جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

روسیه از اسرائیل هواپیماهای بدون سرنشین خریداری می کند

توسط Shahbaz » سه شنبه 5 آذر 1387 22:04"میخاییل موساتوف" عضو کمیته دفاعی مجلس دومای روسیه در پایان جلسه گسترده کمیته با حضور "نیکلای ماکاروف" رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد که ستاد کل تصمیم گرفته که طی دو -سه سال آینده از اسراییل هواپیماهای بدون سرنشین خریداری کند.
وی گفت: مدت زیادی در این جلسه به بررسی مسئله دورنمای تسلیحات و ابزار جاسوسی گذشت.
از جمله در مورد هواپیماهای بدون سرنشین گفتگویی صورت گرفت و رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه گفت که ما این تجهیزات را از اسراییل خریداری خواهیم کرد.
بنا به تصمیم ستاد کل ما در حال حاضر از این هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی در اختیار نداریم و طی دو-سه سال آینده آنها را از اسراییل خریداری خواهیم نمود.روزنامه اسراييلي معاريو نوشت روسيه متعهد به خريد هواپيماهاي بدون سرنشين توليد اسراييل
است .
روزنامه معاريو امروز نوشت روسيه با اينکه هواپيماهاي کوچک بدون سرنشين توليد مي کند علاقمند است اين نوع هواپيماها را که سامانه پيشرفته اي دارد
از اسراييل خريداري کند .
اين روزنامه ، ارزش اين قرارداد را بيش از 1/5 ميليارد دلار اعلام کرد و نوشت هيات بلندپايه اي از وزارت دفاع روسيه براي بررسي اين مسئله چند ماه قبل به فلسطين اشغالي سفر کرد .


همچنین روزنامه هاارتص  نوشت
يک خير غير مترقبه در مسکو در روز شنبه فاش ساخت، روسيه در صدد خريد هواپيماهاي بدون سرنشين ساخت اسرائيل است.
به نوشته اين روزنامه ، ستاد کل ارتش روسيه به علت قابليت هاي بالاي هواپيماهاي بدون سرنشين اسرائيل در صدد خريد انها است.

اگر اين معامله صورت گيرد اتفاق نادري خواهد بود زيرا روسيه به ندرت از اسرائيل تسليحات و فن اوري نظامي خريداري مي کند.

در گذشته معاملاتي بين دو کشور صورت گرفته بود اما در مقياسي کوچکتر که شامل فن اوري پايين تر از قبيل جليقه‌هاي ضد گلوله يا تجهيزات ضد تروريستي بود.

اما اسرائيل چهار فروند هواپيماي ایليوشين از روسيه خريده است که تجهيزات اطلاعاتي ساخت اسرائيل بر روي ان نصب خواهد شد و براي سامانه فالکون که قرار است در اينده در اختيار هند قرار گيرد،‌ مناسب است.
سخنگوي وزارت دفاع روسيه روز شنبه گفت،
روسيه لزوم پشتيباني از توليد داخل را فراموش نمي کند و بنابراين اگر اين معامله پيش برود، روسيه چند هواپيماي بدون سرنشين خريداري خواهد کرد و بقيه با مجوز در روسيه توليد خواهد شد.
ميخائيل موساتف عضو پارلمان روسيه اخر هفته به نقل از رئيس ستاد روسيه گفته بود "ستاد کل تصميم گرفته است با توجه به اينکه ما از اين نوع هواپيماي بدون سرنشين نداريم تا سه سال اينده انها را از اسرائيل خريداري خواهيم کرد."

اعلام اين خبر پس از ان صورت مي گيرد که مسکو فرصت يافت تا قابليت هاي اين هواپيماها را طي جنگ اخير بين ارتش روسيه و گرجستان در منطقه جدائي طلب گرجستان در اوستياي جنوبي ارزيابي کند.در ان درگيري ارتش گرجستان از هواپيماهاي بدون سرنشين ساخت اسرائيل، مدل هرمس، استفاده کرد.

با توجه به اينکه هواپيماهاي بدون سرنشين اسرائيل کاملا از قطعات توليد داخل ساخته شده اند به مجوز امريکا قبل از فروش انها به کشورهاي خارجي نيازي نيست.
اما هنوز معلوم نيست واشنگتن به اين معامله چه واکنشي نشان خواهد داد گرچه باراک اوباما رئيس جمهور منتخب امريکا علاقه اش را براي تقويت روابط ما مسکو ابراز داشته است.

نووستی / واحد مرکزی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, Fariborz, Shahryar, moh-597

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » چهارشنبه 27 آذر 1387 11:37

.

خريد هواپيماهاي جاسوسي اسرائيل از سوي روسيه
روزنامه «كامرسانت: نظاميان روسي درصدد خريداري هواپيماهاي بدون سرنشين شناسايي از اسرائيل هستند.
در حال حاضر مذاكرات فعالي در اين زمينه بين وزارت دفاع روسيه و رژيم صهيونيستي در حال انجام است، البته مقامات روسي ترجيح مي دهند توضيحي در اين خصوص ندهند.
يك منبع خبري در صنايع نظامي روسيه اعلام كرد،
در اواخر نوامبر سال 2008 هيئتي از طرف وزارت دفاع روسيه به سرپرستي سرهنگ ولاديمير پاپوكين، معاون وزير دفاع و رئيس نيروي هوايي ارتش روسيه و آلكساندر گوربونوف، نائب رئيس دفتر وزير دفاع و مسئول صنايع تدافعي اين كشور به سرزمين‌هاي اشغالي سفر كردند.

به گفته وي، هدف از اين سفر انجام مذاكراتي با مقامات نظامي اسرائيل در خصوص امكان خريد چند فروند هواپيماهاي بدون سرنشين شناسايي بود.

در وزارت دفاع اسرائيل گفته مي شود كه تصميم گيري در اين خصوص از هم اكنون در بالاترين سطح اتخاذ شده است و تنها جزييات قرارداد بين دو طرف است كه همچنان مورد بررسي طرفين قرار دارد.
اين در حالي است كه يوگني استكولشيكوف، دبير اجرايي كميسيون همكاريهاي فني- نظامي روسيه و اسرائيل در پاسخ به سئوال خبرنگار اين روزنامه، تفسيري در اين رابطه نداد.
وي گفت: «ما اين اطلاعات را نه تكذيب و نه تاييد مي كنيم.»

به نوشته اين روزنامه، حجم و ارزش اين قرارداد هنوز مشخص نشده است. بر اساس اطلاعات منتشره در مطبوعات اسرائيلي، رقم اين قرارداد بين 10 الي 20 ميليون دلار است.
البته طبق ارزيابي كارشناسان، اين مبلغ بسيار كم است. طبق خوش بينانه ترين ارزيابيها، اين مبلغ تنها براي خريد سه فروند هواپيماي بدون سرنشين كفايت خواهد كرد.

به عقيده روسلان پوخوف، مدير مركز تجزيه و تحليل مسائل راهبردي روسيه، «تصميم گيري در خصوص خريد هواپيماهاي بدون سرنشين شناسايي اسرائيلي بدون ترديد بخاطر دو مسئله مخفي نگه داشته شده است».
«از يك سو آمريكا از هم اكنون تلاش مي كند تا اسرائيل را از انعقاد چنين قراردادي با روسيه منع كند
و از سوي ديگر توليد كنندگان تسليحات داخلي قطعا علاقه چنداني براي بسته شدن چنين قرادادهايي براي خريد تسليحات خارجي ندارند.»

فارس

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, Fariborz, Shahryar, moh-597, Mahdi1944

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » پنج شنبه 28 آذر 1387 22:40

.

شروط اسراییل برای فروش هواپیمای بدون سرنشین به روسیه
"آموس گیلاد" رییس دفتر سیاسی-نظامی وزارت دفاع اسراییل به مسکو سفر می کند. سفارت اسراییل در روسیه رسما خبر سفر وی به مسکو را تایید کرد.

بر اساس گزارش روزنامه اسراییلی "هارتص" هدف اصلی این سفر بررسی همکاری های نظامی میان روسیه و ایران است.
در اسراییل نگران این مسئله هستند که مسکو مذاکرات متوقف شده قبلی درباره صدور سیستم های پدافندی "اس-300" را به ایران از سرگرفته است.


[size=67]مجموعه های زنیت موشکی "اس-300" دارای شعاع پرتابی 150 کیلومتر بوده و قادر است که اهدافی که در ارتفاع تا 30 کیلومتر قرار دارند را رویت کند. این اهداف می توانند از جمله هواپیماهای اسراییلی باشند که اهدافی را در خاک ایران مورد حمله قرار می دهند. سیستم راداری "اس-300" اجازه می دهد که همزمان ده هدف رویت و توسط موشک هایی که بر روی سکوهای سیار سوار هستند منهدم شوند.


این مجموعه می تواند برای حفاظت از تاسیسات هسته ای ایران در مقابله حملات احتمالی اسراییل مورد استفاده قرار گیرد. در اسراییل بشدت نگران این مسئله هستند که گویا قولی که دمیتری مدویدیف رییس جمهور روسیه در جریان مذاکرات کرملین اکتبر جاری به ایهود اولمرت نخست وزیر اسراییل مبنی بر متوقف شدن مذاکرات با ایران در این زمینه داده بود، با از سرگیری مذاکرات نقض می شود.

آموس گیلاد با رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه، مسئولین ارگان های اطلاعاتی و همچنین مقامات وزارت دفاع و امور خارجه روسیه دیدار خواهد کرد. انتظار می ورد که گیلاد همچنین مسئله برنامه هسته ای ایران و همچنین صدور تسلیحات روسی توسط سوریه به گروهک شیعی "حزب الله" را بررسی کند.

یک منبع این نشریه در وزارت امور خارجه اسراییل اطلاع می دهد که مذاکرات آموس گیلاد در مسکو کاملا فشرده خواهد بود. طرفین به مسائل ایجاد ساختار ویژه امنیتی روسیه-اسراییل خواهند پرداخت.

یکی از جهات چنین همکاری می تواند امکان فروش هواپیماهای بدون سرنشین اسراییلی به روسیه باشد. اخباری پیرامون این معامله اخیرا در نشریات روسی و اسراییلی منتشر می شود. دیروز ارتشبد "نیکلای ماکاروف" رییس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در این باره مطالبی ایراد کرد.
وی اعتراف کرد که پروژه های روسی در این زمینه خواسته های نظامیان را برآورده نمی کنند: "اگر صنایع ما نتواند در آینده نزدیک هواپیماهای بدون سرنشینی تولید کنند که ما به آنها نیازمندیم، امکان آن وجود دارد که یک محموله آزمایشی از اسراییل خریداری کنیم.

بر اساس گزارش منبع خبری روزنامه در وزارت امور خارجه اسراییل
، فروش هواپیماهای بدون سرنشین اسراییل در جریان سفر آموس گیلاد به مسکو به احتمال قوی  بررسی نخواهد شد چرا که گیلاد به مسائل دیگری می پردازد.

اما وی احتمال داد که این تجهیزات نظامی به روسیه تحویل داده شوند.
به اعتقاد کارشناسان اسراییلی مقامات این کشور آماده عقد قرارداد در صورتی هستند که مسکو ضمانت های روشن به آنها دهد که "اس-300" به تهران و دمشق تحویل داده نخواهد شد.

نووستی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, moh-597, Fariborz, Shahryar, Mahdi1944, sokuteasemuni

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2371

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 24 فروردین 1387 22:03

آرشيو سپاس: 11729 مرتبه در 2040 پست

Re: روسیه از اسرائیل هواپیماهای بدون سرنشین خریداری می کند

توسط yasermym » سه شنبه 6 اسفند 1387 16:41

روسیه هواپیماهای بدون سرنشین اسراییلی را خریداری می کند


ارتشبد نیکلای ماکاروف رییس ستاد نیروهای مسلح روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که وزارت دفاع قصد دارد هواپیماهای بدون سرنشین را از خارج از کشور خریداری کند.کارشناسان معتقدند که بحث خرید هواپیماهای بدون سرنشین اسراییلی در میان است.

در اواخر نوامبر هیئت وزارت دفاع در راس رییس ستاد نیروهای مسلح و "ولادیمیر پاوپوفکین" معاون وزیر دفاع روسیه به اسراییل سفر کردند. در آن زمان مذاکراتی در مورد خرید هواپیماهای بدون سرنشین اسراییلی انجام شد. در اواخر ماه دسامبر "ولادیسلاو پوتیلین" معاون اول کمیسیون صنایع نظامی روسیه احتمال امضای توافقنامه با اسراییل در مورد خرید هواپیماهای بدون سرنشین را اعلام کرد.این بار رییس ستاد نیروهای مسلح روسیه فقط اشاره به خرید اشاره کرد اما از کشور تولید کننده نامی نبرد. در عین حال خاطر نشان ساخت که فقط تعداد اندکی هواپیماهای بدون سرنشین خریداری می شود.

نیکلای ماکاروف تاکید کرد: در هر حال بیشترین تاکید ما بر خرید محصولات داخلی خواهد بود.

"ولادیمیر شرباکوف" کارشناس نظامی معتقد است: در این زمینه دو انحصار عملی وجود دارد: آمریکا و اسراییل. اما آمریکا بر اساس دلایل معلوم حذف می شود. به اعتقاد وی خرید چند دستگاه هواپیماهای بدون سرنشین شرایط را بهبود نخواهد بخشید، نیروهای مسلح روسیه به 50-100 فروند هواپیماهای بدون سرنشین و حداقل ده مجموعه هدایتی آنها نیاز دارند.

هواپیماهای بدون سرنشینی که در حال حاضر در اختیار روسیه قرار دارند و محصولات دفاتر طراحی " توپولف" و "یاکولف" در دهه های 70-80 قرن گذشته محسوب می شوند، مستعمل شده اند. در حال حاضر ده ها کمپانی و شرکت در کار طراحی و تولید این هواپیماها مشغولند. در سال 2008 آزمایشات قیاسی میان هواپیماهای بدون سرنشین یگان های وزارت دفاع و نیروهای مرزبانی انجام شد.

تقریبا هیچکدام از هواپیماهای بدون سرنشین از عهده انجام اهداف تعیین شده از سوی نیروهای انتظامی کشور بر نیامد. آنطور که یکی از مقامات صنایع دفاعی کشور توضیح داد از سال 1991 وزارت دفاع برای طراحی هواپیماهای بدون سرنشین به کمپانی های روسی بیش از 100 میلیون دلار اعتبار داده است.


"آلکسی فدوروف" رییس کورپوراسیون هواپیماسازی معتقد است: نظامیان در حال حاضر به دشواری می توانند نیاز های فنی را برای طراحی هواپیماهای بدون سرنشین به دست اندرکاران صنایع نظامی  کشور توصیف کنند.

به اعتقاد وی نظامی ها از تجارب اندکی برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برخوردارند و مشکل اصلی نیز در همین است. "دنیس فدوتینوف" سردبیر پایگاه اینترنتی  UAV.ru تاکید کرد که به همین خاطر وزارت دفاع برای خرید هواپیماهای بدون سرنشین اسراییل تعجیل به خرج می دهد.

"کامرسانت"،  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
                                                           دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

                                                                                            
                                                         
==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
==================================

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب yasermym تشکر کرده اند:
moh-597, sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, Shahbaz, Mahdi1944, Fariborz, Shahryar

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

Re: روسیه از اسرائیل هواپیماهای بدون سرنشین خریداری می کند

توسط Shahbaz » دوشنبه 1 تیر 1388 15:43

روسيه 12 هواپيماي بدون خلبان از رژيم صهيونيستي خريد


روسيه روز دوشنبه از خريد 12 فروند هواپيماي بدون خلبان به ارزش 53 ميليون دلار از رژيم صهيونيستي خبر داد.
سخنگوي بخش همكاري نظامي صنعتي با اعلام اين خبر اظهارات "ويشسلاو زيركالن" معاون مدير بخش همكاري نظامي صنعتي روسيه را در اين زمينه به خبرگزاري ريا نووستي ، تائيد کرد.
اين مقام روسي كه اشاره اي به نام وي نشده است ، افزود:‌ در قرارداد ميان اسرائيل و روسيه خريد 12 فروند هواپيماي بدون بدون خلبان پيش بيني شده است . اين هواپيماها هنوز دريافت نشده زيرا قرارداد آنها اخيرا امضا شده است.
وي در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري فرانسه به نام شركت اسرائيلي كه اين هواپيماها را توليد مي كند ،‌ اشاره اي نكرد اما روزنامه روسي "كومرسانت" (Kommersant) در اوائل آوريل از امضاي قراردادهايي با شركت اسرائيلي "ائرو اسپيس اينداستريز" (Aerospace Industries) خبر داده بود .
روسيه با خريد اين گونه هواپيماهاي بدون خلبان در صدد جبران عقب ماندگي خود در زمينه عمليات شناسايي هوايي است
که در جنگ تابستان گذشته با گرجستان اشکار شد.
اين اولين قرارداد نظامي ميان مسکو و تل اويو به شمار مي رود. مسکو تامين كننده سنتي سلاح براي كشورهاي ايران و سوريه ، دشمنان قسم خورده رژيم صهيونيستي است.
كارشناسان نظامي عقيده دارند روسيه با كمبود هواپيماهاي شناسايي بدون خلبان مواجه است که در جنگ گرجستان آشكار شد. هواپيماهايي كه روسيه در اختيار دارد متعلق به دهه 1970 و 1980 ميلادي است و پاسخگوي نيازهاي كنوني نيست.
به گزارش خبرگزاري فرانسه ، دولت گرجستان به طور گسترده اي از اين هواپيماها كه از اسرائيل خريداري كرده بود ، در جنگ اوستياي جنوبي استفاده كرد. گرجستان با كمك اين هواپيماها ، توانست فرمانده نيروهاي روسي را در قفقاز زخمي كند.واحد مركزي خبر
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
moh-597, چراغی, Fariborz, Mahdi1944, sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, Shahryar


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان