در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوشکن‌ها به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

Re: نحوه ی درگیری ناو ارتمیس !!!!

توسط Mil@d » دوشنبه 23 دی 1387 14:34

عمو تیرتفنگ,  
عکس یاخونت و اطلاعات فنی
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
TYPE      -  ANTI-SHIP/LAND ATTACK CRUISE MISSILE
WARHEAD   -  440 LB. CONVENTIONAL OR NUCLEAR
RANGE     -  162 NAUTICAL MILES
BODY DIA. -  2.1 FEET
LENGTH    -  30.5 FEET  
WEIGHT    -  6,700 POUNDS AIR LAUNCH
          -  8,598 POUNDS SURFACE/SEA LAUNCH
ENGINE    -  RAMJET SUSTAINER/SOLID ROCKET BOOSTER
GUIDANCE  -  ACTIVE/PASSIVE RADAR
             DIGITAL SCENE IMAGE MAPPING FOR LAND ATTACK ROLE
             TARGET INFO PASSED BY KONDOR-E SATELLITE
SPEED     -  MACH 2.6
NPO MASHINOSTROYENIA DESIGN BUREAU RUSSI
در مورد هواپیما های نامرئی و دور پرواز(b-2----f117) آیا s400 یا s300 کاربرد نداره؟اگه نداره برای مقابله با اونا چه پیشنهادی داری؟

عمو تیرتفنگ جان هیچ سیستم نظامی موجود در دنیا بی اشکال نیست.ناوچه ساعر را آنقدر در بوق و کرنا کردند که چنین است و چنان است..با یک موشک ضدناو نابود شد.
یک نکته ای در جنگها هست.b2  پنهانکار است.پس باید به تکنولوژی ضد پنهانکاری دست یابیمدست یابیم و آن را تهیه کنیم.
هیچ چیز مطلقا کامل نیست.b-2 نیز نقایصی دارد که فقط سازندگانش می دانند.
و بالاخره در مورد طولش بگم که از این کوچیکتر(100 متر طول) که میشه جوشن که اونم داریم.چه کاریه که بیایم دوباره فسفر بسوزونیم ناو طراحی کنیم؟

ولی یادمان نرود  و به قول خودت ناو بزرگ=سیبل متحرک
قدرت دشمن را دست کم نگیر.من هم گفتم تا جاییکه ممکن است باید کوچکتر شود و همچنین سریعتر تا آسیب پذیری کاهش یابد.
ید در بعضی جاها هم از موشک های قدیمی چون کرم ابریشم استفاده شده. در حالی که ایران موشک های بهتری در اختیار داره.(مانند نور و کوثر)

من بیشتر روی آن موشک ناشناس 300 کیلومتری که سردار جعفری اسم بردند حساب می کنم.ضمنا ایران در کرم ابریشم ها اصلاحاتی انجام داده و سر جنگی آن به خوبی قدرتمند شده و انفجار شدیدی در لحظه برخورد با بدنه ناو دشمن روی خواهد داد.
در مورد هواپیماهای پنهانکار هم تنها تهدید جدی شما هواپیمای B-2 Sprit است که البته بعید است در چنین حمله ای به کار گرفته شود. ولی با عملیاتی شدن F-35 Sprit این هواپیما ممکن است در چنین حملاتی به کار گرفته شوند.

نوید جان جنگ شوخی بردار نیست.اگر ضرورت ایجاب کند b-2 هم به میدان خواهد آمد.در جنگ ثانیه ها حرف می زنند.

به هر حال بحث خوبی داره میشه.منظورم فرد خاصی نیست ولی اگه ممکنه دوستان بحث رو به شوخی نگیرند :razz:
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
عمو تیرتفنگ

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
66

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 16 دی 1387 14:11

ایران-کرج

آرشيو سپاس: 53 مرتبه در 26 پست

توسط عمو تیرتفنگ » دوشنبه 23 دی 1387 17:47

N@VID جان خیلی ممنون از نظرات سازندتون .از اون جایی که من خیلی خاکی هستم اصلا از انتقاد ناراحت نمیشم بلکه خوشحال هم میشم چون معمولا انتقاد خوب بهتر از تعریفه .
در مورد اون عریضه ی اول لازمه متذکر بشم که بحث باید از یه جایی شروع میشد .
در ضمن اطلا عات من اگر کافی وجامع بود نیازی به شما عزیزان نبود و برای همین از شما مشورت خواستم .
در مورد برد رادار بگم که اصلا بلند پروازی نیست بلکه همین ناو جدید انگلیسی ها (HMS_Daring)حدود 500 کیلومتر رو پوشش میده .
واما در مورد حمله جنگنده تعداد انها و فاصله تهاجم و نوع مهمات ان با شما موافقم .
ودر مورد انحراف موشک : فرضیات بیان شده در وضعیت کاملا بد بینانه در نظر گرفته شده بوده . پس نظر شما اینه که موشک حتما به هدف برخورد میکنه ؟ به نظر من هم با اولین شلیک نابود میشه .
در مورد S 300 یا S 400 که احتمال خریدش بسیار زیاده منظورپیش رفته ترین پدافند موشکی ایران بود که با راهنمایی شما قابل حله .
در مورد انواع موشک سطح به سطح شما چه پیشنهادی دارید . نور و کوثر ؟. من فقط کرم ابریشم رو به خاطر داشتم . ولی این ناو حتما باید یک موشک سطح به سطح سریع داشته باشه چون تا حدودی تحاجمیه . در مورد اشکالات بگم که هیچ طرحی هیچ وقت بدون ایراد نبوده ونیست .با سپاس

اما در جواب برادرمون اقای soheil_riazi بگم که این ناو اصلا و ابدا به موشک میان برد نیاز نداره .به فرض هم نیاز شد اصلا روی این ناو برای این کارها جا نداریم .

ومیرسیم به Darya salar MILAD عزیزمون .
پیشنهاد بسیار عالی شما جایی برای بحث باقی نمیذاره . همین موشک یاخونت ضد ناو تصویب شد تمام .
در مورد طول ناو با شما موا فقم باید هر چه میتونیم کوچکترش کنیم . بیش ترین طول پیشنهادی شما چقدره .
این موشک 300 کیلو متری اصلا چی هست ؟ ضد هواییه ؟ یه تحقیقی دربارش بکن به ما هم بگو . ممنون .
ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » دوشنبه 23 دی 1387 18:19

در مورد طول ناو با شما موا فقم باید هر چه میتونیم کوچکترش کنیم . بیش ترین طول پیشنهادی شما چقدره .[/quote]

فعلا فرضا 90 متر را در نظر بگیریم.چون جماران نیز با همین طول در حال ساخت است.پس مشخص است که مهندسین نیروی دریایی نیازهایشان را فعلا در این ابعاد دیده اند.
این موشک 300 کیلو متری اصلا چی هست ؟[/

هیچکس جز فرماندهان نظامی کشور نمی داند.البته اگر توصیفات سردار جعفری درست باشد به چیزی جز یاخونت نخواهد بود(و شاید نمونه ایرانی یاخونت!)
این مطلب درجه حفاظت اطلاعات دارد و برای همین از جزییاتش کسی باخبر نیست.
رفیق بی کلک

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » دوشنبه 23 دی 1387 18:39

در مورد برد رادار بگم که اصلا بلند پروازی نیست بلکه همین ناو جدید انگلیسی ها (HMS_Daring)حدود 500 کیلومتر رو پوشش میده

البته نباید فراموش کنیم که برد کشف رادار در برابر هر جسمی متغییر است. اون برد 500 متر برای شناسایی اهداف نظامی نیست. اون برد حداکثر برد است. و در برابر هواپیماهای نظامی متفاوت است. در حقیقت برد رادار به سطح مقطع راداری(RCS) هدف بستگی داره
پس نظر شما اینه که موشک حتما به هدف برخورد میکنه ؟ به نظر من هم با اولین شلیک نابود میشه

منظورم این نبود. منظورم این بود باید کاملا با اخلالگر ها اشنا باشید تا بتونید با ضریب بالایی بگویید موشک منحرف میشه یا نه. منظورم اینه که همینجوری نمیشه در مورد این موضوع نظر داد
S 400 که احتمال خریدش بسیار زیاده

دوست من S-400 به تازگی در خود روسیه عملیاتی شده. احتمال اینکه روسیه چنین موشکی را به ما بفروشه خیلی خیلی کمه. سر این S-300 ها کلی تایید و تکذیب میکنه اونوقت S-400 بفروشه.
در مورد انواع موشک سطح به سطح شما چه پیشنهادی دارید . نور و کوثر

بنده نمیتونم نظر خاصی بدم. چون از جدیدترین موشک های ایران در بعد دریایی اطلاع ندارم. ولی جدیدترین خبر در این مورد یه موشک با برد 300 کیلومتر بود که ممکنه یاخونت باشه.
به نظر من شما به طرح ناو برسی بهتر از اینکه به تسلیحاتش برسی. شما اینجا الان انواع و اقسام تجهیزات رو میزاری ولی ممکنه اصلا ارتش مایل نباشه از تسلیحات پیشنهادی شما استفاده کنه. یادمون باشه ما هر چقدر هم اینجا تخصصی بحث کنیم چون به اطلاعات کافی دسترسی نداریم نمیتونیم نظر مناسبی بدیم
این موشک 300 کیلو متری اصلا چی هست ؟

یک موشک دریاییه با برد 300 کیلومتر، که چندی پیش خبر تولیدش توسط فرمانده سپاه منتشر شد.
من بیشتر روی آن موشک ناشناس 300 کیلومتری که سردار جعفری اسم بردند حساب می کنم.ضمنا ایران در کرم ابریشم ها اصلاحاتی انجام داده و سر جنگی آن به خوبی قدرتمند شده و انفجار شدیدی در لحظه برخورد با بدنه ناو دشمن روی خواهد داد

هدف من تنها بیان اینکه بود که موشک های جدیدتر هم هست. بله این موشک 300 کیلومتری ناشناس هم وجود داره.
در مورد کرم ابریشم فقط تقویت سر جنگی کافی نیست و باید در برابر اخلالگر ها اون رو مقاوم کرد. به هر حال این موشک خیلی قدیمیه و در جنگ ها ازش استفاده شده و ضعف هاش مشخص شده و نمیشه دیگه روش زیاد حساب کرد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب N@VID تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
66

تاريخ عضويت

دوشنبه 16 دی 1387 14:11

ایران-کرج

آرشيو سپاس: 53 مرتبه در 26 پست

توسط عمو تیرتفنگ » دوشنبه 23 دی 1387 23:19

Darya salar MILAD, جان 90 متر با 100 زیاد فرق نمیکنه ها ولی باز روش فکر میکنم و به پیشنهادت احترام میگذارم .
پس طول ناو حدودا 90 الی 100 تصویب شد تمام .
از اون جایی که اطلاعات گسترده شما شایان توجه و قابل تامل هست می خوام با اجازه ی شما نیمی یا بیشتر از مدیریت این پروژه رو به شما واگذار کنم .
اصلا شاید ما مردیم بلاخره باید یکی این طرح رو ادامه بده یا نه .

این اقا N@VID, که خیلی هم برای ما عزیزه فعلا به موارد یاس می پردازه .
خوب از قرار معلوم شما در مورد رادار و ضد رادار و تجهیزات مقابله با جنگنده و اختلال گرها و از این دست موارد اطلاعات خوبی داری .
میخوام با اجازه ی شما موارد مربوط به رادار و ضد رادار و تجهیزات مقابله با جنگنده و اختلال گرها رو به شما بسپارم . امیدوارم بتونی دراین زمینه به ما کمک کنی .

به جای این S 300 و S 400 هم با تکمیل اطلاعات یک پدافند مناسب در نظر خواهیم . البته شما هم به ما کمک کنید بد نیست .
کلا در طرح دو یا سه نوع پدافند نیازه . 1 سبک . 2 میانبرد . 3 دور برد یا سنگین . :( با سپاس .
ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب عمو تیرتفنگ تشکر کرده اند:
Mil@d

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

تهران

توسط N@VID » سه شنبه 24 دی 1387 00:11

عمو تیرتفنگ, عزیز قصد من مایوس کردن شما نیست. من میخواهم شما یا واقع بینی بیشتر طرحتون رو ادامه بدید
دوست عزیز فکر میکنم نتونستم منظورم رو درست برسونم. منظور من اینه: شما تمام تلاشتون رو بر روی طراحی ناو بگذارید و مسلح کردن اون رو به ارتش واگذار کنید.
دوست من اطلاعات مربوط به اخلالگر ها و سیستم های مختلف راداری چیزی نیست که بر روی اینترنت وجود داشته باشه. اطلاعات اصلی در مجامع علمی مانند دانشگاه ها وجود داره و من هم به چنین اطلاعاتی دسترسی ندارم.(تازه اون اطلاعات هم کامل نیست چون هیچ کشوری اطلاعات مربوط به این چیزا رو منتشر نمیکنه)
در هر صورت موفق باشید

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » سه شنبه 24 دی 1387 00:19

عمو تیرتفنگ,  
عمو تیر تفنگ جان من تا جاییکه اطلاعات داشته باشم در خدمت خواهم بود.البته بحث تخصصی حتما باید با یک مهندس رشته طراحی کشتی مطرح شود.چون محاسبات بسیار پیچیده ای دارد .
رفیق بی کلک

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
247

تاريخ عضويت

يکشنبه 1 اردیبهشت 1387 16:19

آرشيو سپاس: 94 مرتبه در 40 پست

توسط soheil_riazi » سه شنبه 24 دی 1387 14:10

میلاد به یاخونت ،پی 700 نمیگن؟ من این عکس رو به اسم پی..... قبلا دیدم.
اما در ورد انواع موشک ها با اجازه ی عزیزان می بحث رو باز کنم. ببینید هر موشک یه سری مشخصات منحصر بفرد داره که تعیین میکنه برای چه عملیاتی مناسبه. مثلا اژدر حوت( میدونم اژدره موشک نیست، مثال میزنم) یک اژدر فوق سریعه ولی احتمالا نباید بردش زیاد باشه و این یعنی یک محدودیت بزرگ.یک موشک برد بالای 300 کیلومتر عالیه ولی سوال اصلی انه: با چه سرعتی به هدف برخورد میکنه؟
توجه کنید سیستم هایی مثل فالانکس( کاری با موشک های پدافندی ناو ندارم) بسیار موثر هستند و برای مقابله با آن ها چند راه زیر در نظر گرفته شده:
1- موشک از انتها تا ابتدای مسیر با سرعت وحشتناک( مافوق صوت) شلیک شود
2- این راه از اولی بهتره، موشک تا نزدیکی های هدف با سرعت معمولی و در نزدیکی هدف ناگهان سرعتش به دوبرابر افزایش می یابد مثل پی 500 و پی 700.
3- موشک بجای طی مسیر مستقیم در نزدیکی هدف یک منحنی را طی میکند چرا که هدف گلوله های تیربار قرار گرفتن در مسیر مستقیم راحت تر است.مثل پی35
کلا مجموعه ویژگی های یک موشک و همچنین هدف آن بسیار مهم است. بله یک نفتکش بیآزار را می توان به راحتی با هر سرعتی از فصله ی 300 کیلومتر هدف قرار داد. اما آیا ان سخن در مورد وینسنس هم درست است؟
خوشبختانه ایران به تکنولوژی موشک های سوپر سونیک دست یافته و ان بسیار پر اهمیت است.
نوید حق با توئه من آجی ام 65 ماوریم رو با هارپون اشتباه گرفتم.
خود ماوریک هم خیلی موشک خوبیه، ایران هارپون داره؟
یکی بگه فریگیت و کروسرو ... یعنی چی؟
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
www.matheducation.ir

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

تهران

توسط N@VID » سه شنبه 24 دی 1387 15:15

میلاد به یاخونت ،پی 700 نمیگن؟ من این عکس رو به اسم پی..... قبلا دیدم

نام دیگر موشک SS-N-26 یاخونت، P-800 است
مثلا اژدر حوت( میدونم اژدره موشک نیست، مثال میزنم) یک اژدر فوق سریعه ولی احتمالا نباید بردش زیاد باشه و این یعنی یک محدودیت بزرگ

درسته. البته این محدودیت برای همه ی اژدر ها وجود دارد. چون حرکت در زیر اب باعث ایجاد "پسا" ی زیادی میشود.
ایران هارپون داره؟

بله ایران این موشک را در اختیار دارد. در زمان جنگ هم ازش استفاده شد.
یکی بگه فریگیت و کروسرو ... یعنی چی؟

به این تاپیک مراجعه کن. تا حدودی توضیح داده شده است.
forum-f84/topic-t51411.html

Mil@d

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
38

تاريخ عضويت

جمعه 20 دی 1387 17:47

آرشيو سپاس: 22 مرتبه در 12 پست

توسط سيالكوتي » سه شنبه 24 دی 1387 22:00

اقا نويد موشك برهموس مدل روسي هندي  ياخونت نيست ؟

Captain

Captain

نماد کاربر
2371

تاريخ عضويت

شنبه 24 فروردین 1387 22:03

آرشيو سپاس: 11729 مرتبه در 2040 پست

توسط yasermym » سه شنبه 24 دی 1387 22:40

با سلام

دوستان اول بگم که وقتی از پست اول شورع کردم به خوندن کلی خندیدم .

یکی بخاطر این بود که همش عنوان این تاپیک رو می دیدم و تا حالا داخل نیومده بودم و فکر می کردم راجع به درگیری ارتمیس واقعی داره صحبت میشه (برای قدیما)
بعد با خودم گفتم نکنه اینم مثل بعضی از تاپیک ها که موضوع اونها یک چیزه اما وسطش می بینی داره بحث های داغ میشه باشه، و حدسم هم درست بود.

بعد هم که اون قوه تخیل عمو جون واقعا منو به خنده انداخت. :???: ناراحت نشید عمو تیر تفنگ (تا آخر توضیحات منو بخونید)

ولی از شوخی گذشته پایه بسیاری از طراحی های عالی همین نوع تخیلات است.
اگر ما هم قوه تخیلی مثل غربی ها داشتیم الان شاید وضع تولیداتمون خیلی بهتر از این بود. ما حتی در نام گذاری محصولات هم مشکل داریم.
البته در زمان جنگ 8 ساله از این کارای تخیلی زیاد صورت می گرفت و پایه ای شد برای پیشرفت های بعدی ایران در زمینه های تسلیحاتی .

دکتر الهی قمشه ای یک دفعه در سخنرانی خودشون مطلبی را در این مورد گفتند
یک ناوی بوده که همه موتورهای اون از کار افتاده بود و نمی تونست حرکت کنه و مسیر خودشو تغییر بده
از طرف دیگه یک مین سر گردان هم داشته بر اثر امواج دریا به اون نزدیک می شده
همه در هراس که چه کاری باید کرد و الانه که مین به ما برخورد کنه
حالا فکر و فکر و فکر
یکی این وسط مثل عموی ما میگه آقا بیایم همگی فوتش کنیم تا نیاد طرف ما!!
حالا باید زد زیر خنده، اما نه یکی از این ایده خنده دار استفاده کرد و گفت بریم فن های بزرگی که در کشتی هست رو بیاریم و با بادی که اونها تولید می کنند مین رو از خودمون دور کنیم, وچنین کردند و نجات یافتند. (نقل به مضمون)

حالا در این مورد هم کارا شما ها جالبه.

فقط یک نکته اینکه اگه ناو در ساحل غزه باشه که دیگه هواپیمای اسرائیلی نمیتونه از 400 کیلومتری بیاد؛ چون همون بقل گوش خودشونه. :shock:

در آخر بگم که البته منم طرح های جالبی دارم اما راجع به ناو نیست و راجع به یک نوع ماده منفجره بسیار پیشرفته است و همچنین یک سیستم کامپیوتری و راداری .
البته به دلیل محرمانه بودن از ذکر آنها معذورم :grin:
در فیلم Eagle Eye قسمتی از ایده خودمو دیدم . از طرفی جا خوردم ولی از یک طرف دیگه دیدم نه بابا خیلی هم بلند پروازانه و یا خنده دار نبوده.
اینم گفتم یکوقت این دوست محترم ما ناراحت نشه و فکر نکنه خدای نکرده مسخره کردمشون. (من خودم در خیال پردازی ید طولایی دارم).

موفق باشید
                                                           دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
==================================

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

تهران

توسط N@VID » چهارشنبه 25 دی 1387 11:49

اقا نويد موشك برهموس مدل روسي هندي  ياخونت نيست

درسته دوست من. البته هند تمایل داشت بر پایه ی SS-N-19 Granit ساخته بشه. ولی در نهایت بر پایه ی SS-N-26 Yakhont ساخته شد

سيالكوتي

قبليبعدي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان