در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوشکن‌ها به بحث بپردازيد
Furious Poster

Furious Poster

no avatar
374

تشکر کرده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 14 بهمن 1386 13:04

آرشيو سپاس: 754 مرتبه در 232 پست

Re: نحوه ی درگیری ناو ارتمیس !!!!

توسط kingday » چهارشنبه 25 دی 1387 19:27

اگه مشكل و مانع ايران براي حمله نكردن به اسراييل و delete+shift آن از روي نقشه زمين نداشتن ناوي مثل آرتميس بود . كه تا حالا دهها نوع از اون رو ساخته بود. اما مساله اين چيزا نيست از اين ناو موثرتر رو ايران داره منظورم شهاب 3 هستش اما مصالح سياسي و مملكتي چيز ديگه اي رو ميگه.
در شرايط الان كه در غزه بوجود اومده وقتش بود كه آزمايش عملي شهاب 3 رو با 1000 شليك اوليه شروع كنن ولي ....

دوست عزيز من ما بايد فعلا به فكر دفاع باشيم اونم بيشتر از نوع ايجاد جنگ ايزايي.
اگه بجاي يك اف شانزده 12 فروند در ارتفاع 35000 پا هركدام فقط دو بمب يك تني با هدايت ليزري يا ماهواره اي به سمت مركز ناو رها كنند ميشه 24 بمب فرض كنيد فقط 4 تا از اونا برخورد كنه با اون قدرت نفوذ در عمق آيا چيزي از ناو ميمونه يا فرصتي براي پمپاژ كردن آب يا فرار پرسنل اون.
متاسفانه ناو آرتميس در مقابل حملات هوايي بلند پرواز بسيار آسيب پذيره و مطمئن باشيد در جنگهاي الكترونيك اسراييليها از ما بسيار جلوتر هستن و مائيم كه گول ميخوريم.

برفرض كه تمام اف 16 هاي اسراييل منهدم بشه تازه ميشه نوبت آمريكا كه همپيمان نزديك اسراييله با N فروند هواپيماو ....

اينرو بدون عزيزم كشوري كه از هيچ قطعنامه بين المللي نميترسه و هر كاري بخواد ميكنه خيلي خيلي خطرناكه وحامان قدرتمندي هم داره و با توجيه دفاع از خود هركاري ميكنه حتي استفاده از بمب اتمي!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kingday تشکر کرده اند:
arash.psf

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
374

تشکر کرده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 14 بهمن 1386 13:04

آرشيو سپاس: 754 مرتبه در 232 پست

توسط kingday » چهارشنبه 25 دی 1387 19:56

البته اگه فقط انتقاد نكرده باشم منم يك چيزهايي در تخيلات مشابه طرح شما دارم ولي شناور من بصورت مخفي هستش و مشابه طرح ساخته شده آمريكاييها ولي بسيار چابك و سريع در جنگهاي امروز با وجود دقتهاي هدفگيري بالا چابكي و مانورپذيري تعيين كننده پيروز ميدان هستش.
قدرت اتش بالا و بسيار غافلگيركننده.
استفاده از توپهاي سوخت مايع Liquid propellant gun يعني بدون داشتن پوكه و خرج پرتابي باروت سياه بلكه فقط يك لوله از مخزن سوخت شناور (البته بر روي هروسيله نقليه قابل نصبه)به مسلسل يا توپ متصل شده و مرمي ها يا گلوله ها شليك ميشه.حجم تسليحات قابل حمل چند برابر ميشه و برد و نواخت هم بالا تره!!
استفاده از ماده انفجاري جيوه قرمز بجاي مواد انفجاري فعلي يعني با شليك يك گلوله به ابعاد گلوله ژ3 با كاليبر نه چندان زياد يك تانك منهدم ميشه !!
سيستم ليزري پالسي با قدرت وحشتناك با استفاده از خرج تي ان تي يعني با استفاده از انرژي آني توليد شده از انفجار تي ان تي يك بيم ليزر با قدرت خيلي زياد توليد ميشه كه ميتونه هر شيئي رو در مقياس قدرت خودش نابود كنه.

موارد بالا ساخته شدن و فقط تخيل نيست و جزو طرحهاي سري هستش!

نظر شما چيه؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kingday تشکر کرده اند:
عمو تیرتفنگ

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
66

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 16 دی 1387 14:11

ایران-کرج

آرشيو سپاس: 53 مرتبه در 26 پست

توسط عمو تیرتفنگ » پنج شنبه 26 دی 1387 03:47

سلام . از نظرات دوستان کلی استفاده کردم .

با اکثر مطالب درج شده تا حدودی موافقم و با بعضی مطالب نه .

همین قدر که توانستم روحیه ی تخیل یا تخمین رو در دوستان تقویت کنم کافیه .

هدف من این بود که بدانید بعضی از محصولات نظامی که در داخل تولید میشود واقعا بدون حتی کمترین تخمین از این دست تولید میشوند .

از دوستانی که گفته بودند اقا این ناو تحاجمیه ولی ما سیاستمون دفاعی یه یا اگر 666 تا جنگنده بهش حمله کنن میترکه وگرونه و از این دست یک سوال دارم .؟

ایا ناو جوشن و جماران و موج و پیکان و ژیان نمیترکن؟ ایا این ناو ها میتونن در مقابل انواع اژدر و موشک و مین و ضد رادار و 666 تا جنگنده دوام بیارن که حالا مال ما نتونه؟

لپ کلام وحرف اصلی من اینه که بابا به جای این همه قایق موتوریو و ناوهای رنگو وارنگ که هر کدوم فقط یک کار انجام میدن و فقط یه کم با اون یکی فرق دارن و که هزینه هاش سر به فلک میزنه بیاین
حرف از یه چیز جدید بزنیم که همه کاره باشه .اصلا اقا طرح ما بد . همین صنایع دفاع که اخر از سایتش سردر نیاوردیم چرا بیستا جوون رو اجیر نمیکنه تا یه طرح خوب بدن . مثلا ما منتظر بودیم که اقا ناو موج که نمیدانم چنین است وچنان است رونمایی بشه که بعد از رونمایی دیدیم همون ناوای طرح قدیمی رو رنگ و لعاب دادن گفتن اقا ابر ناو خاورمیانه اینه و ما تمام مشکلات امنیتیمون تمام شد .

من نمیخوام بگم ناو سازی بده یا ارتقا و بهینه سازی پول خرج کردنه , نه , منظور من اینه که حالا که ما بحران امنیتی و مالی و علمی و کمبود نیروی کار وپشت سرگذاشتیم و اقتضای زمان و فناوری چیز دیگری رو حکم میکنه چرا هنوز طرح ها وایده های قدیمی رو داریم دنبال میکنم .
الان اگر درصنایع دفاع هدف مشخصی داشتیم و سیاست دفاعی کاملا مشخص بود و سرمایه ها رو هدر نمیدادیم وضعیت تجهیزات نیرو های مسلح این نبود .
کسایی که خدمت رفتن و اوضاع رو از نزدیک دیدن میفهمن من دارم چی میگم . به جای اینکه در صتایع دفاع تیم های تحقیق و سیاست گذاری تشکیل بشه همین جوری میرن تو نمایشگاه های خارجی هر چی خوششون اومد ور میدارن مییارن واسش یه خط تولید درست میکنن . اصلا نمیگن اقا این فناوریش قدیمیه یا نه . مثال سادش اینکه این همه جور تجهیزات پیشرفته انفرادی تو دنیا هست ولی کلاه اهنی که با میخ سوراخ میشه نصیب نیروهای ما شده یا مثلا تفنگدار های نیروی دریایی و کماندو ها و تکاور ها هنوز از این ژ-3 لگن و یوزی صد سال پیش استفاده میکنن و ....

خلاصه اینکه بیایم به جای کپی کاری خودمون نیازهامون رو شنا سایی و بعد رفع کنیم .من از انتقادو پیشنهاد بدم نمیاد و خوب نیست همه چیز باب میل ادم باشه ولی با ادامه ی مسیر گذشته هم موافق نیستم.

در مورد اسرائیل هم بگم نیازی به شهاب 3 نداره . وقتی نمیتونه از پس چندا جوون سنگ انداز بر بیاد یعنی چی؟ شکسته دیگه . فقط باید صبر کنیم بار بندیلشو ورداره بره .اصل کاری امریکای پدر سوخته هست که دست بال ما رو بسته . وگرنه تا حالا اسرائیل در ملکوت اعلا به سر میبرد .
خوب از بحث دور نشیم یه دستکاری هایی رواین طرحمون انجام دادیم . برید تو دعوت به همکاری ببینیدش و باز هم نظر (سازنده) بدید . با سپاس .
ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

سه شنبه 29 بهمن 1387 14:08

خرم آباد

آرشيو سپاس: 94 مرتبه در 21 پست

توسط sea man » دوشنبه 5 اسفند 1387 18:45

عمو تیرو تفنگ  درود!
قلمت روان و اندیشه ات پایدار اما:
عمو جون بدجوری زدی تو خاکی با این نوشته آخریت
خوب ما هم به جای عمو تیر وتفنگ به تو بگیم عمه بز بز قندی درسته!؟
شما که اینطوری کیلویی از ناوچه های  قهرمان پیکان و جوشن  حرف میزنید بهتره برین همون داستانهای تخیلیتونو بنویسین
نه شما و نه هیچ کس دیگه ای حق نداره و بهتر بگم نباید بخودش اجازه بده در مورد ناوچه های جاوید پیکان و جوشن و دریادلان سرفرازش اینطوری حرف بزنه، جایگاه اونا پیش ما ایرانیها خیلی فراتر از اون چیزیه که شما بتونین تصورشو بکنین!!!
در مورد صنایع دفاعیمون هم فکر نکنم شما  خودتون هم از همون روز اول با این هیکل و ریخت و قیافه و با همین اندازه دانش و معلومات دنیا اومده باشین؟ صنعت دفاعی ما هم تازه نوپاست و داره رشد میکنه و به کوری چشم  غرب و نوکراش و عربهای کناره خلیج فارس و  همه دشمنان ایران خیلی خوب و بالنده هم داره رشد میکنه و با این رشدش خوابو از چشم خیلیها گرفته و اونا رو به جفنگ گویی انداخته!
در ضمن! موج ( یا همون جماران!!!) هم رنگ ولعاب روی به قول شما  ناوهای طرح قدیمی نیست، بلکه ساخت جوانان غیرتمند ایرانه  و اونم توی خاورمیانه ای که هیچکودومشون قایق هم نمیسازن اون هم در اوج تحریم و محاصره و بمباران تبلیغاتی غرب و نوکراش!
در بحث مکانیک : بدنه،موتور اصلیش، دیزل ژنراتوراش،گیر بوکسش،شافت و پروانه اش، سکانش،سامانه های سوخترسانی ،روغن کاری و هیدرولیک ، هوای فشرده ،خنک کاریو...
در بحث الکترونیک: سامانه های ناوبری، راداری، سونار، جنگ الکترونیک، مخابرات،کنترل و هدایت و...
و در بحث جنگ افزار: توپها، موشکهای آفندی و پدافندی و اژدرهاش و...
همه و همه مدرن و به روز و از بهترینهای موجود در دنیان که با تلاش فرزندان ایرانی  میرن تا نیازهامونو برطرف کنن تا مثصه زمان جنگ قطعات یدکی نامناسب و از رده خاجو مجبور نشیم 50 برابر قیمت از غربیهای نامرد بخریم
عمو جون! ما نگفتیم دارلینگ ساختیم اما به نسبت توان خودمون کولاک کردیم ،  و خوب هم میدونیم که خیلی توی کارمون ایراد داریم که با امید خدا و کوشش شبانه روزی در ناوشکنهای بعدی جبران میکنیم در ضمن ما با نزدیک 100 متر طول واسه جادادن دو نوع موشک آفندی  روی جماران مجبور شدیم طرح بالگردو حذف کنیم و شما توی طرح 90 متریتون یک کشور نظامی رو آوردین تازه بالگردهاشو هم نیگر داشتین و تکو تنها مثه قهرمانای تو قصه زدین به سیم آخر
عموی گرامی! بیدار شو صبح شده! خواب دیگه بسه!
پاشین خورشید ایران وسط آسمونه!!!!
[FONT=Arial Black]پاینده باد ایران و ایرانی[/FONT]

New Member

نماد کاربر
1

تاريخ عضويت

جمعه 9 اسفند 1387 23:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط arash.psf » شنبه 10 اسفند 1387 21:02

سلام به همگي...
به حق لذت ميبرم از خوندن پستهاي پر بار و زيباي شما دوستان كه اميدوارم هميشه جووناي ايروني اينطوري به فكر باشن..
عمو تير تفنگ عزيز انتقادهايي كه كردي بجاست و اگر تو انتقاد نكني ايرادات مشخص نميشه و بايد افتخار بكنيم كه جووني مثل تو از سر دلسوزي مياد و انتقاد ميكنه اما اينم يادت باشه كه ما بودجه اي كه داريم به اندازه ي نصف بودجه ي نظامي امريكا هم نيست!!
البته با اين وجود هم بدجوري شوتشون كرديم توي جاده خاكي طوري كه افتادن به جفنگ گويي و پرت و پلا گويي!!
ما مجبوريم فعلا بيشتر روي دفاع كار بكنيم و من فكر نميكنم يك ناو كارش دفاع باشه (نظر شخصيم اينه) اما در كل بينهايت طرحت عالي بود و اگر بودجه باشه و پياده بشه واقعا فوقولاده ميشه و البته بايد ايراداتش هم رفع بشه كه دوستان هم توضيح دادن و نمونش هم ايراداتي در تجهيزش باشه..
در كل انتقاد حق تو و هر جوون ايرونيه كه بياد و انتقاد بكنه تا اينشالله ايرادات رفع بشه..
ادامه بده كه كلي دارم از خوندن مطالب لذت ميبرم.

قبلي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان