در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
165

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 فروردین 1386 06:09

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 15 پست

سئوال در مورد ارتش ايران

توسط forodo » پنج شنبه 5 دی 1387 17:43

با سلام
يك سئوال دارم چند سال پيش يگان نيروي پياده ارتش كه تو قزوين مستقر است بعنوان نيروي حافظ صلح سازمان ملل انتخاب شد و فرمانده اين يگان از طرف سازمان ملل يك خانم سرهنگ خارجي انتخاب شد شما اطلاعاتي داريد كه چرا ديگر خبري از اين يگان نيست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب forodo تشکر کرده اند:
hedayat.m

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
627

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 مهر 1385 10:58

ناوگان منطقه دوم

آرشيو سپاس: 315 مرتبه در 152 پست

توسط Yasser » جمعه 6 دی 1387 00:42

forodo عزیز
در سالهای 79 و 80 طبق صلاحدید مسئولین یک یگان پیاده مکانیزه در حد گردان در لشکر 16 زرهی قزوین با بهترین استانداردهای نظامی و تحت آموزش های لازم تشکیل شد و به عنوان اولین یگان ایرانی حافظ صلح معرفی شد.
در سال 80 از طرف سازمان ملل سرهنگ آنت لي جنر به عنوان سرپرست تيم اعزامی در امور حفظ صلح از این یگان بررسی کردن که طبق ارزیابی ها از هر سه منظر آمادگی جسمانی، آموزش رزمی و تجهیزات در بهترین وضعیت تشخیص داده شد.
منتهی هنوز به ماموریتی اعزام نشدند. دلیل اون هم عدم نیاز و در پاره ای موارد عدم تمایل مسئولین به شرکت تیم ایرانی در بعضی ماموریت ها بوده. اما این گردان آمادگی خودش رو حفظ کرده.
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Yasser تشکر کرده اند:
hedayat.m, alirezak2

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
165

تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 فروردین 1386 06:09

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 15 پست

توسط forodo » جمعه 6 دی 1387 07:27

سلام و متشكر به خاطر جواب

يك سئوال ديگه داشتم چرا تا حالا ماموريت به اين يگان ندادن در حاليكه به دليل هم فرهنگي و هم زباني با مردم افغانستان اين يگان بهتر مي توانند با مردم افغان ارتباط برقرار كرده و به حفظ امنيت افغانستان كمك كند

Captain I

Captain I

no avatar
820

تشکر کرده: 189 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 18 مرداد 1386 23:58

آرشيو سپاس: 2263 مرتبه در 462 پست

توسط حسن2568 » جمعه 6 دی 1387 11:03

forodo, سلام
افغانستان يک کشور تحت اشغال امريکا وناتو ميباشد واين نيروها ي ناتو تحت پوشش سازمان ملل نيستند ودر واقع نيروهاي مستقر در افغانستان تحت فرماندهي امريکا قرار دارند .
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

جمعه 25 شهریور 1390 02:06

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re:

توسط solduz » شنبه 26 شهریور 1390 20:56

سلام
به نظر من اولا فرهنگ ایران با فرهنگ هیچ کشوری یکی نیست خوب قضاوت کنین آقای ف .من سربازیم رو گردان حافظ صلح گذراندم.این گردان 10 ساعت در روز آموزش نظامی و زبان انگلیسی می پردازه و اکثرا سربازان خود را از نفرات ورزیده آماده خوش هیکل البته منخوش

هیکل نیستم ها.انتخاب می کنه .این گردان به عنوان گردان حافظ صلح  انتخاب شده و آماده اعزام به مناط درگیر افریقا هستش.اما فعلا خبری

نیست. کشوری مانندافغانستان و عراق که استرس روشون هست فک نکنم سازمان موافق با اعزام گردان ایران بع اینکشور روداشته باشه .

من خیلی دوس دارم دو باره به خدمتم در اینگردان ادامه بدم اما نمشه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب solduz تشکر کرده اند:
alirezak2