در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
2371

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 24 فروردین 1387 22:03

آرشيو سپاس: 11729 مرتبه در 2040 پست

تعداد ديگري از جنگنده‌هاي صاعقه در كشور ساخته شد

توسط yasermym » يکشنبه 13 بهمن 1387 13:37

وزير دفاع در گفتگو با فارس:

تعداد ديگري از جنگنده‌هاي صاعقه در كشور ساخته شد

خبرگزاري فارس: سردار نجار با اشاره به راه‌اندازي خط توليد جنگنده صاعقه گفت: تعداد ديگري از اين جنگنده‌ در كشور ساخته شد.

سردار مصطفي محمدنجار وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در حاشيه مراسم افتتاح جشنواره نوآوري و شكوفايي در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، از ساخت تعداد ديگري از جنگنده‌هاي صاعقه در صنايع دفاعي كشورمان خبر داد و گفت: ساخت جنگنده بومي، يكي از دستاوردهاي مهم كشور است كه بايد با نگاه تحسين آميز به آن توجه كرد.
وي با يادآوري راه‌اندازي خط توليد جنگنده‌هاي صاعقه اضافه كرد: در سري‌هاي جديدتر از اين جنگنده‌ها، آخرين دستاوردها و تجهيزات، نصب شده كه انشاءالله اعلام آن با يك برنامه باشكوه همراه خواهد شد.
جنگنده صاعقه محصول مشترك نيروي هوايي ارتش و وزارت دفاع است كه در مراسم روز ارتش سالجاري، 3 فروند از آنها در كنار ديگر جنگنده‌هاي حاضر در نيروي هوايي ارتش به پرواز درآمدند.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
                                                           دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب yasermym تشکر کرده اند:
zoornachi, N@VID, Persian Cat, Mil@d, Fariborz, Mahdi1944, moh-597, Reza 313, hedayat.m, kayvan6079, sokuteasemuni, Frogfoot, Shahryar

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

Re: تعداد ديگري از جنگنده‌هاي صاعقه در كشور ساخته شد

توسط Mil@d » يکشنبه 13 بهمن 1387 14:57

با سپاس فراوان از دوستان عزیزمون در فارس که به خوبی به علاقه مردم ایران نسبت به دستاوردهای نظامی کشور پاسخ میدهند و به سرعت اخبار را منتشر می کنند. :smile:
تشکر ویژه از گروه دفاعی و عکس فارس
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
shola, Mahdi1944, moh-597, N@VID

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » يکشنبه 13 بهمن 1387 15:51

دستشون درد نکنه. ولی عکس های تکراری هستند. البته هنوز مراسم تحویل برگزار نشده و طبیعی است که عکسی منتشر نشده
امیدوارم در مراسم تحویل این جنگنده ها نیز شرکت کنند و عکس های خوبی بگیرند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب N@VID تشکر کرده اند:
Mahdi1944, kayvan6079, sokuteasemuni, Mehdi2224, Fariborz, moh-597, Shahryar, mogtaba-pilot, Reza 313

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
266

تاريخ عضويت

سه شنبه 7 خرداد 1387 11:17

آرشيو سپاس: 598 مرتبه در 128 پست

ساخت تعداد ديگري جنگنده‌ صاعقه در كشور

توسط nima20 » دوشنبه 14 بهمن 1387 10:12

سردار نجار با اشاره به راه‌اندازي خط توليد جنگنده صاعقه گفت: تعداد ديگري از اين جنگنده‌ در كشور ساخته شد.

سردار مصطفي محمدنجار وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در حاشيه مراسم افتتاح جشنواره نوآوري و شكوفايي در گفتگو با فارس، از ساخت تعداد ديگري از جنگنده‌هاي صاعقه در صنايع دفاعي كشورمان خبر داد و گفت: ساخت جنگنده بومي، يكي از دستاوردهاي مهم كشور است كه بايد با نگاه تحسين آميز به آن توجه كرد.

وي با يادآوري راه‌اندازي خط توليد جنگنده‌هاي صاعقه اضافه كرد: در سري‌هاي جديدتر از اين جنگنده‌ها، آخرين دستاوردها و تجهيزات، نصب شده كه انشاءالله اعلام آن با يك برنامه باشكوه همراه خواهد شد.

جنگنده صاعقه محصول مشترك نيروي هوايي ارتش و وزارت دفاع است كه در مراسم روز ارتش سالجاري، 3 فروند از آنها در كنار ديگر جنگنده‌هاي حاضر در نيروي هوايي ارتش به پرواز درآمدند.

Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
221

تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 آذر 1386 22:30

آرشيو سپاس: 315 مرتبه در 92 پست

Re: ساخت تعداد ديگري جنگنده‌ صاعقه در كشور

توسط don_Hirbod » دوشنبه 14 بهمن 1387 10:35

با سلام خدمت دوستان عزيز
جنگنده صاعقه مدتي است كه درحال توليد ميباشد 40 فروند آن توسط ارتش سفارش داده شده و در حال تحويل با آهنگي نسبتا آهسته مي باشد .
در اينجا لازم به ذكر ميدونم كه سياست ايران از پس از انقلاب در مورد ادوات نضامي سياست ابحام كامل و مخفي بودن تماميه عمور حتي ميزان روتختي هاي آسايشگاه ها بوده ( جدي گفتم به شوخي نگيرين ) مخصوصا سپاه كه هيچ آماري از هيچ چيزيش در دست نيست .
با اميد موفقيت براي تمامي جان بر كفان و خدمت گذاران خاك آريايي ايران زمين . :P  :P
چو ايران نباشد تن من مباد

Captain

Captain

نماد کاربر
2371

تاريخ عضويت

شنبه 24 فروردین 1387 22:03

آرشيو سپاس: 11729 مرتبه در 2040 پست

توسط yasermym » دوشنبه 14 بهمن 1387 10:47

با تشکر از دوست عزیز برای قرار دادن خبر، اما بهتر است قبل از آن یک دقتی انجام بدهید تا خبر قبلا در انجمن قرار نگرفته باشد.

forum-f176/topic-t52024.html

ضمن تشکر از شما، دو موضوع ادغام شدند. / kayvan6079
                                                           دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب yasermym تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, Reza 313, Ra30ol, kayvan6079, Fariborz, moh-597, Mahdi1944, Shahryar

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
247

تاريخ عضويت

يکشنبه 1 اردیبهشت 1387 16:19

آرشيو سپاس: 94 مرتبه در 40 پست

توسط soheil_riazi » دوشنبه 14 بهمن 1387 15:17

من يه سوال دارم. كسي جواب مناسبي داره؟
اول آيا جنگنده هاي صاعقه ساخته ميشن يا اف 5 هايه قديمي رو باز سازي ميكننن؟
دوم يه جنگنده بدون موشك هوابه هوا يه خورده نامناسب نيست؟
زنده باد ايران. درود بر همه ي دانشمندان ايراني
دوستان علافه مند به ریاضیات در تکمیل سایت زیر کمک کنند
www.matheducation.ir

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6424

تشکر کرده: 1655 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » شنبه 19 بهمن 1387 01:12

سلام دوستان
یک سوالی داشتم خدمتون
امروز تلویزیون شبکه یک( ساعت 21:00) بعد از اخبار ( و همچنین شبکه 4 اخبار ساعت 20:00)
رشد و شکوه فایی نیروهای ارتش و سپاه رو از اول انقلاب تا الان به صورت مختصر نشون داد و دستاورد ها مهم رو به تصویر کشیده بود
اول یک نکته بگم : ( در اخر مستند یک تصویری از ناو جنگی جماران نشون داد خیلی بزرگ بود خوشم اومد :grin: )
اون نکته انحرافی بود
حال اصل مطلب
اون شخص گزارش گر اول یک تصویری از صاعقه مال حدود چند سال پیش نشون داد و همچنین اذرخش ( و دانشمند طرح اذرخش)
که در اون موقعه به گفته گزارش گر صاعقه نسل 3 بود
و بعد تصویر به روز شود( یعنی در عصر حاضر) گزارش گر به این نکته اشاره کرد که البته صاعقه که در تصویر چند سال پیش دیدید نسل 3 بود ولی متخصصان امروز توانستند صاعقه نسل 5 + رادار گوریزی ( که نسل 5 رو برای چند لحظه در هوا نشون داد)
حالا سوال واقعان صاعقه نسل 5 است ؟
( چون از رسانه این مطلب بیان شود احتمال راست بودنش خیلی زیاده)
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
24

تاريخ عضويت

يکشنبه 14 مهر 1387 23:09

آرشيو سپاس: 6 مرتبه در 4 پست

توسط akbarbeyrami » شنبه 19 بهمن 1387 11:05

اولا باید از گزارش گر اون یعنی آقای مرأتی تشکر کرد که همیشه دستاورد ها رو عاشقانه به ملت عزیز ایران نشون داده..درضمن همون عکس جنگنده ی نسل سومی صائقه بود. فکرکنم!!.نسل 5 تو88نشون داده می شه به همراه یک پدیده ی دریایی عظیم که احتمال خیلی زیاد همون تولید ناوشکن ایرانی باشه.
فقط اونجا نمی دونم چرا فقط آذرخش و صائقه رو گفت و از شفق هیچ حرفی نزد.من خیلی احتمال می دم که شفق الان تولید انبوه هستش و فقط در لحظه ی بحرانی نشونش می دن و می گن از این جنگنده به تعداد نامحدود ساخته شده.این بمب افکن خیلی قدرتمنده.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب akbarbeyrami تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, sinaset

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6424

تاريخ عضويت

توسط sinaset » شنبه 19 بهمن 1387 14:24

اولا باید از گزارش گر اون یعنی آقای مرأتی تشکر کرد که همیشه دستاورد ها رو عاشقانه به ملت عزیز ایران نشون داده..درضمن همون عکس جنگنده ی نسل سومی صائقه بود. فکرکنم!!.نسل 5 تو88نشون داده می شه به همراه یک پدیده ی دریایی عظیم که احتمال خیلی زیاد همون تولید ناوشکن ایرانی باشه.
فقط اونجا نمی دونم چرا فقط آذرخش و صائقه رو گفت و از شفق هیچ حرفی نزد.من خیلی احتمال می دم که شفق الان تولید انبوه هستش و فقط در لحظه ی بحرانی نشونش می دن و می گن از این جنگنده به تعداد نامحدود ساخته شده.این بمب افکن خیلی قدرتمنده.

سلام دوست من
حالا من نمی دونم اون تصویر که بعد از صاعقه نسل سه نشون داد صاعقه نسل 5 بوده یا نه
ولی این مطمعان که گفتن : البته اون تصویر صاعقه نسل سوم مربوط به چند سال پیش که البته متخصانمان توانستند نسل 5 صاعقه و نسل 2 اذرخش ( یا نسل 3 اذرخش ولی به نظر گفتم نسل 2)
با قابلیت رادر گریزی صاعقه رو بسازند.

در مورد
صاعقه نسل 5 تو88 افتاح می شه
فکر نکونم
من اون روز صحبت ها فرمانده نیرو ها رو شنیدم ایشون هیچ اشارهای به اسم هواپیما نکرد فقط گفت رادر گریز و در نیمه اول سال 88 افتحاح می شود
نامی از هواپیما نبرد
در مورد ناوشکن هم
اتفاقان اون فرمانده هم هیچ اشاره به همون وسیله نظامی نکرد
فقط گفت باعث شگفتی همه می شود .( و تا اون جایی که من یادم ایشون گفتم تویه همین دهه فجر افتتحاح می شه . شاید من اشتباه شنیدم)
احتمالان باید چیز خیلی جالبی باشه
با تشکر

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6424

تاريخ عضويت

توسط sinaset » شنبه 19 بهمن 1387 14:35

سلام
ببخشید یک نگفته دیگه اضافه کنم
البته شاید این بشه گفت به نوعی
که با توجه که گفتن هواپیما جدید نسل 5 و رادر گریز و قرار سال 88 افتحاح بشه
و همچین در مستند دیشب خبرنگار گفتش که صاعقه نسل 5 و قابلیت رادر گریزی ساختم

اون هواپیمایی که فرمانده نیروی هوایی گفت همون صاعقه نسل 5 باشه
و به نوعی خبرنگار دیشب غزییه رو  لو داد بود  :grin:
البته شاید

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
53

تاريخ عضويت

سه شنبه 10 بهمن 1385 11:40

آرشيو سپاس: 58 مرتبه در 26 پست

توسط mahde35 » شنبه 19 بهمن 1387 20:32

من شنيدم صاعقه ورژن5 نه نسل 5

بعدي