در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 دی 1387 10:17

آرشيو سپاس: 28 مرتبه در 9 پست

Re: بهترین رشته!

توسط SALMAK » چهارشنبه 19 فروردین 1388 03:25

البته یادم رفت باید میگفتم معدن و گرایش فول العاده اش: مکانیک سنگ (Geomechanics)

Major

Major

نماد کاربر
618

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 28 بهمن 1387 13:28

آرشيو سپاس: 2280 مرتبه در 479 پست

توسط pedmehr » چهارشنبه 19 فروردین 1388 08:19

من خودم عمران هستم
ولی عمومی ترین رشته و میشه گفت مادر همه مهندسی ها مکانیک و الکترونیک هست
در روح و جان من میمانی ای وطن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pedmehr تشکر کرده اند:
Achilles

Captain II

Captain II

نماد کاربر
246

تاريخ عضويت

يکشنبه 9 فروردین 1388 08:11

آرشيو سپاس: 821 مرتبه در 200 پست

توسط arashtabaie » چهارشنبه 19 فروردین 1388 12:33

فاکتور علاقه بایددر نظر گرفته شه. ولی برای شما که احتمالا هنوز شروع به تحصیلات آکادمیک نکردید این مسئله خیلی جای بحث نداره، چون به نظر شخصی من تا کسی وارد دانشگاه مهندسی نشده و تنها منبعش اظهار نظر دیگران هست نمیتونه با رشته ها (اونطور که لازمه) آشنا بشه.
شما با توجه به خصوصیات شخصی و نیاز هایی که در سنین بالاتر احساس خواهی کرد( با توجه به اینکه داری برای کل زندگیت تصمیم میگیری) باید به فاکتور درآمد زایی رشته ی انتخابی هم توجه کنی.
مسئله ی درآمد زایی رشته هایی مثل مهندسی نساجی و معدن رو خود به خود حذف میکنه :grin: ( البته معدن از لحاظ شرایط کاری رشته ی فوق العاده پر دردسری هم هست). 
اگر از لحاظ شرایط مالی دارای پشتوانه ی مالی خیلی خوبی هستی( البته منظورم مقدار زیادی میلیون تومانه!!) حتما دنبال رشته های کلاسیک مهندسی مثل مکانیک یا عمران یا شیمی برو. چون با توجه به نیاز های کشور در حال توسعه ای مثل ما محصولات کارخانه ای این رشته ها خیلی مشتری داره.
اگر هم شرایط بالا رو نداری رشته های جدید تر مهندسی رو از نظر درآمد زایی بهت پیشنهاد میکنم. رشته ی برق و زیر مجموعه هاش( غیر از قدرت که مثل رشته های بالا سرمایه ی زیاد لازم داره)، کامپیوتر و...
البته خودم به عنوان یک کامپیوتری رشته ی نرم افزار رو پیشنهاد میکنم چون هم هنوز خیلی بازارش بکره و کار براش زیاده، و هم تنها سرمایه ای که برای شروع کار لازم داره همین کامپیوتریه که دارین باهاش این پست رو میخونین! 

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تاريخ عضويت

توسط SALMAK » شنبه 29 فروردین 1388 16:18

ببین عزیزم بهتره با کسی که اطلاع درستی  از این رشته داره صحبت کنی نه با arashtabaie      
رشته معدن شامل دو بخش عملیات سطحی و زیر زمینی میشه. فیلد های معدنی اون سخت هستند و کارش هم جاهای دور افتاده اما پولش بد نیست. اما فیلد های زیرزمینی اون مثل تونل و ....  هم در شهر مثل مترو، تونل راه، انبار های زیر زمینی و ....و هم در پروژه های بزرگ خارج شهر مثل سد ها(سیاه بیشه، کارون ها، سیمره، کرخه و .....)، عملیات حفاری و ترانشه، مطالعات امکان پذیری، مهندسی انفجار، تهویه و سیستم های نگهداری سازه های زیر زمینی، نقشه برداری و ....   .
پول پروژه های داخل شهر از خارج شهر کمتره. مثلا اگه تو تونل شهری استخدام شی بدون سابقه کاری و با لیسانس حدود 600-700 تومن و همین شرایط در خارج از شهر 900 تا یک میلیونه. البته سختی کار هم داره.
من خودم سرپرست کارگاه تونل شهری هستم با 5 سال سابقه حدود 3500000 فقط دریافتیمه. پروژه های همزمان و به موازات اون هم میتونی برداری که دریافتی ماهانه بیشتری داری.
یادت باشه معدن فقط معدن نیست. بخش سازه ها و حفاری های زیر زمینی و مهندسی انفجار بخشی از اونه.
البته در کل  در ایران کار کارمندی  حقوق بگیری عاقبت نداره. بهتره آدم دنبال کارهای پیمانکاری، واردات - صادرات و ... باشه. این واسه همه رشته های مهندسی صادقه.
موفق باشی

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

توسط shola » شنبه 29 فروردین 1388 16:58

سلام اگه مثل من عشق نظامی گری هستی بهت پیشنهاد میکنم به جای رشته دنبال دانشگاه باش  که البته من خودم دانشگاه مالک اشتر امام حسین علوم دریایی نوشهر و... پیشنهاد میکنم و بعد مهمه هدف از انتخاب رشته ات چیه پول موقعیت اجتماعی تیپ و پز رشته یی یا ... به نظرم  بهترین رشته ها چندتا هستن که هرچه ما محقق و دانشمند در این زمینه ها داشته باسیم البته از بعد مهندسی نه پزشکی بازم کمه 1- هوا فضا2- الکترونیک3- فیزیک (البته اپتیک) 4- مکانیک و 5- ایونیک6-متالوژی البته در مقطع کارشناسی عرض کردم موفق باشید
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shola تشکر کرده اند:
SAMAN, CAPTAIN PILOT

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
31

تاريخ عضويت

توسط SALMAK » شنبه 29 فروردین 1388 18:29

خوب اینا همه به درد هوافضا و ساخت هواپیما و موشک میخوره که. پارتی بازی کردیا... :L:L
البته منم عشق هوافضا دارم. ولی از دید خودت این دوستمونو راهنمائی نکن  :grin:

Major

Major

no avatar
339

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 خرداد 1387 10:49

آرشيو سپاس: 556 مرتبه در 81 پست

توسط fereshteh blue » شنبه 29 فروردین 1388 21:15

راستش به نظر من انتخاب رشته تحصيلي به خيلي چيزا بستگي داره و مهم ترينش علاقه هستش
من خودم IT مي خونم و تقريبا جز دسته ي محدودي بودم كه با علاقه وارد دانشگاه شدم اما راستش به حدي به نظرم درسا بي ربط و كسل كننده است كه يه كوچولو دلم را زده اما خوب چون قبلش علاقه داشتم حاضرم صبر كنم شايد ترم هاي آينده بهتر باشه
خوب نمي دونم اين كارم خلاف قوانين انجمن هست و تبليغ حساب مي شه يا نه اما خوب من توي يه مجموعه نگار تعدادي از رشته هاي مهندسي را معرفي كردم به نظر خودم تعريف كاملي بوده
شرايط كاري و توانايي هاي لازم و دروس رشته ي مورد نظر و گرايش هاي مختلفشون گفته شده شايد مفيد باشه

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

سه شنبه 7 فروردین 1386 22:07

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط 55555 » دوشنبه 22 تیر 1388 22:15

به نظر من وبیش از 80 درصد اساتید دانشگاهبهترین رشته مهندسی شیمی -صنایع غذایی است زیرا اولا نیاز روز افزون جامعه به غذا غیر قابل انکار است ثانیا تعداد محدودی از دانشگاهها(اعم از دولتی و ازاد)در این رشته دانشجو می پزیرند ثالثا با سرمایه حدودا اندکی میتوان یک شرکت صنایع غذایی احداث کرد در ضمن با مدرک این رشته میتوان وام هم برای ساخت یک شرکت گرفت رابعا در این رشته به ازای هر پسر 40 تا 45 دختر وجود دارد (ظرفیت پذیرش این رشته بیش از 50 تا نیست) پس بهترین رشته خصوصا برای پسرهاست

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
103

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 12 مهر 1387 19:36

آرشيو سپاس: 322 مرتبه در 69 پست

توسط drs_mehry » دوشنبه 22 تیر 1388 22:32

رشته معماری :
امتیازات .
1- رشته مفرح ولی پر کار و سرشار از شب زنده داری
2- شرایط ادامه تحصیل تا مقطع دکتری در ایران
3- بازار کار خوب(حتما نباید دنبال یه کار دولتی بگردی .نوکر خودتی و ارباب خودت)
4- کار جالب و غیر یک نواخت
5- عمر طولانی
6- عشق دنیا
از طریق این وب گاه به کودکان سرطانی کمک کنید:
http://www.mahak-charity.org/payment
باور کنیم که آنها منتظر ما هستند.

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

يکشنبه 29 آبان 1390 21:17

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط mina v » يکشنبه 29 آبان 1390 21:25

سلام  هركي ميتونه كمكم كنه توروخدا دريغ نكنه. به mechenicak.E و بقيه كه ميگين برو دنبال علاقه. من عاشق مهندسي كامپيوترم ولي همه ميگن بازار كار نداره بري بيكار ميشي منم از همين ميترسم خب من چيكار كنم؟

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

توسط SAMAN » پنج شنبه 10 آذر 1390 13:30

mina v,  

چنین چیزی صحت نداره- در هر رشته ایی که شخص توانمند باشه مشکل کار نداره- ما الان در همین سایت دوستان رشته کامپیوتر داریم که واقعا" اسطوره هستند!

شما رشته مورد علاقه خودت ر و انتخاب کن- همان کامپیوتر- اما با علاقه بخوانید بطوری که به زبان های برنامه نویسی روز مسلط بشید. مطمن باشید برای کار به دنبال شما خواهند آمد.

موفق باشید
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
ASHKAN95, mahshid-banoo, oweiys, M.Lawyer, behrad90, HESAM-007, CAPTAIN PILOT

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

توسط shola » پنج شنبه 10 آذر 1390 16:04

SAMAN نوشته است:mina v,  

چنین چیزی صحت نداره- در هر رشته ایی که شخص توانمند باشه مشکل کار نداره- ما الان در همین سایت دوستان رشته کامپیوتر داریم که واقعا" اسطوره هستند!

شما رشته مورد علاقه خودت ر و انتخاب کن- همان کامپیوتر- اما با علاقه بخوانید بطوری که به زبان های برنامه نویسی روز مسلط بشید. مطمن باشید برای کار به دنبال شما خواهند آمد.

موفق باشید

دقیقن ! سامان جان این صحبت شما پشتوانه قانونمند (ریاضی) نیز دارد ! در بحث زنجیره های مارکوف و حل مساله ورشکستی یک قمار باز رابطه ایی بدست می اید (به زحمت جناب لاپلاس  ) که با گرفتن حد در بی نهایت از ان دقیقن همین نکته ای که شما فرمودید (مهارت بالا منجر به پیروزی) از ان استنباط می شود.
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shola تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, M.Lawyer, SAMAN

قبليبعدي