در اين بخش مي‌توانيد در مورد رزم ناوها به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
56

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 اردیبهشت 1387 13:24

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 5 پست

Re: این اصولی نیست!!

توسط ashkaan » يکشنبه 22 دی 1387 23:10

Darya salar MILAD نوشته است:دوستان اندکی بیشتر به بررسی ناوشکن جماران پرداختم و اطلاعات زیر رابدست آوردم:که فکر می کنم اولین بار است در سایت های فارسی به ان اشاره شده باشد.

همانطور که دوست عزیزمان بلک هاوک اشاره کرد و من نیز در مقاله ام نوشتم ام جماران ناو محافظ نیست و ناوشکن است.

بر اساس اطلاعات اینترنتی که بدست اورده و استنادشان به ماهواره های جاسوسی بود تجهیزات بی نظیری که در عکس مشاهده می کنید بر روی جماران نصب شده است.

دوستان موج دارای آپشن های بسیاری است که در صورت اراده نیروی دریایی و تامین تجهیزات قابلیت تغیر تسلیحاتی در این نسل و نسل های بعدی دارد.

1.قویترین و مخرب ترین موشک دریایی جهان یعنی یاخونت اس اس ان 26 با 300 کیلومتر برد و قدرت تخریب یک ناو عظیم
2.موشک قدرتمند سویچ بلید اس اس ان 25 با برد 130 کیلومتر
3.موشک فوق سریع و مخرب موسکیت اس اس ان 22 سانبرن با برد 160 کیلومتر
4.موشک فوق سریع سی 602 با برد 280 کیلومتر
5.موشک سی 803 نمونه اصلحی سی 802 با برد 200 کیلومتر
6.توپ 100 میلی متری جلو
7.توپ سی آی دبیلو اس 730 عقب
8.شانزده موشک ضد هوایی اس آ 9-یا 8 موشک اچ کیو7
9.رادار کنترل آتش344
10.رادار ضد هوایی 381

در عکس تمامی تسلیحات قابل مشاهده است.
در صورت نصب قطعی این تسلیحات ناوشکن جماران در نوع خود در جهان کم نظیر خواهد بود و قادر به به نابودی چندین شناور متجاوز و هواپیماهای دشمن و نیز در هم کوپیدن اهداف ساحلی دشمن خواهد بود

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

واقعیتش وقتی تصور میکنم که اینهمه سلاح رو یه فریگیت 90 متری نصب بشه چه هدف شیرینی میشه برای زدن.

نه عزیزان- هر کلاس شناور نظامی بر حسب ماموریتش دارای یه سری سلاح سازمانیه و این اجازه برای نصب سلاح جدید خارج از تعاریف مستلزم طی مراحل تصویبه.
کلا داشتن تنوع سلاح روی یک شناور خلاف اصل حیاتیه "تفرق" در صحنه جنگه.

مگه نه؟
وبلاگهایم
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

Re: ناوشکن جماران:بزرگترين دستاورد تاريخ نظامي ايران

توسط Mil@d » دوشنبه 23 دی 1387 00:31

ashkaan,  

دوست عزیز لفظ option آمده است..دقت کنید.این تسلیحات تسلیحات پیش فرض ناوشکن جماران هستند.هرکدام را که بتوانیم تهیه کنیم می توانیم نصب کنیم.
رفیق بی کلک

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
247

تاريخ عضويت

يکشنبه 1 اردیبهشت 1387 16:19

آرشيو سپاس: 94 مرتبه در 40 پست

توسط soheil_riazi » دوشنبه 23 دی 1387 10:55

از کلمه ی فریگیت استفاده کردی. میشه لطف کنی کلاس های ناو ها رو با تعریف ماموریت هاشون بزاری. ممنون
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
www.matheducation.ir

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
56

تاريخ عضويت

جمعه 27 اردیبهشت 1387 13:24

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 5 پست

توسط ashkaan » دوشنبه 23 دی 1387 18:36

متاسفانه این کار را نمیتونم انجام بدم(به دلائل کاری).
milad,OK :-)
وبلاگهایم

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

سه شنبه 29 بهمن 1387 14:08

خرم آباد

آرشيو سپاس: 94 مرتبه در 21 پست

توسط sea man » شنبه 3 اسفند 1387 20:04

دوستان درود!
به گمانم برای بیان دیدگاهایمان بهتر است بیشتر بخوانیم وکندوکاو کنیم، و اما در مورد ناوشکن جماران:
دوست گرامی من دانش آموخته دانشکاه دریایی امام خمینی هستم و سرفرازانه میگویم طراحی دو سامانه (بسیار کوچک و جزیی) از این ناوشکن کار من است ( به عنوان پرو|ه فارغ التحصیلی) پس اجازه میخوام کمی در اینمورد گفتگو کنم ،نخست آن که کلاس بندی شناورها در ایران یک درجه پایینتر از لول جهانی بوده و در این مورد کاملا حق با دوست گرامیمان blac hawk است، این پروژه در سال 87 که شما میگویید 90% ساخته شده بود!!! من در زمستان همان سال 2 ماه در پایگاه یکم بودم دقیقا 30 تا 40% ساخته شده بود (چهارتا از صمیمی ترین دوستان من در این پروژه که بعد از چند سال تغییر نام داد(از موج به جماران) مشغول به کارند)
این فریگت (در کلاس بین المللی) و  ناو شکن (در کلاس نیروی دریایی ما) الان به آب انداخته شده و تنها کارهای نصب سامانه های جانبی باقی مانده است .این  شناور با الگو برداری از ناوشکنهای واسپر با افزایش 10% اندازه و تغییر در آرایش پیشرانه ها و تجهیزات و سامانه ها( جایگزینی توربینهای گازی با موتورهای دیزل و همچنیین  تغییر دیزلهای انگلیسی حذف مورتارها ی قدیمی و جایگزینی موشکها ،اژدرافکنها،رادارهاو توپهای قدیمی )ساخته شده است در ابتدا قرار بود دارای باند بالگرد باشد اما در ادامه برای افزایش جنگافزارها این باند حذف شد قرار بر این است که از هردو موشک ssn-24وc-802 (موشکهای نور بین فانل و اکومودیشن نصب خواهند شد) استفاده شود البته احتمال تغییر هنوز هم هست زیرا در فضا یابی یرای تیوبهای اژدر افکن به مشکل برخورده ایم در هر حال تا کنون چندین بار آرایش جنگ افزارهیش دگرگون شده بگونه ای که ماکتی که سال 87 به آقای خاتمی هدیه شد با چیزی که چند وقت دیگر به آب انداخته خواهد شد کاملا متفاوت است در مورد موتورها هم بگوییم بیشترین موتورهای که ما استفاده میکنیم موتور  mtu آلمانی از نوع 16 سیلندر خورجینی(v type) است هرچند تمام این این طراحی ها در پروژه موج 2 ارتق داده شده و بهینه تر خواهند شد بگونه ای که موج 2 با هزینه بسیار بسیار کمتر وزمان بسیار کوتاهتری ساخته خواهد شد  یعنی  اینکه خماران اگر بسیار قوی نباشد (که هست ) تجربه بسیار خوبی شد که مارا وارد فاز طراحی و ساخت ناوشکن!!! کرد چرا که خماران مهندسی معکوس( با افزایش اندازه و ارتقا تمام سامانه های مکانیکی و الکترونیکی) بود ولی موج 2 طراحی شده است
به امید پیروزی ایران
پاینده باد ایران و ایرانی
[FONT=Arial Black]پاینده باد ایران و ایرانی[/FONT]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sea man تشکر کرده اند:
black hawk, Mil@d, DJ Dani, yasermym, Shahryar, كيارش, sokuteasemuni

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

خرم آباد

توسط sea man » شنبه 3 اسفند 1387 20:09

با پوزشاز دوستان
منظورم موشک SS-N-22 بود که اشتباهی 24 نوشتم هرچند هنوز هم امکان جایگزینی هست اما به علت خرید تعداد زیادی از سان برن در زمان سفر دریابان شمخانی به روسیه احتمال استفاده از سان برن با یک موشک پدافندی و یکنمونه  دیگرموشک  آفندی  بیشتر است

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » شنبه 3 اسفند 1387 20:29

sea man,

سپاس از مطلب خوب شما..چند ماه پیش که به نگارش این مطلب اقدام کردم اطلاعاتم خیلی کمتر از الان بود :-o و طبیعتا اگر الان این مطلب را بنویسم اصلاحات بسیاری در ان انجام خواهم داد چون به هر حال پرس و جو و تحقیق و مطالعه بیشتری کرده ام. :-) :-)
قصد اصلی نیز تقدیر از زحمات پرسنل زحمتکش نیروی دریایی و وزارت دفاع بود...چون دیدم مطلب خاصی در اینترنت پیرامون این مسئله نیست در رابطه با آن پیشقدم شدم هرچند که نیش و کنایه و تمسخر بسیاری از به ظاهر دوستان و وبسیاری از دشمنان در سایت های خارج نشین را به جان خریدم ولی هدفم چیزی دیگری بود و آن هم معرفی ایران به عنوان یک کشور سازنده ناو در بین سایر کشورها...
متاسفانه برخی هموطنان ما هم باور نمی کنند این پروژه ایرانی است و خدا را شاکرم که این مطلب در چندین سایت مختلف بازتاب یافت و لااقل وظیفه ملی کوچک خود را در این راه انجام دادم.

امید که از دانش شما در آینده بیشتر استفاده کنیم و در مباحث سایت حضور فعالی داشته باشید. :razz: امیدوارم 29 فروردین همانگونه که شنیده ایم شاهد افتتاح رسمی پروژه باشیم و بار دیگر بر خود ببالیم.

یا حق.
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
sea man

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
36

تاريخ عضويت

سه شنبه 28 اسفند 1386 07:48

United States

آرشيو سپاس: 79 مرتبه در 23 پست

توسط catsoo » شنبه 3 اسفند 1387 21:10

Sea man

Aziz SSN-24 che mooshakist
Shayee ast ke Iran ss-N-22 va SS-N-26 darad vali SSn-24
che  mooshakieh
dar akher Jamaran ch systeme padafandi khahad dasht

mamnoon

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب catsoo تشکر کرده اند:
sea man

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2401

تشکر کرده: 239 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 17 آذر 1387 11:02

آرشيو سپاس: 22467 مرتبه در 2286 پست

توسط sokuteasemuni » شنبه 3 اسفند 1387 23:30

دريا سالار  ميلاد؛
اين عكس متعلق به كشتي هاي لجستيكي نيروي دريايي هست و نه ناوشكن جماران يا موج. به جرثقيل روي سينه ي كشتي و شكل پل فرماندهي دقت كنيد:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sokuteasemuni تشکر کرده اند:
Fariborz, Mahdi1944, Shahryar, Mil@d

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

خرم آباد

توسط sea man » يکشنبه 4 اسفند 1387 13:04

دوست گرامی catsoo!!
اگر بیشتر دقت کنید خواهید دید که بلافاصله بابت اشتباه تایپیم پوزش خواسته و آن را تصحیح کرده ام
در هر حال از نکته سنجی شما سپاسگذارم
و شما سرور گرامیم "دریاسلار میلاد" جان
خدای ناکرده نیت کوچک کردن کار شما را نداشتم و تنها میخواستم دادها و شنیده ها را کامل کنم  و همینجا برای این کار سترگتان به شما دشتمریزاد میگویم
امید که فرصتی باشد تا دیگر دانسته هایم در این مورد را اضافه کنم تا پرچمی را که شما برافراشته اید رفیع تر کنیم
چنین بادا
پاینده باد ایران وایرانی

Mil@d

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » يکشنبه 4 اسفند 1387 14:09

sea man, عزیز
به هیچ وجه منظورم شما نبود اتفاقا از مطلبتان بسیار استفاده کردم.
یکم درجه حفظتی داره ولی کاش می گفتید تحریم چه فشاری به ما آورد البته بد هم نشد باعث شد به خودباوری برسیم.
موضوع موتور ناو ساخت ایران در چه مرحله ای است؟
بنده سبقه کاری در زمینه موتور دارم وبیشتر با یانمار و ولوو برخورد داشته ام.
راستی Shanghai Client deisel engine ci..LTD که در شهر شانگهای چین است MTU آلمان مونتاژ می کند یا طبق معمول کپی کاری!!!..برای دور زدن تحریم با چین بهتر می توان ساخت.(اینکه مونتاژ می کند یا به رسم چینی ها کپی سازی می کند را الله علم...

عکسهای از MTU
نیروی دریایی آمریکا

:
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
sea man, sokuteasemuni

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

خرم آباد

توسط sea man » دوشنبه 5 اسفند 1387 10:52

با درود بیکران
دوست گرامی (دریاسالار میلاد گرامی)!
بندهنیز سابقه کار با موتورهای،MITSUBISHI،KATERPILAR، MAN B&W،SULZER،YANMAR،HIMSEN،WARTSILA و چند نوع موتور دریایی دیگر را دارم اما فکر کنم برای رسیدن به یک موتور دیزل دریایی ایرانی هنوز راه بسیار طولانی در پیش داریم(طراحیشو میگم ، ساختش نه) در مورد  MTU به عنوان یکی از بهترین موتورهای دریایی سرعت بالا (LOW POWER & HIGH SPEED)هیچ شرکتی جز خود mtu  دارای لیسانس تولید موتورهایش نیست امااین موتور در چند جا کپی برداری میشود که به طبع از کیفیت بسیار پایینی برخوردارند در مورد موتورهای دیزل همان گونه که خودتون هم میدونین  باید عرض کنم یک موتور دیزل دریایی بسیار پیچیده تر از نوع خشکیست و نیازمند سامانه های جانبی بیشتر وقویتریست ، ناگفته پیداست طراحی و ساخت آن نیز بسیار مشکلتر است  و مشکل هادتر ما در نیروی دریایی عدم ارتباط کامل این نیرو با دانشگاه ها و صنایع دریاییست چون متاسفانه دانشها و صنایع دریایی در ایران آنچنان شناخته شده نیستند به همین دلیل برخلاف نیروی هوایی و زمینی ،دست نیروی دریایی خیلی بسته است مشکل دیگر نیروی دریایی نبود حوض خشک(dry dock) جهت ساخت ناوها وشناورهای سنگین است که همین موضوع یکی از دلایلی شد که جماران چند تکه ساختهشده و ساختش نیز طولانی شود
اما در جواب یکی از دوستان که  بصورت خصوصی در مورد " موشکهای پدافندی ، قدرت جنگ الکترونیکیش و همچنین اینکه این ناوشکن کاملا ساختماست یا نه؟"  پرسیده بودند
باید بگوییم این شناور کاملا ساختایران است و یکی از اصلی ترین دلایلی که پس از چند سال به آب اندازی هنوز وارد ناوگان دریایی ما نشده است این است که در تجهیزلت و جنگ افزارهایش بارها تغییر صورت گرفت ( به دلیل پیشرفت ایران و دسترسی به سامانه های بهتر و همچنین تغییر نوع تهدیدات و ماموریتهای نیروی دریایی) در موردذ پدافندش صحبت از  SA-N-9(نمونه دریایی  TOR M-1) و همچنین HQ-7A  نامبردهشد هرچند نمونه دریایی شهاب ثاقب (9 لانچره  ، سامانه بهینه شده MF-80) نیز  مطرح بود اما  برای اولین بار در این ناوشکن از سامانه های من پد یا همان موشک دوش پرتاب میثاق 2  خودمان به تعداد دسته کم چهار قبضه استفاده خواهد شد

Mil@d, yasermym, sokuteasemuni

قبليبعدي