عکسهاي بسيار زيبا از دختران نيروي دريايي ايران

در اين بخش مي‌توانيد تصاوير زيباي ادوات دريايي را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11995 بار

عکسهاي بسيار زيبا از دختران نيروي دريايي ايران

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 7 آذر 1387, 5:16 pm

دوستان عکس های زیر مربوط به دختران افسر نیروی دریایی ایران در قبل از انقلاب است.
عکس اول نیز مربوط به آموزش نظامی دختران سرباز سپاه دانش و سپاه ترویج است.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

بی  

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1693 بار
سپاس‌های دریافتی: 4853 بار

پست توسط Miliali » پنج شنبه 7 آذر 1387, 6:46 pm

اين عکس ها جزئي از تاريخ نظامي اين سرزمين هستند . ممکنه امروز خيلي ها اين عکس ها رو پسند نکنند ولي صد ها سال ديگه کساني که بعد از ما مي آيند و مثل من و شما علاقمند به مسائل نظامي هستند براي ديدن اين عکس ها سر و دست مي شکنند نه تنهابراي اين عکس ها بلکه براي عکس هاي امروز نيرو هاي مسلح ايران.

با سپاس از دريا سالار ميلاد به خاطر شجاعت و جسارت قابل تحسين شون
:razz: :razz: :razz: :smile: :smile: :smile:

زنده باد آبادان
پاينده ايران

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط behruzkhan2 » پنج شنبه 7 آذر 1387, 6:59 pm

ممكنه منبعتون رو هم بنويسيد؟

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 7 آذر 1387, 7:45 pm

Miliali,

ممنون عزيزم.
فکر مي کردم اين عکسها را همه ديده باشند و من تکرار مکررات کرده باشم.
تا آنجاييکه بتوانم سعي مي کنم در سنترال کلابز کليشه نشوم.
براي همين معمولا دنبال مطالبي مي روم که به نظرم کمتر ديگران به آن توجه مي کنند.
از تاريخ ايران نيز هيچ کس نمي تواند فرار کند.
واقعيات تاريخي واقعيت هستند و نمي توان آنها را کتمان کرد.
به نظر من حتي در نيروي دريايي الان هم با اصلاحاتي در پوشش مي توانيم افسر زن داشته باشيم.

ميلي علي:درباره شجاعت و جسارت گفتي-اين يکي از خصيصه هاي اصلي آبادانيهاست.
درسته که اهل لاف و شيرين زباني و عينک ريبون وکفش کلارک و آخرين تيپ مد روز هستيم ولي به موقعش ...داريم اين هوا
<<<<<<<<<<<<<<<<<<----------------------->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

:razz: :( :(
behruzkhan2,
منيع اين عکسها سايت نيروي دريايي شاهنشاهي ايران ست که توسط عده اي از پرسنل نيروي دريايي در قبل از انقلاب اداره مي شود.

بی  

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

پست توسط samanrossonero » پنج شنبه 7 آذر 1387, 8:21 pm

با سلام و تشکر از میلاد عزیز.
میلاد جان بخشی از تارخ میهن عزیزمان را به تصویر کشیدند که فکر نمی کنم خلافی انجام داده باشند.
بالاخره دوره ای از تاریخ کشور ما زمان شاهنشاهی بوده با مقتضیات زمانی خودش که خوب و بد بسیار داشته.
نمی توان تاریخ را انکار کرد و ایران هزاران سال تاریخ و تمدن داره.
حجاب در اون دوران ایجوری بوده که الان ناپسند هست و این عکس ها هم متعلق به تاریخ همون دوران هست.
ممنون.
:razz: :razz: :razz:
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسد

خدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))

تصویر تصویر تصویر

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1693 بار
سپاس‌های دریافتی: 4853 بار

پست توسط Miliali » پنج شنبه 7 آذر 1387, 8:50 pm

samanrossonero نوشته شده:با سلام و تشکر از میلاد عزیز.
میلاد جان بخشی از تارخ میهن عزیزمان را به تصویر کشیدند که فکر نمی کنم خلافی انجام داده باشند.
بالاخره دوره ای از تاریخ کشور ما زمان شاهنشاهی بوده با مقتضیات زمانی خودش که خوب و بد بسیار داشته.
نمی توان تاریخ را انکار کرد و ایران هزاران سال تاریخ و تمدن داره.
حجاب در اون دوران ایجوری بوده که الان ناپسند هست و این عکس ها هم متعلق به تاریخ همون دوران هست.
ممنون.
:razz: :razz: :razz:

نه تنها خلافی انجام نشده بلکه کار بسیار مثبتی هم بوده است. این متنی هم که من نوشتم در تایید کار ایشون بود .شاید باید بهتر می نوشتم. :razz: :razz:

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » جمعه 8 آذر 1387, 6:14 pm

دوستان با توجه با استقبال جالب توجه شما از این عکسها چند عکس دیگر را که در هاردم ذخیره داشتم روی سایت می گذارم.

سه عکس اول مربوط به ارتش شاهنشاهی ایران است که عکس سوم بر اساس توضیحی که در سایتی دیدم اولین خلبان زن نیروی هوایی ایران است که ایشان را نمی شناسم.
عکس چهارم یک دختر چریک نیروهای مسلح انقلابی فارک کلمبیا است که بر علیه دولت خود می جنگند
عکس پنجم زنان نظامی هندی هستند.
عکس ششم عراقی است.(توضیح اینکه در کشورهای اسلامی از ترکیب زنان بی حجاب و محجبه برای ارتش و پلیس استفده می شود.البته در کشورهایی مثل ترکیه-مصر-تونس و..ممنوع است ولی در کشورهای امارات-کویت-قطر و...اختیاری است)
هفتم و هشتم آمریکایی است.
نهم نیز مربوط به ارتش ترکیه است.
عکس دهم نیز مربوط به اشغال آبادان به دست نظامیان انگلیسی در سال 1320 شمسی است.

عکسهای دیگری نیز دارم که به علت اینکه از نظر پوشش با قوانین سایت مغایرند از قرار دادن آنها معذورم.

بی  

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 568 بار
سپاس‌های دریافتی: 297 بار

پست توسط tondar » جمعه 8 آذر 1387, 10:17 pm

آقا میلاد در خصوص عکس دهم که گفته اید رژه ارتش انگلیس در 1320 در آبادان است فکر کنم اشتباه میکنید .زیرا
1- مردم آبادان وطن فروش نبودند و نیستند و نخواهند بود که برای متجاوزان دست بزنند .
2- وضعیت اقتصادی مردم در آن تاریخ خوب نبود که با آن ظاهری که در عکس نشان میدهد مطابقت داشته باشد . فقط کارکنان شرکت نفت بصورت خیلی ضعیف اوضاع خوبی داشتند .
3-بجز پرچم ایران ، پرچم انگلیس دیده نمشود .
4-اشغالگران انگلیسی در آبادان بیشتر از سربازان هندی استفاده میکردند . که با کلاه هندی تابلو هستند که در عکس اثری از آنان نیست .

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » جمعه 8 آذر 1387, 11:41 pm

tondar,
دوست عزيزم

شوروي و انگليس در آگوست 1941 يعني 1320 وارد ايران شدند و تعداد زيادي از پرسنل نيروي دريايي ايران و فرمانده وطن پزست و شجاعشان يعني دريادار بايندر تا آخرين نفس با انها جنگيد و به شهادت رسيد.

اين عکس طبق توضيح سايت life مربوط به سال 1945 است يعني 4 سال بعد و نيز نظاميان انگليسي.

مردم فقط به تماشا رفته اند کسي دست نمي زند.آن زمان که تفريحي نبود دل مردم به همين نمايشات خوش بود.

يا علي.
  بی  

New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط behruzkhan2 » شنبه 9 آذر 1387, 4:43 pm

شما خيلي به نيرو دريايي علاقه داري.خودتون هم عضو نيروي دريايي هستيد؟

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » شنبه 9 آذر 1387, 4:58 pm

عضويت ندارم ولي در زمينه تکنيسن موتورهاي دريايي يک سري همکاريها داشته ام.

البته به نيرو خيلي علاقه دارم چون اگر ذره اي با پرسنل آن آشنا باشيد متوجه خواهيد شد که يکي از سخت ترين شغل هاي ممکن را برگزيده اند.

آماده باش هاي پي در پي -دوري از خانواده که گاهي به 1 ماه نيز مي رسد-حضور در جزاير بسيار گرم و بي آب علف خليج فارس.

حساسيت بيش از اندازه شغل و وجود استرس زياد در ماموريت ها.

و مهمتر از همه مهربان بودن و خاکي بودن پرسنل نيروي دريايي که واقعا انها را از بقيه نظاميان متمايز مي کند.

حضور در دريا و تحمل مصائب گوناگون و آموزشهاي بسيار سخت تفنگداران دريايي که به حق از بهترين نيروهاي ويژه حال حاضر جهان هستند از آنها کوهي استوار ساخته است.

به همگي شان خسته نباشيد مي گويم واز صميم قلب همه دريادلان نيروي دريايي و کليه حافظان مرزهاي آبي خاکي و آسمان ايران را دوست دارم.

:razz: :razz:
  بی  

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » یک شنبه 10 آذر 1387, 2:09 pm

عکس خلبانان وهمسران و نیز تعدادی از پرسنل زن پایگاه هوایی تبریز در سال 1356

بی  

ارسال پست

بازگشت به “گالري تجهيزات و ادوات دريايي”