در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 آذر 1387 15:23

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

هنگ کردن کامپيوتر در هنگام بازي

توسط hossein123ir2000 » پنج شنبه 21 آذر 1387 15:39

سلام من کارت گرافیک nvidia geforce9600 gsoدارم موقع اجرا بازی بعد از حدود نیم ساعت کارکردن قفل میکنه و تنها با ریست کردن کیس از اون حالت خارج میشه تازه بعد از ریست کردن خاموش میشه! این هفته هم چون فکر میکردم اشکال از گرافیکمه رفتم گارانتی کارت گرافیکو واسم عوض کرد! البته من  nvidia  geforce7600رو سیستمم نصب کردم رفتم تو بازی واسم مشکلی پیش نیومد. سیستمی هم که خریدم اینه    cpu amd phenone 3*2.1
main asus m3n78
ram 2*2 gb patriot
power green 430 w real
hard 500gb
ازتون میخوام منو راهنمایی کنین یا اگر جایی رو میشناسین به من بگین تا به اونجا برم واسه رفع مشکلم در ضمن من نارمک میشینم
ممنون

Major I

Major I

no avatar
187

تشکر کرده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 23:07

آرشيو سپاس: 616 مرتبه در 101 پست

توسط Chaparral » پنج شنبه 21 آذر 1387 17:30

دوست عزیز ... سلام ...

من هم مشابه مشکل شما را دارم . کارت گرافیک من 9600 جی تی است .کلا چیپ ست های 9600 زیاد قابل اطمینان نیستند . اما یک راه حل ساده پیدا کرده ام که فعلا در چند روز گذشته جواب داده . اولا درایور 180.48 را از سایت nvidia دریافت و روی سیستم خود نصب کنید . بعد با مراجعه به کنسول کنترل nvidia ، گزینه تعیین کیفیت تصویر ( Use my preference amphasizing ) را روی حالت بالانس تنظیم کنید و نه بیشتر .

ظاهرا مشکل به همین سادگی برطرف میشود . البته من بعد از حدود 2 ماه کلنجار رفتن با سیستم فعلا به اینجا رسیده ام و فعلا مشکل ندارم . امیدوارم سیستم شما هم جواب بده .

موفق باشید ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Chaparral تشکر کرده اند:
Present

Captain II

Captain II

نماد کاربر
530

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 تیر 1386 03:06

اصفهان

آرشيو سپاس: 151 مرتبه در 67 پست

Re: هنگ کردن کامپيوتر در هنگام بازي

توسط Danial_4139 » پنج شنبه 21 آذر 1387 23:09

hossein123ir2000 نوشته است:سلام من کارت گرافیک nvidia geforce9600 gsoدارم موقع اجرا بازی بعد از حدود نیم ساعت کارکردن قفل میکنه و تنها با ریست کردن کیس از اون حالت خارج میشه تازه بعد از ریست کردن خاموش میشه! این هفته هم چون فکر میکردم اشکال از گرافیکمه رفتم گارانتی کارت گرافیکو واسم عوض کرد! البته من  nvidia  geforce7600رو سیستمم نصب کردم رفتم تو بازی واسم مشکلی پیش نیومد. سیستمی هم که خریدم اینه    cpu amd phenone 3*2.1
main asus m3n78
ram 2*2 gb patriot
power green 430 w real
hard 500gb
ازتون میخوام منو راهنمایی کنین یا اگر جایی رو میشناسین به من بگین تا به اونجا برم واسه رفع مشکلم در ضمن من نارمک میشینم
ممنون

اگر کنارش یه فن جوری قرار بدی که هیت سینک کارت رو خنک کنه مشکلت حل میشه .
علت داغ شدن کارت هست .

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

توسط Ma3ouD » جمعه 22 آذر 1387 12:25

درسته.مشکل از دمای کارت گرافیک هست.
روی سینک یک فن  کیس نصب کن.البته با این نکته ها حواست باشه.
باید فن را چپه نصب کنی.یعنی پشت و رو باشه .
دوما باید در انتهای سینک نصب کنی که به صورت کامل حرارت را از سینک بگیره و سینک خنک بشه.
برای کارت های گرافیک Silent دما اگه به 70 هم برسه طبیعی هست.
اگه بتونی یک فن هارد(از نوع 2 گانه) پیدا کنه که توانای پشت و رو کردنش باشه خیلی عالی میشه.
ولی این موضوع را مد نظر داشته باش که صدای کیس زیاد میشه و دیگه سایلنت نیست...
همیشه هم با نرم افزار EVERST دمای سیستم رو چک کن....
سوالی داشتی در خدمتم...  :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ma3ouD تشکر کرده اند:
Mahdi1944

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط hossein123ir2000 » جمعه 22 آذر 1387 17:28

خيلي ممنون که منو راهنمايي کرديد دوستان خوشبختانه روي کيسم يه فن داشتم و امتحان کردم ولي باز هم اين مشکل رفع نشد ، من فکر ميکنم از تاسازگاري قطعات باشه

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط hossein123ir2000 » جمعه 22 آذر 1387 17:32

البته يه مشکلي هم که دارم اينه که من دو تا رم 2 گيگ دارم ولي 3.25  ويندوز بشتر نميشناسه ، آيا ممکنه مشکلم از رم باشه؟ :-(  يا گرافيکم به مين برد نميخوره؟ واقعا گيج شدم!!!!!!!!!!

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
64

تاريخ عضويت

شنبه 28 بهمن 1385 16:39

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 11 پست

توسط B2 Spirit » جمعه 22 آذر 1387 17:59

ويندوز 32 بيت نمي تونه بيشتر از 3.5 گيگ رو ساپورت کنه.

براي رفع موضوع از نسخه هاي 64 بيتي استفاده کنيد

برای گرافیک هم نصب آخرین نسخه از driver  کارت گرافیک باید مشکل رو رفع کنه.

Major I

Major I

no avatar
187

تشکر کرده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 23:07

آرشيو سپاس: 616 مرتبه در 101 پست

توسط Chaparral » پنج شنبه 5 دی 1387 13:46

دوستان ... سلام ...

مشکل من بصورت قطعی حل شد ...
سیستم من هم از یک کارت گرافیک با پردازنده گرافیکی 9600 جی تی استفاده میکنه و من هم همون مشکل ذکر شده در ابتدای بحث رو داشته ام . با کمک دوستان بالاخره مشکل بصورت کامل برطرف شد . ایراد از سیستم مدیریت حافظه در ویندوز اکس پی است و تقریبا تمام دوستانی که از سری 9600 استفاده میکنند با اون برحورد خواهند کرد . به این ترتیب که کارتهای 9600 در هنگام کار با توجه به پرفورمنس بسیار بالایی که دارند بصورت خودکار هر مقدار رم اضافه ای که لازم داشته باشند از رم های اصلی موجود در سیستم تحت اختیار میگیرند و بعد از عبود از صحنه های سنگین مجددا این حافظه اشغال شده رو تخلیه میکنند . دقیقا همینجاست که ویندوز اکس پی دچار مشکل میشه و نمیتونه رم آزاد شده رو مدیریت کنه و با آدرس دهی اشتباه باعث هنگ کردن سیستم میشه . به همین دلیله که اغلب این کرشها در صحنه های بسیار عادی که بار سنگینی ندارند اتفاق میفته . در واقع کرش زمانی اتفاق میفته که سیستم از پردازش سنگین رد شده و در حال بازگشت به مد نرمال هست و البته یوزر تعجب میکنه وقتی میبینه سیستمش به راحتی از پس پردازش صحنه های سنگین بر میاد ، اما در یک صحنه بسیار ساده ، گیر میکنه .

و اما راه حل ...

با کمال خوشبختی و یا بد بختی !!!
فقط باید از ویستا استفاده کنید . سیستم مدیریت حافظه دراین ویندوز ، یک غول هوش مصنوعیه و به راحتی این مشکل رو مدیریت میکنه . در واقع درسته که تمام کارتهای 9600 درایور ویندوز اکس پی دارند ، اما عملا در این سیستم عامل نمیتونن درست کارکنن . کارت گرافیکی مبتنی بر جی پی یو 9600 ، کارتی برای سیستم عامل ویستا است و بس .

موفق باشید ...   :D

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Chaparral تشکر کرده اند:
Mahdi Mahdavi

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

شنبه 14 اردیبهشت 1392 10:59

توسط faryan » شنبه 14 اردیبهشت 1392 11:06

درود بر همه ترو به خدا کمک من کنید که نزدیک بود سیستم رو خورد کنم
منم همین مشکلات رو دارم اما مشکلی که داره رو مخم راه میره این هست که ایا این مشکلات ربطی به اینترنت داره که مثلا گرافیک تو بازی داغ کنه و اینتر نت رو قطع کنه ؟؟؟
چون ریست میکنم باز خوب میشه بعد از چند مین باز نت قطع میشه
من با شرکتی که نت رو دارم همش تماس میگیرم میگند که اصلا مشکلی نمیبینند
اگر ربط داره تا یه فکری به حالش بکنم خدایی نخندید که من احتمالا دیونم با این فکرم اخه مشکلی نمیبینم تو هیجا که نت قطع بشه به غیر از گرافیکم که جیفورس 9500 هست و فنش هم کمی گیر میزنه

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15450

تشکر کرده: 10119 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 14 اردیبهشت 1392 20:27

faryan,  
به احتمال زياد سيستم شما آلوده هست. با kaspersky 2013 و آپديت شده سيستم رو اسکن کرده و نتيجه رو اعلام بفرماييد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, faryan, Mahdi Mahdavi, Solver

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

شنبه 14 اردیبهشت 1392 10:59

توسط faryan » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 11:09

نه عزیزم مشکل ویروس و این چیزا نیست چون بنده انتی ویروس Microsoft Security Essentials دارم که ویروس حتی جرات پرسه زدن دور سیستمم رو هم نداره
جالب هست دیروز کلا نت همه قطع شده و امروز درست شده اما من همچنان مشکل دیروز رو دارم الان یعنی فکرم روی گرافیک و فنش بود روی مودم و خیلیچیزا رفته
کلا هنگیدم بجای سیستم فقط میخوام بدونم لگی که تو بازی برام پیش میاد از گرافیکم هستش یا نت که از شرکت نوین نت گرفتم :lol:  :lol:  :lol:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15450

تشکر کرده: 10119 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 15 اردیبهشت 1392 17:21

faryan,  
هر چند آنتي ويروس مايکروسافت بد نيست، اما پيشنهاد ميکنم حتما با kaspersky سيستم رو اسکن کنيد. عبارت ويروس جرات نداره عبارت سنگيني هست. خود مايکروسافت هم جرات ادا کردن اون رو نداره ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Solver, CAPTAIN PILOT

بعدي