در اين بخش مي‌توانيد در مباحث مربوط به زبانهاي بر پايه C به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
7

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 14 آذر 1387 17:46

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

تعريف ثوابت در C++

توسط yrpetroodi » پنج شنبه 28 آذر 1387 11:37

سلام....
لطفا برایم توضیح دهید که چه تفاوتی در تعریف ثوابت با دستور #define و const وجود دارد...

New Member

نماد کاربر
12

تاريخ عضويت

چهارشنبه 16 مرداد 1387 19:39

توسط samaneh87 » پنج شنبه 28 آذر 1387 22:21

سلام دوست عزيز

تفاوت بين اين دو دستور اين است که دستور #define  يک دستور پيش پردازنده ميباشد(دستورات پیش پردازنده دستوراتی هستند که قبل از کامپایل برنامه توسط عملیات پیش پردازنده ارزیابی می شوند و عموما جدولی شامل ستونهای شناسه و مقدار را تشکیل می دهند .)معني ديگر تفاوت ثوابتي كه در ابتدا با define ‌مشخص ميشوند با const ‌انستكه : وقتي شما نام مقدار ثابتي را كه در برنامه مشخص كرده ايد به كار ميبريد دقيقا مانند اين است كه ان مقدار ثابت را دوباره نوشته ايد و حافظه اي براي تعريف متغير مانند const را اشغال نميكنيد .
زندگي اب روان است, روان ميگذرد...............

New Member

no avatar
7

تاريخ عضويت

توسط yrpetroodi » شنبه 30 آذر 1387 12:27

سلام...
دوست عزیز samaneh87
از جواب خوبی که به سوالم دادید متشکرم...
لطفا آیا میتوانید در مورد دستور پیش پردازنده #ifndefine یا #ifdefine و #if برایم توضیح دهید....

New Member

نماد کاربر
12

تاريخ عضويت

توسط samaneh87 » شنبه 30 آذر 1387 20:29

سلام دوست عزيز
من پيشنهاد ميکنم اگه ميخواين زبان سي ++ رو خوب ياد بگيرين ابتدا کتاب (چگونه با سي ++برنامه بنويسيم نوشته ي :هاروي  ام.ديتل   و پل جي.ديتل  ترجمه شده ي مهندس حسين ابراهيم زاده قلزم) رو مطالعه کنيد فکر ميکنم تمامه سوالاتتون به راحتي پاسخ داده بشه . :razz:
من چند ساله دیگه با سی ++ کار نمیکنم ولی مطمئن هستم اگر این کتاب و تهیه کنید حتما مشکلتون رفع خواهد شد و تا جایی که یادم باشه و بتونم بنده هم کمکتون میکنم .

New Member

no avatar
7

تاريخ عضويت

توسط yrpetroodi » يکشنبه 1 دی 1387 12:23

سلام دوست عزیز
از توجه و پاسختان به این سوال متشکرم...
من کتاب دیتل را تقریبا کامل خواندم ولی پاسخ مبسوطی به این سوالات پیدا نکردهام ولیکن دوباره آن را مرور خواهم کرد و از راهنماییتان متشکرم....
و اما اگر ممکن است راهنمایی دیگر...
غرض این نیست که روی C++ به صورت حرفه ایی متمرکز شوم . میخواهم برنامه نویسی را با C# یا PHP ادامه دهم ...
لطفا آیا میتوانید در این انتخاب(C#  یا  PHP) کمکم کنید..
این موضوع را از لحاظ تجاری( درخواست بازار  کار) و گستره توانایی های هر یک از این دو(C# , PHP)  در انجام کار بیان کنید...

New Member

نماد کاربر
12

تاريخ عضويت

توسط samaneh87 » يکشنبه 1 دی 1387 18:14

سلام دوست عزيز
اتفاقا من خودمم يه مدت دنباله يه زبان برنامه نويسي خوب بودم که بازار کاري خوبي هم داشته باشه و اکثرا اساتيد و دوستاني که مشغول به کار در اين حيطه بودند زبان برنامه نويسي c# رو معرفي کردند و من خودمم بعد از اتمام امتحاناي پايان ترم قصد دارم برم دنباله زبانه c#. :razz:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10175 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 1 دی 1387 18:20

yrpetroodi,
البته توجه داشته باشيد CSharp و PHP در يک کلاس نيستند و PHP برنامه نويسي تحت وب هست در حال که Csharp برنامه نويسي تجاري هست (هر چند در دات نت ميتوان به راحتي کدها رو تبديل کرد مثلا به asp.net)
اگر هدف شما برنامه نويسي تجاري هست، CSharp بهترين انتخاب هست، و PHP هم مناسب براي طراحي سايت و امثال اون، البته محيط توسعه‌ي قابل قبولي براي PHP وجود نداره و برنامه نويسي با اين زبان به مراتب مشکل‌تر از ديگر زبانها ميباشد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » دوشنبه 2 دی 1387 03:25

لطفا آیا میتوانید در مورد دستور پیش پردازنده #ifndefine یا #ifdefine و #if برایم توضیح دهید....

اینها دستوراتی برای کامپایل شرطی هستند. به عنوان مثال، شما کدهایی را برای اشکال یابی به سورس خودتان اضافه می کنید، که مقادیر یکسری متغیر را مرتبا بر روی صفحه نمایش می دهند، تا شما بتوانید با توجه به مقادیر این متغیرها، اشکال برنامه خودتان را پیدا کنید. خب، این کد بدرد نسخه نهایی برنامه نمیخوره، چون فقط برای اشکال یابی توسط برنامه نویس نوشته شده. در همچین حالتی، میشه یک پیش پردازنده، مثلا DEBUG تعریف کرد، و هر جا کدهای مربوط به اشکال یابی وجود داشت، آنها را در بلوک #ifdef قرار داد. در این صورت، هر زمان که بخوایم برنامه را اشکال یابی کنیم، پیش پردازنده DEBUG را تعریف می کنیم، و در نتیجه تمامی کدهایی که با استفاده از #ifdef مشروط به تعریف DEBUG بودند، اجرا می شوند. هر وقت هم که این پیش پردازنده را حذف کنیم، و برنامه را کامپایل کنیم، آن بخش هایی که برای پیش پردازنده DEBUG تعریف شده اند، کامپایل نمی شوند.
مثال:

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » دوشنبه 2 دی 1387 03:44

PHP یک زبان اسکریپت نویسی تحت وب هست. #C یک زبان چند منظوره مبتنی بر دات نت هست. بر روی سکوی دات نت می تونید Windows Application یا Web Application تولید کنید.
ASP.Net یک تکنولوژی ساخت Web Application مبتنی بر دات نت هست. با توجه به اینکه در دات نت زبان برنامه نویسی اهمیت چندانی نداره، می تونید به وسیله آن با هر زبانی که مبتنی بر دات نت باشد، برنامه نویسی کنید، به همین دلیل، می توانید با #C برنامه های ASP.Net بنویسید.
PHP به اضافه کتابخانه های آزادی که برایش وجود دارند، و وب سرور Apache، به عنوان رقیبی برای ASP.net به اضافه هر زبان دات نتی، به اضافه وب سرور IIS مایکروسافت محسوب می شود.

اکثرا اساتيد و دوستاني که مشغول به کار در اين حيطه بودند زبان برنامه نويسي c# رو معرفي کردند و من خودمم بعد از اتمام امتحاناي پايان ترم قصد دارم برم دنباله زبانه c#

توصیه می کنم بجای اینکه دغدغه انتخاب زبان برنامه نویسی را داشته باشید، روی مفاهیم کلیدی تر، مثل OOP، طراحی بانک اطلاعاتی، الگوریتم ها، و در کنار آنها، چگونگی عملکرد پلت فرمی مثل دات نت، سرمایه گزاری کنید. بعدش برید دنبال Syntax یک زبان خاص. برنامه نویسی که تمام دستورات و متدها و کلاس های #C را بلد باشه، ولی ندونه فرضا CLR دات نت با کدش چه رفتاری را میکنه، یا چطور باید بانک اطلاعاتی اش را طراحی کنه، یا چطور باید طرحی شی گرا داشته باشه، بدرد هیچ کار مفیدی جز انجام تمارین دانشگاهی نمیخوره! این مفاهیم پایه تقریبا در همه زبان ها ثابت هستند، ولی Syntax یک زبان با زبان دیگه ممکن هست از زمین تا آسمون فرق کنه.

در ضمن، این نکته را هم بگم که در ایران چون اکثر پروژه های نرم افزار برای سازمان ها و شرکت ها نوشته میشند، زبانی مثل #C خیلی توی بورس هست، و گرنه بخش اعظمی از نرم افزارهایی که شما در طول روز از آنها استفاده می کنید (مثل فایرفاکس، Internet Explorer, ویندوز, لینوکس, Microsoft Office, Photoshop، و...) همچنان با C\C++ توسعه داده میشند، و هنوز این زبان ها در خارج از ایران بازار بسیار خوبی دارند. البته در ایران هم اگر یک برنامه نویس حرفه ایی ++C باشید، امکان استخدامتان زیاد هست، چون در این زمنیه متخصصان چندانی در کشور وجود نداره، و حجم زیادی از کدهای منتشر شده در اینترنت و مکان های مختلف، همچنان با این زبان ها نوشته شدند، پس نیاز به متخصصان آنها احساس میشه. معمولا این شرکت ها شرکت های فنی و تخصصی هستند، ولی برای تقریبا در همه شرکت های نرم افزاری ایران جایی پیدا میشه، از طرفی برنامه نویسان مدعی بلد بودن #C هم محدوده وسیعی را شامل میشند: از برنامه نویسی که هیچی سرش نمیشه، و فقط کار کردن با موس و نوشتن چند خط کد به کمک Intelisense ویژوال استودیو را بلد هست، تا برنامه نویسی که کاملا روی طراحی نرم افزارهای Enterprise تسلط داره.

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان