیرند روی ناوشکن جماران در این نسل و نسل های آینده اش حتی از بعضی مواردی که شما فرمودید قدرتمتد تر و مرگبار تر هستند.

به جنگ الکترونیک در ارتش و سپاه اهمیت ویژه ای داده می شود و دانشگاه شریف و مالک اشتر طرحهای بی نظیری همراه با شرکت صاایران اجرا کرده اند.

به نکته اصلی اشاره کردی ضعف پدافند هوایی.(جانا سخن از دل ما می گویی)دقیقا با سیستم موشکی ضد هوایی نصب شده روی جماران این مشکل به حداقل رسیده است.
در صورت بروز حالت جنگی نیز اتفاقات تلخ زمان جنگ تکرار نخواهد شد و تدابیری ابتکاری اندیشیده شده است که ان حوادث تکرار نشود.

باید از تازیخ درس گرفت که خوشبختانه گرفته ایم ولی به قیمتی گزاف وتلخ.

سیستم یاخونت را بیشتر مورد بررسی قرار دهید تا به کارایی بی نظیر ان بیشتر پی ببرید.

من انگلیسی عالی ندارم ولی در ترجمه ضمنی و تقریبا نصفه و نیمه  متوجه عمق توجه خارجیها به ناوشکن جماران شدم.

با توجه به اینکه به زبان انگلیسی تسلط فوق العاده ای دارید به سایتهای تخصصی مراجعه کنید.

با سپاس دوباره
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
sokuteasemuni

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
165

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 فروردین 1386 06:09

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 15 پست

توسط forodo » دوشنبه 4 آذر 1387 03:37

Darya salar MILAD نوشته است:forodo,

تعدادي سوخو 24 در اختيار نيروي هوايي سپاه است در رزمايش پيامبر اعظم تلويزيون انها را نشان داد.

به نظر من ارتش تعدادي سوخو 24 را به سپاه داده است و يا سپاه مستقيم از روسيه خريد داشته است.

لطفا اگه ميشه يك تصوير از سوخوي 24 سپاه بذاريد تا انجايي كه من تو اخبار ديدم در مانور پيامبر اعظم فقط سوخو25 فراگ فوت با ارم سپاه نشان دادن در ثاني نوع ماموريت فنسر كه بمب افكن دوربرد است با ماموريتهاي تعريف شده نيروي هوايي سپاه مغايرت داره

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

شنبه 11 فروردین 1386 21:11

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 48 پست

توسط TOPGUN » دوشنبه 4 آذر 1387 05:19

JavadRadical نوشته است:اگه اجازه بديد منم وارد بحث بشم
من فكر ميكنم بزرگترين تحديد ناوگان دريايي ما ضعف سيستم هاي پدافند هوايي اونهاست  :-o

تاجايي كه من ميدونم موشك SA-N-9 نمونه دريايي موشك SAM-15  يا همون موشك تور ام 1 هست . البته اين درسته كه اين موشك موشك بسيار قدرتمندي هست و قابليت هاي فراواني از قبيل هدف قرار دادن جنگنده ها , موشكهاي كروز و بمبهاي هدايت شونده در ارتفاع پست و كم داره اما نميتونه به تنهايي تمامي نيازهاي يك ناوشكن رو براورده كنه اين موشك بايد مكمل يك موشك برد بلند و عمل كننده در ارتفاع نسبتا بالا باشه تا بتونه به ناوشكن امنيت كامل رو ببخشه .

علاوه بر اين اين ناوشكن نيازمند 2 دستگاه توپ ولكان ( گاتلينگ ) 20 ميلي متري با نواخت تير حداقل 7000 گلوله اورانيومي و تنگستن در دقيقه با سيستم هدايت راداري-اپتيكي و يا راداري-ليزري در دو طرف بدنه براي حفاظت ناوشكن از اطراف در مقابل موشكهاي ضد كشتي هست .
چند وقت پيش كليپي از يك ناوچه ديدم كه براي حفاظت از خودش ناگهان تعداد بسيار زيادي فلر و چف رو به هوا پرتاب كرد ( البته لزوم فلر رو براي ناوچه نميدونم  :-(  ) و در كليپ ديگري همون ناوچه در عرض چند ثانيه تعداد بسيار زيادي دودزا رو به اطراف پرتاب كرد و تغريبا خودش رو غرق در ابر غليظ كرد كه احتمال ميدم اين كار براي مقابله با قفل ليزري يا سيستم هاي اپتيكي باشه  :shock:  . چرا ايران چنين تجهيزاتي رو روي شناورهاي نظامي خودش نصب نكنه ؟!

اين شناورها حتما بايد مجهز به سيستم هاي جنگ الكترونيك پيشرفته باشن  :-o

البته من پيشنهاد ميكنم ايران به دليل ضعف در نيروي هوايي و پشتيباني هوايي از يگانهاي دريايي بهتره اقدام به ساخت شناورهاي پدافندي يا مختص عمليات پدافند دريا به هوا با قابليت پوشش دفاع منطقه اي گسترده و سيستم راداري با پوشش گسترده بكنه . البته اين تنها يه نظره ولي فكر ميكنم چنين شناوري با قابليت هاي گسترده اي كه داره ميتونه عمليات هوايي عليه نيرو ها رو با مشكل جدي رو برو كنه و ساير شناورها تمامي توان خودشون رو بر روي حمله عليه شناورهاي دشمن متمركز كنند .
درگيري بين نيروي دريايي هميشه قهرمان ارتش جمهوري اسلامي ايران و نيرو هاي امريكايي در عمليات اخوندك و اراده ...

ثابت كرد كه علت شكست ما ضعف در پدافند و پشتيباني هوايي يگانهاي دريايي بود .

کاملن موافقم :smile:

علت استفاده از فلر اينه که بعضی از موشک ها از سامانه فرو سرخ برای هدفيابی استفاده ميکنن

مسل اگزوست :-)

به ا زافه بعضی از بمبهای هدايت شونده :-)

Commander

Commander

نماد کاربر
2442

تشکر کرده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

توسط Shahryar » دوشنبه 4 آذر 1387 10:29

TOPGUN نوشته است:
کاملن موافقم :smile:

علت استفاده از فلر اينه که بعضی از موشک ها از سامانه فرو سرخ برای هدفيابی استفاده ميکنن

مسل اگزوست :-)

به ا زافه بعضی از بمبهای هدايت شونده :-)

سیستم حرکتی اگزوسه INS و در فاز آخر پرواز - راداری فعال است.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
kayvan6079, sokuteasemuni

Major

Major

نماد کاربر
1334

تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 مرداد 1387 00:08

آرشيو سپاس: 259 مرتبه در 112 پست

توسط samanrossonero » دوشنبه 4 آذر 1387 12:17

مطمئن باشید در هر جنگی در مقابل هر موشک و سلاحی یک پدافندی هست که اثر اون رو خنثی کنه.
به جز بمب هسته ای.
:razz:  :razz:  :razz:
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد   نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم   نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تاريخ عضويت

شنبه 6 بهمن 1386 11:47

آرشيو سپاس: 712 مرتبه در 117 پست

كاتاماران

توسط JavadRadical » شنبه 9 آذر 1387 01:19

سلام دوستان  :razz:

درياسالار عزيز  :razz:  اميدوارم حق با شما باشه و سيستم تسليحاتي اون بسيار پيشرفته باشه .
ولي بازهم ميگم چون نيروي هوايي قدرتمند نداريم بايد تا سرحد امكان پدافند رو بهبود بخشيد .
راجع به جنگ الكترونيك هم اميدوارم حق با شما باشه هرچند كه از تلاشهاي صايران بيخبر نيستم ولي اميدوارم باتوجه به اينكه f-18 هاي امريكايي درحال تجهيز به غلافهاي جنگ الكترونيك جديد هستن سيستم ECCM درخور نبردي در اختيار داشته باشيم .
همچنين اميدوارم تمامي شناورهاي نظامي ايران هم فلر , چف و دودزا با خودشون حمل كنند و مجهز به ولكانهاي 20 ميليمتري باشن .
ميلاد جان حتما در اولين فرصت به دنبال مقاله كامل و جامعي درمورد ياخونت SSN-X-26 خواهم گشت و اگر وقت شد اون رو براي شما و ساير دوستان به صورت ترجمه شده قرار خواهم داد .

تاپگان جان  :razz:  از بابت راهنمايي شما هم بينهايت ممنونم . راجع به اگزوست چيزي نميدونستم ولي بعدا متوجه بمبهاي هدايت IR شدم .

اما چيزي كه الان ميخام راجع بهش بنويسم مقداري نكات تكميلي درباره ايده شناور پدافندي كه داشتم . :-)
چند وقت پيش تلوزيون برنامه اي از يك كارخانه كشتي سازي در استراليا پخش كرد كه در اون قايقهاي بسيار تندرو موسوم به كاتاماران رو ميساختند , قايقهايي كه بجاي شكم كشتي پهلو هاي اون داخل اب قرار ميگيرند و قسمت مياني تماس چنداني با اب نداره و به همين دليل ميتونن به سرعتهاي بسيار بالا دست پيدا كنند . جنس بدنه اونها از الياژ خاصي از جنس الومنيوم هست ولي براي انواع سفارشي از الياژ تيتانيم هم استفاده ميكنند .شايد بپرسيد اين چه ارتباطي با ايده شناور پدافندي داره  :?
اگر اشتباه نكنم تاپگان عزيز ساكن امريكا هستن حتما ايشون اين شناورها رو در ساحل ميامي يا سواحل كاليفرنيا ديدن كه گمان كنم متعلق به گارد ساحلي باشن .
چرا ما از اين شناورها استفاده نكنيم ؟! باتوجه به پرسجو هايي كه من كردم محدوديتي براي فروش اين شناورها به ايران وجود نداره . اين شناورها ميتونن بسترساز ايده شناورهاي پدافندي باشن . باتوجه به سرعت بسيار بالا و مانورپذيري فوق العاده اي كه دارا هستن و در صورتي كه صرفا مسلح به تجهيزات پدافندي دريا به هوا باشن علاوه بر اينكه اين قابليت رو دارا هستن كه چتر پدافندي امني رو براي ساير شناورها فراهم كنند ميتونن به عنوان يك سايت پدافندي متحرك هم عمل كنند و وظيفه حمايت از حريم هوايي كشور رو در دريا به عهده بگيرند  :-o
علاوه براين اين شناورها از اندازه نسبتا بزرگي برخوردار هستن و قابليت تبديل شدن به يك شناور موشك انداز سريع السير رو دارا هستن پس ميشه از اونها به عنوان شناورهاي موشك انداز ضد سطح و زير سطحي هم استفاده كرد  :-o
به نظر من به هر تعدادي هم كه در داخل شناور نظامي توليد كنيم بازهم براي تبديل شدن به قدرت بلامنازع خليج هميشه فارس اين تعداد كافي نيست و بازهم براي پر كردن اين خلاء نيازمند تعداد بيشتري هستيم .

اين شناورها بسيار پر سرعت هستن و كاربرد دوگانه نظامي و غير نظامي دارن . ميتونند به سرعت در هر موقعيتي جهت انجام عملياتهاي پشتيباني يا تهاجمي حاظر بشن . ميشه از اونها به عنوان شناورهاي پدافندي , مين ريز سريع السير , شناور تهاجمي ضد سطح و زير سطح , شناور جابجايي نفرات و نيرو هاي كوماندويي و حتي به عنوان شناورهاي جاسوسي استفاده كرد .
اميدوارم كه مسئولين هم به فكر بيفتند و با افزايش بودجه نظامي كشور با توجه ويژه به نيروي دريايي و هوايي ارتش ايران قابليت اولين شدن در اسيا اقيانوسيه رو بدن  :D  :razz:  :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب JavadRadical تشکر کرده اند:
sokuteasemuni

Captain II

Captain II

no avatar
577

تاريخ عضويت

جمعه 15 دی 1385 19:24

آرشيو سپاس: 230 مرتبه در 96 پست

توسط hedayat.m » شنبه 9 آذر 1387 01:32

JavadRadical عزیز
اشکال این نوع شناور ها اینه که در آبهای متلاطم توانایی خودشونو از دست می دن و به راحتی غرق می شن.
نمونه اینها تو خط خرمشهر- کویت و یک کشور عربی دیگه فعال هستند.
من و يارانم
در مشقت هاي فوق الطاقه چندين ساله هيچ  مقصودي نداشته و نداريم جز
حفظ ايران از تعرضات خارجي و فشار خائنين داخلي ، تامين آزادي رنجبران ستمديده مملكت و استقلال حكومت ملي

ميرزا كوچك جنگلي

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » شنبه 9 آذر 1387 01:54

JavadRadical,

از اينکه به خوبي مطلب را تحليل کردي بسيار ممنون.راستش لحن صحبت شما جذبه زيادي داره و من خيلي از اون لذت مي برم.

منتظر مقاله شما نيز درباره ياخونت مي مانيم البته خودم در يکي دو سايت مثل جينز ديفنس و گلوبال و نيز سايت ديفنس مطالب بسيار زيبايي خواندم.چيزي که جالب بود اينکه بعد از اينکه سرلشکر جعفري در مرداد ماه امسال خبر از حضور يک موشک بي نظير 300 کيلومتري که هيچ ناوي در جهان ياراي گريز از ان را ندارد داد همگي به ارسال ياخونت از روسيه به ايران خبر دادند.
هرچند که سرلشکر جعفري گفت اين موشک ساخت ايران است.

د رابطه با اون نسل از شناورها هم که صحبت کردي که کاتاماران و در آمريکا ليتوروال خوانده مي شود msm راست ميگه من ابادانيم و چند سال پيش يک از همين ها که از آبادان به کويت ميرفت با يک طوفان معمولي غرق شد.ولي خدمه نجات يافتند.
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
sokuteasemuni

Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تاريخ عضويت

شنبه 6 بهمن 1386 11:47

آرشيو سپاس: 712 مرتبه در 117 پست

توسط JavadRadical » شنبه 9 آذر 1387 23:52

سلام دوستان  :razz:

msm عزيز باتشكر از توجهتون  :razz:  
با تحقيقاتي كه من انجام دادم متوجه شدم در نسل جديد اين شناورها با تغييرات ايروديناميكي و نصب تجهيزات خاص احتمال واژگوني اونها در شرايط نامساعد به شدت كاهش يافته .
علاوه بر اين , اين شناورها در گارد ساحلي ايالات متحده و استراليا درحال خدمت هستن.

ميلاد جان  :razz:  از لطف شما بسيار ممنونم
منهم اميدوارم موشك بينظير 300 كيلومتري همون موشك ياخونت يا نمونه توليد داخل اون باشه ولي فكر نميكنيد اين موشكها يك سوخو 30 يا سوخو 34 كم دارند  :-)  اگه اينجور باشه خيلي بهتره .

اميدوارم به زودي خبر ساخت ناوهاي جنگي بزرگ ايران را بشنوم و انبار باهم  درمورد موشكهاي كروز و بالستيك احتمالي مستقر بر روي ناو صحبت كنيم .
:razz:  :razz:
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » يکشنبه 10 آذر 1387 00:13

JavadRadical,

خواهش مي کنم.

وجود سوخو 30 يا 34 و از همه بهتر سوخو تي 50 آرزوي من و همه دوستداران نيروي هواي دريايي و کل نظامي دوستان است.

کاش روزي از اين تحريم ناجوانمردانه خارج شويم و به راحتي خود را تجهيز کنيم.

جواد جان تخصص تحصيلي در امر موشک ندارم ولي از مطالعه آزادي که در اين رابطه داشته ام اطلاعات خوبي به دست اورده ام و اگر بحثي در اين رابطه پيش آمد با کمال ميل داشته هاي خود را با دوستان در ميان مي گذارم.

يا علي.
رفیق بی کلک

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

توسط TOPGUN » يکشنبه 10 آذر 1387 00:15

بله جواد جان هدس شما درست است

سپاه کاتاماران داره و ميسازه از چين گرفته :-) ..

من فکر کنم که اگزوست در نزديکيه هدف امزای هرارتی هدف را با امزای هرارتی که در هافزه داره

مقايسه ميکنه  :-)

به عبارت ديگه سامانه هدفگيری هرارتی نداره :shock:

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
797

تاريخ عضويت

توسط TOPGUN » يکشنبه 10 آذر 1387 06:23

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب TOPGUN تشکر کرده اند: