سوالات، پيشنهادات و انتقادات خود را درباره انجمن در اين بخش مطرح کنيد
Captain

Captain

نماد کاربر
934

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 16 آبان 1387 20:28

آرشيو سپاس: 3546 مرتبه در 797 پست

Re: ترتیب درجه بندی اعضا و فاکتورهای ارتقاء درجه

توسط Mardaviz » سه شنبه 1 بهمن 1387 22:40

درود

البته برای تازیان شاید تفاوتی نباشد.ولی برای پارسی دوستان، بایسته و شادی آوراست.
Work hard in silence
Let your success
Be your noise

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 1 بهمن 1387 23:33

andarzbod,  

من اینطور فکر نمی کنم. شاید بحث بیش از این در این باب اون هم در این تاپیک موجب رنجش خاطر مدیران شود (که متاسفانه این چند وقته زیاد این کار را کردم) اگر صلاح می دونید بحث جدیدی ایجاد کنیم در زیر شاخه ای مناسب و مرتبط، در اونجا به تبادل نظر بپردازیم.  :razz:
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Fariborz, JavadRadical, Reza 313, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » سه شنبه 1 بهمن 1387 23:52

بنده خدا دوستمان مرداویز متخلص به اندرزبد منظور خاصی نداشت ...
البته فکر می کنم یک بار چند ماه پیش موضع تغییر درجات از انگلیسی به پارسی مطرح شد که گویا به دلیل تثبیت سیستم با سبک و سیاق کنونی رد شد.
البته به نظر من پیشنهاد جالبی است و اینکه مد نظر قرار گیرد خوب است.

البته میلاد عزیز همشهری من
مرداویزپست اول اشاره ای به زبان تازی نداشت...
فقط گفت درجات پارسی شوند...
رفیق بی کلک

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » چهارشنبه 2 بهمن 1387 00:30

Darya salar MILAD, ظاهراً که مدیران مشکل ندارند.

بلی، اما خوب این مدت در انجمن های مختلف شاهد تاکیدش بر زبان پارسی بودم، البته که خوب است. اما اصل چیز دیگر است، وطن پرستی معنای دیگری دارد، شاید دوستان دیده باشند من خودم جزو اولین افرادی بودم که در بلاگر به زبان انگلیسی وبلاگی ایجاد کردم توی گوگل جستجو کنید به روشنی پیداست با نام Persian civilization (تمدن فارس) و در ترویج و دفاع از تاریخ کشور تلاشی داشتم. آدرس وبلاگ » http://persian-aria.blogspot.com

اما اصرار بر این که مانند نسل قبل حرف بزنیم، و گاهاً اشتاباهاتی نیز مرتکب شویم را چندان درست نمی دانم. البته خود من از متن های نوشته شده ام در این انجمن و دیگر مکان های وب، همینطور در صحبت کردن، تمام تلاش برای رعایت زبان فارسی را دارم. از جمله واژگان فارسی را در مقالات، سوالات و احیاناً آموزش های رایانه ای خودم به کار بردم. همینطور در بخش معرفی اعضا بیان کردم که من بسیار به زبان های جهان علاقه مند هستم و به همین دلیل در قواعد و شرح زبان کشورهای مختلف تحقیقات و مطالاعاتی داشتم البته نه آن چنان که بتوانم ادعایی در این باب داشته باشم. البته که فارسی هم جزو این زبان ها و در زمره مهمترین ها بوده.

در باب مخالفت من با این ادبیات مثلاً ملی، اولین نکته همین نام پارس و پارسی است که کاملاً روشن گر ریشه تهی این ادبیات است. چرا که اگر قرار بر حفظ ادبیات از تحریف است چرا نام پارسی که یک واژه کاملاً بیگانه معادل فارسی است به کار برده شده است. پارس و پارسی معادل فارس و فارسی در زبان یونانیان و بعد ها ترک هاست، که البته این چنین تلفظی نداشته و ما اینگونه تلفظ می کنیم. البته دوستان من قبلاً در باب لغت سپاس هم به صورت کامل تشریح کردم که این واژه روسی می باشد. و انبوه دیگری از لغات نیز هست که در زبان پارسی پر مصرف است و در حقیق غیر فارسی. هر آنچه " پ " دارد فارسی نیست و این توجیه که عرب ها " پ " ندارند قابل قبول نیست. چرا که اثبات دلیل نیاز دارد. بر خلاف تکذیب که تنها نشانه ای کفایت می کند.

چنان که نام این زبان قرار است پارسی باشد، برای هر کس سوال برانگیز خواهد شد. البته باز نگید میما زیاد سیاسی نگر هست اما بنده طی مطالعات سیاسی به ریشه این دیدگاه (پارسی سخن گفتن) دست یافتم که به دوران رضاشاه و یکی از احزاب آن دوران به نام حزب پارس (غیر از پان ایرانیسم) که بعدها به نام حزب آریا لقب گرفت، باز می گردد. ایشان از آن دوران در یک حرکت مورد حمایت رضاخان اقدام به ایجاد واژه نامه هایی نمودند و در سالهای بعد نیز با توجه به استقبال زیاد مردم وطن پرست، اقدام به تشکیل شاخه نظامی و حزب آریا کردند که کارش حمله به دفاتر روزنامه هایی بود که از واژگان روسی، فرانسوی و خصوصاً عربی استفاده می کردند.

هر چند هر کس با دانسته های خود نظر می دهد و بنده حقیر در سطح سوادی نیستم که قطعاً چیزی را رد کنم، چه بسا روزی نظرم تغییر کند. اما در این لحظه دیدگاه من این است که به جای پارسی حرف زدن، اگر هدف خدمت به ادبیات ایران است، به دنبال جایگزین واژگان مناسب برای لغات جدید باشیم و ترمیم را آن زمان آغاز کنیم که بتوانیم حرکت موازی در مقابل خیل واژگان جدید داشته باشیم.

در پایان اگر مطلبی بیان شد که موجب رنجش خاطر دوستان شده است، بگزارید به پای کم سوادی بنده  :razz:
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Mil@d, Abdoll@h

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » چهارشنبه 2 بهمن 1387 01:07

Negar.int,  

نه میلاد جان مطلب جالبی بود...فقط اگر دوستی قصد پاسخ دادن به پست میلاد را در زمینه زبان پارسی دارد تاپیک مجزا باز کند...
دراین تاپیک فقط به پیشنهاداتی در جهت تغییرات سازنده و مفید در سایت بپردازیم. :-)
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Solver, MASTER

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

توسط SAMAN » چهارشنبه 2 بهمن 1387 02:33

درود بر همه دوستان
در مورد تاپیک مورد بحث دوستان میتوانند به این آدرس رجوع کنند:

forum-f3/topic-t50546.html
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Solver, MASTER, sokuteasemuni

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » چهارشنبه 2 بهمن 1387 02:46

با اجازه سامان برای پراکنده نشدن بحث تاپیک رو کپی کردم اینجا :-)

درود  بر دوستان  

لازمه من به عنوان یه شخص قدیمی تر یه سری توضیحاتی در مورد نحوه ارتقای درجه ها بدم. هرچند این موضوع بارها از مدیریت محترم سوال شده و ایشان جواب های قانع کننده هم داده اند.ولی من مختصر و مفید توضیج خواهم داد.

در مورد فعالیت در سنترال کلوبز 4 دسته فعالیت داریم:

1-فعالیت های تحقیقی
2- فعالیت های اخباری مفید
3-فعالیت تصاویر( عکس)
4- فعالیت چرت و پرت!!

ارتقای درجه ها رو طبق نحوه فعالیت, سلامت برخورد, و اداب صحیح تعیین میکنن. سرعت ارتقای درجه طبق فعالیت هایی که گفتم تعیین میشه ( البته این برداشت من هستش)
فعالیت های تحقیقی ارتقای درجه زودتر ( مثلا من خودم یادمه که در حدود 600 پست یا بیشتر بودم که اکثرا هم تحقیقی بود و باعث تحولاتی مفید هم در سایت شد- اون موقع من درجه ام کاپیتان بود.)
2- فعالیت های اخباری هم جدای از جانب گیری و ... باعث ارتقای درجه میشه البته نسبت به تحقیقی بسیار کندتر, ولی شدنی!البته فعالیت اخباری هم قوانین خودشو داره..  
3- فعالیت تصویر هم روش شروع فعالیت موثر هست, البته سرعت ارتقا پاینتر از اخباری هست ولی معمولا افرادی که از این مرحله شروع میکنن موفق خواهند بود. من جزو این دسته بودم بعد وارد دسته تحقیقی شدم.
4- دسته چهارم کسانی هستند که در پست هاشون جز موارد بی جا و بی خود و بدون ربط و در کل مطالبی که هیچ سودی برای کسی نداره رو انجام میدن. بعضا این جور افراد بی تربیت هم هستند.

یک سری کاربرانی دیگه هم هستن که فقط در تاپیک ها نقل قول میکنن و در بحث ها شرکت میکنن و جواب ومیدن و ... که این دسته رو هم مرور زمان باعث ارتقای درجه هاشون میشه.

البته اضافه کنم که داشتن دو مقوله  به جز موارد فوق  باعث ارتقای درجه میشه: 1 داشتن منش و اخلاق شایسته( این خودش تعریف چند صفحه ایی داره) 2 سواد , دانش و آگاهی

نکته آخرک هیچ کدوم از ماها ( خودم رو مخصوصا میگم) خالی از اشکال نیستیم ولی سعی و تلاش در جهت خوب بودن و جبران گذشته سرنوشت ساز است نه فقط در این سایت که در تمام مراحل زندگی.با تشکر
رفیق بی کلک

Abdoll@h

Captain

Captain

نماد کاربر
934

تاريخ عضويت

پنج شنبه 16 آبان 1387 20:28

آرشيو سپاس: 3546 مرتبه در 797 پست

توسط Mardaviz » چهارشنبه 2 بهمن 1387 18:42

Negar.int نوشته است:Darya salar MILAD, ظاهراً که مدیران مشکل ندارند.

بلی، اما خوب این مدت در انجمن های مختلف شاهد تاکیدش بر زبان پارسی بودم، البته که خوب است. اما اصل چیز دیگر است، وطن پرستی معنای دیگری دارد، شاید دوستان دیده باشند من خودم جزو اولین افرادی بودم که در بلاگر به زبان انگلیسی وبلاگی ایجاد کردم توی گوگل جستجو کنید به روشنی پیداست با نام Persian civilization (تمدن فارس) و در ترویج و دفاع از تاریخ کشور تلاشی داشتم. آدرس وبلاگ » http://persian-aria.blogspot.com

اما اصرار بر این که مانند نسل قبل حرف بزنیم، و گاهاً اشتاباهاتی نیز مرتکب شویم را چندان درست نمی دانم. البته خود من از متن های نوشته شده ام در این انجمن و دیگر مکان های وب، همینطور در صحبت کردن، تمام تلاش برای رعایت زبان فارسی را دارم. از جمله واژگان فارسی را در مقالات، سوالات و احیاناً آموزش های رایانه ای خودم به کار بردم. همینطور در بخش معرفی اعضا بیان کردم که من بسیار به زبان های جهان علاقه مند هستم و به همین دلیل در قواعد و شرح زبان کشورهای مختلف تحقیقات و مطالاعاتی داشتم البته نه آن چنان که بتوانم ادعایی در این باب داشته باشم. البته که فارسی هم جزو این زبان ها و در زمره مهمترین ها بوده.

در باب مخالفت من با این ادبیات مثلاً ملی، اولین نکته همین نام پارس و پارسی است که کاملاً روشن گر ریشه تهی این ادبیات است. چرا که اگر قرار بر حفظ ادبیات از تحریف است چرا نام پارسی که یک واژه کاملاً بیگانه معادل فارسی است به کار برده شده است. پارس و پارسی معادل فارس و فارسی در زبان یونانیان و بعد ها ترک هاست، که البته این چنین تلفظی نداشته و ما اینگونه تلفظ می کنیم. البته دوستان من قبلاً در باب لغت سپاس هم به صورت کامل تشریح کردم که این واژه روسی می باشد. و انبوه دیگری از لغات نیز هست که در زبان پارسی پر مصرف است و در حقیق غیر فارسی. هر آنچه " پ " دارد فارسی نیست و این توجیه که عرب ها " پ " ندارند قابل قبول نیست. چرا که اثبات دلیل نیاز دارد. بر خلاف تکذیب که تنها نشانه ای کفایت می کند.

چنان که نام این زبان قرار است پارسی باشد، برای هر کس سوال برانگیز خواهد شد. البته باز نگید میما زیاد سیاسی نگر هست اما بنده طی مطالعات سیاسی به ریشه این دیدگاه (پارسی سخن گفتن) دست یافتم که به دوران رضاشاه و یکی از احزاب آن دوران به نام حزب پارس (غیر از پان ایرانیسم) که بعدها به نام حزب آریا لقب گرفت، باز می گردد. ایشان از آن دوران در یک حرکت مورد حمایت رضاخان اقدام به ایجاد واژه نامه هایی نمودند و در سالهای بعد نیز با توجه به استقبال زیاد مردم وطن پرست، اقدام به تشکیل شاخه نظامی و حزب آریا کردند که کارش حمله به دفاتر روزنامه هایی بود که از واژگان روسی، فرانسوی و خصوصاً عربی استفاده می کردند.

هر چند هر کس با دانسته های خود نظر می دهد و بنده حقیر در سطح سوادی نیستم که قطعاً چیزی را رد کنم، چه بسا روزی نظرم تغییر کند. اما در این لحظه دیدگاه من این است که به جای پارسی حرف زدن، اگر هدف خدمت به ادبیات ایران است، به دنبال جایگزین واژگان مناسب برای لغات جدید باشیم و ترمیم را آن زمان آغاز کنیم که بتوانیم حرکت موازی در مقابل خیل واژگان جدید داشته باشیم.

در پایان اگر مطلبی بیان شد که موجب رنجش خاطر دوستان شده است، بگزارید به پای کم سوادی بنده :razz:

درود
جناب میم مثل ابو علی

مشکل برخی پارسی یا از این گونه واژه نیست.مشکل آنها ایران و فرهنگ ایرانیست.مشکل آنها زنده شدن واژه های پارسی از لابلای قرون تاریکی است که ..........

اکنون برخی برآنند تا به هر نحو که شده دشمنی خود را با فرهنگمان نشان دهند.برخی نیز با ریشه یابی برخی واژه های پارسی (که البته این کار را تحت لوای ایران دوستی انجام میدهند) [نمیدونم چرا اینقدر احساس میکنم که قلمتان شبیه قلم پورپیرار است]
بنده به دلیل اینکه مدتی ترک شناسی مطالعه میکردم ،به زبانهای ترکی آذربایجان،ترکی ترکمنی،ترکی استانبولی،و کمی ازبکی آشنا هستم. ولی اینکه فرموده بودید پارس و پارسی معادل فارس و فارسی در زبان ترکها است ،برایم خنده آوراست. (در ترکی استانبولی pers.persler میگویند)
بنده به دلایلی مایل به ادامه بحث نیستم ولی حاضرم با جنابعالی به بحث بنشینم ،مخصوصا در رابطه با واژه سپاس که شما به دلیل شباهت به واژه روسی ............
البته اینگونه شباهتها در زبانهای هندواروپایی منطقی است ولی دلیل بر آنچه شما میگویید نیست.
Work hard in silence
Let your success
Be your noise

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
79

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 آذر 1387 19:48

دیار عاشقان

آرشيو سپاس: 80 مرتبه در 36 پست

توسط Ernesto_Rommel » چهارشنبه 2 بهمن 1387 20:11

خوب منم نظرم رو اینه این درجات سنترال سر ادم رو درد میاره! :P  :grin:

البته خدائیش رو هم بگم با درجه نظامی کردن(فارسی پارسی ترکی عربی هندی انگلیسی و... غیره و الذلک) هم موافق نیستم ! ^:)^

به نظرم همون ستاره طلائی و... اینا بهتره :smile:

طرف 50 پست زد مثلا بشه کاربر سایت بعد 100 تا پست زد بشه عضو فعال و.... یا هراسمی که خوشتون میاد به اضافه باقی مخلفات

دقت کنید درجات نظامی که الان باب شده بیشتر به درد سایتهای تخصصی نظامی میخوره (البته جسارت نشه! من مخلص  فریبرز و کیوان و محمد و محمد حسین و... اینام هستم! اما سایت سنترال تمام میلیتار نیست! :x )

در مورده پارسی گفتن هم  حیف میلاد گفت اینجا جواب ندین! پس بگذریم! هرچند به نظرم کاملا هم ربط داشت به تایپیک! :::P

به هر صورت یه جمله : من با حرف Negar.int مخالفم چون اشتباست ..البته یه قسمتی از حرفش ناخواسته درست بود! وقتی اومد دلیل بیاره که مقصر رضاخانه ....

بگذریم!

در کل دوستان خدائیش ادم اگر متن انگلیسی رو درجات رو نخونه مشخص نمیشه درجه اش چیه چون کلا ثابته شکل درجات!

ارنستو رومل

یا حق

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ernesto_Rommel تشکر کرده اند:
Mardaviz, Mil@d, Solver

Captain II

Captain II

نماد کاربر
395

تاريخ عضويت

شنبه 6 بهمن 1386 11:47

آرشيو سپاس: 712 مرتبه در 117 پست

توسط JavadRadical » چهارشنبه 2 بهمن 1387 21:33

سلام دوستان :razz:

دوستان واقعا فکر میکنید ارتقاء درجه انقدر مهمه که بخاط اون انقدر بحث به راه میندازید و خدایی نکرده ناخواسته کدورتی در دل دیگران باقی میگزارید :D
من فکر میکنم اعتقاد و نظر مدیران سایت در قرار دادن فاکتور ارتقاء درجه فقط و فقط تقویت و القاء روحیه سرزندگی و رقابت مثبت اعضا بوده و بس , واگرنه همانقدر که حضور یک مدیر رده بالا ارزشمند هست حضور یک عضو تازه وارد هم با ارزش بوده و موجب افتخار سایت و مدیران ان هست . :D
بهتره سعی ما بر این باشه تا درجه و رتبه خودمون رو در در قلب دیگر دوستانمون و خیلی جاهای دیگه افزایش بدیم و اجازه بدیم این سایت هم باتوجه به فاکتورها و ارزشهای مهم خودش اقدام به افزایش درجه و نحوه درجه دهی و نوع ان بکنه . :D

همیشه شاد و موفق باشید :razz: :razz: :razz:
آخرين ويرايش توسط JavadRadical on چهارشنبه 2 بهمن 1387 22:11, ويرايش شده در 2.
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب JavadRadical تشکر کرده اند:
Fariborz, yasermym, Abdoll@h, Solver, The Passenger, Mil@d, Mahdi1944

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » چهارشنبه 2 بهمن 1387 21:38

andarzbod,

دوست عزیز در بحث زیر می توانیم به تبادل نظر خود ادامه دهیم. امیدوارم مکان مناسب برای این موضوع باشد.

صفحه اول انجمن » بخش فرهنگ، تمدن و هنر » تاريخ، فرهنگ و تمدن »  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Darya salar MILAD,

البته رعایت نکردن قواینین هم تاثیر گذار هست. مثلاً فرستادن PM های تبلیغاتی و بعضی خطاهای دیگه

راستش در برخی انجمن ها دیدم که در کنار شناسه کاربری تعداد اخطارهای دریافتش ده کاربران زده میشه، البته نصب چنین مدی روی انجمن کار سختی نیست. اما اینجا منظورم بررسی نظر شما درباره نمایش دفعات اخطار مدیر به کاربران است. یک مزیت هایی داره، کاربران شاید بیشتر حواسشون به خارج نشدن از قوانین باشه. همینطور کاربرانی که پایبند به قوانین نیستند به روشنی پیدا باشن. اما خوب معایبی هم داره ...

در کل نظر شما دوستان چیست؟

Mil@d, JavadRadical, Mardaviz

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » چهارشنبه 2 بهمن 1387 22:02

دوستان واقعا فکر میکنید ارتقاء درجه انقدر مهمه که بخاط اون انقدر بحث به راه میندازید و خدایی نکرده ناخواسته کدورتی در دل دیگران باقی میگزارید

نه جواد جان اینجوری هم نبود :D بیشتر بحث روی طرح گرافیکی درجه و نیز پارسی کردن درجه بود...ارتقا که یه بحث دیگه است و در حیطه کار مدیر سایت.و یک سری پیشنهادات در جهت زیبا تر شدن و بهتر شدن محیط سایت و جو حاکم برآن
بهتره سعی ما بر این باشه تا درجه و رتبه خودمون رو در در قلب دیگر دوستانمون و خیلی جاهای دیگه افزایش بدیم

از اون جملاتی بود که کمتر در این سایت می بینم و معمولا توسط افراد خاصی گفته میشه... :smile: :smile:
نمایش دفعات اخطار مدیر به کاربر

جالبه و لی کمی حساسیت زا..یکم ممکنه طرف مورد تخریب شخصیتی قرار بگیره.
رفیق بی کلک

JavadRadical, Solver, Ernesto_Rommel

قبليبعدي