در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 15:12

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 0 پست

مشكل لپ تاپ HP كسي راه حلي داره؟

توسط amin-eeb » يکشنبه 22 دی 1387 19:04

با سلام خدمت تمام دوستان گرامي
من يه لپ تاپ HP با مشخصات زير خريدم:
dv 6391 eu
AMD turion 64X2
Gforce 7200 nvidia
2GB RAM
160GB Hard
بعد از دو ماه كار كردن باهاش يه روز لپ تاپ ديگه بالا نيومد.بردم شركتي كه خريده بودم گفتند چيپ گرافيك نيم سوز شده و چون آن برد هست بايد كل مادربورد رو عوض كنيم.بعدا متوجه شدم اين سري كلا اين مشكل رو داره و از هر 10 تا 6 تاش داراي اين مشكل هست.شركت گرامي يه كلاه هم سر من گذاشت و اين لپتاپ رو با گارانتي اينترنشنال بهم فروخت و در واقع دستم به هيچ جا بند نيست و از يه طرف HP لپ تاپي رو كه از ايران خريده باشي داخل گارانتي حساب نمي كنه.البته اگر هم قبول مي كرد اطميناني به اينكه دوباره اين اتفاق نيفته نيست.چون اين سري كلا اين مشكل رو داره. حتي تعميرش هم اطميناني نداره.
از دوستان خواهش مي كنم اگر كسي راه حلي داره بهم بگه.ايا ميشه از مادربورد بقيه لپ تاپ ها مثلا مادربورد سريDV6500 كه اين مشكل رو نداره،روش گذاشت؟
ممنون از دوستان گل

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: مشكل لپ تاپ HP كسي راه حلي داره؟

توسط Solver » يکشنبه 22 دی 1387 22:48

:-(  از hp بعیده که همچین محصلوی را تولید انبوه و ضمناً گارانتی کنه!

فکر می کنم، فروشنده با این حرف ها خواسته شما را رفع رجوع کنه، خطوط تولید کوچکترین شرکت ها هم واحد کیفی دارند، چه برسه به hp  :shock:  پس نتیجه اخلاقی این می شه که این قروشنده فقط شایعه پراکنی کرده و بس. البته ممکنه از هر 10 تا که این فروخته باشه 5تا خراب باشه، در QC استاندارد ISO9002 که پیش پا افتاده ترین استاندارد هست واحد کنترل کیفی باید از هر 100 تا با توجه به محصول بین 75 تا 85 درصد سالم باشند.

ضمناً باید 60% محصولات تولید شده از خط کنترل کیفی عبور کنند که بیشتر شرکت ها 100% را از کنترل کیفی رد می کنند که پشتش برچسب زده QC PASS یعنی تائید شده از طر کنترل کیفی.

باید دقت می کردی که گارانتی داخل کشور باشه، راه حل اینه که خراب بشی رو سر فروشنده و حسابی کلافش کنی، و بهش خیلی روشن بگی متوجه هستی کلاهبرادی کرده « این خیلی اثر داره  :?
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
MASTER, Mahdi1944

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

توسط amin-eeb » دوشنبه 23 دی 1387 08:17

سلام كاپيتان 1
در مورد گارانتي كه كاري نمي تونم بكنم چون من تفاوت اين دو تا رو نمي دونستم (گارانتي داخلي با اينتر نشنال،حتي فكر ميكردم اينتر نشنال بهتره) :-?
به اون شركت هم مراجعه كردم و در واقع كلي سيريش شدم ولي بدليل نداشتن گارانتي داخلي هيچ كاري ازم بر نمي اد :lol:  :lol:
در ضمن اين اطلاعات در مورد اين مدل رو از چندين وچند تعميركار و فروشنده تو جاهاي مختلف شنيدم.اگر شما هم بپرسيد حتما بهتون ميگن كه اين مدل داراي اين مشكلات كلي هست.
من بيشتر منظورم اين بود كه بدونم ايا ميشه از مادربوردهاي سري هاي جديد استفاده كرد؟يعني بهش مي خوره؟كسي اين كارو امتحان كرده؟ :-(  :shock:
يا يه راه حل سخت افزاري داره ؟ 8->
ممنون

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 24 دی 1387 20:43

amin-eeb,   :razz:

من خرید و فروش نوت بوک زیاد انجام می دم، برای همین اطلاعات را دادم، یک نفر هست که به من پیشنهاد فروش لپ تاپ کیلویی را کرده بود از زاهدان کیلویی 200 هزار تومان!  :grin:

البته مارک و مدلش را نمی دونست چی در بیاد، می گفت یه طوری رندش می کنه که چند تا در بیاد. شاید اینها از اینطور نوت بوک ها خریده باشند، طرف می گفت شاید همش خراب باشه شاید همش سالم!  :-O

اما خوب قصدم تازه کردن داغ دل شما نبود، از نظر فنی چون منبع تغذیه لپ تاپ به صورت انحصاری طراحی میشه، هر مدل مال خودش هست، البته منظور باتریش نیست، اون مشترک هست اما مدارات داخلی که تقسیم ولتاژ می کنند متفاوت هست، و همینطور ارتباط نمایشگر در نوت بوک با مادربرد به شکل خاصی هست، بعید می دونم امکان چنین کاری باشد. :-(

اما شما تحقیق کنید شاید بود.  :?
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

توسط amin-eeb » چهارشنبه 25 دی 1387 08:34

اميدوارم باشه برا همين هم تو سنترال كلاب نوشتم چون فكر مي كنم بچه هاي اينجا يه راه حلي داشته باشند. 8->
به هر حال ممنون  :smile:

New Member

نماد کاربر
2

تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 بهمن 1387 23:44

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط PersianBen » جمعه 11 بهمن 1387 00:04

سلام
بنده هم یکی از همین لپ تاپ ها دارم, 6316eu که دوستم از آلمان برام آورده (حدوداً یک سال بیشتره) و یک هفته ای میشه که وقتی که روشنش می کنم هیچی بالا نمی یاد و باید یه بار خاموشش کنم تا بالا بیاد. حالا خدا رو شکر برای من تا 5 ماه دیگه گارانتی داره. یه نکته ای که کمتر کسی از اون اطلاع داره سرویس خدمات پس از فروش اچ پی هست که بطور 24 ساعته در اختیار ماست و به صورت چت آنلاین قابلیت برقرای و حل کردن مشکل لپ تاپمون رو داراست.
آدرس سایت:http://h20180.www2.hp.com/apps/Nav?h_pagetype=s-006&h_lang=en&h_cc=emea_middle_east&h_product=top&h_page=hpcom&
h_client=S-A-R867-2
در این صفحه مدل لپ تاپ رو بعنوان مثال: Pavilion dv6316eu وارد کرده و پس از تکمیل مشخصات و انتخاب گزینه "دیگر" برای کشور و توضیح مختصری در رابطه با مشکلتون وارد بخش چت میشد که در اونجا برای درک بهتر سیستم, از شما S/N و P/N که در زیر لپ تاپ هست رو میخواد, بعد هرچی سؤال دارید بپرسید حتی میتونید بپرسید آیا گارانتی دارم یا نه!
فقط یادتون باشه که نگید از ایران هستید چون در این صورت اونا حتی حق چت کردن با شما رو هم ندارند چون میگن شما تحریم هستید, اگه خواستن که نمی خوان بگید از دوبی خراب شده هستید.
فکر می کنم این لپ تاپم باید برای گارانتی بره آلمان! یا علی کی میره این همه راه رو؟ بله درست حدس زدید: هواپیما

New Member

نماد کاربر
2

تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 بهمن 1387 23:44

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط PersianBen » جمعه 11 بهمن 1387 00:13

راستی یادم رفت یه چیزی بگم, اونطوری که من متوجه شدم این پسوند eu بیشتر به اروپا میخوره, یعنی اینکه لپ تاپت از اونور یعنی به سفارش اروپا ساخته شده و حالا به دست مسافری اومده ایران, پس حتما پیگیر گارانتیش باش, ان شاالله که داره داش