در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوشکن‌ها به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
66

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 16 دی 1387 14:11

ایران-کرج

آرشيو سپاس: 53 مرتبه در 26 پست

نحوه ی درگیری ناو ارتمیس !!!!

توسط عمو تیرتفنگ » يکشنبه 22 دی 1387 17:10

با عرض سلام خدمت دوستان متفکر وباهوش وبا ذوق علی الخصوص اونایی که تا 52و3 دقیقه ی بامداد پای کامپیوتر هستن .
با سپاس از دوستانی که بی صبرانه منتظر طرحهای جدید هستند باید بگم تا چند روز اینده فعلا روی ارتمیس بحث خواهیم کرد .
این موضوع با عرض سلام و دعوت به همکاری که در مورد نوع ناو و تجهیزات ناو و ساخت اون بود کاملا متفاوته وفقط در مورد نحوه درگیری ناوه .
ما فرض می کنیم این ناو وجود داره و در اختیار نیروی دریاییه که دور از ذهن هم نیست و به ماموریت چند هزار کیلو متری فرستاده شده و همچنین کمک کسانی که همواره یار و یاور ما هستند رو فعلا در نظر نمی گیریم مثل خداوند قادر ورسول الله و ائمه اطهارو شهدای اسلام وفقط بحث فنی میکنیم.

مقابله با حملات هوایی .

ساعت 2 ظهر سواحل غزه .
رادار حضور یک جنگنده ی f-16 رو در400 کیلومتری ناو اعلام میکنه .به اون هشدار داده میشه ولی اعتنا نمیکنه. برای مقابله هدف باید نزدیکتر بیاد .
چند راه مقابله وجود. سایتهای دفاع موشکی S-300 یا غیره که دور برد هستند اماده میشن وبا دستور نا خدا (Darya salar milad) یک موشک به سمت هدف شلیک میشه .هدف مورد اصابت موشک قرار گرفت تمام.
فرض می کنیم هدف مورد اصابت موشک قرارنگرفت ونزدیک تر شد .
پدافند دور برد برای اهداف نزدیک نا کار امده پس یک موشک پدافندی سبک به سمت هدف شلیک میشه .هدف مورد اصابت موشک قرار گرفت تمام.
فرض می کنیم هدف مورد اصابت موشک قرارنگرفت ونزدیک تر شد .
توپهای ضد هوایی و تیربارهای لیزری به سمت هدف اتش میریزند .هدف مورد اصابت قرار گرفت تمام.
فرض می کنیم هدف مورد اصابت قرارنگرفت ویک راکت به سمت کشتی روانه کرد و 1 شناور فرعی مورد عصابت قرار گرفت .
اب وارد یک قسمت از شناور فرعی شده.سیستم ضد حریق فعال میشه و درهای قسمتهای جدا کننده به طور اتوماتیک بسته میشن و پمپ ها اب داخل رو به بیرون انتقال میدن ومانع از غرق ناو میشن .
ناو به علت دارا بودن دو شناور جانبی اسیب ندیده وغرق نمیشه وبه دفاع ادامه میده و100% جنگنده در هنگام گریز مورد اصابت تیربار یا موشک قرار میگیره ونابود میشه.
فرض می کنیم راکت به عقب کشتی اصابت میکنه و یک موتور و سکان از بین میره .اب وارد شناور اصلی میشه وسیستم ضد حریق فعال میشه و درهای قسمتهای جدا کننده به طور اتوماتیک بسته میشن و پمپ ها اب داخل رو به بیرون انتقال میدن ومانع از غرق ناو میشن . ناو با یک موتور دیگر و دو سکان شناورهای فرعی به مسیر خودش ادامه میده.

مقابله با حملات سطحی

ساعت 4 بعد از ظهر دریای مدیترانه
یک ناو غول پیکر در رادار ظاهر میشه . به اون هشدار داده میشه . اون خودش رو یک ناو جنگی و مهاجم اعلام می کنه و با موشک ضد ناو و اژدر به ارتمیس حمله میکنه وچند بار این کار رو ادامه میده .
ولی ارتمیس به وسیله انواع تجهیزات مانع از برخورد اونها به ناو میشه .مثل انواع پدافند وضد اژدرها که در چهار گوشه ی ناو قرار دارن و ضد رادار یا مختل کننده های رادیویی و راداری .فرض می کنیم برخورد کرد . بنا به همون احتمالاتی که گفتیم ارتمیس غرق نمیشه و از خودش دفاع میکنه .
حالا . ارتمیس یک موشک سطح به سطح کرم ابریشم به سمت هدف شلیک میکنه . هدف مورد اصابت موشک قرار گرفت تمام.
فرض می کنیم هدف مورد اصابت موشک قرارنگرفت واز خودش دفاع کرد.
موشکهای ضد ناو فوق سریع که میتونه انواع مختلفی باشه به سمت هدف شلیک میشه.هدف مورد اصابت موشک قرار گرفت تمام.
فرض می کنیم هدف مورد اصابت موشک قرارنگرفت واز خودش دفاع کرد.
یک اژدرفوق سریع حوت با سرعت 100 متر بر ثانیه که فرار از اون غیر ممکنه به سمت هدف شلیک میشه .هدف مورد اصابت اژدر قرار گرفت تمام.
فرض می کنیم هدف مورد اصابت اژدر قرارنگرفت واز خودش دفاع کرد که محاله.
توپهای 300 م.م با خرج باروت بالا با برد حدودی 45 کیلومتر دست به کار شده و چندین کلوله به سمت هدف شلیک میکنن .
از اون جایی که جنگ الکترونیک روی توپ تاثیر نداره وسرعت اون زیاده 100% به هدف برخورد میکنه .
فرض می کنیم هدف مورد اصابت توپ قرارنگرفت واز خودش دفاع کرد که باز هم محاله.
قایقهای تندرو وارد عمل میشن و دیگه کار دشمن تمومه .

مقابله با حملات زیر سطحی .

ساعت 10 شب سواحل اسرائیل .
سونارها وجود یک زیر دریایی را خبر میدهند . به اون هشدار داده نمیشه چون معمولا باید در مقابله با زیر دریایی سکوت رادیویی را رعایت کرد .
یک اژدر حوت یا انواع اژدر که قابلیت نفوذ به عمق رو دارن به سمت هدف شلیک میشه واون تا بجنبه مورد اصابت اژدرقرار میگیره.هدف مورد اصابت اژدر قرار گرفت تمام.
فرض می کنیم هدف مورد اصابت اژدر قرارنگرفت و متوجه ما شد و یک اژدر به سمت ارتمیس شلیک کرد .
ارتمیس به وسیله ی ضد اژدر یا تیر بارها اژدر رو نابود میکنه .
فرض می کنیم اژدر نابود نشد و به شناورهای مجاور ناو بر خورد کرد بنا به همون دلایل که گفتیم غرق نمیشه واز خودش دفاع میکنه .
اگر اژدر به شناور اصلی برخورد کنه و صدمات جدی باشه شناورهای فرعی باز هم اون رو روی اب نگه میدارند .
توپهای 300 م.م با گلوله های عمق زن وارد عمل میشن و زیر دریایی دشمن رو هدف قرار میدن .
فرض می کنیم هدف مورد اصابت توپ قرارنگرفت .
قایقهای تندرو وارد عمل میشن وبا اژدر اون رو هدف قرار میدن و یا با ضد سونار زیر دریایی رو کور میکنن .

نابودی

ساعت 7 صبح کانال سوئز
فرض میکنیم ارتمیس از چندین قسمت مورد اصابت شدید قرار گرفت و در حال غرق شدنه .
نیروها به سمت قایقهای نفربر میرن وناو رو ترک میکنن . از اونجایی که قایقهای توپدار وتندرو و دو هلی کوپتر همراه اونها هستند هیچ اسیبی به نیرو ها وارد نمیشه .
حالا فرض میکنیم 5 ناو ارتمیس با هم به منطقه اعزام شده اند. نظر شما چیه ؟؟؟؟
فرض میکنیم خداوند قادر ورسول الله و ائمه اطهارو شهدای اسلام هم به ما کمک کنند حالا چی میشه ؟؟؟؟

به نظر من نیروی دریایی و هوایی دشمن به کلی نابود میشه .
ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب عمو تیرتفنگ تشکر کرده اند:
Mil@d, Ra30ol

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
38

تاريخ عضويت

جمعه 20 دی 1387 17:47

آرشيو سپاس: 22 مرتبه در 12 پست

Re: نحوه ی درگیری ناو ارتمیس !!!!

توسط سيالكوتي » يکشنبه 22 دی 1387 17:28

حاجي جون بايد قبول كرد كه بودجه دفاعي ايران ونه تهنا ايران بلكه اگثر كشور هاي منطقه حتي چين اجازه به كار گيري و هم چنين در مورد تجهيزات ليزري كه فكر كنم تنها كشوري كه به نتيجه هايي رسيده امريكااست كه بودجه ي نظاميفوق العاده بالايي دارد كه احتمالا در خدمت رژيم صهيونيستي هم قرار مي دهد كه بود جه ي نظامي ايران توان پرداختن به مباحث گران قيمت اين چنيني و مقداري سينمايي  (منظورم ليزر هست)را ندارد

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
66

تاريخ عضويت

ایران-کرج

توسط عمو تیرتفنگ » يکشنبه 22 دی 1387 18:09

منظورم هدف گیر لیزری است که مدتی پیش این نوع آتشبار به تولید انبوه هم رسیده و بردی تا فاصله ی 5 کیلومتر هم داره. این هزینه های وحشتناکی که شما هم گفتید نداره .
من هم علا قه ای به طراحی تجهیزات گران قیمت ندارم و به هزینه های طرح هام توجه خاصی دارم .
با تشکر از نظرتان.
ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم ماپیروزیم

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » يکشنبه 22 دی 1387 18:39

عمو تیرتفنگ,

سپاس از لطف شما من اگر راننده(ناخدای سابق)ناوشکن آرتمیس بودم که دیگر آرزویی نداشتم :m:a

اما حاتهای مختلفی که شما شرح دادید.

1.تا زمانی که سرعت و اندازه های واقعی آتمیس مشخص نشود نمی توان قدرت رزمی آن به طور خوبی مورد بررسی قرار داد.ولی در وهله اول با توجه به دستیابی کشورهای منطقه به موشکهای ضدناو که به طور فله ای از سوی چین و در برخی موارد دولت فخیمه روسیه قرار می گیرد و همچنین دوستان USA و فرانسوی باید توانایی های ضدموشکی آن در حد علی باشد.منظورم نمونه ناونشین S-400 است .البته اطلاعی از ساخته شدن این نمونه ندارم.

2.در رابطه با پدافند هوایی هم S-400 در دنیا حرف اول را می زند.و تقریبا بی رقیب است.

3.در رابطه با جنگهای دریایی هم با موشک یاخونت تقریبا کار دشمن تمام است و این موشک بی رقیب با سرعت و قدرت منحصر به فرد خود بر دریا ها حکومت می کند.

4.در رابطه با حملات ضد زیر سطحی :
خوشبختانه تسلیحات زیر سطحی ایران مطلوب است و اشاره ای گذرا به آن کردی

5.در یک جنگ واقعی ثانیه ها حرف می زنند.آیا در مقابل هواپیما های نامرئی و دور پرواز(b-2----f117( چگونه مقاومت خواهیم کرد.البته اطلاعات تخصصی من از علوم پیچیده هوا فضا آماتور است ولی باید دید آرتمیس در مقابله با استیلث های دشمن چگونه است.

به نظر من هر چه آرتمیس را کوچکتر و سریعتر بسازیم طبیعتا آسیب پذیری اش کمتر می شود و به خودی خود قدرتمند تر :-)
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
عمو تیرتفنگ

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
79

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 آذر 1387 19:48

دیار عاشقان

آرشيو سپاس: 80 مرتبه در 36 پست

توسط Ernesto_Rommel » يکشنبه 22 دی 1387 19:29

ببخشید یه سوال: :-x  :-o

اینی که گفتین تیر تفنگ خان فیلم سینمائی بود یا مستند؟!

چشمک! :grin:

بابا بی خیال!

من اول خوندمش فکر کردم فیلنامه فیلم هالیوودی بالیوودی چیزی هست....!
بعد دوباره خوندم دیدم نوشتین ارتمیس گفتم ایول ایران نویسنده هاش قدرتمند شدند میخوان فیلم علمی تخیلی بسازند!بعد دوباره خوندمش کفم برید! :-O

داداش این همون ارتمیس خودمونه؟!

معذرت میخوام اما حقیقتش من فرض های زیادی رو شنیدم و مقبول برام افتاد اما همچین فرضیاتی رو عمراااااااااااااااا :?

معذرت میخوام اینجور نوشتم اما .....

یا حق

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
247

تاريخ عضويت

يکشنبه 1 اردیبهشت 1387 16:19

آرشيو سپاس: 94 مرتبه در 40 پست

توسط soheil_riazi » يکشنبه 22 دی 1387 20:25

ولله چی بگم. اگر بچه ها موافق باشن فردا بریم آمریکا رو بگیریم! :zz:
بگزریم. شوخی بود ولی کسی اطلاعی داره آیا ناوهای ایران به سیستمی مثل فالانکس مجهز هستن یا نه؟
فوقالعاده موثر هستش. در ضمن هنگام حمله یا دفاع از یک ناو تعداد موشک های شلیک شده ی همزمان خیلی مهمه.
هیچ کشور عاقلی یه دونه اف 16 خالی رو نمیفرسته آرتمیس بترکونه!!!
در ضمن عمو جان شما که هرچی سلاح ساخته شده و دردست ساخت بود رو روی
آرتمیس سوار کرد. موشک حوت و اژدر و توپ و .....    . واقعا همه ی اینا مزمان وجود دارن؟
حالا بیا مرامی شهاب 3 رو هم رو آرتمیس سوار کن ببین چه هلویی میشه. دخن آمریکا سرویس میشه.
خیلی چاکریم
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
www.matheducation.ir

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب soheil_riazi تشکر کرده اند:
عمو تیرتفنگ

Captain II

Captain II

نماد کاربر
530

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 تیر 1386 03:06

اصفهان

آرشيو سپاس: 151 مرتبه در 67 پست

توسط Danial_4139 » دوشنبه 23 دی 1387 03:03

به نظر من نیروی دریایی و هوایی دشمن به کلی نابود میشه

من تو تشخیص فاعل و مفعول مشکل پیدا کردم ولی این اسرائیلیه خیلی خودشو جدی گرفته ها ؟!
راستی مگه ایران F-16 داره ؟

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
66

تاريخ عضويت

ایران-کرج

توسط عمو تیرتفنگ » دوشنبه 23 دی 1387 03:52

Darya salar MILAD, عزیز درباره موشک S400 باهات موافقم چون s300 خیلی بزرگه ولی موشک یاخونت رو نمیشناسم در موردش توضیح همراه با عکس ارائه بده اگه ممکنه.

در مورد هواپیما های نامرئی و دور پرواز(b-2----f117) آیا s400 یا s300 کاربرد نداره؟اگه نداره برای مقابله با اونا چه پیشنهادی داری؟
و بالاخره در مورد طولش بگم که از این کوچیکتر(100 متر طول) که میشه جوشن که اونم داریم.چه کاریه که بیایم دوباره فسفر بسوزونیم ناو طراحی کنیم؟ :-(

به نظرات سازندت ادامه بده من رو شما دریاسالار جان حساب ویژه ای باز کردم. :razz:

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
66

تاريخ عضويت

ایران-کرج

توسط عمو تیرتفنگ » دوشنبه 23 دی 1387 04:23

اقای Ernesto_Rommel, عزیز این نه فیلمه نه مستند این یه طرحه قابل اجرا یعنی همون آرتمیس خودمونه.
اگه یه فیلمم در موردش ساخته بشه بد نیست.خدا رو چه دیدی شاید به عنوان ایده به صدا و سیما پیشنهاد دادم.
باید بگم اگر طراح های نظامی ما به خوبی نویسنده های ما بودن الان آمریکا برای ما قلدری نمیکرد.
اگثر طرح ها رو قبل از اینکه بسازن در مورد عملکردش همه فرضیات رو در نظر میگیرن البته نا گفته نماندکه زبان من هم کمی شیوا است.

اما در جواب برادرمون soheil_riazi, عزیز بگم اگه ما آمریکا رو از منطقه بیرون کنیم ,یعنی گرفتیمش.
در مورد f-16 بگم که اینقدر قابلیت داره که به تنهایی برای انهدام یک ناو کافی باشه.البته به غیر از آرتمیس.برای آرتمیس کل نیرو هوایی دشمن باید دست به کار شه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در ضمن عمو جان شما که هرچی سلاح ساخته شده و دردست ساخت بود رو روی
آرتمیس سوار کرد. موشک حوت و اژدر و توپ و ..... . واقعا همه ی اینا مزمان وجود دارن؟
حالا بیا مرامی شهاب 3 رو هم رو آرتمیس سوار کن ببین چه هلویی میشه. دخن آمریکا سرویس میشه.

برای داشتن یه ناو قدرتمند همه اینها لازمه حتی کم هم هست .شاید لازم شد شهاب 3 هم حمل کنیم!!!!!!!

و اما جنابDanial_4139 خان گرامی شما لطف کن (البته جسارت نباشه)یک بار دیگه هم این موضوع وهم تاپیک (دعوت به همکاری-طرح جدید)رو بخون ,بعد نظرتو بگو.مطمئنن ماجرا دستت میاد که از چه فراره.

راستی مگه ایران F-16 داره ؟

ایران نداره.منظور F16 دشمنه.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » دوشنبه 23 دی 1387 09:07

عمو تیرتفنگ,  عزیز ناراحت نشی ولی این طرحتون(نحوه ی نبرد) خیلی خامه.
دوست عزیز توجه کنید که این یک بازی کامپیوتری نیست که هدف ان پیروز شدن شما باشد. همانطور که شما برای پیروزی خود تلاش میکنید دشمن هم سعی در پیروز شدن دارد. اگر اجازه بدید چند انتقاد به این سناریو شما وارد کنم.
1- برد 400 کیلومتری رادار برای شناسایی اهداف نظامی کمی بلند پروازانه است. در صورتی که بفرمایید از کدام مدل استفاده میکنید شاید باور کردن این برد ساده تر باشد. در صورتی که این رادار را هم خود میخواهید طراحی کنید لطفا مشخصات فنی ان را مانند توان خروجی و ... در اینجا قرار بدهید
2- هیچ گاه برای چنین حمله ای از یک فروند استفاده نمیکنند. در چنین حملاتی معمولا بین 2-4 هواپیما به صورت عملیاتی شرکت میکنند و تعدادی هم به صورت رزرو اماده ی ملحق شدن هستند. ممکن است همزمان با این عملیات پرواز های دیگری هم برای منحرف کردن توجه ناو نسبت به حمله ی اصلی صورت گیرد.
3-در این گونه حملات، سلاح اصلی جنگنده ها راکت نخواهد بود که شما بخواهید هواپیما را با توپ های AA هدف قرار بدید. در این گونه حملات معمولا هواپیماها به موشک های ضد کشتی همچون AGM-64 Harpon مجهز میشوند که برد ان ها کمی بیشتر از 90 کیلومتر است. در صورتی که بخواهند از بمب هم استفاده کنند مطمئنا از بمب های عادی سری MK استفاده نخواهد شد. مطمئنا در این گونه حملات از بمب های پرنده و دقیقی مانند بمب های خانواده ی JDAM استفاده خواهد شد. بنابراین لزومی ندارد هواپیما به حدی به ناو نزدیک شود که شما ان را با توپ ضد هوایی هدف قرار دهید.
4- استفاده ی گسترده ی شما از جدیدترین تسلیحات دنیا کمی عجیب است. ایران S-300 دریایی در اختیار ندارد. بنده نمیگم متخصصان ایران توانایی هماهنگ سازی ان را برای استفاده بر روی تجهیزات دریایی ندارند ولی معلوم نیست ایران حاضر باشد از تعداد لانچر های S-300 خود بکاهد و تعدادی را به روی این ناو منتقل کند. طرح استفاده از S-400 تقریبا محال است. S-400 دریایی هنوز در خود روسیه ساخته نشده است. ایران اصلا به S-400 مجهز نشده و این سیستم در خود روسیه به تازگی عملیاتی شده است. استفاده از سیستم هایی چون فالانکس هم بر روی ناو شما کمی عجیب است. و البته عجیب تر ان که با وجودی که در بعضی جاها از سیستم های مدرن و جدید استفاده کرده اید در بعضی جاها هم از موشک های قدیمی چون کرم ابریشم استفاده شده. در حالی که ایران موشک های بهتری در اختیار داره.(مانند نور و کوثر)
5-در متن خود گفته اید "فرض میکنیم موشک توسط دشمن منحرف شد"
دوست عزیز باید بدونید موشک همینجور الکی منحرف نمیشه. موشک هایی که بر ضد اهداف هوایی به کار گرفته میشوند تنها توسط مانورهای شدید و یا استفاده از اخلالگر های حرارتی،راداری و الکترونیکی منحرف میشوند. که با چابک تر شدن موشک های زمین به هوا و هوا به هوا فرار از دست موشک ها با استفاده از مانور روز به روز سخت تر میشه
بنابراین باید شما دقیقا بدانید هواپیمای دشمن از چه اخلالگری استفاده میکند. در غیر این صورت نمیتوان در مورد منحرف شدن یا نشدن اون نظر داد. بحث در مورد چنین چیزی شوخی نیست و باید کاملا علمی بررسی بشه. اگر اخلالگری بتونه موشک شما رو منحرف کنه اون سیستم هر چند موشک هم که به سمت هدف شلیک کنه منحرف میشه. پس باید از نوع سلاح خود و همچنین تجهیزات دشمن اگاهی کامل داشته باشید
6- در مورد هواپیماهای پنهانکار هم تنها تهدید جدی شما هواپیمای B-2 Sprit است که البته بعید است در چنین حمله ای به کار گرفته شود. ولی با عملیاتی شدن F-35 Sprit این هواپیما ممکن است در چنین حملاتی به کار گرفته شوند. راستی F-117 Night hawk بازنشسته شده است.

دوست عزیز در تاپیک ارائه نظر در مورد این طرحتون جناب Kingday چهار ایراد به طرحتون وارد کرد که ابتدا باید برای اون فکری بشه. مطمئنا اگر این طرح در مجامع علمی و تخصصی مطرح بشه مشکلات اون بیشتر نمایان خواهد شد. پس به نظر من ابتدا از تمام مشکلات طرح اگاه شده و اونها رو حل کنید سپس به فکر مسلح کردن اون باشید

موفق باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب N@VID تشکر کرده اند:
Seymon86

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
247

تاريخ عضويت

يکشنبه 1 اردیبهشت 1387 16:19

آرشيو سپاس: 94 مرتبه در 40 پست

توسط soheil_riazi » دوشنبه 23 دی 1387 10:46

نوید جان ممنون از بحث علمی که کرد. آجی ام 65 هارپون موشک فوق العاده ایه که فکر کنم ما هم به طور وسیعی روی فانتوم هامون استفاده کرده و میکنیم. اما آمریکا از آجی ام 84 استفاده می کنه که برد بلندتر، انفجار قوی تر و سرعت بیشتر داره و به خاطر جثه ی کوچیکش معمولا خیلی سخت بشه توسط پدافند ضد موشکی ناو از پا در بیاد. در مورد کوچکی این موشک همین بس که یه اف16 قادره 2تا شو همزمان به علاوه ی 2تا سایدوایندر حمل کنه! همچنین این موشک در برابر فالانکس هم قدرت مانور و سرعت بالایی داره و معمولا فالانکس هم از پسش بر نمیاد. در کل موشک عالیه!!
در مورد سایر چیزهایی هم که گفتی باهات موافقم.
عمو تیرتفنگ جان
یکی از ویژگی هایی که تمام سیستم موشکی ایران به اون مجهزه و دیگه تقریبا داره به صورت یه طرح کلاسیک جنگی ایران در میاد، مساله ی متحرک بودن لانچر موشکه که باعث میشه بعد از پرتاب بلافاصله بتونه جاشو عوض کنه تا مورد اصابت قرار نگیره. به همین دلیل بعید میدونم یه موشک برد بلند مثل شهاب 3 یا عاشورا رو اصلا نیازی باشه روی آرتمیس نصب کنند. شاید اگر موشک های میانبرد دقیقی مثل فاتح 110 رو بشه دریایی کرد خیلی جالب تر بشه!
موفق باشید
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
www.matheducation.ir

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » دوشنبه 23 دی 1387 13:52

آجی ام 65 هارپون موشک فوق العاده ایه

سهیل جان فکر میکنم منظور شما AGM-65 Maverick باشه.
اما آمریکا از آجی ام 84 استفاده می کنه که برد بلندتر، انفجار قوی تر و سرعت بیشتر داره و به خاطر جثه ی کوچیکش معمولا خیلی سخت بشه توسط پدافند ضد موشکی ناو از پا در بیاد

سهیل جان AGM-84 همون هارپونه دیگه(البته من در پست قبلی هنگام تایپ اشتباها AGM-64 وارد کردم)

F-35 Sprit

خوب سر صبح پست زدن این جور چیزا رو هم داره دیگه. منظورم F-35 Lighting II بود که به این وسیله اصلاح میکنم

بعدي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان