پرواز ژنرال عراقی با F-16

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Commander
Commander
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14943 بار

پرواز ژنرال عراقی با F-16

پست توسط Shahryar » یک شنبه 8 دی 1387, 3:51 pm

ژنرال عراقی با [COLOR=#c00000] [COLOR=#c00000]       [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

تصویر  سال پیش ژنرال عراقی Ali al-Aaragy با جنگنده میراژ F-1 برای کشورش پرواز میکرد اما در 15 دسامبر 2008 وی با یک فروند F-16Falcon نیروی هوائی آمریکا برفراز آریزونا به پرواز درامد. وی که مشاور وزارت دفاع عراق است این دیدار را به منظور گسترش روابط و همکاریهای مابین نیرو های هوائی دو کشور عراق و آمریکا به انجام رساند. وی پس از پرواز با F-16 به خلبانی Jack Maixner, اظهار داشت که : پرواز با F-16 رویائی بود که به حقیقت پیوست.

ژنرال عراقی به مدت 10 روز در آمریکا اقامت داشت و برای بار اول از پایگاه هوائی Randolph AFB, Texas, بازدید کرد. وی در این دیدار با هواپیماهای T-6 Texan و T-38 Talon پرواز داشت. این ژنرال عراقی امیدوار است تا این دو هواپیما به لیست دارائیهای نیروی هوائی عراق اضافه شوند. وی امیدوار است تا بازدید از پایگاههای هوائی آمریکا باعث تجربه اندوزی در زمینه جدیدترین روشها و توسعه های صورت گرفته در نیروی هوائی آمریکا در زمینه آموزش خلبانان و الگو برداری و پیاده سازی در عراق شود.
یکی از مهمترین آموخته های وی در آمریکا چگونگی سازمان یافتگی- مدیریت و عملیات یک پایگاه نظامی هوائیست.

ژنرال Ali al-Aaragy : من مایل هستم تفاوت بین پایگاهها را بدانم و همچنین از نحوه مدیریت آنها اطلاعات کسب کرده و عین انها را در پایگاههای عراق پیاده سازم.

ژنرال علی 2000 ساعت پرواز با جنگنده فرانسوی میراژ F-1 را در سابقه خود دارد. وی هنگام مراجعه به عراق فیلمها و عکسهای بسیاری از یافته های خود در آمریکا را برای دولت عراق به همراه خواهد داشت.

19 دسامبر 2008
نیروی هوائی امریکا
آخرین ويرايش توسط 1 on Shahryar, ويرايش شده در 0.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Fast Poster
Fast Poster
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 78 بار

پست توسط soheil_riazi » یک شنبه 8 دی 1387, 5:46 pm

2000 ساعت پرواز. چقدر به ما ضربه زذه؟
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 6304 بار
سپاس‌های دریافتی: 1753 بار
تماس:

پست توسط hamed_713 » یک شنبه 8 دی 1387, 6:31 pm

پدر يکي از دوستان من خلبان اف 16 است.اما حيف که براي پرواز اف 16 اي وجود ندارد.

در عوض اسراييليها با اف 16 هاي ما چه جناياتي رو که رغم نمي زنند.کاش اوايل انقلاب قراردادهاي اف 16-آواکسها و مابقي اف 14 ها لغو نمي شد تا بر عليه منافع ما از آنها استفاده شود. :sad: :sad:

به اميد اقتدار آسمان ايران :D
اي ايران
اي سرزمين خوبيها

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

Re: پرواز خلبان عراقي ميراژ F-1 با F-16

پست توسط arash88 » دو شنبه 9 دی 1387, 1:35 pm

هيچي!همينو كم داشتيم!! :-O عراق هم ميخواد اف16 بگيره!چي ميشه!افغانستان و عراق با و امارات با ف16 و عربستان با اف 15 و تايفون و .....
ما هم با اف5 هاي تبديل شده به نسل پنجم توسط رنگ اميزي!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

پست توسط awaks » دو شنبه 9 دی 1387, 2:30 pm

خيلي خوبه :smile: همه دارن پيشرفت ميکنن وبه فکر خريد بهترين تجهيزاتن ولي ما همچنان اف5 بدبخت رو هرروز يه رنگي بهش ميزنيمو ميگيم يه هواپيمايه جديد ساختيم :-D :-D :-D

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 464 بار
سپاس‌های دریافتی: 9152 بار

پست توسط abdolmahdi » دو شنبه 9 دی 1387, 2:59 pm

بعيد ميدونم به عراق F-16 بفروشن. :-(
بخاطر نفوذ زياد ايران احتمالا" چنين فروشي صورت نميگيره. اگر هم بفروشن مدل ضعيف شده رو ميدن به عراقيا. :shock:
بايد ديد چه خواهد شد. ضمن اينكه اصل مقاله فوق ( نه ترجه ) داراي ابهامه. اين ژنرال خيلي جوون تر از درجه اش نشون ميده. با توجه به تحريمهاي انجام شده بر عليه عراق بعد از سال 1990 يعني 17 سال پيش و نابودي نيروي هوائي عراق از سال 2003 ميلادي به اينور عملا" 2000 ساعت پروازغير قابل باوره .مگر اينكه در طول 8 سال جنگ ايران و عراق چنين ساعت پروازي بدست اومده باشه كه در اين صورت خلبان بايد سن بالا باشه .
اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.

Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 6304 بار
سپاس‌های دریافتی: 1753 بار
تماس:

پست توسط hamed_713 » دو شنبه 9 دی 1387, 3:48 pm

اين ژنرال با 2000 ساعت پرواز كه احتمالا بخش زيادي از اون بر عليه ما بوده فقط يه ابزاره.اين سياست اصلي اشغالگران است كه كشور عراق را به بازار تسليحاتي و غير نظامي خود تبديل كنند.

كشور عراق هيچ گزينه ديگري ندارد و به احتمال زياد تسليحات دان گريد آمريكايي را بايد با قيمت خون مردم عراق ( جدیداً مردم غربزده ) خريداري كند.

به قول یک عزیزی: ژنرال مملکت رو باش مردمش رو دارن با فجیع ترین شکنجه ها میکشن اونوقت آقا رفته ...
کشور بی ژنرال باشه و مثل زمان جنگ یه سرهنگ با لیاقت و شجاع و معتقد به کشور و نظام فرمانده بخشهای مختلف ارتش بشه بهتر از داشتن ژنرالهای اینچنینی است!
اي ايران
اي سرزمين خوبيها

New Member
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

Re: پرواز ژنرال عراقی با F-16

پست توسط anti2009 » پنج شنبه 24 شهریور 1390, 9:21 am

دوستان من با شبیه ساز mig29 بازی کردم و این نکته رو خوب فهمیدم که f16 و f15 خوب جلوی mig29 نمی تونند در بیان. البته باز هم می گم من همچنین کاری رو تو شبیه ساز انجام دادم. ولی اون mig29 ای که من کار کردم روسی درجه یک بود ، حالا نمی دونم چقدر فرق بین mig29 ایی که تو خود روسیه داره خدمت می کنه و اون هایی که تو خودِ ایران هست چقدر فرق می کنه. ولی ولی به نظرم من اگه ایران بتونه Su-34 بخره ، زده تو دهن آمریکا!. فیلم تبلیغاتیش رو تو یوتوب دیدم ، خیلی ردیفه. آب از لب و لوچتون می افته

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1604 بار
سپاس‌های دریافتی: 2352 بار
تماس:

پست توسط Ph.Sepehr » پنج شنبه 24 شهریور 1390, 10:56 am

سلام. تصویر
دوستان من با شبیه ساز mig29 بازی کردم و این نکته رو خوب فهمیدم که f16 و f15 خوب جلوی mig29 نمی تونند در بیان. البته باز هم می گم من همچنین کاری رو تو شبیه ساز انجام دادم. ولی اون mig29 ای که من کار کردم روسی درجه یک بود ، حالا نمی دونم چقدر فرق بین mig29 ایی که تو خود روسیه داره خدمت می کنه و اون هایی که تو خودِ ایران هست چقدر فرق می کنه. ولی ولی به نظرم من اگه ایران بتونه Su-34 بخره ، زده تو دهن آمریکا!. فیلم تبلیغاتیش رو تو یوتوب دیدم ، خیلی ردیفه. آب از لب و لوچتون می افته

دوست عزيز.اولا كه اين تاپيك متعلق به سه سال پيشه و(با اجازه مديران و كابران محترم)لطفا در هنگام پاسخ دادن به تاريخ آخرين پست توجه كنيد. تصویر تصویر
دوم اين كه سوخو-34 طبق گفته مقامات ارشد روسي نه در زمان حال و نه در آينده به هيچ كشوري صادر نميشه و نخواهد شد. تصویر

با آرزوي موفقيت. تصویر تصویر

وقتی انسان نمی تواند کلمات مناسب برای بیان احوالش بیابد چه شکنجه ای را تحمل می کند
shapooor

New Member
سپاس‌های دریافتی: 5 بار

پست توسط anti2009 » شنبه 26 شهریور 1390, 1:54 pm

سلام.
ما آماتور شما ببخش

New Member
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 36 بار

پست توسط Reznov » شنبه 26 شهریور 1390, 7:17 pm

اندر حکایت برخی دوسِتان : گربه دستش به گوشت نمی رسه... میگه بو میده !!! :ch: :grin:

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4293 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » یک شنبه 7 خرداد 1391, 1:01 pm

عراق خرید جنگندە اف١٦ را تائید کرد

سخنگوی دولت عراق خرید ١٨ فروند جنگندە اف-١٦ را تائید کرد و گفت: چند سال آیندە نیروی هوایی عراق ، ٥٤ جنگندە اف ١٦ را در اختیار خواهد داشت. "علی دباغ" سخنگوی رسمی دولت عراق در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، خرید ١٨ فروند جنگندە اف١٦ از شرکت هواپیما سازی لاكهيد مارتين آمریکا را تایید کرد. وی افزود: دولت عراق بە منظور تقویت نیروی هوایی خود و با هدف دفاع از مرزهای هوایی و زمینی، علاوە بر ٣٦ فروند سفارش شدە قبلی ، ١٨ جنگندە دیگر از نوع اف ١٦ را از دولت آمریکا خریداری کردە است.

تصویر
 The New Iraqi Air Force: F-16IQ Block 52 Fighters 
سخنگوی دولت عراق از ارائە جزئیات دربارە مبلغ قرارداد و همچنین زمان تحویل این جنگندەها بە نیروی هوایی عراق خوداری کرد و گفت: نمی توانم جزئیاتی در این بارە ارائە کنم اما در چند سال آیندە نیروی هوایی عراق، ٥٤ جنگندە اف ١٦ را در اختیار خواهد داشت. در دوره رژیم دیکتاتور صدام نیروی هوایی عراق صدها جنگنده روسی در اختیار داشت اما پس از سقوط وی، ارتش عراق در سال 2003 بە دستور حاکم آمریکایی وقت عراق منحل شد.

تلاش برای خرید جنگندەهای اف ١٦ از سوی دولت عراق در حالی صورت می گیرد که مسعود بارزانی رئیس منطقە کردستان عراق چندی پیش نسبت بە خرید این جنگنده‌ها اظهار نگرانی کرده بود. دولت مرکزی عراق و منطقە کردستان از سالها پیش بر سر برخی مسائل از جمله خودمختاری و منابع نفتی اختلاف نظر دارند.

منابع:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]عراق-خرید-جنگندە-اف١٦-را-تائید-کرد

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”