جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Fast Poster

Fast Posterنماد کاربر
پست ها

266

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 خرداد 1387 11:17

آرشيو سپاس: 598 مرتبه در 128 پست

ناسا موفقیت ماهواره ایرانی امید را تایید کرد

توسط nima20 » چهارشنبه 16 بهمن 1387 19:48

سازمان فضانوردي آمريکا ناسا موفقيت آميز بودن پرتاب ماهواره ملي اميد به مدار زمين را تاييد کرد.

به گزارش ایرنا، "جفري فوردن" تحليلگر تحقيقاتي دانشگاه "ام آي تي" گفت: ايران با وجود تحريم ها و مخالفت جهاني، به باشگاه کاملا انحصاري کشورهايي که ماهواره در مدار زمين قرار داده اند پيوسته است.
وي طي اظهاراتي که در رسانه هاي خبري جهان بازتاب داشته است، پرتاب ماهواره ملي اميد را يک دستاورد فناوري ارزيابي کرده است.
فوردن ، با استناد به اطلاعاتي که سازمان فضانوردي آمريکا ناسا منتشر کرده و گزارشهاي رصدگران آماتور گفت: به نظر مي رسد اين ماهواره با موفقيت در يک مدار پاييني زمين قرار گرفته است.
وي افزود: مشخص نيست که ايران براي پرتاب اين ماهواره از راکت سه مرحله اي نظير موشکهاي اسکاد شوروي سابق بهره گرفته يا يک راکت دو مرحله اي ساخته است.
فوردن اظهار داشت: برخي رصدگران آماتور معتقدند ايران از راکت دو مرحله اي استفاده کرده است، هر چند هنوز هيچ تاييد رسمي در اين باره وجود ندارد.
وي افزود: چنانچه اين راکت يک راکت دو مرحله اي باشد به منزله جهش بسيار بزرگي در فناوري ايران است که بسيار نگران کننده خواهد بود.
به گفته وي ، ناسا اولين عناصر مداري ماهواره و بدنه راکت آن را که با پرتاب از سايت پرتاب کاوشگر در ساعت 18 و 38 دقيقه روز دوم فوريه سال 2009 به وقت گرينويچ کاملا مطابقت دارد، منتشر کرده است.
اين تحليلگر افزود: رصدگران آماتور ماهواره در انگليس با استفاده از علايم راديويي وجود اين ماهواره را تاييد کردند.
رصدهاي نوري نشان مي دهد بدنه راکت بسيار درخشانتر از ماهواره است که بيانگر آن است که ايران احتمالا ترکيب سوخت / موتور قدرتمندي براي راکت تهيه کرده است.
جاناتان مک داول تحليلگر برنامه فضايي در مرکز اخترفيزيک اسميتسونيان هاروارد مي گويد برخوداري از راکت چند مرحله اي گام بزرگي در فناوري موشکي است و مهمتر اينکه ايراني هاي تحت تحريم ، به تنهايي به اين موفقيت دست يافته اند و آنها با اين کار خود ثابت کردند پرتاب ماهواره خيلي دشوار نيست.
مک داول گفت: آمريکا مي تواند انتظار داشته باشد که ايران ، در سالهاي آينده پرتاب ماهواره هاي فضايي و مخابراتي بزرگتر و با قابليت هاي بيشتر را به مدارهاي بالاتر آغاز کند.
به گفته فوردن، رصدگران آماتور در ساعت 3 بعدازظهر در ادينبورگ اسکاتلند اين ماهواره را مشاهده کرده اند.

پرتاب ماهواره ملي اميد که روز سه شنبه با ماهواره بر سفير 2 به مدار زمين فرستاده شد در صدر اخبار رسانه هاي خارجي و داخلي قرار گرفته است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima20 تشکر کرده اند:
Frogfoot, Mahdi1944, ama.kh, yasermym, Fariborz, sayeh_roshan_1988, mikaeil, Reza 313

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

188

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1387 11:08

آرشيو سپاس: 49 مرتبه در 36 پست

Re: ناسا موفقیت ماهواره ایرانی امید را تایید کرد

توسط پارس3000 » پنج شنبه 17 بهمن 1387 08:32

تاكور شود هر ان كس كه نتواند ديد

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

193

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 16 تیر 1387 06:21

آرشيو سپاس: 284 مرتبه در 57 پست

Re: ناسا موفقیت ماهواره ایرانی امید را تایید کرد

توسط pervis.ir » پنج شنبه 17 بهمن 1387 08:45

باز هم يه خسته نباشيد گنده براي دانشمندان ايراني :-)
خفته در خوناب غم ياران من  
                                     اي دريغ از غرش شيران تنگستان من

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

935

تشکر کرده: 120 مرتبه
تشکر شده: 53 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 تیر 1386 02:01

محل سکونت

I.R.Iran

آرشيو سپاس: 3600 مرتبه در 672 پست

Re: ناسا موفقیت ماهواره ایرانی امید را تایید کرد

توسط CentralWeb » پنج شنبه 17 بهمن 1387 12:21

من تعجب این آمریکای پر رو هستم :-P

خیلی پر رو شده
خوب به تو چه که ایران موفق شده تو برو خودت گور خودت رو پر کن...

ما پیروز شدیم و موفق شدیم تا پشت از کاسه در بیاد .... :grin:

درباره همه چی این آمریکا می خواد نظر بده... :-?
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Fast Poster

Fast Posterنماد کاربر
پست ها

266

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 خرداد 1387 11:17

آرشيو سپاس: 598 مرتبه در 128 پست

Re: ناسا موفقیت ماهواره ایرانی امید را تایید کرد

توسط nima20 » پنج شنبه 17 بهمن 1387 13:05

:razz: پرتاب ماهواره ملی امید به فضا در صدر اخبار رسانه‌های عرب قرار گرفت :razz:

به گزارش فارس، خبرگزاری فرانسه این خبر را به نقل از خبرگزاری فارس بازتاب داد و نوشت ایران نخستین بار در تاریخ خود، ماهواره ملی امید را به وسیله ماهواره‌بر سفیر2 به فضا پرتاب کرد.
خبرگزاری آلمان نیز از دیگر خبرگزاری بود که به بازتاب این خبر پرداخت و گزارش داد که ایران صبح امروز ماهواره ملی را به فضا پرتاب کرده است.
این خبرگزاری گزارش داد که پرتاب این موشک همزمان با سی سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1979 میلادی صورت گرفته است.
بنابر این گزارش، تهران پارسال نیز پرتاب دو موشک ماهواره‌بر را آزمایش کرده بود. تهران پرتاب این موشک تحولی بزرگ در فناوری هوافضای این کشور توصیف کرد که با وجود مجازات‌های اقتصادی تحمیلی علیه ایران به دلیل برنامه‌های هسته‌ای ایران بدان دست یافته است.
خبرگزاری رویتر نیز با انعکاس این خبر تلاش کرد که موفقیت ایران در پرتاب ماهواره ملی امید به فضا را بدون ارائه سند یا مدرک خاصی، به برنامه‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران ارتباط دهد.
این خبرگزاری به نقل از تلویزیون سیمای جمهوری اسلامی ایران گزارش داد که ایران نخستین ماهواره بومی را به مدار فضا پرتاب کرد.
خبرگزاری رویترز، موفقیت ایران را در عرصه هوا فضا را به برنامه‌های هسته‌ای ایران ارتباط داد و نوشت که سازمان ملل تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کرده است زیرا آمریکا و دیگر کشورهای عربی مظنون هستند که ایران در تلاش برای دستیابی به توانمندی هسته‌ای برای تولید سلاح هسته‌ای است.
خبر پرتاب ماهواره ملی امید به فضا توسط ماهواره‌بر سفیر2 در خبرگزاری عربستان‌سعودی "واس " نیز بازتاب داشت.
این خبرگزاری به نقل از خبرگزاری دولتی ایران گزارش داد که این ماهواره با هدف برقراری ارتباطات متقابل ماهواره و ایستگاه زمینی در مدار زمین قرار داده شده است. ماهواره امید هر 24 ساعت 15 بار به دور زمین می‌چرخد و در هر دور، دو بار به وسیله ایستگاه‌های زمینی سنجش از دور و بُردسنجی کنترل و هدایت می‌شود.
بنابر این گزارش، همه قطعات و اجزای این ماهواره و ماهواره‌بر، به دست متخصصان صنایع هوافضای ایران طراحی و تولید شده است.
رادیو و تلویزیون مصر با انعکاس این خبر گزارش داد که ایران نخستین ماهواره بومی خود را به فضا پرتاب کرد.
بنابر این گزارش، سیمای جمهوری اسلامی ایران، تصویری از پرتاب این موشک را به نمایش گذاشت و تأکید کرد که دانشمندان ایرانی و در سایه تحریم‌ها توانستند به دستاوردی دیگر دست یابند و ایران نخستین ماهواره ملی را در مدار فضا قرار داد.
این پایگاه خبری همچنین دستاورد ایران در زمینه دفاعی را به برنامه‌های هسته‌ای مرتبط دانست و گزارش داد که شورای امنیت سازمان ملل مجازات‌هایی را علیه ایران وضع کرده زیرا آمریکا و برخی کشورهای عربی ایران را به تلاش برای دستیابی به توانمندی‌های هسته‌ای برای تولید سلاح هسته‌ای متهم می‌کنند.
این در حالی است که ایران با رد این گزارش ها اعلام کرده است که برنامه هسته‌ای‌اش تنها جنبه صلح‌آمیز دارد و با هدف تولید برق برای رفع نیازمندیهای اقتصادی این کشور است.
خبرنگاری شبکه تلویزیونی الجزیره قطر نیز از تهران گزارش داد: مدار ماهواره "امید " بین 250 تا 500 کیلومتر از سطح زمین فاصله دارد و مسؤولان ایرانی با موفقیت‌آمیز خواندن این اقدام، اعلام کردند که سیگنال‌های مثبت را از این ماهواره دریافت کرده‌اند.
به گزارش الجزیره، ایران پارسال نخستین مرکز فضایی کشور را با هدف پرتاب ماهواره به فضا افتتاح کرد.
خبرگزاری "معا " وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین نیز با بازتاب این خبر گزارش داد که ایران نخستین ماهواره بومی را با ماهواره‌بر سفیر2 به فضا پرتاب کرد.
بنابر این گزارش، این آزمایش نقطه عطفی در برنامه‌های هوافضای ایران به شمار می‌رود.
پایگاه خبری "لبنان‌الآن "نیز تیتر خبر خود را به نقل از خبرگزاری فارس برگزید و گزارش داد که خبرگزاری فارس اعلام کرده است که ایران نخستین ماهواره ملی را به فضا پرتاب کرده است.
این گزارش به نقل از خبرگزاری فارس حاکی است: ماهواره ملی امید به وسیله ماهواره‌بر سفیر2 برای نخستین بار در تاریخ کشورمان به فضا پرتاب شد.
خبرگزاری بحرین "بنا " نیز به انعکاس این خبر پرداخت و نوشت پرتاب این موشک با فرمان احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری به فضا پرتاب شد و در مدار قرار گرفت.
بنابر این گزارش، ایران پارسال نیز چند آزمایش پرتاب موشک ماهواره‌بر به فضا را با موفقیت انجام داد.

ایران 2 ماهواره‌بر به فضا پرتاب می‌کند
به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، رضا تقی‌پور در جمع خبرنگاران در بیرجند افزود: فناوری‌های فضایی، فناوری‌هایی پیچیده و گران هستند که کشورهای محدودی به آن دست یافته‌اند و تلاش می‌شود در برنامه پنجم و ششم توسعه در زمینه خدمات فضایی به خودکفایی برسیم.
وی با اشاره به استفاده از ماهواره‌های فضایی برای مدیریت بلایای طبیعی، زلزله، منابع طبیعی و کشاورزی و سایر موارد اظهار داشت: در این ارتباط سه طرح دانشجویی در دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران و صنعتی شریف آغاز شده که هر یک 100 میلیارد ریال اعتبار دارد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تمام زیر ساخت‌ها برای توسعه دولت الکترونیک در کشور آماده است، گفت: شاخص‌های ارتباطی درکشور ارتقا یافته و طی دولت نهم تعداد دفاتر ict روستایی نسبت به سال 84 حدود هشت برابر شده است و در حال حاضر به 7 هزار و 347 دفتر افزایش یافته است.
تقی‌پور رشد دایری تلفن همراه در این مدت را چهار برابر خواند و تصریح کرد: مشترکین تلفن همراه از حدود 7 میلیون نفر به بیش از 28میلیون نفر رسیده است.
وی با بیان اینکه از سال 84 تاکنون تعداد تلفن همگانی راه دور و آنتن‌های bts برابر رشد داشته است، گفت: بیشتر ارائه این خدمات در مناطق محروم و روستایی بوده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رشد شبکه فیبرنوری از 56 هزار کیلومتر به 120 هزار کیلومتر را طی سه سال اخیر از جمله شاخص‌های توسعه مخابراتی خواند.
تقی‌پور با اشاره به شرایط سیاسی قبل از انقلاب اسلامی گفت: نابودی حکومت پهلوی که پاتوق اصلی آمریکا و غرب بود، یکی از مهم‌ترین دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی است.
وی احیای عزت انسانی و اسلامی را از دیگر دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی دانست و افزود: امروز انوار و آثار انقلاب اسلامی در تمام جهان مشهود است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima20 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, mikaeil

Fast Poster

Fast Posterنماد کاربر
پست ها

266

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 خرداد 1387 11:17

آرشيو سپاس: 598 مرتبه در 128 پست

Re: ناسا موفقیت ماهواره ایرانی امید را تایید کرد

توسط nima20 » پنج شنبه 17 بهمن 1387 18:05

:razz: :razz: ماهواره امید :razz: :razz:
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
ماهواره امید


سازنده   ایران


                                                         
ماهوارهٔ اُمید، نخستین ماهواره ساخت کشور ایران است و تمام تجهیزاتش در سازمان صنایع هوافضای ایران طراحی و تولید شده‌است. ساخت ماهواره تحقیقاتی «امید» طی یک پروژه ۱۰‌ساله انجام گرفته‌است.[۱] با ساخت این ماهواره ایران یازدهمین کشوری است که توانمندی ارسال ماهواره به فضا را پیدا کرد.
ماهواره «امید» بامداد سه شنبه، ۳ فوریه ۲۰۰۹ (۱۵ بهمن ۱۳۸۷) در مدار فضا قرار گرفت.[۲]

در سال ۲۰۰۸ میلادی ابتدا ستاد کل نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که ماهواره امید با یک موشک ایرانی به فضا فرستاده شده‌است اما ساعاتی بعد خبر پرتاپ ماهواره امید تکذیب و تاکید شد که تنها موشک ماهواره بر سفیر امید، که قرار است در آینده ماهواره امید را به فضا منتقل کند، آزمایش شده است.[۳]


ویژگی‌ها

این ماهواره در هر ۲۴ ساعت، ۱۵ بار به دور زمین می‌چرخد و گزارش‌های دورسنجی به مرکز فضایی در ایران می‌فرستد. این ماهواره همچنین دو باند بسامد و هشت آنتن برای ارسال اطلاعات دارد که در هربار چرخش، دوبار توسط ایستگاه‌های زمینی کنترل و هدایت می‌شود.[۴]
ماهواره امید از نوع ماهواره سبک است و توسط ماهواره‌بر «سفیر دو» در مدار قرار گرفته‌است. این ماهواره با هدف برقراری ارتباطات متقابل ماهواره و ایستگاه زمینی، تعیین مشخصات مداری و دورسنجی مشخصات زیرسامانه‌ها، در مدار زمین قرار داده شده‌است.[۵]
سامانه فضایی بومی ایران

ایستگاه هدایت و کنترل ماهواره در مدار ارتفاع پایین نیز وظیفه تعیین موقعیت ماهواره در مدار را بر عهده داشته و ارتباط رادیویی با ماهواره برقرار می‌کند و فرمان‌های کنترلی لازم را به ماهواره ارسال نموده و پاسخ آن را دریافت می‌کند. این ماهواره توسط ماهواره‌بر سفیر ساخت ایران توسط موشک سفیر از پایگاه فضایی ایران، به مدار پرتاب شد. موشک سفیر برای پرتاب این ماهواره به فضا طراحی شده‌است.[۶] ماهوارهٔ امید به همراه ایستگاه‌های زیرزمینی و پرتاب فضایی، جمعاً نخستین سامانه فضایی بومی ایران را تشکیل می‌دهند. ماهواره‌های خاص ایران عبارتند از ماهواره زهره، ماهواره سینا، ماهواره پارس و ماهواره‌های مصباح ۱ و مصباح ۲.[۷]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima20 تشکر کرده اند:
ama.kh

Fast Poster

Fast Posterنماد کاربر
پست ها

266

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 خرداد 1387 11:17

آرشيو سپاس: 598 مرتبه در 128 پست

Re: ناسا موفقیت ماهواره ایرانی امید را تایید کرد

توسط nima20 » پنج شنبه 17 بهمن 1387 23:13

احمدي‌نژاد در جشنواره خوارزمي:
ماهواره اميد در كنترل ايستگاه‌هاي ايراني است


جام جم آنلاين: رئيس جمهور گفت: دانشمندان ايراني توانستند انواع ايستگاه‌هاي دريافت، مديريت و كنترل ماهواره را بسازند كه در پرتاب ماهواره اميد هم آن را به كار گرفتند و هم اكنون هم در حال كنترل ماهواره اميد هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور پيش از ظهر امروز سه ‌شنبه در بيست و دومين جشنواره بين‌المللي خوارزمي كه در سالن اجلاس سران برگزار شد، اين جشنواره را جشني بزرگ و اميدبخش دانست و گفت: بدون علم امكان حركت، زندگي متعالي و شكوفايي استعدادها وجود ندارد و البته آن علمي مفيد و منشاء اقتدار است كه در خدمت تعالي جامعه و شكوفايي استعدادهاي الهي انسان باشند.
وي افزود: آن اقتدار برآمده از علمي شايسته تقدير است كه در خدمت برادري، صلح و سلامت جامعه بشري باشد.

رئيس جمهور ادامه داد: در طول تاريخ مجاهدت زيادي براي فتح عرصه‌هاي جديد انجام شده اما متاسفانه حاصل آن در خدمت كمال جامعه انساني قرار نگرفت از اقتدار برآمده از علم، براي بسط سلطه و توسعه خودخواهي خود بر ملت‌ها استفاده كردند.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه امروز بايد فرهنگ بهره‌مندي صحيح از علم و فناوري را در دنيا گسترش دهيم اظهار داشت: "ملت ايران به ويژه پس از پيروزي انقلاب اسلامي، يك حركت پرشتاب، سازنده و رو به جلو را در عرصه‌هاي علمي آغاز كرده و هر روز اخبار پيشرفت‌هاي علمي ملت ايران در دنيا منتشر مي‌شود و دانشمندان ايران به سرعت در حال رساندن خود به مرزهاي دانش هستند.

رئيس‌جمهور ابعاد، تنوع و حجم خلاقيت‌ها، نوآوري‌ها، اختراعات و نظريه‌ها را بسيار اميدبخش و حركت آفرين دانست و با بيان اينكه ملت ايران به دنبال علمي است كه منشاء صلح و در خدمت برادري و پيشرفت همه ملت‌ها باشد، گفت: شب گذشته اولين ماهواره ساخت ايران به فضا پرتاب شد و در مدار قرار گرفت و دانشمندان ما با تكيه بر توانمندي‌هاي پولي و همت‌هاي بلند و خودباوري عميق و عليرغم همه فشارها و محدوديت‌ها توانستند با موفقيت پا به عرصه فضا بگذارند.

وي با اشاره به دستاوردهاي پرتاب موشك اميد به فضا افزود: موشك پرتابگر بايد ماهواره را تا ارتفاع بالا ترك كند و سپس آن را با سرعت و زاويه مشخص در مدار رها كند. موشك ماهواره‌بر سفير 2 متشكل از 2 بالابرنده، ماهواره را تا ارتفاع حدود 250 كيلومتر بالا بردند و سرعت پرتاب بيش از 5 هزار كيلومتر در ساعت است.

احمدي‌نژاد ماهواره اميد را دستاورد ديگري دانست و ادامه داد: مدتهاي طولاني است كه دانشمندان ما به كمك دانشمندان كشورهاي ديگر يك ماهواره مخابراتي را ساخته و آماده پرتاب كرده‌اند اما كساني كه علم را در انحصار خود مي‌خواهند، مانع از پرتاب ماهواره مصباح شدند، اما ماهواره اميد كه در مدار قرار گرفته، 15 بار يك مدار بيضوي را با اوج 500 كيلومتر طي مي‌كند.

رئيس‌جمهور با اشاره به دستاورد ديگر پرتاب ماهواره اميد گفت: دو سال قبل يك ماهواره مشترك ايران و يك كشور ديگر به فضا پرتاب شد اما تا به امروز هنوز ايستگاه‌هاي زميني كنترل آن ماهواره در اختيار ايران قرار نگرفت. اما دانشمندان ما توانستند انواع ايستگاه‌هاي دريافت، مديريت، و كنترل ماهواره را بسازند كه درپرتاب ماهواره اميد هم آن را به كار گرفتند و هم اكنون هم در حال كنترل ماهواره اميد هستند.

احمدي‌نژاد خودباوري و ابتكار عمل را دستاور د ديگر پرتاب ماهواره اميد عنوان كرد واظهار داشت« انحصارگران تلاش دارند به ملت‌ةا به باورند كه تنها راه دستيابي به فناروري‌هاي پيشرفته ،صرفا همان راهي است كه آنها پيموده‌اند و همه بايد از آنها اجازه بگيرند اما دانشمندان ما اثبات كردند كه اگر يك ملت يا يك گروه بخواهد براي خدا وخدمت به انسان‌ها كار مهمي انجام دهد، حتي فراتر از مرزهاي دانش، اين هدف قابل حصول است و در حقيقت دانشمندان ما راه جديدي را به ملت‌هاي مستقل و آزاده هديه دادند.

رئيس‌جمهور از متخصصين ماهواره بر سفير 2 و ماهواره اميد و ملت ايران تشكر كرد و افزود: از رهبري گرانقدر انقلاب اسلامي كه با افق بلند نگاه خود راه را در مقابل ملت‌ ما و ديگر ملت‌ها باز مي‌كنند تشكر مي‌كنم، تاكيد ايشان بر جنبش نرم‌افزاري وعلم بومي، راهگشاي همه ملت‌هاي آزاده براي فتح عرصه‌هاي جديد علم و فنآوري است.

احمدي‌نژاد خطاب به دانشمندان جهان اظهار داشت: امروز ما بايد دست در دست هم بدهيم و يك جنبش عظيم و حركت جهاني وانساني را براي نجات علم از سيطره خودخواهان سامان بدهيم و بايد علم مفيد و سازنده را خارج از استيلاي مستكبران در خدمت جامعه بشري قرار دهيم تا صلح وامنيت واقعي در سايه معنويت مستقر شود.

رئيس‌جمهور با بيان اينكه بايد علم را از سلطه سرمايه‌داري كور و مستكبران خودخواه نجات دهيم تصريح كرد: شايد بعضي‌ها اين آرزو را نشدني و دور از تصور بدانند اما در آينده نزديك بشريت شاهد شكوفايي استعدادها براي رشد جامعه بشري و برادري و مهر و كمال خواهد بود.

رئيس‌جمهور خطاب به برگزاركنندگان جشنواره خوارزمي، ضمن تشكر از آنان اظهار داشت:‌ايران قرن‌ها مرجع علمي رشته‌هاي گوناگون در جهان بوده و فرهنگ ما انتشار علم را يك وظيفه ديني و يك ارزش انساني مي‌داند. به همين جهت ملت ايران هيچگاه به دنبال انحصار علم و استفاده ابزاري از آن براي سلطه نبوده است.

وي افزود: جشنواره خوارزمي اين ظرفيت را دارد كه در آينده نزديك به يك كانون و مجمع هم‌انديشي دانشمندان جهان تبديل شود و بايد تلاش كنيم كه اين مرجعيت علمي را كه در خدمت انسان‌ها است، در برابر مرجعيت علمي سلطه‌گر برپا داريم و بدانيم كه اين شدني است و شما مي‌توانيد.

رئيس‌جمهور پيش از سخنراني در جشنواره خوارزمي به نفرات برتر اين جشنواره جوايزي را اهدا كرد كه از جمله آنان از مصطفي محمدنجار وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به خاطر پرتاب موفق ماهواره اميد تجليل شد.

نفرات برتر جشنواره خوارزمي در پايان اين مراسم به گفتگوي رو در رو و صميمي با رئيس‌جمهور پرداختند و با وي عكس يادگاري گرفتند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima20 تشکر کرده اند:
Reza 313

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

60

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 بهمن 1384 13:11

آرشيو سپاس: 7 مرتبه در 6 پست

Re: ناسا موفقیت ماهواره ایرانی امید را تایید کرد

توسط marilyn_manson » جمعه 18 بهمن 1387 07:02

احتمالا برای این پست مورد انتقاد قرار میگیرم ئلی امیدوارم در این فضای مجازی حداقل اجازه ابراز عقیده شخصی وجود داشته باشد  :AA: !
!
فکر نمی کنم کاملا ساخت ایران باشد
چون تا بحال هر چیزی که ابتدا با کلی سرو صدا از طرف دولت ؛ بنام ایران معرفی شد بعد ها معلوم شد جنس ترکیبی از محصولات کشورهای دیگر و تغییر نام یافته بنام ایران بوده است
مثل خودرو های ملی شان با موتور های پژو و .....

!
I never really hated from the one true GOD
but the god of the people I hated

کسي را که خوابيده ميتوان بيدار کرد ولي کسي را که خود را به خواب زده هرگز.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب marilyn_manson تشکر کرده اند:
pedrammelle, AWG9


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان