در اين بخش مي‌توانيد در مورد ساير ادوات دريايي به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
756

تشکر کرده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 دی 1387 22:23

آرشيو سپاس: 3961 مرتبه در 604 پست

Re: کارگاه ایده پردازی طراحی شناور های جنگی

توسط Morteza313 » چهارشنبه 9 بهمن 1387 23:37

اشکان جان،

یه سوال ، چرا فکر می کنیم میشه این قایق ها رو تو رادارها دید؟ار سی اسش به نظر شما بیشتر از اون حدیه که من گفتم؟

در ثانی لانچر این موشکها رو میشه پایدار کرد همونطور که راکت اندازهارو  با سه تا ژیروسکوپ پایدارش کرن.

ثالثا عکس العمل ناو چیه اگه از 3 کیلومتری برج میانیش رو که نیمی از انتنهاش در اون قرار داره مورد هدف قرار بدن.  این عکس العمل چی خواهد بود اگه سامانه های توپخانه ایش مورد حمله قرار بگیره.

حاصل چه خواهد بود اگه در اولین ضربه پل فرماندهی مورد حمله قرار بگیره؟
اگه حمله در شب باشه چی؟

من گفتم هدف این نیست که بریم ناو رو غرق کنیم، هدف فلج کردنشه! ایا نمیشه فلجش کرد؟
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
56

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 اردیبهشت 1387 13:24

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 5 پست

توسط ashkaan » پنج شنبه 10 بهمن 1387 23:01

ام 2 کا 7 جان
داریم خوب پیش میریم.
آرسی اس تنها یکی از پارامترهای شناسائیه.
الانه لیزی و تراکینگ لیزری حرف اولو میزنه.از طرفی دیدبانی انسانیو فراموش نکنید.در مواقع بهران دشمن نمیشینه و به ماشین و کامپیوترش اکتفا نمیکنه.
در مورد پایدار کننده ها هم باید عرض کنم که به علت گستردگی حرکت قایقها - پردازش سنگینی نیاز خواهد بود و بعید میدونم با یه قایق 10-12 متری بتونیم مولد انرژی لازم برای این پردازش و دستگاههای پردازش کننده این پایدار کننده را حمل کنیم.اگر بتونیم نزدیک بشیم باید از روش تیر ستقیم استفاده کنیم.

فلج کردن یه ناو یعنی از کار انداختن چند سیستم اصلیه اون مثل منبع تولید انرژیش یا مرکز کنترل عملیاتش یا ...
بعید میدونم با چند تا موشک از نوعی که اشاره کردین بشه اینکار را کرد.

به این موضوع هم توجه کنید که دشمن هم ناوهای جنگیه خودشو تنها تو منطقه رها نمیکنه.اونها هم آرایشهای جنگی خاص به خودشون میگیرن و همواره پروازهای گشت شناسائی - بالونها و پرنده های بدون سرنشینشون دارن منطقه را رسد میکنن.همینطور توسط رادارهای هوائی که هم آر سی اس را اندازه گیری میکنه و هم میتونه ویک(رد حرکت شناور) را تشخیص بده و هم میتونه هر گونه اغتشاش در محیط را ردگیری کنه - استفاده میکنند.

شاید بشه از تله های فریب دهنده استفاده کرد.
مثلا تعداد زیادی اجسامی که آرسی اس بزگ دارند را در منطقه رها کرد و در سایه اونها عملیات مورد نظر را اجرا نمود.
در اینصورت به علت گستردگی تهدیدات زمان پردازش مورد نیاز برای دشمن را افزایش میدیم و میتونیم تو این لحظاتی که بدست میاریم شانس بیشتری را برای موفقیت داشته باشیم.اینو هم در آخر اضافه کنم که دشمن به هیچ وجه ریسک نمیکنه. :-o
وبلاگهایم
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
56

تاريخ عضويت

جمعه 27 اردیبهشت 1387 13:24

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 5 پست

توسط ashkaan » پنج شنبه 10 بهمن 1387 23:03

مهم ترین نکته امنیت اطلاعات در مورد عملیاته که از ملزمات پیروزیست.

به نظرتون درسته ما این حرفها رو اینجا داریم میزنیم؟
وبلاگهایم

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

يکشنبه 20 بهمن 1387 00:42

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط milad2009 » يکشنبه 20 بهمن 1387 00:57

ashkaan نوشته است:یه کم تفریح :P
http://4.bp.blogspot.com/_YgRuMxV6A60/S ... 0-h/A6.jpg

میلاد-ن
با عرض سلام
به نظر من طراحی شناور باید در دو سطح سریع وفوق سریع-سنگین و فوق سنگین بررسی شود. به نظر من برای طراحی شناور نوع اول باید از تکنولوژی سطحی و زیر سطح استفاده کرد یعنی ما شناوری تولید کنیم که هم روی آب و هم زیر آب کارایی زیادی داشته باشد منظور دو منظوره است. وبرای شناور های سنگین ما باید از طرح پدافند ضد هوایی بیشتر استفاده کنیم زیرا که خطر بیشتر از سوی جنگنده های دشمن است یرای این کار میتوانیم از موشک هایی استفاده کنیم که برد نسبتن متوسط ولی سرعت بسیاری داشته باشند.

قبلي