در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

کلت ۱۹۱۱ نیمه ‌اتوماتیک

توسط Solver » پنج شنبه 24 بهمن 1387 14:19

کلت ۱۹۱۱ سلاح کمری نیمه ‌اتوماتیکی است که از سال ۱۹۱۱ تا ۱۹۸۵ سلاح کمری سازمانی نیروهای مسلح آمریکا بود. اغلب آن را «ام۱۹۱۱» یا «کلت۴۵» می‌نامیدند. این سلاح در جنگ اول، جنگ دوم، جنگ کره و جنگ ویتنام بکار رفت. در ایران بیشتر به «کلت» مشهور است و دیگر سلاح‌هایی (مانند استار، براونینگ و غیره) را که شبیه به آن ساخته شده نیز کلت می‌گویند.کلت۱۹۱۱ را جان براونینگ طرح کرد. کالیبر اصلی این سلاح ۰‎٫۴۵ است ولی در کالیبرهای دیگر مانند ۰‎٫۳۸ و ‎۷٫۶۲ نیز ساخته شده است. این اسلحه که اسلحه کمری ارتش امریکابود، درسال 1985 با اسلحه کمری برتا 92ف س تعویض شد.

خصوصیات:

• کالیبر: 45/0
  • وزن: 1077گرم
  • طول: 216میلیمتر
  • ظرفیت: 15
  • طول لوله: 128میلیمتر

از سال 1911 تا پایان جنگ جهانی اول یعنی 1917 بیش از یک میلیون قبضه از این سلاح تولید شد . از جمله کارخانه هایی که به تولید این سلاح دست زدند میتوان به ( کلت ، اسپرینگ فیلد ، رمینگتون ، بورافس ، پارا اردنانس کانادا ، ساویچ ) اشاره کرد .جواز ساخت این مدل به برخی کشورها مثل نروژ و آرژانتین نیز صادر شد.

در خصوص فرآیند تست تپانچه های انتخاب شده توسط آمریکا جالب است بدانید که تنها تپانچه کلت ، ساخت آقای برونینگ و تپانچه نیمه اتوماتیک ساخت کارخانه ساویچ به مرحله پایانی تست راه یافتند. در این مرحله هر تپانچه می بایستی تا 6000هزار گلوله شلیک میکرد. پس از هر 100تیر شلیک ، اسلحه اجازه می یافت تا به مدت 5 دقیقه خنک شود و مجدداً یک شلیک 100 تیری دیگر ...و پس از هر 1000 گلوله شلیک اسلحه تمیز و روغنکاری می شد تا 6000 تیر شلیک به اتمام برسد.سپس تست شلیک اسلحه با خشابهای کیفیت پائین صورت می گرفت . بعضی از این خشابها کج شده بودند و برخی بخوبی جا نمی رفتند ولی اسلحه مورد نظر میبایستی بتواند با کمک این خشابها نیز شلیک کند.پس از این تست اسلحه مزبور را در مجاورت اسید ، گل ولای ، گردو خاک و ماسه قرار میدادند. سلاح کمری کالیبر 45 ساخت آقای برونینگ با سربلندی از تمامی این آزمایشات بیرون آمده و علامت استاندارد ارتش آمریکا را دریافت کرد.و ارتش آمریکا پس از تستهای طولانی و طاقت فرسا این تپانچه را پسندید و در سال 1911 با نام (M1911 ) را به تولید انبوه رسانید.

برخی از کارشناسان دلیل این موفقیت را نظارت مستقیم آقای برونینگ بر خط تولید کلت 45 میدانند. البته نباید نقش آقای(فردمور) که یکی از مهندسین جوان کارخانه کلت بود را در این موفقیت نادیده گرفت. کلت 45 را بایستی پدر تپانچه های نیمه خودکار دانست. این سلاح با گذر از یک قرن ، هنوز حرفهای زیادی برای گفتن دارد .اما در سال 1980 کلت 45 جای خود را به تپانچه برتا مدل 92 که در آمریکا ساخته می شد ، داد. در تصویر زیر نحوه کار این سلاح به خوبی روشن است.

منبع:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, shola, gurkha, CAPTAIN PILOT, Fariborz, sayeh_roshan_1988, Mahdi1944

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
22

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 21 فروردین 1388 17:57

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 6 پست

Re: کلت ۱۹۱۱ نیمه ‌اتوماتیک

توسط جت لی » دوشنبه 21 اردیبهشت 1388 09:18

دوست من ظرفیت خشاب آن7فشنگ است که شما15فشنگ عنوان نمودید

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3475

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 21 اردیبهشت 1388 14:36

جت لی,  

مطلب حاضر گلچین چند مقاله بوده است که به صورت کاملاً خلاصه مطرح شد. اینجا حداکثر را گفتم. میتونید همین تعداد 15 را در ویکیپدیا مشاهده کنید، هر چند اینجا تصاویر و توضیحات جامع تری نسبت به ویکیپدیا بیان شده اما مطلب ویکپدیا از اعتبار بالاتری برخوردار است.

در ویکیپدیا:

http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9% ... B%B1%DB%B1

لازم به ذکر است این سلاح نسخه های مختلفی دارد!

شناخته شده ترین آنها که ظرفیت 7 تیر دارد O1911  است، همینطور مدل 1911 A1 نیز گنجایش 7 تیر را دارد. اما چند مدل که در سال های آخر تولید آن ساخته شد (مثلاً کانادا) دارای ظرفیت های متفاوتی بود. از همین رو در این مطلب بنده بالاترین را مطرح کردم!

این هم تاریخچه تولید این سلاح که در مطلب اول نیازی به مطرح کردنش ندانستم، اما حالا میزارمش، فکر کنم انگلیسش ساده تر از اون هست که نیازمند ترجمه باشد.

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

جت لی, shola, CAPTAIN PILOT, Fariborz, sokuteasemuni, Mahdi1944

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
111

تاريخ عضويت

شنبه 31 مرداد 1388 15:59

آرشيو سپاس: 290 مرتبه در 76 پست

توسط MoHsEn 1368 » دوشنبه 9 شهریور 1388 18:22

M1911 توارتش آمریکا با اسم KILLER7 شناخته میشه خشابش هم 7 تایی هستش چطوری میشه تو یه خشاب کوچیک 15 تا گلوله 45 صدم جا کرد؟
ولی در کل ممنون از اطلاعاتی که دادید negar.int
موفق و سربلند و پیروز باشی ایران من.......

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3475

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 9 شهریور 1388 18:52

خشابش هم 7 تایی هستش چطوری میشه تو یه خشاب کوچیک 15 تا

قطعاً مدل 15 تایی خشاب 15 تایی میخوره نه اینکه در همان خشاب 7 تایی 15 تا گلوله جا داد!

sokuteasemuni, shola

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
111

تاريخ عضويت

شنبه 31 مرداد 1388 15:59

آرشيو سپاس: 290 مرتبه در 76 پست

توسط MoHsEn 1368 » دوشنبه 9 شهریور 1388 18:57

من منظورم این بود که اندازه خشاب میشه دو برابر تفنگ حالا چرا عصبانی شدید؟
موفق و سربلند و پیروز باشی ایران من.......

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3475

تاريخ عضويت

توسط Solver » دوشنبه 9 شهریور 1388 23:52

MoHsEn 1368,  
:?  

بنده هم عرض نکردم که ابعاد مدل  7 تایی برابر مدل 15 تایی است. همچنین بعید نیست در آن از خشاب های موازی یا خشاب های L شکل استفاده شده باشد.

باید در این مورد تحقیقات بیشتر انجام دهید.  همانطور که در بالا نیز در پاسخ دوست دیگر گفتم، بنده تنها جهت پیشگیری از ناقص بودن مطلب، حداکثر ظرفیت را بیان کردم. اطلاعات تکمیلی کافی را هم فکر کنم ارائه کردم. اطلاعات بیشتر را در منابع مختلف میتونید پیدا کنید.

بنده نیز بیش از 8 گلوله را در این اسلحه ندیدم، به این شکل که اول با خشاب یک گلوله را جایگذاری میشود، و سپس خشاب پر شده و روی اسلحه سوار میشود، اکنون یک خشاب 7 تایی پر + یک گلوله آماده شلیک که میشود 8 تا.

لطفاً اگر از مدل 15 تایی اطلاعاتی یافتید یا به مطالبی دست یافتید که رد وجود 15 تایی بود، در اختیار بنده و دیگر دوستان بزارید.

sokuteasemuni, f14f21, Mahdi1944, shola

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان