در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
76

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 دی 1387 09:51

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 22 پست

عوارض جوشكاري آرگون

توسط ama.kh » يکشنبه 13 بهمن 1387 13:21

مي خواستم ببينم
آيا جوشكاري آرگون براي انسان ضرر دارد ؟
ميگن عوارض جنسي داره !
هيچ وقت از كسي كه هميشه موافق من بود چيزي ياد نگرفتم

Hesam - 1994 از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

Re: عوارض جوشكاري آرگون

توسط Mil@d » يکشنبه 13 بهمن 1387 13:31

اگر گذرت به مراکز فنی حرفه ای بخورد و جزوه ایمنی آن را به شما داده باشند مواردی در آن ذکر شده است.

1.عقیم شدن و یا حداقل کاهش توان جنسی
2.عواض شدید پوستی
3.پیری زودرس

متاسفانه در کشور ما این شغل را به مردان می دهند در حالیکه باید زنان آن را انجام دهند چون روی زنان عوارض کمتری دارد.
کلا پیشنهاد میکنم طرف این شغل کسی نرود...چون با اینکه درآمدش خوب است ولی سلامتی خود را تا پایان عمر از دست خواهید داد.
شغلها و حرفه های بهتری هستند...از خیر این یکی بگذرید :-)
ضمنا راست و حسینی بگم اگر این کار را هم بلد باشید برای جذب باید پارتی نیز داشته باشید..خصوصا در عسلویه که سیتم آشنا و پارتی بیداد می کند.
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » يکشنبه 13 بهمن 1387 13:43

بله دوست من . جوش ارگون دارای  اشعه مادون  قرمزی  فراتر از تحمل  قوای جنسی انسان هست  به همین دلیل در دنیا این جوش  جای خودشو به co2 داده . به همین خاطر هست که از جوشکارها میخوان  لباس روشن  رنگ بپوشند و یک  لایه محافظ هم جلوی  شلوار  جوشکارهای ارگون تعبیه میکنند . ضرر دوم هم به تنگستن برمیگرده که در ساختار اون  از یک ماده رادیو اکتیو  استفاده شده . طبیعتا  غبار این ماده  پس از مدتی کار  بر اثر تیز کردن تنگستن  وارد  دستگاه تنفسی میشه و مشکلات حاد ریوی رو به دنبال خواهد داشت
اگر میخواهید جوشکاری رو یاد بگیرید توصیم به شما به عنوان کسی که 3 سال حرفه ای کار کردم اینه یاد بگیرید و برید در خارج از کشور کارکنید  چون اونجا درامد واقعی جوش رو به شما خواهند داد و میتونید  بعد از 5 سال سرمایه ای برای راه اندازی یک شغل خوب  دستو پا کنید

اگر نه فقط برای کار در ایران میخواهید از اونجایی که سالهاست در بین  شرکتهای  ایرانی چرخ زدم  فقط میتونم بگم  وقتتون رو تلف میکنید . با قانون کار  حقوقتون رو پرداخت خواهند کرد که حد اکثر 300 تومن نمیشه و یا در عسلویه  خودتون رو هم بکشید بالای 400 تومن درنخواهید آورد  .

حرف اخرم اینه جوشکاری رو بیشتر از  5 سال انجام ندید  مشکلات حاد ریوی رو براتون به دنبال خواهد داشت . از وقتی که  این کار رو کنار گذاشتم شش ماه  طول کشید تا ریه هام به وضعه سابق  برگردند .  صرفه های شدید و دائم تو این مدت  از عوارض سیم جوش 7018 هست که برای  پر کردن  پاس رویی  آرگون استفاده میشه

موفق باشید

کلا پیشنهاد میکنم طرف این شغل کسی نرود...چون با اینکه درآمدش خوب است ولی سلامتی خود را تا پایان عمر از دست خواهید داد.

دوست من ما هر جا رفتیم در امد خوبی ندیدیم . شما  از کجا میگید درآمدش خوبه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mehdi2224 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Reza 313

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » يکشنبه 13 بهمن 1387 13:56

دوست من ما هر جا رفتیم در امد خوبی ندیدیم . شما از کجا میگید درآمدش خوبه

شما کجا زندگی می کنید...به محل زندگی خیلی ربط داره..سختی کار..آب و هوا..محرومیت..اینورا این چیزا محاسبه میشه و نمی گم رقم بسیار قابل توجه ولی به شاگرد تا 700 تومان و به استاد کار تا 1 تومان میدن(پیمانکار آشنا باشه...شما حقتان را خورده اند---400 تومان

البته الان دست زیاد شده و دیگه اون ابهت سابق رو نداره!مراکز آموزشی به صورت فله ای دارن تکنسین جوش بیرون میدن بدون اینکه اصلا فکر هم بکنن اینهمه آدم چطور باید جذب بازار کار بشوند...

یا علی.
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
Mehdi2224, Present

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » يکشنبه 13 بهمن 1387 18:50

Darya salar MILAD نوشته است:

شما کجا زندگی می کنید...به محل زندگی خیلی ربط داره..سختی کار..آب و هوا..محرومیت..اینورا این چیزا محاسبه میشه و نمی گم رقم بسیار قابل توجه ولی به شاگرد تا 700 تومان و به استاد کار تا 1 تومان میدن(پیمانکار آشنا باشه...شما حقتان را خورده اند---400 تومان

البته الان دست زیاد شده و دیگه اون ابهت سابق رو نداره!مراکز آموزشی به صورت فله ای دارن تکنسین جوش بیرون میدن بدون اینکه اصلا فکر هم بکنن اینهمه آدم چطور باید جذب بازار کار بشوند...

یا علی.

همین طور که میگید   الان  دست  زیاد  شده . شوهر  عمه ما که مدرک  جوش خودش  رو مستقیما  از خارج  از کشور   گرفته و الان هم  در عسلویه   یک  فورمن با   25 سال  سابقه کار هستماهی   800  تومن دریافت میکنه .  اون شاگردهایی که شما میگید   700 تومن  میگیرند   برای کشورهای  خارجی کارمیکنند  که حقوق   خوبی میدن و البته تعدادشون هم الان به کمترین مقدار   رسیده و با اومدن   ربات   جوشکار    توسط این   شرکتها   به ایران   فردا  پس فرداست که  عذز اونها  رو هم بخوان . ولی  در کل ما و دوستانمون که تعداد   بالای 20 نفر  بودیم  در ایران  جایی نموند  که نگردیم  برای کار   و همیشه  با هم در ارتباط بودیم تا اگر یکی کارخوب   پیدا  کرد  به دیگری  خبر  بده  ولی با کمال  احترام  خبری از   حقوق واقعی نبود  . الان هم  جدید   پیمانکارها  یادگرفتن که حقوق   دو ماه   اول  جوشکارها  رو  نگه میدارن میندازن  تو بانک    بعد  سه ماه که   پول  یک   سمند ال ایکس  دراومد  یکی  میخرن و اون موقع تازه  پول  جوشکارها  رو   پرداخت میکنند  .

در اخرین  جایی که کارکردم   حقوق   5 ماهه  جوشکارها  رو پرداخت  نکردن    که تعدادشون  هم   100 نفر بود. سود این  پول   به قدری  زیاد  بود  که شرکت تونست   یک  جرثقیل   به قیمت   260 میلیون تومان   بخره  در حالی که   بودجه ای  برای این کار از  تهران   فرستاده نشده  بود .

به نظر من  جوشکاری  در ایران   فایده ای نداره.  اگر  جایه  دوستان  بودم  و به   کامپیوتر هم  دسترسی  داشتم  برنامه نویسی  تحت   شبکه  رو یاد  میگرفتم که  واقعا  کار   پرپولی  هست . متاسفانه  هرچند   6 ماه  بیشتر  نیست  شروع  کردم  ودیر  فهمیدم ولی  به نظر خودم ارزششو  داره. یک   پروژه ساده  رو در  یک هفته تموم کنید  1 میلیون تومان  درآمد  خالص خواهید  داشت

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mehdi2224 تشکر کرده اند:
Mil@d

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
76

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 دی 1387 09:51

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 22 پست

توسط ama.kh » يکشنبه 13 بهمن 1387 18:57

ممنون از راهنمايتون .
چون من مي خواستم همين فردا برم تو اين رشته ثبت نام كنم ولي با اين حرفت كلا از اين كار منصرف شدم .
هيچ وقت از كسي كه هميشه موافق من بود چيزي ياد نگرفتم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ama.kh تشکر کرده اند:
Miliali

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1910

تاريخ عضويت

پنج شنبه 9 فروردین 1386 12:38

آرشيو سپاس: 4996 مرتبه در 1605 پست

توسط Miliali » يکشنبه 13 بهمن 1387 19:25

من سه سال در عسلویه ناظر کنترل کیفیت بودم. با جوشکار چه ایرانی و چه خارجی از 6GRتا تگ زن و ....   در زمینه های مختلف مثل piping, structure ,Tankکار کردم .
ama.kh,  جوشکاری یک کار خیلی سخت پر خطر و پر دردسر ه .

سختی کار یک طرف  بهره کشی پیمانکار از پرسنل یک طرف.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Miliali تشکر کرده اند:
Mehdi2224

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

دوشنبه 30 خرداد 1390 08:14

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 1 پست

توسط محمد حسين مالكي » دوشنبه 30 خرداد 1390 08:22

سلام دوستان
در عوارض شديد دود جوشكاري آرگون و حتي co شكي نيست اختلاف سر نوع عوارض و شدت اون در طول زمان وجود داره توي اين سايت راه حل هاي خوبي براي حذف كامل عوارض دود جوشكاري ارائه كردند كه امروزه در اكثر كشورهاي صنعتي پيشرفته اوروپايي و آمريكايي اجباري هست پيشنهاد مي كنم حتما يه سري بزنين
http://vcsanat.org/Products/Industrial_ ... px?lang=Fa

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب محمد حسين مالكي تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Present

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

جمعه 29 مهر 1390 12:07

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط nazaninn » جمعه 29 مهر 1390 12:11

Mehdi2224 نوشته است:
Darya salar MILAD نوشته است:

یا علی.

همین طور که میگید   الان  دست  زیاد  شده . شوهر  عمه ما که مدرک  جوش خودش  رو مستقیما  از خارج  از کشور   گرفته و الان هم  در عسلویه   یک  فورمن با   25 سال  سابقه کار هستماهی   800  تومن دریافت میکنه .  اون شاگردهایی که شما میگید   700 تومن  میگیرند   برای کشورهای  خارجی کارمیکنند  که حقوق   خوبی میدن و البته تعدادشون هم الان به کمترین مقدار   رسیده و با اومدن   ربات   جوشکار    توسط این   شرکتها   به ایران   فردا  پس فرداست که  عذز اونها  رو هم بخوان . ولی  در کل ما و دوستانمون که تعداد   بالای 20 نفر  بودیم  در ایران  جایی نموند  که نگردیم  برای کار   و همیشه  با هم در ارتباط بودیم تا اگر یکی کارخوب   پیدا  کرد  به دیگری  خبر  بده  ولی با کمال  احترام  خبری از   حقوق واقعی نبود  . الان هم  جدید   پیمانکارها  یادگرفتن که حقوق   دو ماه   اول  جوشکارها  رو  نگه میدارن میندازن  تو بانک    بعد  سه ماه که   پول  یک   سمند ال ایکس  دراومد  یکی  میخرن و اون موقع تازه  پول  جوشکارها  رو   پرداخت میکنند  .

در اخرین  جایی که کارکردم   حقوق   5 ماهه  جوشکارها  رو پرداخت  نکردن    که تعدادشون  هم   100 نفر بود. سود این  پول   به قدری  زیاد  بود  که شرکت تونست   یک  جرثقیل   به قیمت   260 میلیون تومان   بخره  در حالی که   بودجه ای  برای این کار از  تهران   فرستاده نشده  بود .

به نظر من  جوشکاری  در ایران   فایده ای نداره.  اگر  جایه  دوستان  بودم  و به   کامپیوتر هم  دسترسی  داشتم  برنامه نویسی  تحت   شبکه  رو یاد  میگرفتم که  واقعا  کار   پرپولی  هست . متاسفانه  هرچند   6 ماه  بیشتر  نیست  شروع  کردم  ودیر  فهمیدم ولی  به نظر خودم ارزششو  داره. یک   پروژه ساده  رو در  یک هفته تموم کنید  1 میلیون تومان  درآمد  خالص خواهید  داشت

bebakhshid man mikhastam bedonam shohar amatoon ke 25 sal sabeghe josh kari dare, az lahaze salamati be moshkel nakhordan?

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

شنبه 8 تیر 1392 08:31

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط tjchavoshi » شنبه 8 تیر 1392 08:34

این هم یه سایت قوی در این زمینه جوش آرگون www.tj-co.ir

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

جمعه 1 بهمن 1389 17:10

آرشيو سپاس: 7 مرتبه در 5 پست

توسط ترانسپورتر » سه شنبه 24 شهریور 1394 14:18

تاپیک قدیمی هست ولی یه سوال..
آیا جوشکاری زیر آب هم به همین شیوه هست و این عوارض را دارد؟