در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
431

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 بهمن 1385 20:03

www.centralclubs.com

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 7 پست

مشکل سخت افزاری پیدا کردم

توسط f_love_s » يکشنبه 29 دی 1387 09:39

سلام .

کامپیوترم خراب شده

نمیدونم مشکل از کجاست ...

زمانی که cdrom رو باز میکنم و مجددا می بندم کامپیوتر ریست می کنه؟ cdrom رو عوض کردم اما مشکلش حل نشد ....ممکنه که این مشکل از کابل اون باشه ؟

در ضمن زمانی که هم که کانکت میشم باز هم کامپیوتر ریست میکنه ؟

خوب حالا به نظر شما مشکل چی ؟

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

دوشنبه 19 شهریور 1386 14:58

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

Re: مشکل سخت افزاری پیدا کردم

توسط hooloo2006 » يکشنبه 29 دی 1387 16:42

با سلام
براي عيب يابي ، ابتدا بايد مشكلات را صبقه بندي نماييد . 1 - باطري BIOS را كنترل و در صورت نياز تعويض نماييد . 2 - مشخصات داخل  BIOS را به پيش فرض برگردانيد . 3 - CD ROM  را در حالت Master يا Slive  (در هر حالت كه بود به حالت ديگر ) تغيير دهيد . 4 - لوازم جانبي چه داخلي (مودم ، كارت TV و ... ) و چه خارجي ( اسكنر ،وب كم و ... ) را كاملا جدا و بصورت يكي يكي متصل و بررسي نماييد .
اگر باز هم به نتيجه نرسيديد با تلفن 66721856 تماس بگيريد .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hooloo2006 تشکر کرده اند:
f_love_s

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 29 دی 1387 17:20

f_love_s, :-(

شما لطف کنید موارد زیر را بیان کنید:

RAM ؟ رم
CPU ؟ پردازشگر
VGA ؟ گرافیک

بعد این مشکل از کی ایجاد شد؟ پس از نصب مجدد سیستم عامل (ویندوز)، پس از نصب یا اجرای برنامه خاصی؟ قطعی برق؟ جابه جایی فیزیک کیس (از اتاقی به اتاق دیگه)، سرویس و تمیز کاری (گردگیری) داخل کیس؟ نصب یا کسر قطعه سخت افزاری (مودم و...) جدید؟

لطف بفرمایید موارد فوق را شرح بدهید انشاالله مشکل رفع خواهد شد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
f_love_s

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

www.centralclubs.com

توسط f_love_s » يکشنبه 29 دی 1387 19:42

Negar.int نوشته است:f_love_s, :-(

شما لطف کنید موارد زیر را بیان کنید:

RAM ؟ رم
CPU ؟ پردازشگر
VGA ؟ گرافیک

بعد این مشکل از کی ایجاد شد؟ پس از نصب مجدد سیستم عامل (ویندوز)، پس از نصب یا اجرای برنامه خاصی؟ قطعی برق؟ جابه جایی فیزیک کیس (از اتاقی به اتاق دیگه)، سرویس و تمیز کاری (گردگیری) داخل کیس؟ نصب یا کسر قطعه سخت افزاری (مودم و...) جدید؟

لطف بفرمایید موارد فوق را شرح بدهید انشاالله مشکل رفع خواهد شد.

سلام.

RAM:256MB
CPU:600MHZ
VGA:64
این مشکل از زمانی شروع شد که من شب وقتی کارم با کامپیوتر تمام شد ، بعد خاموش کردم فردا که اومدم روشن کنم دیدم هی ریست میکنه ....هی ریست میکنه .... . بردم خدمات کامپیوتری اونجا وقتی سیستم رو روشن کردیم سیستم خودش وارد تنظیمات بایوس شد رفت رو سرعت CPU که عدد جلوش نوشته بود 600.
بعد اونا برداشتن این سرعت رو کردن 400 و خلاصه سیستم اومد بالا .ولی زمانی که من سیستم رو آوردم خونه باز همون آش وهمون کاسه

خلاصه سرتون رو در نیارم اینکه چطور شکم رفت به CD ROM اون هم به این صورت بود : زمانی که با سیستم برادرم کار میکردم دیدم دیگه به اینترنت کانکت نمیشه احتمال دادم که از مودمش باشه برداشتم مودم خودم رو با مودم اون جابجا کردم اما میدونید چه اتفاقی افتاد ؟

زمانی که مودم رو نصب کردم ، اومدم کانکت بشم دیدم سیستم برادرم هم ریست شد .گفتم ای دل غافل احتمالا این مشکل ریست شدن سیستم من هم به خاطر این مودم بوده .رفتم سر سیستم خودم روشنش کردم دیدم اومد بالا
گفتم خوب لابد درست شده دیگه ،
گفتم جفت مودم ها اشکال پیدا کرده دیگه
اومدم که رو سیستم خودم برنامه نصب کنم به محض اینکه CD رو گذاشتم تو CDROM درشو که بستم دوباره سیستم ریست شد

اما میدونم که مشکل اصلا مربوط به مودم نیست چون الان دارم با همون مودم ها میام تو اینترنت .

خوب من سعی کردم ماجرای خراب شدن کامپیوتر رو کاملا شرح بدم بلکه با کمک دوستان بتونم درستش کنم.

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

www.centralclubs.com

توسط f_love_s » يکشنبه 29 دی 1387 20:23

hooloo2006 نوشته است:با سلام
براي عيب يابي ، ابتدا بايد مشكلات را صبقه بندي نماييد . 1 - باطري BIOS را كنترل و در صورت نياز تعويض نماييد . 2 - مشخصات داخل BIOS را به پيش فرض برگردانيد . 3 - CD ROM را در حالت Master يا Slive (در هر حالت كه بود به حالت ديگر ) تغيير دهيد . 4 - لوازم جانبي چه داخلي (مودم ، كارت TV و ... ) و چه خارجي ( اسكنر ،وب كم و ... ) را كاملا جدا و بصورت يكي يكي متصل و بررسي نماييد .
اگر باز هم به نتيجه نرسيديد با تلفن 66721856 تماس بگيريد .

من باطری بایوس رو عوض کردم اما ای کاش نمیکردم چون حداقل سیستم زمانیکه cdrom بهش وصل نبود میومد بالا. ولی حالا دیگه فکر کنم سیستم بی سیستم
شاید بپرسید چرا... مگه چی شده ؟ اینکه سیستم موقع بوت شدن دیگه هارد من رو هم تشخیص نمیده یعنی داخل تنظیمات بایوس فقط دو تا انتخاب [NONE] و [DISABLE] داره همین .
ولی با تعویض باطری دیگه با بازوبسته کردنcdrom سیستم ریست نمیشه اما مشکلی که هست اینه که میگه یه دیسکت بوتیبل بذار ....وقتی که میذارم البته سی دی بوتیبل میذارم این پیغام رو میده....
DISK BOOT FALURE,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

حالا به نظر دوستان باید با این همه مشکل چه کار کرد؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 29 دی 1387 21:25

f_love_s,  
ترتيب اولويت بندي بوت شدن سيستم در بايوس رو بررسي کرديد؟ اينکه هارد ديسک رو نميشناسه ممکنه به خاطر لق شدن کابل هارد ديسک در هنگام قطع کردن ارتباط CDROM باشه، در غير اين صورت اينکه قبل از بوت شدن داره اين موارد رخ ميده، يک احتمال وجود داره و اون تخريب اطلاعات بايوس و يا IC بايوس هست، ميتونيد آخرين آپديت بايوس رو دريافت کرده و اون رو آپديت کنيد، اگر در حين آپديت و يا قبل از آپديت خطايي رخ داد، نشان از نقص در IC بايوس هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
f_love_s, Solver, MASTER

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

www.centralclubs.com

توسط f_love_s » يکشنبه 29 دی 1387 21:48

من بسیار ممنونم از دوستانی که به بنده تو حل این مشکل کمک می کنند.

Mahdi1944،

متاسفانه من تا به حال بایوس رو آپدیت نکردم . اگر بنده رو تو این زمینه راهنمایی کنید ممنون می شم.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 29 دی 1387 22:24

f_love_s,  
کار بسيار ساده‌اي هست، البته بستگي به نوع و مدل دقيق مادربورد هست تا بهتر بشه شما رو راهنمايي کرد، اما به طور کلي يک فايل کم حجم هست که يک فلشر هم همراه اون هست و با استفاده از فلشر، فايل بايوس جديد رو جايگزين ميکنه
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
f_love_s, MASTER

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 29 دی 1387 22:30

f_love_s, جان

تشکر از اطلاعات.

یعنی پردازشگر شما 600 است؟

در مورد آپدیت بایوس شما با توجه به cpu که گفتید احتمال میدم از آن بایوس های قدیمی است که به صورت نرم افزاری شارژ نمی شود. یعنی یک ic خرچنگی بزرگ است که وسطش سوراخ هست که باید با دستگاه (ماورابنفش) شارژ بشود. البته امیدوارم اینطور نباشد اما cpu 600 توسط این مادربردها فقط پشتیبانی می شود.

من بیشترین شک را به مادربرد شما دارم. احتمالاً مادربرد شما دچار اشکال شده است که با توجه به سن و سالش هیچ غیر عادی نیست. سیستم شما با cpu 600 احتملاً پنتیوم 1 است یا 2، بنابراین نزدیک به 9 سال از عمر آن می گذرد! امروزه مادربردها با قابلیت آپدیت بایوس این عقب ماندگی را جبران می کنند، اما مادربرد های قدیمی به علت دشواری در شارژ بایوس عمدتاً از رده خارج خواهند شد.

مشکل شما بی شک سخت افزاری است و آن هم با توجه به اینکه مشکلی نداشته اید، بازمی گردد به عمر مفید هر دستگاه. منتظر راهنمایی دوستان هستم، چون من بیشتر از این چیزی به ذهنم نمیرسد. :?
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
f_love_s

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » يکشنبه 29 دی 1387 22:43

Negar.int,  منم با شما موافقم وتعجب می کنم که همچنین سیستمی هنوز کار می کرده؟ :-O
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)