در اين بخش انواع خودروها معرفي مي‌شوند
Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

توسط Mohsen1001 » شنبه 5 مرداد 1387 00:08

mr_ghl,

دوست عزیز سمند پی2 همون سورن هست که عکسهاش هم در این تاپیک قرار داده شد.

شما باید همون موقعی که ماشین رو تحویل میگرفتید تمام قسمتها رو چک میکردید .

به هر حال بنظرم بهترین کار مراجعه به نمایندگی مرکزی هست در خیابان ازادی و درمیون گذاشتن این مساله باهاشون.

البته الان هنوز موتور تی یو 5 را روی سورن نگذاشتند حالا چرا توی برگ خرید اینجوری نوشته میشه اینم گذاشت به حساب یکی دیگه از شاهکارهای ایرانخودرو !!

موفق باشید  :razz:

Old Moderator

Old Moderator

no avatar
778

تاريخ عضويت

جمعه 26 آبان 1385 15:04

..مازندران..

آرشيو سپاس: 82 مرتبه در 47 پست

توسط ghadami2005 » شنبه 5 مرداد 1387 00:35

mr_ghl نوشته است:10 ماه پیش یه سورن ثبت نام کردیم...یعنی مهر 1386...اون موقع توی برگ خریدمون نوشته بود سورن P2!

>>لطفا نگید سورن P2 وجود نداره و منظور سمند P2 هست...اگر در وجود سورن P2 شکی دارید به این لینک برید و بعد از باز کردن اون تب کذایی نام سورن P2 رو ببینید...

http://64.233.183.104/search?q=cache:8z ... =clnk&cd=3

خلاصه این که اون روزا در مقابل نام سورن P2 نوشته بود موتور TU5  و 16 سوپاپ و امکانات دیگه...

الان بعد از 10 ماه که ماشین رو تحویل گرفتیم موتور اون همون XU7 سابقه...به نمایندگی که می گیم , اصلا از وجود همچین چیزی خبر نداره و یا مثلا میگه فرق P2 با معمولی در اینه که ایموبیلایزر داره ( پاسخی به غایت مزخرف)...یکی دیگه میگه فرقش با معمولی در اینه که چراغاش یه خورده انحناش بیشتره ( همچنان پاسخی مزخرف)...و همه از وجود موتور TU5  روی این مدل اظهار بی اطلاعی می کنند...در حالی که برگ خرید گویای این حقیقته...حالا تکلیف ما چیه؟...اگر کسی سر در میاره و هدفش توجیه نیست لطفا ما رو از گمراهی در بیاره...
[fade]در ضمن هر دو سوییچ معمولی هستند...سوییچ تاشونده ای وجود نداره...[/fade]

دوست عزيز به خاطر اين مسئله براتون واقعا متاسفم  .خيلي رك بهتون بگم هيچ كاري متاسفانه نميتونيد بكنيد  جز اينكه خودتونو خسته كنين.بهتره با اين واقعيت كنار بيايد كه اينجا ايرانه و خودرو سازهاي ما هنوز انقدر فهم ندارند كه به قولي كه به مشتري ميدهند پايبند باشند
ياد يكي از اقوام افتادم كه چند سال قبل براي تحويل پيكان رفته بودن نمايندگي ميگفت ما چند نفر بودم وقتي رفتيم ماشينها رو تحويل بگيريم هيچ كدوم از ماشينا شبيه هم نيود.يكي فرمونش قديمي بود يكي پشت امپرش قديمي بود .يكي گيربكسش فرق داشت و.... بنده خدا ميگفت وقتي به نمايندگي اعتراض كرديم .فقط خنديد و گفت همينه كه هست كارخونه پدر من كه نيست  اگه هم راضي نيستيد بسلامت.به همين راحتي :(

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

جمعه 4 مرداد 1387 18:57

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط mr_ghl » شنبه 5 مرداد 1387 17:35

من تهران نیستم که بخوام این مسئله رو از اونجا پی گیری کنم...ولی تقریبا مطمئنم کسی تا حالا در این مورد به ایران خودرو چيزی نگفته...چون واسه مسئولان ایران خودرو این مسئله چیز جدیدی بود...10 ماه پیش که به سایت ایران خودرو مراجعه کردم در قسمت معرفی محصولات صفحه ای بود که در اون کلاس محصولات رو مشخص کرده بود...سورن P2 (نه سمند P2) هم در این لیست بود...الان بعد از 10 ماه اون صفحه رو نمیشه مستقیما دید...باید به لینکی که در صفحه قبل قرار دادم رفت و اون رو دید...خلاصه وقتی به مسئول ایران خودرو ( دفتر منطقه ای ) گفتم , بهم گفت که بله...سورن P2 موتورش TU5  هست...من گفتم پس چرا مال ما نیست؟...اون گفت که از کجا می دونی؟...گفتم که روی بدنه نوشته 1.8 و موتور TU5 هزارو شیشصد هست نه 1.8...حالا اگر در این مورد اشتباه کردم دوستان من رو راهنمایی کنند...ضمن این که شمایل موتور , همون موتوره XU7 هست...در ضمن بگم که توی برگ خرید ننوشته موتور TU5 فقط نوشته سورنP2...که از توی سایت میشد مشخصات سورن P2 رو خوند... خلاصه این که نمایندگی میگه فعلا نامه زدم به تهران و منتظر جوابم...ولی می ترسم جوابی که میاد یه توجیه باشه...فعلا منتظر جوابم...اگر دوستی خواهان خیر دنیا و آخرت هست این مسئله رو در تهران پیگیری کنه...یعنی بپرسه...

در ضمن سوییچ ها هر دو معمولی هستند و سوییچ تا شونده ای وجود نداره و صفحه کیلومتر دیجیتال قابلیت های صفحه کیلومتر سمند LX رو نداره (مثلا این که چند کیلومتر دیگه میشه با این سوخت رفت و ...) در حالی که کلاس سورن از LX بالاتره و باید این امکانات رو داشته باشه...

New Member

نماد کاربر
18

تاريخ عضويت

جمعه 6 آذر 1388 21:49

آرشيو سپاس: 50 مرتبه در 12 پست

Re: »» همه چيز در مورد سمند سورن ««

توسط Trooper » چهارشنبه 30 دی 1388 10:26

سورن جایگزین بنز پلیس می شود

قائم مقام مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در محصول و کیفیت گفت: باهماهنگی های انجام شده خودروی سورن با موتور توربوشارژ در آینده نزدیکجایگزین بنزهای پلیس خواهد شد.
به گزارش بازتاب آنلاین ، میر جواد سلیمانی گفت: سورن با موتور توربو شارژجایگزین خودروهای پلیس خواهد شد و این امر که خودروی ملی کشور جایگزینخودروهای خارجی شود بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی ارزیابی های خود را از خودروی سورن انجام داده و در خصوص این جایگزینی نظر مثبت دارد.
سلیمانی با بیان اینکه نیروی انتظامی درخواست 2 تا 5 هزار دستگاه سورنبا موتور توربو شارژ داشته است، گفت: با یک برنامه مدون تولید این خودرورا توسعه و گسترش خواهیم داد.
قائم مقام مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در محصول و کیفیت افزود:موتور توربوشارژ موتوری بسیار قوی است که متناسب با محصولات فعلی نیست ونسبت به قدرت این موتور باید تغییراتی در بدنه، شاسی و سیستم ترمز هاداشته باشیم.
وی در خصوص سایر موتورهای تولیدی ایران خودرو اظهار داشت: یکی دیگراز موتورهای تولیدی ایران خودرو موتور TU5 است که موتور کم مصرف نیزنامیده می شود.
سلیمانی افزود: در حال حاضر ظرفیت تولید این موتور 300 هزار دستگاه در سال است که قابلیت افزایش تا 400 هزار دستگاه را دارد.
این مقام مسئول ایران خودرو با بیان اینکه این موتور 60 درصد ساختداخل است، اظهار داشت: تا خرداد ماه سال آینده در تولید کامل این موتور بهخودکفایی خواهیم رسید.

خوب برای مشخص شدن اینکه ایا این تصمیم درست بوده یا اشتباه بهتره یه مقایسه ای مابین این دو خودرو داشته باشیم:
دراول مشخصات خودرو مرسدس بنز c240خودرو پلیس ایران:
تعداد سیلندر:6سیلندر
قدرت اسب بخار:168 اسب بخار در5500دور موتورو215اسب بخار در5700دور
حداکثر سرعت:220کیلومتریا135مایل در ساعت
ظرفیت باک:62 لیتر
نوع موتور :90° V6; Alloy block and heads
شتاب صفر تاصد ثانیه:9ثانیه
حجم موتور:2600cc

مشخصات سمند توربو شارژ(سورن ):
تعداد سیلندر:4سیلندر خطی
نوع موتور:EF7
شتاب صفر تاصد ثانیه:9.22برای توربو شارژ.13ثانیه برای معمولی
حجم موتور:1700cc
حداکثر سرعت:بین 240 تا 250کیلومتر برای توربو شارژ.185کیلومتر برای معمولی
قدرت اسب بخار:125اسب بخارمعمولی 155 اسب بخار برای توربو شارژ
ظرفیت باک:70لیتر
تعداد سوپاپ:16سوپاپ
افت فشار گاز:5درصد.
درضمن پیشرفته ترین موتور پایه گاز سوز جهان هم هست.

این هم لینک فیلم پر کردن دنده 4موتور توربو شارژ ایران خودرو نصب شده بر روی سمند:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
پس درکل اگه ظاهرش وامکانات رفاهیش رو درنظرنگیریم از سی 240هم بهتر می تونه باشه.البته بهتر که نیست ولی اگه هزینهتعویض روغن ونگهداری وخیلی چیزای دیگه که به نیروی انتظامی تحمیل میشه رودرنظر بگیرم خیلی بهتر هست

توربوشارژر(Turbocharger):
زماني كه مردم درباره خودروهاي مسابقه اي يا موتورهايي با بازدهي و عملكردبالا صحبت مي كنند معمولاً بحث توربوشارژرها مطرح مي شود. توربوشارژرهاهمچنين در موتورهاي ديزلي بزرگ نيز استفاده مي شوند.
توربوشارژر يك كمپرسور مي باشد كه توان خروجي موتورهاي احتراق داخليرا در اثر افزايش ميزان جرم هوا و سوخت ورودي به موتور افزايش مي دهد. يكياز مزاياي بزرگ توربوشارژرها آن است كه افزايش قدرت خروجي موتور آنها درمقايسه با وزن آنها بسيار ناچيز است و اين يكي از دلايلي است كه باعث شدهتوربوشارژرها تا اين اندازه محبوب و معروف گردند

نحوه عملكرد توربوشارژر:
يك توربوشارژر از يك كمپرسور گريز از مركز و يك توربين گازي تشكيل شدهاست كه توربين گازي توسط پيچ به مانيفولد دود متصل مي شود و گازهاي خروجياز موتور باعث چرخش توربين گاز شده و به سبب آن كمپرسور كه توسط يك شفت بهتوربين گازي متصل است شروع به چرخش نموده و هواي محيط را مكش كرده و سپسآن را متراكم كرده و به طرف موتور مي فرستد و هواي ورودي بيشتر به موتوربه معني سوخت بيشتر به داخل موتور و هوا و سوخت بيشتر به معني انرژي وقدرت خروجي موتور مي باشد. سرعت چرخش توربين با توجه به استفادهتوربوشاررژ مي تواند متفاوت باشد و اكثراً داراي سرعتهاي چرخش بالا هستندبه همين دليل بايد از ياتاقانهاي مخصوصي استفاده گردد كه بتواند نيرويحاصل از چرخش شقت را تحمل كند كه معمولاً از ياتاقانهاي سيال (fluidbearing) استفاده مي شود. در ياتاقانهاي سيال بين شفت و ياتاقان يك لايهروغن قرار دارد كه روغن فوق دو وظيفه مهم بر عهده دارد:
۱- باعث خنك شدن شفت و ساير قسمتهاي توربوشارژر مي شود
۲- باعث از بين رفتن اصطكاك بين شفت و ياتاقان هنگام چرخش مي شود

منبع

http://www.military.ir/modules.php?name ... 088#104729
سراسیمه بگریز از شیطان که تو را به تنبلی، بخل، شهوت، تعجیل، غرور و حسادت دعوت می کند.

Respect to COPYRIGHT is respect to SELF

قبلي