Payment24

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

نظرتان درباره انحرافات عزاداری محرم چیست.

به اصل محرم دارد ضربه می زند
15
79%
محرم با این چیرها ضربه نمی بیند
4
21%

کل آرا : 19
Captain

Captain

نماد کاربر
3322

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 18:59

آرشيو سپاس: 13306 مرتبه در 1921 پست

حسین پارتی-قمه زنی و فاجعه انحراف عزاداری ها(+ عکس های...!)

توسط Mil@d » سه شنبه 17 دی 1387 17:10

به نام خداوند بخشنده مهربان

سلام به همگی دوستان عزیز در سنترال و عرض تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی.

مدیران عزیز شرمنده میدانم انجمن تخصصی است ولی این موضوع واقعا دل انسان را به درد می آورد.

بچه ها یادمه حدودا 12-13 سال پیش ایام محرم که می شد هیات مورد علاقه من که سالهاست این شبهای عزیز را به آنجا می روم پر بود از جوانان پاکدل و کاملا معتقد که سر ساعت 11 شب با طنین دل انگیز سنج دمام اهل محل را به دور خود جمع میکیرد و بعد از حدود 20 دقیقه سنج دمام زدن با دور هم جمع شدن به صورت مدور سینه گرد را با مداحی های زیبای محلی که الهام گرفته از شادروان بخشو بود شروع می کردیم.آن روز ها سنی نداشتم ولی چون درست بلد نبودم همیشه می افتام دایره آخر! آخ یادش بخیر که چه دورانی بود.

سالها گذشت و گذشت و نیز از عمز ما نیز گذشت...بنا به شرایط کاری که یکی دو سال اخیر داشتم متاسفانه محرم ها را از دست دادم وهمش روی آب و انجام امور دریانوردی بودم.
تا اینکه امسال فرصتی دست داد ودیشب به یاد قدیما رفتم هیات مورد علاقه خودم.و شاید 15 دقیقه طاقت نیاوردم.برگتشتم منزل.
راستش من آنچنان آدم مذهب گرایی به شکل سفت و سخت آن نیستم و دین را وسیله ارتباط قلبی انسان با خدا می دانم و گرایش به اسلام عرفانی دارم.
ولی واقعا برای اهل بیت احترام فوق العاده ای قائلم.به شما نیز پیشنهاد میکنم اگر فرصتی دست داد و شرایطش را داشتید حتما سری به کربلا و نجف بزنید در بازگشت خودتان متوجه خواهید شد که چفدر احساس سبکی می کنید.

از مطلب دور نشوم دیشب دیدم از آن شور و حال و احساسات حسینی چیزی باقی نمانده است.دختران به بهانه هیات دیرهنگام از خانه بیرون زده اند و در کوچه پس کوچه های اطراف هیات مشغول به اصطلاحLOVE ترکونی با دوست پسرهایشان هستند.
تیپ های عجیب و غریب پسران موهای سیخ سیخ که از یکی شان پرسیدم چقدر وقت صرف موهات کردی؟
گفت لامصب درست نمی شد.2 بار سرمو شستم بعدش با تاف و چسب مو به زور ایستوندمش!!!

در دلم به ساده دلی این جوان حدودا 20 ساله خندیدم.به هر حال بوی مشروبات الکلی که دوستان در شب تاسوعا میل فرموده بودند و همچنین دوستان نعشه(حشیش)عزیز که به شلوغ کردن مراسم کمک نموده بودند فضای واقعا تاسف انگیزی را بوجود آورده بود.

من به شخصه هر انسانی در را انتخاب نوع پوشش و همچنین ارتباط با جنس مخالف آزاد میدانم.حتی اینکه دوستان مشروب هم میل فرموده بودند به خودشان ربط داشت.من جوابگوی دنیا و آخرت خودم هستم.آنها نیز جوابگوی آخرت خودشان.

ولی حرمت امام حسین و پرده دری از این ایام عزیز واقعا گریه آور است.گویی امام حسین در بین شیعیان خود نیز مظلوم شده است.

آیا دسته های عزاداری را با کارناوال عشق و حال اشتباه گرفته ایم.با حالت مستی سیته زدن برای امام حسین واقعا شرم آور است...

از دخترخانمهای عضو سنترال عذر میخوام ولی در مراسم دیشب و کلا مراسماتی که در چند سال اخیر و به خصوص شام غریبان میدان مادر تهران دیده ام همه چیز بود الا ذکر حسین و مظلومیت اهل بیت.

به خدا شرمم شد در آن مراسم بمانم با خود گفتم به خانه می روم زیارت عاشورایی می خوانم ثوابش از 100 تا امثال این مراسمات بهتر است...

لا اقل اگر در آن مراسم ثوابی نیست گناه نیز نکنم.میدانم خیلی از دوستان مرا به گشت ارشاد سنترال متهم خواهند کرد.ولی دوستان دقایقی با خود بیندیشید آیا امام حسین اگر الان در بین ما بود و این گونه مراسمات را می دید چه به ما میگفت.؟
از سوی دیگر مراسم بسیار زشت و غیر انسانی قمه زنی نیز در سالهای اخیر مجددا اوج گرفته است.بچه 7 ساله ای که این مراسم را ببیند چه تاثیر روحی روی او می گذارد.
وهابی ها چقدر سواستفاده از این مراسم زشت میکنند و ما شیعیان را کافر میخوانند.

اهل بیت همیشه مظلوم بوده اند از زمانی که عمر و ابوبکر در خانه زهرا را شکستند و بر چهره او سیلی زدند و پهلویش را شکستند.تا آن زمان که علی از جهل عرب و کوفیان نامرد خون گریه می کرد.و زمانی که امام حسین و یارانش را در کربلا آنگونه به شهادت رساندند تا امروز که مهدی فاطمه نظاره گر اعمال برخی از شیعیان خود است...

چرا محرم به اینجا کشیده شده که یا تبدیل به مراسم کارناوال عشق شده است و یا تبدیل به انجام اعمال غیر انسانی قمه زنی و...

جستجویی در گوگل کردم...آیا برای شیعه علی شرم نیست عزاداری امام حسین را حسین پارتی بنامند؟
آیا شرم نیست که عکسهای قمه زنی تابلو جهل عده ای برای وهابیون ضد شیعه باشد؟

عکسها حذف شدند...
Mohsen1001
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
APQ120, bill.goldberg, snifferman, حسن2568, pashmaloo3516, Mehdi2224, amir-h, كيارش, gigi64, mahshid-banoo, ali_ahw

Captain I

Captain I

نماد کاربر
773

تاريخ عضويت

پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387 23:39

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 308 پست

Re: حسین پارتی-قمه زنی و فاجعه انحراف عزاداری ها(+ عکس های...!)

توسط bill.goldberg » سه شنبه 17 دی 1387 17:56

چند سالي‌ه محرم در ايران(شايد اگه بگم تهران بهتر باشه) تبديل به نوعي كارناوال شده. سال‌ها از اون موقعي كه عزاداري ِ مردم توي تكيه‌ها و حسينيه‌ها به روضه خوني و سينه‌زني ِ بعدش خلاصه ميشد گذشته. حالا ايراني‌ها ثابت كردن كه ميشه توي هر موضوع و موقعيتي اصل مدرنيسم رو حفظ كرد. محرم‌هاي اين سال‌ها كه «حسين‌پارتي» شايد بهترين لقب براش باشه رو (من) اينطور درك كردم:

يك) هيئت‌ها بدون توجه به فسلفه شكل‌گيري «هيئت»، مدام تو فكر پوز زني و روكم‌كني هم‌ديگه‌ان. «هيئت حاجي فلاني رو ديدي؟! يه طبل خريدن اينقد بزرگه رو چرخ اينور اون ورش مي‌كنن اونم دونفري؛ پنج‌تا هم دوقول(!)زن داره لامصب ارتشي ميزنن مث كره!» و بدون شك هرچه قد تعداد تيغه‌هاي علامت ِ يه هيئت بيشتر باشه اون هيئت فضاي معنوي‌تري داره و عزاداري‌هاش تو محل تكه.

دو) هيچ‌كسي هم براي عزاداري به هيئت نمي‌ره. «بيا بريم اين هيئت ِ فاز يك، هم يه خورده پياده‌روي مي‌كنيم هم مهشيد گفته من با مامانم‌اينا ميام اونجا!»؛ «اوه! اوه! نمي‌دوني چه دافايي ميان اين هيئت نادر، لامصب يكي از يكي خوشگل‌تر. امسال ديگه مخه‌رو زدم!» جلب توجه مهم‌ترين اصل براي رفتن اكثر پسرهاي جوون به هيئت‌هاست. دخترها هم كه انگار ميان دستچين، خب دقت مي‌كنن يه‌دونه قوي هيكل و خوشتيپ‌ش رو انتخاب كنن. نصف صاحب هيئت ها هم براي جلب توجه اهالي محل و ظاهرسازي هيئت رو به پا كردن وگرنه امام‌حسين كيلو چنده؟!

سه) به هيئت‌ها بريد. حتما جديدترين مدل مو، مدل شلوار، مدل مانتو، آرايش‌هاي جديد سال و كلا هرچيزي كه مربوط به جديدترين مد ها باشه رو كشف خواهيد كرد. البته اگه به اين بخش از عزاداري‌هاي امام‌حسين علاقه داريد به مناطق خاصي از تهران بايد تشريف ببريد. تجربه نشون داده كه مناطق بالاي شهر، اكباتان و شهرك غرب از بهترين گزينه‌ها براي اين نوع از عزاداري‌ها خواهد بود. تشكر ويژه‌اي هم مي‌كنم از بانوان محترمه كه با حضور خودشون در هيئت‌هاي عزاداري باعث جوگيري بيشتر پسران ما و در نتيجه زدن محكم‌تر زنجير بر روي شانه‌هاي خود مي‌شوند. خير ببينيد.

version17
آخرين ويرايش توسط bill.goldberg در سه شنبه 17 دی 1387 18:53, ويرايش شده 1 در کل.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب bill.goldberg تشکر کرده اند:
N@VID, كيارش, Mil@d, ali_ahw

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
91

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 آذر 1387 13:03

اهواز

آرشيو سپاس: 65 مرتبه در 29 پست

توسط ali_ahw » سه شنبه 17 دی 1387 18:06

من در اهواز امسال و سالهای اخیر چیزهای عجیبی میبینم .

انواع مدل مو - لباس - آرایش و....
افتضاح است .
در دسته سینه زنی همه میخندند و با هم صحبت میکنند و سینه میزنند .
همه سر و گوششان می جنبد .
مسخره بازی شده .
اما در شهرهایی مثل خرمشهر و بوشهر حسینیه هایی هست که مردانه سینه میزنند و مو بر تن آدمی سیخ میشود .
در دایره های  سینه زنی این شهر ها همه یا گریانند یا چنان بر سینه میکوبند که صدای طبل میدهد .

البته ناگفته نماند من با اصل عزاداری مشکلی ندارم . اما با سینه زنی و  مبحث تعذیب نفس مشکل کلی دارم  .
فکر میکنم این کار از نظر حکم قرآن و خداوند ، جایز نیست . کار ندارم مراجع شیعه چه گفته اند و ....
تانگردی آشنا زين پرده رمزی نشنوي ..........گوش نامحرم نباشد جای پيغام سروش

من در Power House ( لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ali_ahw تشکر کرده اند:
Mil@d, bill.goldberg

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1910

تاريخ عضويت

پنج شنبه 9 فروردین 1386 13:38

آرشيو سپاس: 4996 مرتبه در 1605 پست

توسط Miliali » سه شنبه 17 دی 1387 18:48

میلاد جان

پست اول- عکس سوم  فکر نمی کنم مربوط به ایران باشه  به احتمال خیلی بالا مربوط به یک کشور عربی است.

توی یو توب کلی ویدئو راجع به قمه زنی هست  یک سری که از اون برای کوبیدن اسلام استفاده می کنند. یک عده هم در بازی شیعه - سنی  از اون استفاده می کنند. حتی من یک مورد دیدم که در تحسین این عمل نیکو! چه چیز هایی  که  نمی گفتند. حتی یک آقایی که روپوش سفید پوشیده بود (مثلا دکتر) داشت دفاع می کرد و  تلاش می کرد خوب شدن سریع زخم های سر که  در اثر  قمه زنی به وجود می آید را به مسائل دینی مربوط کند . یک جای دیگری یک پدری بچه کوچکش را آورده بود  برای دیدن قمه زنی و داشت توضیح می داد که چرا این کار را کرده...   واقعا آدم اونقدر متاسف می شه که نمی دونه چی بگه . بگذریم.

bill.goldberg جان
این جا هایی رو که نام بردید آدرس دادید به کسانی که بلد نبودن. حالا هر کی هم که نمی دونست فردا پا می شه می یاد  اونجا و درد سر های این مسائل می مونه برای ساکنین  که باید چوب این قصه ها رو بخورن .
خوبه یک عده زیادیی از جاهای مختلف  بیان  تو محل و کوچه شما هر کاری خواستند بکنند و شهرت اون برای شما بمونه؟ ( البته منظورم شما نبو دید کلی عرض کردم)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Miliali تشکر کرده اند:
Mil@d

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
248

تاريخ عضويت

يکشنبه 1 اردیبهشت 1387 17:19

آرشيو سپاس: 94 مرتبه در 40 پست

توسط soheil_riazi » سه شنبه 17 دی 1387 18:53

باری جای بسی تاسف دارد..... :-? :-?
این ایام سوگوای را به تمام مسلمانان بویژه دوستان محترم سنترال کلاب تسلیت عرض می کنم.
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
www.matheducation.ir

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب soheil_riazi تشکر کرده اند:
Mil@d

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1420

تاريخ عضويت

دوشنبه 17 مهر 1385 10:56

سرزمین تاریکی ها

آرشيو سپاس: 940 مرتبه در 382 پست

توسط gigi64 » سه شنبه 17 دی 1387 22:44

Darya salar MILAD،
با تشکر از شما که به این موضوع پرداختین.
شاید بشه گفت یکی از دلایلی که من امسال اصلآ در این مراسم شرکت نکردم یکی از دلایل اصلیش همین موضوع بود... واقعآ خیلی بد شده...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب gigi64 تشکر کرده اند:
APQ120, Mil@d

Commander

Commander

نماد کاربر
3331

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 03:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

توسط Mohsen1001 » چهارشنبه 18 دی 1387 00:34

اینها همش بهانه هست ، حال عزاداری نداریم میگذاریم به گردن بد شدن جو و از این حرفا ...

همه جا که اینطوری نیست مثلا تهران بعضی مناطق فقط اینگونه هست.

شما که از این وضع ناراحتید میرفتید بازار تهران ، چنان عزاداری زیبایی میکردن توی تلویزیون هم نشون داد یا خیابون ری ، مولوی و...

در همه شهر ها هم اینگونه هست.

این تاپیک هم جز تضعیف شعایر اسلامی و اشاعه فحشاء - تو شهر ما هم زیاد شده ، دختره ارایش میکنه ، پسر تو بغل دختر و از این قبیل حرفا - سود دیگه ای نداره.

تاپیک قفل شد ...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohsen1001 تشکر کرده اند:
Reza 313, Fariborz, Ra30ol, Danial_4139, N@VID, osilatoria, Mahdi1944, mohayer, Ma3ouD