در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

Re: آیا می دانید چرا گوگل فارسی است؟

توسط Frogfoot » سه شنبه 24 دی 1387 12:14

در ضمن محدودیتهای گوگل به دلیل این نیست که گوگل با ما دشمنه ! بابا ما تحریم هستیم !

حذف اسم یک کشور از لیست کشورهای موجود در جهان نمیتونه بخاطر تحریم باشه! همین چند وقت پیش شرکت گوگل از ایرانیان دعوت کرده بود که در طرحی شرکت کنند با علامت گزاری محل های مختلف در Google Map محل فروشگاهها، شرکت ها، سازمان ها و غیره را روی نقشه ایران مشخص کنند. به نظر طرح جالبی بود، بخصوص که باعث می شد ایرانیان استفاده بهتری از سرویس Google Map بکنند، و البته سود بیشتری هم به گوگل برسه. اما جالب تر این بود که وقتی گوگل نیاز به همکاری ایرانیان داره، یادش میره ایران تحریم هست، برامون سایت درست میکنه، ما رو دعوت به همکاری هم میکنه، ولی وقتی یک ایرانی می خواد از یک سرویس رایگان گوگل استفاده کنه، مشمول تحریم میشه! اون سرویس Google Map رو هم می تونند بعد از مدتی که کاربران ایرانی نقاط لازم را برای گوگل علامت گزاری کردند، به بهانه تحریم ببندند. مورد دیگه تبلیغات فارسی و ایرانی گوگل هست. موقع کسب درآمد از ایرانیان از طریق انتشار تبلیغات فارسی ایران تحریم نیست، ولی موقع انتخاب نام کشور در زمان ثبت نام در یکی از سرویس های رایگان گوگل یا یاهو، ما مجددا وارد لیست تحریم میشیم. ظاهرا ایران بنا بر منافع این شرکت ها دائما از لیست خارج و به لیست وارد میشه!

تحریم ایران شامل محدودیت در تجارت با ایران از یک سقف خاص به بالا، و ممنوعیت انتقال تکنولوژی های پیشرفته هست. اینها هر جا عشقشون بکشه ایران را محدود می کنند، هر جا هم که نیاز داشته باشند، ایران را دعوت می کنند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Frogfoot تشکر کرده اند:
N@VID, Reza 313, yasermym, Mahdi1944, MASTER

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

توسط Frogfoot » سه شنبه 24 دی 1387 12:23

در نظام سرمایه داری آمریکا وقتی شرکت کوچکی مثل گوگل با موسسینی با اصلیت روسی ظرف چند سال تبدیل به یک غول بی شاخ و دم میشه، باید دم خیلی ها رو ببینه، و گرنه به عنوان یک شرکت Startup که نوع آوری جالبی ارائه کرده بود، توسط غول های بزرگتر بلعیده میشه، و موسسان آن مجبور میشند شرکت را به یکی از غول های بازار بفروشند. پس لازم هست که متناسب با اهداف این افراد پشت پرده گاهی اقداماتی انجام بشه، و امتیازاتی داده بشه، مثلا گاهی مردم یک کشور خاص  دست انداخته بشند، یا تحقیر بشند، یا مثلا ناگهان با تغییر عبارت Persian Gulf به Arabian Gulf در Google Earth تحریک بشند! در نظامی که اول و آخر همه چیز، حتی عزت و کرامت و انسانیت، پول هست، اینجور چیزها عادی هست.

N@VID, Reza 313, yasermym, Mahdi1944, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » سه شنبه 24 دی 1387 18:41

Frogfoot,

به هر حال با هر دید و طرز فکری که به موضوع نگاه کنیم واقعیت این است که ایران به هر حال از دسترسی آسان و بی دردسر به چیزیهایی که در کشورهای دیگر به راحتی یافت می شود نیست.
از گوگل بگذریم.همین بحث credit card و visa card و master card
اگر اینها در اختیار ما بود ارتباط ما با دنیا بسیار راحتتر می شد.ولی خوب به علت تحریم فعلا از این مسئله محرومیم.
پس اصل موضوع برقرار است.
یا مثلا خرید جنگنده مدرن برای نیروی هوایی.من به عنوان یک ایرانی چرا دوست نداشته باشم به جای F-7 یک خط در میون سقوط کن F-35 در اختیار نیروی هوایی نباشد.

و بسیار چرا های دیگر.

گوگل هم بالاخره زیر بار تحریم می رود.حالا شما تحریم را تشریح کردید که مثلا برای گوگل مپ استثنا گذاشته ولی به هرحال در موارد دیگر که تحریم کرده.
آیا انکار می کنید.چرا ما باید گوگل ارث را از سایتهای فرعی بگیریم.چرا در بسیاری نرم افزار ها در لیست کشور ها نام ایران نیست.و بسیار چرا های دیگر.

من اگر پست و مقامی در مملکت داشتم در چارچوب حفظ منافع ملی و عزت به تلاش برای رفع این تحریم ها گام برمی داشتم.نه اینکه اضافه شدن تحریم ها را نعمت بخوانم.در حالیکه جز خسارت های پنهان چیزی برای کشور نداشته و ندارد.

یا علی.

کاش خود امید کردستانی در گوگل سرچ کند و سنترال را بیاید و در این سایت حقایق ناگفته را بگوید .
چون ما از درون به مسئله نگاه می کنیم.کسی که در متن کار و خارج از کشور است طرز نگاهش 180 درجه با ما متفاوت است.و شاید به واقعیت نزدیکتر.

یا علی...
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
MASTER, Mohammad 1985

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

توسط Frogfoot » چهارشنبه 25 دی 1387 12:47

گوگل هم بالاخره زیر بار تحریم می رود.حالا شما تحریم را تشریح کردید که مثلا برای گوگل مپ استثنا گذاشته ولی به هرحال در موارد دیگر که تحریم کرده.
آیا انکار می کنید.چرا ما باید گوگل ارث را از سایتهای فرعی بگیریم.چرا در بسیاری نرم افزار ها در لیست کشور ها نام ایران نیست.و بسیار چرا های دیگر.

چرا زیگ زاگ حرکت می کنید؟! اصل دو پست های بالا بیانگر دو واقعیت روشن هست:
1- امکانات فارسی مطرح شده ربطی به کردستانی و امثال کردستانی نداره.
2- بسیاری از اقداماتی که شرکت های آمریکا به بهانه تحریم علیه ایران انجام میدند بر اثر فشارهای گروه های با نفوذ ضد ایران در پشت صحنه سیاست آمریکا ست، و تحریم برای این شرکت ها فقط بهانه ایی شده تا سعی کنند به نوعی جامعه ایرانی را تحقیر کنند، و از طریق این تحقیرها جامعه ایرانی را بر علیه نظام تحریک کنند.

نمیدونم شما چرا اینقدر علاقه دارید دائما از یک شاخه به شاخه دیگه بپرید و از حرکت در یک مسیر ثابت خودداری کنید!

من اگر پست و مقامی در مملکت داشتم در چارچوب حفظ منافع ملی و عزت به تلاش برای رفع این تحریم ها گام برمی داشتم.نه اینکه اضافه شدن تحریم ها را نعمت بخوانم.در حالیکه جز خسارت های پنهان چیزی برای کشور نداشته و ندارد.

این هم یک مورد از همان پرش ها بود! اینکه گفته میشه تحریم ها نعمت هستند، را از دو نظر میشه بررسی کرد:
1- در جامعه ایرانی تا زمانی که چیزی مفت و راحت بدست میاد، مردم تکاپوی چندانی ندارند. وقتی اون چیز ازشان گرفته میشه، هزار و یک راه برای گرفتن یا ساختن آن چیز به ذهنشان میرسه!
2- تحریم یک جانبه به این شکل نشان دهنده آن است که جمهوری اسلامی در مسیر درستی گام بر می دارد، و این تحریم ها بخاطر فشار بر ملت برای دست بر داشتن از آرمان های خود وضع می شوند. ایالات متحده آمریکا چون نه توان رویارویی مستقیم با ایران را دارد، نه حاضر هست ایران را به عنوان یک قدرت عمده تاثیر گزار در منطقه بپذیرد، سعی می کند از طریق وضع تحریم و ایجاد بحران های بین المللی برای ایران، مانع از افزایش قدرت ایران در عرصه بین المللی شود. خواسته های آمریکا هم محدود به یک یا دو چیز ساده نمیشه، تجربیات قبلی نشان داده که هر چه انعطاف بیشتری دربرابر آمریکا نشان داده شود، این انعطاف را از موضع ضعف بررسی می کنند، و خواسته های بیشتری به خواسته های قبلی اضافه می کنند. این مسئله در تعلیق غنی سازی کاملا هویدا بود. پس تنها راه برای ایران آن است که به مسیر خودش ادامه بدهد و قدرت خودش را در منطقه و عرصه بین المللی دیکته کند، چون نظام حاکم نظام زور هست، نه نظام گفتمان! آمریکا تحت هیچ شرایطی حاضر نیست با کشورهای جهان سوم در میز مذاکرات هم شان در نظر گرفته شود، و همیشه تمایل دارد نظرات خود را از بالا به پایین به دیگران دیکته کند. پس یا باید محمدرضا پهلوی باشی که ارزش خودت و ملتت را پایین تر از سگ آمریکایی بیاوری، یا باید قدرتی باشی که آمریکا نتواند به تو زور بگوید.

خواهشا این جواب را که دیدید، روی یک موضوع دیگه پرش نکنید! چون می ترسم بعد از این مشکلات اقتصادی کوچه و بازار، قدیمی بودن نیروی هوایی، شخصیت فلان مسئول مملکتی، فلان حادثه نظامی، فلان مذهب، فلان واقعه تاریخی، فلان دیدگاه فلسفی، فلان ادعای اعراب، و غیره هم همینطوری به بحث آقای امید کردستانی در گوگل اضافه بشه!

کاش خود امید کردستانی در گوگل سرچ کند و سنترال را بیاید و در این سایت حقایق ناگفته را بگوید .

آخرین باری که تعدادی از کارکنان گوگل مسائل داخل شرکت را بدون مجوز رسمی شرکت در وبلاگشان بحث کردند، از شرکت اخراج شدند. اینطوری نیست که طرف بیاد اینجا (اگه اصلا وقت کنه، یا مثل بعضی ها ادعا نکنه که از ایرانی بودن خودش پشیمونه!) و برای من و شما درد دل کنه، بعدش هم خداحافظی کنه و بره دنبال کارش در شرکت گوگل!

Reza 313, Ra30ol, yasermym, Mahdi1944

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » چهارشنبه 25 دی 1387 19:01

Frogfoot,  

چون به درازا کشیدن این بحثها به دلیل تفاوت بینش سیاسی من وشما معمولا به تاپیک های 30 الی 40 پستی و مباحثات سنگین مبدل می شود..و عنوان این تاپیک نیز به مباحث مطروحه چندان ارتباطی ندارد من از بحث خارج می شوم...
- امکانات فارسی مطرح شده ربطی به کردستانی و امثال کردستانی نداره

در جامعه ایرانی تا زمانی که چیزی مفت و راحت بدست میاد، مردم تکاپوی چندانی ندارند. وقتی اون چیز ازشان گرفته میشه، هزار و یک راه برای گرفتن یا ساختن آن چیز به ذهنشان میرسه

سخنان شما را در این موارد می پذیریم.

ولی نقطه اختلاف اصلی باقی ماند که همان ظرافت دیپلماسی و بی پدر مادر بودن سیاست است که با اینکه حرف شما مقبول است که دنیا به ما زور می گوید ولی با تاکتیک ها ی هوشمندانه و نبوغ دیپلماتیک می توانیم بکوشیم تحریم ها را با حفظ عزت ایرانی لغو  بدون اینکه دنیا بر ما مسلط شود
.چون مطمئنا تحریم نبودن بهتر از تحریم بودن است.

این ممکن است فقط یک همت عالی می خواهد...

یا علی..سپاس از توجه
رفیق بی کلک

Mohammad 1985, nasdel

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » چهارشنبه 25 دی 1387 23:37

Frogfoot,  عزیز به نظر من دلیل همین کارهای گوگل هم تا حدود زیاد یخودمون هستیم وقتی از کسانی حمایت می کنیم که در عرف تروریست خونده میشن به درست یا غلطش کاری ندارم یا یک مشت ابله میرن پرچم آمریکا و انگلیس رو می کنن توی تن خر و الاغ و توی شهر می چرخونن ! یا توی برنامه مستند شبکه چهار مربوط به دوران جنگ جهانی وقتی هواپیمای نیروی هوایی آمریکار و نشون میداد آرم و نوشته های نیروی هوایی اونها رو کدر می کنیم تا معلوم نشه !  :shock:  نباید بیشتر از اینها انتظار داشت ! اگه کسی با پرچم کشور من این کار رو بکنه پدرش رو در میارم ! آمریکایی ها فوق العاده میهن پرستن و این چیزا رو اصلا تحمل نمی کنن !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 26 دی 1387 00:18

Mohammad 1985,   :eek:

آمریکایی ها میهن پرست هستند؟  :-O  :-O

منبع این نظریه شما کجاست؟ اگر مطالعه کنید خواهید دریافت آمریکا و سپس استرالیا در صف آخرین کشورهای ناسونالیسم هستند.  :razz:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » پنج شنبه 26 دی 1387 01:49

البته بعد از 11 سپتامبر 2001 و حجم عظیم تبلیغاتی و ساخت گستره وسیعی از آهنگ ها و فیلم ها و مستند ها و برنامه های میهن پرستانه به مقدار زیادی آن بی خیالی آمریکایی ها نسبت به وطن پرستی که بعد از جنگ ویتنام گرفتارش شده بودند کاهش یافت و تقریبا بسیار تغییر کرده اند.
الان هم اگر به نطق های اوباما در بین انبوه جمعیت دقت کنید تشویق های شدید جمعیت با گفتن کلمه United stats  مشهود است.
نطق پیروزی اوباما را در شیکاگو  در نوامبر گذشته به یاد اورید.من به دقت آن را نگاه کردم...به هر حال تفاوت هایی بین این مردم و مردم پیش از 11 سپتامبر مشهود است.و انکار ناپذیر..

اما وطن پرستی فوق العاده را نمی توان پذیرفت...بدون تعصب می گویم  به نظرم وطن پرستی  ایرانیها کم نظیر است و به راحتی موجی از ملی گرایی در ایران پدید می آید.

یک بار سرود ای ایران را با احساس و دقت گوش دهید... :-)
رفیق بی کلک

Mohammad 1985

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تاريخ عضويت

کرج پلاک 43!

توسط Mohammad 1985 » پنج شنبه 26 دی 1387 23:53

Negar.int,  ببخشید متونم بپرسم از چه منبعی باید مطالعه کنم؟
جکسون براون

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » جمعه 27 دی 1387 00:49

Mohammad 1985, جان
ببخشید اگر جسارت شد. هر کس خودش باید به دنبال منابع در سطح خودش باشد.
- - - - - - - -
این بخش کامپیوتر است و الان هم فکر کنم به حد کافی از بحث خارج شده باشیم. ضمناً بنده در سنترال به بحث و جدل فلسفی و اجتماعی نمی پردازم، در صورت تمایل به هر یک از وبلاگ های بنده مراجعه کنید:

araianegar.blogfa.com
iran-elections.blogfa.com
iran-elctiones.mihanblog.com
iran-electiones.parnevis.com
البته وبلاگ من که در حوزه بحث شما یعنی تمدن و ملیت ها می باشد به زبان انگلیسی می باشد، اما خوب بنده پاسخگوی شما خواهم بود:
persian-aria.blogspot.com
:razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mohammad 1985

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تاريخ عضويت

کرج پلاک 43!

توسط Mohammad 1985 » شنبه 28 دی 1387 02:14

Negar.int,   نه داداش این چه حرفیه میزنی ! منم حوصله وارد شدن به اینگونه بحثها رو ندارم ! زمانی که پست شما رو خوندم از ارسال همون چند خط هم پشیمون شدم چرا که جواب به شما خودش کلی باعث دلیل و برهان و خارج شدن از بحث میشد . البته من هنوزم روی حرفم هستم !
جکسون براون

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » شنبه 28 دی 1387 02:49

Mohammad 1985,   :razz:

من مقاله نویس هستم و حوصله زیادی هم دارم. عرض کردم در سنترال به بحث پیرامون این مسائل نمیپردازم. به نظرم محیط سیاسی اون متفاوت از جایگاه بحث هایی که من توش مشارکت می کنم اومد. به هر حال خوشحال خواهم شد تبادل نظر کنیم.

قبليبعدي