در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Major I

Major I

نماد کاربر
5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

« اشکال در کامپیوترم »

توسط ganjineh » شنبه 14 دی 1387 18:17

من دیروز کامپیوتر را که روشن کردم وارد ویندوز XP شدم هیچی در دسکتاپ ظاهر نشد نه منوی استارت آمد و نه آیکن ها و هیچ را برای رفع این مشکل پیدا نکردم و اگر شما هم نتوانید کمکم کنید مجبورم ویندوزم را عوض کنم و دوباره بریزم فقط تنها کاری که قادرم بکنم این بود که به ذهنم رسید :

من سه کلید کنترل و آلت و دیلیت را با هم زدم تا Windows Task manager بیاید سپس رفتم در منوی File و گزینه New Task را زدم تا پنجره Create New Task باز شود بعد دگمه Browse را زدم در پنجره باز شده Browse وارد قسمت دسکتاپ شدم و چون کانکشن وسل شدن به اینترنت را در دسکتاپ قرار دادم بازش کردم و به اینترنت وصل شدم و با ترفندی به همین شکل وارد صفحه ویندوز اکسپلرر شدم و به شما وصل شدم .

در ضمن این را هم بگویم هر وقت خواستم پوشه ای را به صورت یک پنجره مستقل باز کنم کامپیوتر این اخطار را به من می داد :

این تنها کاری بود که توانستم انجام بدم .حال باید چه کنم تا ویندوز جدید نصب نکنم؟
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3050

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 اسفند 1384 03:45

آرشيو سپاس: 1566 مرتبه در 615 پست

Re: « اشکال در کامپیوترم »

توسط Dr.Akhavan » شنبه 14 دی 1387 18:32

با سلام
اگر System Restore شما فعال است- سیستم را به دیروز یا موقعی که سالم است برگردان
نرمافزارهایی را که هم تازه نصب کردی را هم انیستال کن
امیدوارم مشکل حل شود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Dr.Akhavan تشکر کرده اند:
Ma3ouD, MASTER, Mahdi1944, ganjineh

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

توسط Ma3ouD » شنبه 14 دی 1387 19:58

سیستم را یک بار از برق بکشید و دوباره به برق بزنید.
ویندوز را Safe mode بالا بیاورید و نرم افزار های که به تازگی نصب کرده اید را خذف کنید.
رجیستری را یک بار اسکن کنید تا ترمیم شود.
باز هم اگر مشکل داشتید ویندوز خور را repair کنید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ma3ouD تشکر کرده اند:
ganjineh, Mahdi1944, Ra30ol

Major I

Major I

نماد کاربر
5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

توسط ganjineh » يکشنبه 15 دی 1387 17:16

دوستان عزیز چون من در حالت عادی دست رسی به System Restore ندارم وارد به فرمایشMa3ouD وارد Safe mode و خواستم از اونجا وارد شوم که نشد باز همین آش بودو همین کاسه .

Dr.Akhavanو Ma3ouD جان تنها مطلب که باقی موند در توصیه هایتان انجام عمل Repair است که من اصلا" نمی دونم چیه می شه بیشتر توضیح بدین که بفهمم باید چی کار کنم غیر از این اسکن کردن ریجستر را هم بلد نیستم .

در ضمن من با اینترنت اکسپلرر وارد مای کامپیوتر شدم و به اطلاعاتم دست رسی دارم نا گفته نماند من ویندوز 98 هم دارم که کاملا" درست فعالبت می کند .

همچنان منتظر کمک های محبت آمیزتان هستم . :)  :razz:
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
64

تاريخ عضويت

شنبه 28 بهمن 1385 16:39

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 11 پست

توسط B2 Spirit » يکشنبه 15 دی 1387 21:50

من این مشکل رو در ویستا داشتم.
علتش یه ویروس است که با دستکاری در shell در رجیستری باعث می شه explorer.exe به صورت خودکار شروع نشه.
Task manager ---> به جای زدن Browse تایپ کنید : explorer.exe تا اجرا بشه .
قبل از انجام repair حتما با یه آنتی ویروس مطمئن سیستم رو چک کنید .

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 15 دی 1387 23:35

البته دوستان اشارات خوبی داشتند. این مشکل یک ویروس است.

اگر شما حرف "c" را در پنجره new task بزنید شاهد ویندوز خود به طور کامل خواهید بود. البته اگر نسخه قدیمی ویروس دامن گیر شما شده باشد.

اما راه دوم که فراخوانی مرورگر کلی ویندوز است Explorer در نسخه جدید جواب می دهد.

به هر حال اینکار دشوار است که شما مدام وارد قسمت مدیریت فعالیت ها - Task Manager - بشوید و دستی ویندور را هندل بزنید خسته کننده است. راه مناسب این است که در زیر بیان می کنم.

شما در قسمت اجرای برنامه جدید یا همان new task وارد کنید:

Notepad

سپس برنامه ویرایشگر متن باز می شود. باید یک فایل ایجاد کرد که به فراخوانی رابط ویندوز اقدام کند، جهت سهولت شما به صورت پیشفرض:

اگر ویندوز در درایو C نصب باشد متن زیر را وارد کنید:
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

اگر در درایو D نصب باشد متن زیر را وارد کنید:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

به همین ترتیب در خط اول شما درایوی که ویندوز قرار دارد را بگزارید.

اکنون با زدن کلید های Ctrl + S یا پیگری منوی File گزینه Save را انتخاب نمائید تا پنجره ذخیره نمودن فایل نمایان شود. اکنون مسیر زیر را جهت دخیره فایل خود انتخاب نمائید:

البته منظور از root نام ریشه استقرار ویندوز یا همان درایوی که ویندوز در آن است می باشد. اگر در C نصب شده است می شود:

خوب اکنون از پایین پنجره ذخیره فایل نام فایل را hendel.bat بگزارید. در منوی انتخاب گونه فایل نیز حالت All Fils * را انتخاب کنید.
اکنون فایل را ذخیره کنید. به این ترتیب پس از بارگزاری ویندوز و فراخوانی فایل های خود اجرا این فایل به صورت خودکار اجرا شده و به فراخوانی مرورگر کلی ویندوز - explorer - خواهد پرداخت.

البته بهتر است در اولین فرصت از فایل ها پشتیبان تهیه کنید و ویندوز خود را مجدد نصب نمائید یا اینکه آن را ترمیم - Repair - کنید. در مورد ترمیم نیز باید گفت که شما در اولین مرحله نصب ویندوز اعلام می کنید که ترمیم انجام شود یا نصب جدید و باقی مراحل به سادگی نصب ویندوز است.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Ma3ouD, MASTER

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25

آرشيو سپاس: 3760 مرتبه در 806 پست

توسط sand_fighter » يکشنبه 15 دی 1387 23:45

دوستان من هم دوچار مشکلی شدم کارت صدای من بعد از نسب ویندز ویستا از کار افتاده و درایور کارت صدام هم بر روی ویستا کار نمی کنه از کجا نسخه ویستا کارت صدای سیستمم رو پیدا کنم ؟؟؟

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1207

تشکر کرده: 193 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 اسفند 1384 04:22

ایران

آرشيو سپاس: 2048 مرتبه در 420 پست

توسط MASTER » دوشنبه 16 دی 1387 01:12

sand_fighter,   درود بر شما

با یک search ساده در google و یا رفتن به وبسایت mainboard تان ... البته اگر کارت صدایتان unboard است

شما میباست درایور مخصوص vista را از وبسایت همان برند مورد نظر و یا دیگر سایتهای ارائه دهنده ی درایور دریافت نمایید

البته کمی جستجو در cd درایور mainboard نیز بد نیست , شاید در خود cd نیز درایور vista موجود باشد
شاد زی مهر افزون ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MASTER تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Ma3ouD, Ra30ol

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 16 دی 1387 13:07

sand_fighter,  طبق راهنمایی مستر عمل کنید، اگر پیدا نشد، مشخصات مادربرد - کارت صدای - خود را بگید، شاید داشته باشم.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

MASTER

Major

Major

نماد کاربر
532

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 17:25

در همين نزديكي...

آرشيو سپاس: 220 مرتبه در 65 پست

توسط Masoud » پنج شنبه 14 آبان 1388 17:41

مشکل من  180 درجه برعکسه این مشکل مطرح شده ست!!

شما explorer.exe ت کار نمیکنه! ولی من از بس explorer.exe کار میکنه تو دردسر افتادم! توی تب proccess میزان فعالیت explorer.exe میره روی 99% !!
کل سیستم قاطی میکنه و سرعت میره حج واجب! واسه نجات از این وضع، صبر کردن فایده نداشت! مجبور شدم، explorer.exe رو end proccess کنم، که کل صفحه میپره. بعدشم یه task با نام restore میسازم که با دادن یه پیغام ارور، همه چی به وضع عادی بر میگرده. ولی این حالت نمیتونه زیاد دوام داشته باشه....
در ضمن، جدیداً روی آیکونهای داخل منوی استارت، نمیشه راست کلیک کنم! یعنی اصلاً با راست کلیک اتفاقی نمیا فته. ولی کلیک میشه کرد.

آنتی ویروسمم kaspersky هست و همیشه داره آپدیت میشه. نسخه 8.0.0.506  میشه بگین مشکل چیه و چجوری میشه حلش کرد؟

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » پنج شنبه 14 آبان 1388 18:32

Masoud,  

این یک ویروس هست هم نام با سرویس Explorer که گاهی تا 6 مورد را میتونید در Task Manager خود مشاهده کنید.

خرابی راست کلیک، عدم نمایش فایل های مخفی و احتمالاً قفل شدن رجیستری هم تائید این موضوع است.

قبلاً هم در سایت چند بار گفتم، آنتی ویروس آن زمانی موثر است که روی سیستم سالم نصب شده باشد. شاید سیستم شما پیش از نصب ویروسی بوده است، بنابراین آنتی ویروس شما با وجود اینکه ممکن است این ویروس را فهرست کرده باشد اما چون فعال است امکان حذف ویروس را ندارد. مانند وضعیت ویروس کاظم 1 و 2 .

توصیه میکنم ویندوز را تعویض کنید و پیش از هر نرم افزار ضد ویروس را نصب کنید و کلیه فایل ها را اسکن کنید. سپس شروع کنید به نصب نرم افزار ها و ...

nt, محمد 1, Mahdi1944