**(( عزاداری حیرت انگیز در غنا و ماداگاسکار !!! ))**

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهار شنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

**(( عزاداری حیرت انگیز در غنا و ماداگاسکار !!! ))**

پست توسط samanrossonero » پنج شنبه 28 آذر 1387, 12:16 am

1.ماداگاسکار در شرق آفریقا تمام چیزهایش منحصر به فرد است و در جاهای دیگر وجود ندارد . مثل حیوانات -گیاهان -تاریخ زمین شناسی و امثال آن -ولی عجیب ترین مطلب تسلیت گفتن بومیان این کشور است . در این کشور رسم است -شاید همین الان نیز باشد- که بعد از دفن متوفی همسر وی در آستانه کلبه خودش لخت مادرزاد می خوابد و مردان قبیله که می خواهند به او تسلیت بگویند او را در آغوش گرفته و معاشقه کاملی انجام می دهند تا انزال صورت گیرد و تا زمانی که زن بیوه اجازه ندهد باید عشق بازی ادامه داشته باشد . طبق نظر و در خواست بیوه برای شادی روح شوهرش این مراسم بین سه تا چهل روز طول می کشد و اگر زن باردارشد پدر بچه همان شخص متوفی تلقی می شود و قبیله به وی احترام زیادی می گذارد . اگر مردی از این کار خوداری کند توهین به متوفی تلقی می شود . در این چهل روز زن کار نمی کند و دیگران برایش غذا می اورند و یا بچه هایش را نگهداری می کنند . فیلم این مراسم در آرشیو دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران موجود است .


2. کشور غنا هم مراسم جالب و کاملا متفاوتی با خیلی از کشورهای جهان دررابطه با تدفین عزیزانشان دارند.
1- آنها در مراسم خاکسپاری ساعت ها برقص و پایکوبی میپردازند چرا که معتقد هستند شخص متوفی زندگی جدید خود را در جهان دیگر آغاز کرده است.
2- براساس نوع و وضعیت شغلی متوفی تابوت او را میسازند. مثلا اگر راننده بوده تابوت شخص بشکل ماشین و یا ماهیگیر بوده بشکل ماهی و اگر هم در هواپیمایی کار کرده بشکل هواپیما میسازند.


تصویر

ترین ها
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر

ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”