در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

83

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 12:35

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 17 پست

كنترل كامپيوتر از راه دور؟

توسط p920 » دوشنبه 16 دی 1387 18:48

سلام
فرض كنيد من دو تا كامپيوتر دارم يكي محل كارم يكي در منزل
كامپيوتر محل كارم به دي اس ال متصل هست و من مي خوام شب ها در منزل با استفاده از اينترنت دايل آپ سيستم خونه اون كامپيوتر رو كنترل كنم و با هاش فايل دانلود كنم به طوري كه فايل دانلودي روي هارد كامپيوتر محل كارم ذخيره بشه
آيا راهي هست؟
خيلي نياز دارم بهش!
اگه نرم افزار نياز داره لينك شو با كرك بزارين لطفا"(مرسي)
فقط تعداد thanks ها رو داشته باش!

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

83

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 12:35

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 17 پست

Re: كنترل كامپيوتر از راه دور؟

توسط p920 » دوشنبه 16 دی 1387 22:30

هچكي نمي دونه؟
آيا مي شه اينترنيت كم سرعت و با آي پي غيرسابت ريموت دسكتاپ كرد؟ چطئري؟
فقط تعداد thanks ها رو داشته باش!

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2294

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

محل سکونت

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

Re: كنترل كامپيوتر از راه دور؟

توسط Ma3ouD » سه شنبه 17 دی 1387 12:42

چگونه کامپیوتر خانگی مان را از راه دور به صورت کامل کنترل نمائیم / آموزش راه اندازی یک سرور VNC

 
بعدتر اضافه شده:نمی دانم مسبب این حد بسته ماندن ذهن کاربران ایرانی در چیست؟ ولی بر باعثو بانی اش لعنت، دوستی کامنت گذاشته خوب این اصلا به کار نمی آید وقتی درایران اکثرا IP استاتیک نداریم یا پورت 5900 و بقیه پورت ها بسته است. درجواب این دوستمان و سایرین که اینگونه فکر می کنند کوتاه بایستی عرض کنماگر ابزاری روی اینترنت کارایی خاصی دارد روی هر شبکه دیگری نیز همانکارایی را دارد چون اینترنت هم یک شبکه است با پیچیدگی بیشتر و ابعاد وسیعتر. حالا فرض کنیم من در محل کارم یا اصلا خانه ام دو تا کامپیوتر دارمیکی این اتاق است و دیگری در اتاقی دیگر یا اصلا آن سر اتاق با آنچه درزیر گفته شده است اگر دو کامپیوتر با هم شبکه شده باشند در کثری از ثانیهمی توانم بدون اینکه از پشت کامپیوتر اول بلند شوم کامپیوتر دوم را هم ازطریق کامپیوتر اول به صورت کامل کنترل کنم. (توضیح واضحات *^_^*)
برایهر کسی احتمال دارد پیش بیاید که مثلا از محل کارش به تعدادی فایل که برروی کامپیوترش در خانه هستند نیاز پیدا کند، یا وقتی به خانه ی دوستی رفتهاست بخواهد تصاویری که دیروز از دوربین دیجیتالش روی هارد دیسک کامپیوترشمنتقل کرده است را به وی نشان دهد ولی خوب این تصاویر روی هارد دیسککامپیوتر خانگی اش هستند! یا شاید شخصی بخواهد مطمئن شود که فرزندش پایکامپیوتر نیامده و به جای درس خواندن مشغول چت کردن با دوستانش نیست، راهحل در اینگونه موارد چه می باشد؟ در این موارد راه حل به کار گیری پروتکلیقدیمی با عنوان VNC (حروف VNC مخفف Virtual Network Computing می باشد) وچند نرم افزار رایگان است که به شما اجازه میدهند کامپیوتر خانگی تان رااز هر جائی بیرون از خانه کنترل نمائید.
در این راهنما قصد داریمیک سرور VNC را روی کامپیوتر خانگی مان راه اندازی نمائیم که به ما اجازهخواهد داد از هر جایی خارج از منزل مان که فقط یک ارتباط اینترنتی وجودداشته باشد به آن متصل شویم و هدایتش را در دست بگیریم.
توصیه های ایمنی:راه اندازی یک سرور و باز نمودن پورتها بر روی کامپیوتر خانگی تان میتواند کامپیوتر شما را بر روی اینترنت در معرض خطر قرار دهد لذا هموارهاطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما به آخرین وصله های امنیتی مجهز شده استو فاقد هر گونه ویروس و بد افزار است. پروتکل VNC به صورت ذاتی پروتکلخیلی ایمنی محسوب نمی شود و لذا در استفاده از آن بایستی موارد امنیتی رادر نظر گرفت و به خوبی رعایت نمود. (البته راه هایی برای ایمن سازی اینپروتکل وجود دارد که چون توضیحشان ممکن است منجر به تبخیر شدن شود ازگفتنشان خود داری می کنیم ولی علاقه مندان می توانند مبحث امنیت VNC را در لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  نگاهی بیاندازند و برای اطلاعات بیشتر کمی جستجو کنند)
پروتکلVNC امکان کنترل یک کامپیوتر را از طریق کامپیوتری دیگر بر روی شبکه و بهصورت مجازی فراهم می آورد. در واقع این پروتکل را می توانید به صورت پنجرهای به کامپیوتر خانگی تان از طریق هر کامپیوتر دیگری در راه دور تصورکنید. کلیدهایی که بر روی کیبورد فشار می دهید و کلیک هایی که می کنیدهمزمان توسط VNC به کامپیوتر مقصد منتقل می شوند و بر روی آن عمل می کنندو هر کسی که در پای کامپیوتر مقصد باشد می تواند ببیند که شما از راه دوردر حال کنترل آن هستید و همه چیز در اختیارتان است.
[url]%3Ca[/url]

برخی از کارهایی که شما بعد از راه اندازی یک سرور VNC در خانه می توانید انجام دهید عبارتند از:
 • صدور دستور دانلود یک فایل حجیم از راه دور، لذا وقتی به خانه برسید دانلود آن تمام شده است و می توانید از آن استفاده نمائید.
 • جستجودر بین تاریخچه و Log های نرم افزارهای پیغام رسانتان، دفترچه ی تلفن تانو یا یافتن فایل و اطلاعاتی مهم از روی کامپیوتر خانگی تان.
 • به دوست و آشنائی که روی کامپیوترش به کمک احتیاج دارد بدون اینکه به خانه اش بروید کمک رسانی کنید.
 • میتوانید از راه دور یک کامپیوتر دیگر در خانه تان را که تبدیل به سرور VNCشده است و فاقد مانیتور است را هدایت کنید، این کامپیوتر بدون مانیتور درخانه شما از شر سر کشی سایر اعضای خانواده تان در امان است و فقط خود شمااز راه دور به آن دسترسی دارید :).

VNC به دو جز اصلیبرای ایجاد یک ارتباط موفق نیازمند است: یک سرور بر روی کامپیوتر خانگیشما و یک ناظر در سمت کامپیوتر هادی یا کنترل کننده. اجازه دهید هر یک ازاجزا را راه اندازی نمائیم.    <[^_^]>
گام اول. نصب سرور VNC
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد یک سرور و کلاینت VNC رایگان تحت ویندوز است. این ابزار یکی از بهترینگزینه های موجود می باشد زیرا علاوه بر اینکه امکان نقل و انتقال فایل رافراهم می آورد با کانکشن های اینترنتی کند و دارای سرعت پائین نیز به خوبیسازگار است. لذا TightVNC را از  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد و آن را بر روی کامپیوتر خانگی تان  نصب کنید. سپس از منوی استارت بخشPrograms به سراغ TightVNC بروید و گزینه ی Lunch Tightvnc Server راانتخاب کنید، و در صفحه ای که باز می شود یک پسورد برای ارتباط های ورودییا همان incomming connections تنظیم کنید.
می توان TightVNC راطوری تنظیم کرد که به صورت یکی از سرویسهای ویندوز اجرا شود، بدین معنی کههمان نام های کاربری و پسوردهای تنظیم شده روی ویندوز کامپیوتری که سرورشده است برای ارتباط های ورودی به آن نیز مورد استفاده قرار گیرند و شمابه وسیله آنها به سرور VNC خود متصل شوید. اگر از این گزینه استفادهنمودید مطمئن شوید که اکانتهای فاقد پسورد غیر فعال شده باشند و همینطوراشتراک مهمان یا Guest نیز بر روی ویندوز غیر فعال باشد.
اگر سرورVNC شما به صورت مستقیم به اینترنت متصل باشد به در خواست های اتصال ازطریق اینترنت بر روی پورت 5900 پاسخ می دهد و در اصل این پورت پورت پیشفرض VNC می باشد که البته می توانید آن را تغییر دهید. توجه داشته باشیدکه اگر در بین راه اتصال کامپیوتر خانگی تان به اینترنت روتر، فایروال ویا هر مورد دیگری وجود داشته باشد که پورت ها را محدود نموده باشدکامپیوتر کنترل کننده نمی تواند به سرور وصل شود، لذا شما بایستی پورتی راباز نموده و در خواستهای اتصال را بر روی آن پورت انتقال دهید یا اصطلاحافوروارد نمائید. (این یک مبحث جداگانه است و البته در بسیاری موارد زمانیکه محدودیت پورت از جانب شرکت سرویس دهنده ی اینترنتی شما باشد کاری ازدستتان ساخته نخواهد بود)
حالا پیش از رفتن به مرحله ی بعدی سری به  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  بزنید و شماره IP خود را یادداشت کنید چون در مرحله بعد به آن نیاز دارید.
گام دوم. نصب کلاینت VNC
برروی کامپیوتر کنترل کننده نیز بایستی TightVNC را نصب کنید منتها اینباراز همان جایی که VNC Server را اجرا کردیم TightVNC Viewer را اجرا میکنیمو در پنجره باز شده شماره آی پی که در مرحله قبل یادداشت کرده ایم را واردنموده و کلید Connect را میزنیم تا به سرور وصل شویم، اگر پیغام Failدریافت کردید و اتصال برقرار نشد به احتمال 99 درصد یا شماره آی پی رااشتباه وارد کرده اید و یا پورت 5900 بسته است.

باآنچه در بالا گفته شد شما می توانید به صورت کاملا مجازی کنترل کامپیوترخانگی تان را در دست داشته باشید، اما حالا بپردازیم به چند نکته ی کنکوری:
 • برایکسانی که سرعت دسترسی سرور یا کلاینتشان به اینترنت پائین است محض اینکهدر کنترل کامپیوتر مورد نظر دچار اشکال نشوند و تصاویر هم به درستی دریافتشود می توانند وقتی TightVNC Viewer را اجرا کرده اند روی Options کلیککنند و Custom comperssion level و همینطور Allow JPEG comperssion را رویbest قرار دهند با اینکار کیفیت تصاویر دریافتی افت خواهند کرد ولی خوباحتمالا مشکل پائین بودن سرعت اتصال تا حد زیادی برطرف می شود.
 • بد نیست نسخه ی کلاینت بدون نیاز به نصب TightVNC Viewer را به عنوان tightvnc-1.3.9_x86_viewer.zip از  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد دریافت کنید و روی یک درایو USB با خود داشته باشید تا در مواقع نیاز بهدسترسی به کامپیوتر خانگی تان از کامپیوترهای دیگر هر بار مجبور به دانلودو نصب کل برنامه نباشید خصوصا که روی خیلی از کامپیوترهای عمومی ممکن استاجازه ی نصب نرم افزار نداشته باشید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ma3ouD تشکر کرده اند:
Ra30ol, MASTER, majid_camy, rzel55, Mahdi1944

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2294

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

محل سکونت

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

Re: كنترل كامپيوتر از راه دور؟

توسط Ma3ouD » سه شنبه 17 دی 1387 12:44

همه ی کسانی که کمی از زیر و بم کامپیوتر اطلاع دارند تا آنهایی کهخوره تشریف دارند و شب روزشان را با این ابزار میگذارنند همواره ممکن استبا درخواست هایی از جانب دوست و آشنا برای کمک در رفع مشکلات و عیب هایکامپیوترشان روبرو شوند و کلا این اتفاق زیاد می افتد و اصلا در هر فامیلیهمواره یک نفر وجود دارد که به قول  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش مایکروسافت محسوب می شود. عمده ی مشکلاتافراد با سیستم عامل است یعنی معمولا نرم افزاری روی ویندوز نصب شده کهباعث ایجاد اشکال در آن شده یا ویروسی چیزی دردسر ساز شده یا اصلا در اثرنا آگاهی فرد استفاده کننده و دستکاری برخی از تنظیمات عیب و ایراد پدیدآمده است. گزینه ی غیر ممکن در اکثر مواقع برای من حضور در محل است وگزینه ی از آن بدتر این است که بخواهی از طریق تلفن و با کسی که آن ور خطبد جوری گیج میزند عیب یابی کنی و مشکل را حل کنی.

در اینگونه موارد ابزاری مثل  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد به کار می آید، Crossloop یک ناجی است و کارش به اشتراک گذاری تصاویرکامپیوتر طرف مقابل از طریق اینترنت است، این ابزار رایگان است و بسیار همامن و توصیه شخصی من این است که اگر شما هم در بین دوستان و آشنایان بهعنوان خدمات پس از فروش مایکروسافت شناخته می شوید (!) حتما هر بار کهویندوز نصب کردید این نرم افزار رایگان را هم بدون درنگ بزنید تنگش و ازمشتریان مایکروسافت هم بخواهید آن را نصب شده داشته باشند!

حالا چگونه باید از Crossloop استفاده کرد؟  

استفادهاز Crossloop مثل آب خوردن ساده است، اول اینکه شخصی که نیاز به کمک داردباید برنامه را اجرا نماید و از تب Host یک Access code یا کد دسترسیتعریف کند بعد آن کد را به شخص شما بدهد و بعد هم کلید کانکت را بزند.
 
[url=%3Ca]%3Ca[/url][url=<a]<a[/url]

اینطرف شما هم باید در تب Join کد دسترسی که از طرف فرد مورد نظر گرفتید را وارد کنید و کلید کانکت را بزنید.
  
وقتیشما کلید اتصال یا Connect را بزنید باز در آنطرف یک دیالوگ جدیدی گشودهمی شود و پرسیده می شود که شما می خواهید به کامپیوتر فرد مورد نظر وصلشوید و خوب در اینجا فرد مورد نظر لازم است اگر شما را می شناسد و درخواست کمک داشته Yes را بزند تا عملیات اتصال کامل شود.
   
دفعهی اولی که از Crossloop استفاده می شود لازم است فرد خدمات گیرنده ازویندوز بخواهد کوتاه بیاید و برنامه را بلوکه نکند لذا بیاستی به محضاینکه پنجره زیر را دید گزینه Unblock را کلیک کند.
  
ازاینجا به بعد شما دسکتاپ طرف مقابل را می بینید و می توانید هر بلایی کهمیخواهید سر کامپیوترش بیاورید و خدمات پس از فروش را آغاز کنید، یعنیعلاوه بر دیدن اسکرین طرف مقابل ماوس و کیبورد شما هم به منزله ماوس وکیبورد ایشان است و کنترل همه چی در اختیارتان است (توضیح واضحات).
  
در مورد اینکه Crossloop چگونه کار میکند  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد خیلی خوب توضیح داده شده است، اما من هم یک توضیح ساده میدهم. شیوه یعملکرد Crossloop در به اشتراک گذاری و ایجاد قابلیت ریموت مشابه آنچه استکه در شبکه های P2P مورد استفاده قرار میگیرد و البته کل دیتایی که بینکامپیوتر مبدا و مقصد رد و بدل می شود را خود Crossloop به صورت 128 بیتیرمز نگاری میکند و در نتیجه تقریبا محال است شخص ثالثی بتواند وارد شبکه یخصوصی شما شود و از اطلاعات در حال رد و بدل شدن بتواند برداشت کند، اگربیشتر میخواهید در مورد ایمنی این ابزار بخوانید  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد را یک نگاهی بیاندازید و البته حتی اگر شما یا طرف مقابل از فایروال هماستفاده کنید و کانکشن یکی از طرفین هم باز از نوع encrypt شده باشد مشکلیدر استفاده از Crossloop پدید نخواهد آمد.

سئوال بعدی اینکه Crossloop با دغال نت ایرانی قابل استفاده است؟  
قابلاستفاده که قابل استفاده است ولی بستگی دارد به دو چیز سرعت کانکشن و پینگشما، مثلا من با یک خط 128 Kb/S و پینگ حدود 500 یا 600 اسکرین طرف مقابلرا با 4 ثانیه تاخیر می دیدم و باز با یک خط 64 Kb/S و پینگ حدود 600اسکرین طرف مقابل را با 7 تا 8 ثانیه تاخیر می دیدم که با وجود این تاخیرباز هم بهتر از این بود که از پشت تلفن بخواهی راهنمایی کنی.

نکات کنکوری:
تاالان که توضیح واضحات دادیم چند تا نکته کنکوری هم بگیم. نکته اول اینکهقرار نیست فقط از Crossloop خدمات پشتیبانی بدهید و می شود فایل هم رد وبدل کنید برای اینکار کافی است آیکون فولدر کوچک موجود در پنجره این نرمافزار را کلیک کنید و الباقی قضیه.
  
دوماینکه اگر در حین دادن خدمات احساس کردید سرعت تصاویر دریافتی خیلی پائیناست و دارید پیر می شوید می توان کیفیت تصاویر دریافتی را پائین آورد تاسرعت دریافت بالا برود! برای اینکار روی Title bar پنجره Crossloop رایتکلیک کنید و بعد گزینه ی Conection options را انتخاب کنید:
  
درصفحه ی که باز می شود گزینه ی (Restrict pixels to 8-bit (for slownetworks را تیک بزنید با اینکار سرعت دریافت تصاویر نسبتا خوب می شود ولیخوب تصاویری که میبینید کمی ترسناک است اما باز هم کار راه اندازند. به هرحال نتیجه ی کار بهتر از این است که یک ساعت وقت بگذارید تا خانه ی فردمتقاضی F1&nbsp; بروید یا در پشت تلفن عذاب بکشید، امیدوارم مشتریان محترممایکروسافت از خدمات دریافتی از این طریق راضی باشند!!
  
+  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ma3ouD تشکر کرده اند:
Ra30ol, Mamal_Moj, MASTER, Mahdi1944

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

83

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 12:35

آرشيو سپاس: 64 مرتبه در 17 پست

Re: كنترل كامپيوتر از راه دور؟

توسط p920 » سه شنبه 17 دی 1387 14:31

سلام
من وقتي وارد سايتي كه آي پي مان را نشان مي دهد مي شوم هميشه آي پي 78.38.111.4 را نشان ميدهد
حتي من همزمان از دو كامپيوتر  به همان آي اس پي كانكت مي كنم وليي براي هر دو همين آي پي است
و اگر از استايس كانكشن اي پي ام را نكاه كنم نوشه
سيستم 1 : 192.168.15.181
سيستم2 : 192.168.15.223
من  با remote admin سعي كردم ولي به خاطر مشكل آي پي نشد
مشكل چيست؟ بالاخره كدام آيپي من است؟
فقط تعداد thanks ها رو داشته باش!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب p920 تشکر کرده اند:
Redhat

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2294

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

محل سکونت

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

Re: كنترل كامپيوتر از راه دور؟

توسط Ma3ouD » سه شنبه 17 دی 1387 17:30

firewall را off کردید؟


 


 • موضوعات مشابه
  پاسخ ها
  بازديدها
  آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان