جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Commander

Commander

نماد کاربر
2442

تشکر کرده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

پرواز ژنرال عراقی با F-16

توسط Shahryar » يکشنبه 8 دی 1387 15:51

پرواز ژنرال عراقی با F-16
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

10 سال پیش ژنرال عراقی Ali al-Aaragy با جنگنده میراژ F-1 برای کشورش پرواز میکرد اما در 15 دسامبر 2008 وی با یک فروند F-16Falcon نیروی هوائی آمریکا برفراز آریزونا به پرواز درامد. وی که مشاور وزارت دفاع عراق است این دیدار را به منظور گسترش روابط و همکاریهای مابین نیرو های هوائی دو کشور عراق و آمریکا به انجام رساند. وی پس از پرواز با F-16 به خلبانی Jack Maixner, اظهار داشت که : پرواز با F-16 رویائی بود که به حقیقت پیوست.

ژنرال عراقی به مدت 10 روز در آمریکا اقامت داشت و برای بار اول از پایگاه هوائی Randolph AFB, Texas, بازدید کرد. وی در این دیدار با هواپیماهای T-6 Texan و T-38 Talon پرواز داشت. این ژنرال عراقی امیدوار است تا این دو هواپیما به لیست دارائیهای نیروی هوائی عراق اضافه شوند. وی امیدوار است تا بازدید از پایگاههای هوائی آمریکا باعث تجربه اندوزی در زمینه جدیدترین روشها و توسعه های صورت گرفته در نیروی هوائی آمریکا در زمینه آموزش خلبانان و الگو برداری و پیاده سازی در عراق شود.
یکی از مهمترین آموخته های وی در آمریکا چگونگی سازمان یافتگی- مدیریت و عملیات یک پایگاه نظامی هوائیست.

ژنرال Ali al-Aaragy : من مایل هستم تفاوت بین پایگاهها را بدانم و همچنین از نحوه مدیریت آنها اطلاعات کسب کرده و عین انها را در پایگاههای عراق پیاده سازم.

ژنرال علی 2000 ساعت پرواز با جنگنده فرانسوی میراژ F-1 را در سابقه خود دارد. وی هنگام مراجعه به عراق فیلمها و عکسهای بسیاری از یافته های خود در آمریکا را برای دولت عراق به همراه خواهد داشت.

19 دسامبر 2008
نیروی هوائی امریکا
آخرين ويرايش توسط Shahryar در يکشنبه 8 دی 1387 18:22, ويرايش شده 1 در کل.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
247

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 اردیبهشت 1387 16:19

آرشيو سپاس: 94 مرتبه در 40 پست

توسط soheil_riazi » يکشنبه 8 دی 1387 17:46

2000 ساعت پرواز. چقدر به ما ضربه زذه؟
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
www.matheducation.ir

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب soheil_riazi تشکر کرده اند:
mojtabba, ASHKAN95, airplane, Pedram.L

Moderator

Moderator

no avatar
280

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 دی 1386 13:07

آرشيو سپاس: 1828 مرتبه در 195 پست

توسط hamed_713 » يکشنبه 8 دی 1387 18:31

پدر يکي از دوستان من خلبان اف 16 است.اما حيف که براي پرواز اف 16 اي وجود ندارد.

در عوض اسراييليها با اف 16 هاي ما چه جناياتي رو که رغم نمي زنند.کاش اوايل انقلاب قراردادهاي اف 16-آواکسها و مابقي اف 14 ها لغو نمي شد تا بر عليه منافع ما از آنها استفاده شود. :sad:  :sad:

به اميد اقتدار آسمان ايران :D
اي ايران
            اي سرزمين خوبيها

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hamed_713 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, mojtabba, @lirez@, j.ghahraman, MISSILE, mz15, CAPTAIN PILOT, Ruozbeh, hagh60, airplane, javadfakoori, Present, shola, ARafiee

New Member

no avatar
15

تاريخ عضويت

شنبه 25 آبان 1387 07:54

آرشيو سپاس: 10 مرتبه در 2 پست

Re: پرواز خلبان عراقي ميراژ F-1 با F-16

توسط arash88 » دوشنبه 9 دی 1387 13:35

هيچي!همينو كم داشتيم!! :-O عراق هم ميخواد اف16 بگيره!چي ميشه!افغانستان و عراق با و امارات با ف16 و عربستان با اف 15 و تايفون و .....
ما هم با اف5 هاي تبديل شده به نسل پنجم توسط رنگ اميزي!!!!!!!!!!!! :lol:  :lol:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arash88 تشکر کرده اند:
Pedram.L, mojtabba, M.Lawyer, sevrous, 7421, hagh60, robisko, panda64

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
41

تاريخ عضويت

دوشنبه 13 آبان 1387 13:26

آرشيو سپاس: 16 مرتبه در 7 پست

توسط awaks » دوشنبه 9 دی 1387 14:30

خيلي خوبه :smile: همه دارن پيشرفت ميکنن وبه فکر خريد بهترين تجهيزاتن ولي ما همچنان اف5 بدبخت رو هرروز يه رنگي بهش ميزنيمو ميگيم يه هواپيمايه جديد ساختيم :-D  :-D  :-D

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب awaks تشکر کرده اند:
mojtabba, hagh60, MAJID-POW, MISSILE, robisko

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1232

تشکر کرده: 72 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 آذر 1386 15:18

آرشيو سپاس: 6974 مرتبه در 813 پست

توسط abdolmahdi » دوشنبه 9 دی 1387 14:59

بعيد ميدونم به عراق F-16 بفروشن. :-(
بخاطر نفوذ زياد ايران احتمالا" چنين فروشي صورت نميگيره. اگر هم بفروشن مدل ضعيف شده رو ميدن به عراقيا. :shock:
بايد ديد چه خواهد شد. ضمن اينكه اصل مقاله فوق ( نه ترجه ) داراي ابهامه. اين ژنرال خيلي جوون تر از درجه اش نشون ميده. با توجه به تحريمهاي انجام شده بر عليه عراق بعد از سال 1990 يعني 17 سال پيش و نابودي نيروي هوائي عراق از سال 2003 ميلادي به اينور عملا" 2000 ساعت پروازغير قابل باوره .مگر اينكه در طول 8 سال جنگ ايران و عراق چنين ساعت پروازي بدست اومده باشه كه در اين صورت خلبان بايد سن بالا باشه .
اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب abdolmahdi تشکر کرده اند:
airplane, mogtaba-pilot, ASHKAN95, MISSILE

Moderator

Moderator

no avatar
280

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 5 دی 1386 13:07

آرشيو سپاس: 1828 مرتبه در 195 پست

توسط hamed_713 » دوشنبه 9 دی 1387 15:48

اين ژنرال با 2000 ساعت پرواز كه احتمالا بخش زيادي از اون بر عليه ما بوده فقط يه ابزاره.اين سياست اصلي اشغالگران است كه كشور عراق را به بازار تسليحاتي و غير نظامي خود تبديل كنند.

كشور عراق هيچ گزينه ديگري ندارد و به احتمال زياد تسليحات دان گريد آمريكايي را بايد با قيمت خون مردم عراق ( جدیداً مردم غربزده ) خريداري كند.

به قول یک عزیزی: ژنرال مملکت رو باش مردمش رو دارن با فجیع ترین شکنجه ها میکشن اونوقت آقا رفته ...
کشور بی ژنرال باشه و مثل زمان جنگ یه سرهنگ با لیاقت و شجاع و معتقد به کشور و نظام فرمانده بخشهای مختلف ارتش بشه بهتر از داشتن ژنرالهای اینچنینی است!
اي ايران
            اي سرزمين خوبيها

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hamed_713 تشکر کرده اند:
kalafe2006, CAPTAIN PILOT, airplane, ARafiee, Shahbaz, sukhoi37, ASHKAN95, Present

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

يکشنبه 27 اردیبهشت 1388 11:56

آرشيو سپاس: 6 مرتبه در 2 پست

Re: پرواز ژنرال عراقی با F-16

توسط anti2009 » پنج شنبه 24 شهریور 1390 08:21

دوستان من با شبیه ساز mig29 بازی کردم و این نکته رو خوب فهمیدم که f16 و f15 خوب جلوی mig29 نمی تونند در بیان. البته باز هم می گم من همچنین کاری رو تو شبیه ساز انجام دادم. ولی اون mig29 ای که من کار کردم روسی درجه یک بود ، حالا نمی دونم چقدر فرق بین mig29 ایی که تو خود روسیه داره خدمت می کنه و اون هایی که تو خودِ ایران هست چقدر فرق می کنه. ولی ولی به نظرم من اگه ایران بتونه Su-34 بخره ، زده تو دهن آمریکا!. فیلم تبلیغاتیش رو تو یوتوب دیدم ، خیلی ردیفه. آب از لب و لوچتون می افته

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anti2009 تشکر کرده اند:
airplane, Present

Major

Major

نماد کاربر
504

تاريخ عضويت

شنبه 21 اسفند 1389 13:05

تهران

آرشيو سپاس: 2587 مرتبه در 427 پست

توسط Ph.Sepehr » پنج شنبه 24 شهریور 1390 09:56

سلام.
دوستان من با شبیه ساز mig29 بازی کردم و این نکته رو خوب فهمیدم که f16 و f15 خوب جلوی mig29 نمی تونند در بیان. البته باز هم می گم من همچنین کاری رو تو شبیه ساز انجام دادم. ولی اون mig29 ای که من کار کردم روسی درجه یک بود ، حالا نمی دونم چقدر فرق بین mig29 ایی که تو خود روسیه داره خدمت می کنه و اون هایی که تو خودِ ایران هست چقدر فرق می کنه. ولی ولی به نظرم من اگه ایران بتونه Su-34 بخره ، زده تو دهن آمریکا!. فیلم تبلیغاتیش رو تو یوتوب دیدم ، خیلی ردیفه. آب از لب و لوچتون می افته

دوست عزيز.اولا كه اين تاپيك متعلق به سه سال پيشه و(با اجازه مديران و كابران محترم)لطفا در هنگام پاسخ دادن به تاريخ آخرين پست توجه كنيد.
دوم اين كه سوخو-34 طبق گفته مقامات ارشد روسي نه در زمان حال و نه در آينده به هيچ كشوري صادر نميشه و نخواهد شد.

با آرزوي موفقيت.

وقتی انسان نمی تواند کلمات مناسب برای بیان احوالش بیابد چه شکنجه ای را تحمل می کند
                                                                                                                                        shapooor

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ph.Sepehr تشکر کرده اند:
HESAM-007, CAPTAIN PILOT, airplane, C.A.D.I.L.L.A.C, nima-rad, Peyman-Phantom-1351, Sami 1993, sukhoi37, ASHKAN95

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

يکشنبه 27 اردیبهشت 1388 11:56

آرشيو سپاس: 6 مرتبه در 2 پست

توسط anti2009 » شنبه 26 شهریور 1390 12:54

سلام.
ما آماتور شما ببخش

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب anti2009 تشکر کرده اند:
airplane, Ph.Sepehr, ASHKAN95

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

دوشنبه 31 مرداد 1390 13:50

آرشيو سپاس: 54 مرتبه در 14 پست

توسط Reznov » شنبه 26 شهریور 1390 18:17

اندر حکایت برخی دوسِتان : گربه دستش به گوشت نمی رسه... میگه بو میده !!!  :ch:  :grin:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Reznov تشکر کرده اند:
ASHKAN95, sevrous, KH.I.A.2500

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

توسط Reza6662 » يکشنبه 7 خرداد 1391 12:01

عراق خرید جنگندە اف١٦ را تائید کرد

سخنگوی دولت عراق خرید ١٨ فروند جنگندە اف-١٦ را تائید کرد و گفت: چند سال آیندە نیروی هوایی عراق ، ٥٤ جنگندە اف ١٦ را در اختیار خواهد داشت. "علی دباغ" سخنگوی رسمی دولت عراق در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، خرید ١٨ فروند جنگندە اف١٦ از شرکت هواپیما سازی لاكهيد مارتين آمریکا را تایید کرد. وی افزود: دولت عراق بە منظور تقویت نیروی هوایی خود و با هدف دفاع از مرزهای هوایی و زمینی، علاوە بر ٣٦ فروند سفارش شدە قبلی ، ١٨ جنگندە دیگر از نوع اف ١٦ را از دولت آمریکا خریداری کردە است.

The New Iraqi Air Force: F-16IQ Block 52 Fighters

سخنگوی دولت عراق از ارائە جزئیات دربارە مبلغ قرارداد و همچنین زمان تحویل این جنگندەها بە نیروی هوایی عراق خوداری کرد و گفت: نمی توانم جزئیاتی در این بارە ارائە کنم اما در چند سال آیندە  نیروی هوایی عراق، ٥٤ جنگندە اف ١٦ را در اختیار خواهد داشت. در دوره رژیم دیکتاتور صدام  نیروی هوایی عراق صدها جنگنده روسی در اختیار داشت اما پس از سقوط وی،  ارتش عراق در سال 2003 بە دستور حاکم آمریکایی وقت عراق منحل شد.

تلاش برای خرید جنگندەهای اف ١٦ از سوی دولت عراق در حالی صورت می گیرد که مسعود بارزانی رئیس منطقە کردستان عراق چندی پیش نسبت بە  خرید این جنگنده‌ها اظهار نگرانی کرده بود. دولت مرکزی عراق و منطقە کردستان از سالها پیش بر سر برخی مسائل از جمله خودمختاری و منابع نفتی اختلاف نظر دارند.

منابع:
http://www.tabnak.ir/fa/news/247575/عراق-خرید-جنگندە-اف١٦-را-تائید-کرد
http://zeenews.india.com/news/world/us- ... 77502.html
http://online.wsj.com/article/SB1000142 ... 02742.html
http://www.defenseindustrydaily.com/Ira ... ers-05057/
http://online.wsj.com/article/SB1000142 ... 02742.html
http://www.defensenews.com/article/2011 ... t-Lockheed

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Reza6662 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, sevrous, Shahryar, airplane, sukhoi37, ne13, Mohammad 1985, mojtabba, hamed_713, shola, M.Lawyer, demorgan, viper, MAJID-POW, ARafiee, C.A.D.I.L.L.A.C, MOHAMMAD JAFAR, nima-rad

بعدي