در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

ویژه‌برنامه‌های محرم شبکه سه

توسط Leila » چهارشنبه 4 دی 1387 16:47

شبکه سه در ایام محرم برنامه‌هایی چون سوگ سرخ، محتشم‌خوانی، جای پای دوست، سوگ و مویه و... را پخش می‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه "سوگ سرخ" از تولیدات گروه فرهنگ و معارف اسلامی است که در 14 قسمت 40 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی مصطفی پورحامدی و کارگردانی هادی پورحامدی به محرم و قیام حضرت سیدالشهدا (ع) می‌پردازد.

برنامه "محتشم‌خوانی" در 12 قسمت هفت دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی میثم آقابیگی به مداحان سنتی در فضای سنتی کاشان می‌پردازد و "جای پای دوست" در 30 قسمت 25 دقیقه‌ای به کارگردانی محمدرضا طاهری، امیرحسین صادقی، علی نیکبخت و یعقوب عباسفام تهیه شده و درباره مبلغین دینی است.

برنامه "سوگ و مویه" در 13 قسمت 56 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی و کارگردانی میثم آقابیگی آرانی به معرفی آئین‌های عزاداری سنتی در منطقه کویر مرکزی ایران (کاشان و آران و بیدگل) می‌پردازد. "مدیحه" هم به کارگردانی مجید خواجه‌نژاد مراثی منصور ارضی، محمدرضا طاهری، محمود کریمی و... را پخش می‌کند.

"محرم در ایران" در 13 قسمت 40 دقیقه‌ای به کارگردانی موسی جابری به مراسم محرم در اکثر نقاط ایران می‌پردازد و برنامه "سالکان نور" در 13 قسمت 27 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی سیدامیر کلوری با هدف آشنایی بیشتر نسل جوان با زندگانی و آثار ماندگار و پربار مراجع عظام تهیه شده است.

"رندان تشنه‌لب" در 11 قسمت 30 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی مجید یراقبافان به مراسم آئینی عزاداری امام حسین (ع) می‌پردازد. در ایام محرم سخنرانی حجج اسلام نقویان و قرائتی هم پخش می‌شود. "کوچه‌های بیقرار" هم به تهیه‌کنندگی جواد بیک‌محمدی به مناسبت ایام تاسوعا و عاشورا تهیه شده است.

برنامه سخنرانی مذهبی نیز به تهیه‌کنندگی سیدعبدالمجید رکنی و سیدمحمدهادی حجتی با پرداختن به سیره امام حسین (ع) و بیان آثار مختلف قیام عاشورا پخش می‌شود.خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان