ساخت رآكتور تجزيه هيدراتهاي گازي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد فیزیک نسبیت و فیزیک کوانتوم و ... به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1073
تاریخ عضویت: پنج شنبه 22 شهریور 1386, 6:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 3957 بار
سپاس‌های دریافتی: 4417 بار

ساخت رآكتور تجزيه هيدراتهاي گازي

پست توسط SadafG » جمعه 27 دی 1387, 11:46 am


 ساخت رآكتور تجزيه هيدراتهاي گازي 


پژوهشگران کشورمان در دانشگاه صنعتي شيراز موفق به ساخت رآکتوري با هدف تست و اندازه گيري شرايط تعادلي تجزيه هيدراتهاي گازي شدند.
 تصویر 

علي محمد کاظمي کارشناس پژوهشي دانشگاه صنعتي دانشگاه شيراز در گفتگو با مهر گفت: اين رآکتور به منظور تجزيه هيدرات در فشار بالا توسط يکي از اساتيد دانشگاه نفت و گاز دانشگاه طراحي و توليد شده است.

وي با تاکيد بر اينکه اين رآکتور در حال حاضر در آزمايشگاه دانشگاه راه اندازي شده است، افزود: رآکتور مذکور با هدف تست و اندازه گيري شرايط تعادلي تجزيه هيدراتهاي گازي طراحي و ساخته شده است...

کاظمي با بيان اينکه اين دستگاه داراي قابليت اندازه گيري شرايط تجزيه هيدرات و تحمل 4500 PSI است، اظهار داشت: در اين طرح مطالعات جامع انواع طراحيها و روشها براي ساخت انواع رآکتور اندازه گيري شرايط تعادلي تجزيه گازي انجام شده و از ميان آنها بهترين روش با توجه به امکانات موجود در کشور انتخاب و به مرحله ساخت رسيده است.

وي افزود: اين دستگاه علاوه بر تجزيه هيدراتهاي گازي مي تواند دو افزودني موثر در کنار گاز مانند گازهاي متان، اتان و پروپان و نيز چند مخلوط گازي از ترکيبات فوق را اندازه گيري کند.

به گفته کاظمي اين افزودنيها باعث تسهيل شرايط تشکيل هيدرات گازي مي شود که به عنوان يکي از زمينه هاي تحقيقاتي در حال پيگيري است.

کارشناس پژوهشي دانشگاه صنعتي دانشگاه شيراز در خصوص نحوه عملکرد اين دستگاه گفت: گازهاي متان، اتان و پروپان به صورت تک ماده اي يا مخلوط پس از اختلاط به سلول تعادلي تزريق مي شود. سلول تعادلي داري 2 دريچه شيشه اي براي ديدن محتويات درون آن است و اطلاعات درون آن مانند دما و فشار از طريق يک کارت جمع کننده اطلاعات به کامپيوتر منتقل و به منظور بررسي هاي بعدي ذخيره سازي مي شود.

وي اضافه کرد: دقت اندازه گيري دما و فشار به ترتيب 1/0 و 25/0 درصد است.

منبع : جام جم آنلاین
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

ارسال پست

بازگشت به “فيزيک”