در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
58

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 12 بهمن 1387 20:16

آرشيو سپاس: 31 مرتبه در 16 پست

Re: ناطق نوری :بحرین استان چهاردهم ایران است...

توسط 563 » سه شنبه 29 بهمن 1387 22:44

اشتباه نكنيد من هيچ وقت به هم وطن خودم خدايي نكرده توهين نميكنم حرفهاي من خطاب به كشورهاي عربي اون ور خليج فارس هست همون هايي كه دست در دست آمريكا عليه ايران طوطئه چيني ميكنند و خودشون رو برتر از ما ايراني ها مي دونند!!!!! همه ما ايراني ها از يك خون و از يك تبار هستيم و در مشكلي دست همديگر رو  ميگيريم و به كمك هم ميشتابيم هر چقدر هم نقطه نظرهاي متفاوتي داشته باشيم هر چقدر هم حرفهاي هم ديگر رو قبول نداشته باشيم باز هم مايم كه دست هم ديگر رو در زمانهاي سخت و طوفاني خواهيم گرفت اما بيگانگان اون ور خليج فارس چي اگه يه فرصتي گير آوردند به ما رحم خواهند كرد آيا اونها رسم همسايگي رو رعايت ميكنند؟؟؟
بيشتر دوستانم به من تندرو و افراطي ميگند نميدونم حالا اسمش رو هر چي ميخوايد بزاريد اما من دارم از كشورم در مقابل بعضي كشورها دفاع ميكنم.همين رو بس و تا حالا به هم وطن هاي خودم توهين نكردم و نميكنم چون يك خون واحد در رگهاي همه ما ايراني ها جريان داره.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب 563 تشکر کرده اند:
ariyamehr_king, reza9710

Captain

Captain

نماد کاربر
934

تاريخ عضويت

پنج شنبه 16 آبان 1387 20:28

آرشيو سپاس: 3546 مرتبه در 797 پست

توسط Mardaviz » سه شنبه 29 بهمن 1387 23:32

درود
البته بنده نظرات مردم کنونی بحرین را راجع به بازگشت به مام میهن نمیدانم.ولی از جمهوری خودمختار نخجوان به خوبی آگاهم.
و به جرات میگویم که اگر زمانی رفراندومی در نخجوان صورت بگیرد.درصد بالایی از مردم موافق بازگشت به مام میهن خواهند بود.واز سویی نیز به دلیل جنگ های قره باغ ،ارتباط ج نخجوان با جمهوری آران[آذربایجان]قطع گردیده و به همین دلیل نیز بسیار وابسته ایران گردیده (از لحاظ برق و ..).
و اگر به بازگشت باشد مطمئنا نخجوان زودتر از بحرین بازخواهد گشت.
و همچنین آندسته از دوستانی که از امپراتوری سخن راندند،بهتر است به این صورت تصحیح فرمایند:(بازگشت عظمت و شکوه دوران امپراتوری.نه خود امپراتوری)
Work hard in silence
Let your success
Be your noise

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mardaviz تشکر کرده اند:
hedayat.m, reza9710, Mil@d, Mahdi1944, Solver, Miliali

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » چهارشنبه 30 بهمن 1387 00:11

دوستان ساختار جامعه 1 میلیونی بحرین طوری است که حدود 70% درصد آنان را شیعیان نزدیک به ایران تشکیل می دهند و حدود 50 هزار ایرانی نیز که مهاجرین قبلی به بحرین هستند و به خوبی فارسی را صحبت می کنند.
اینکه همین الان رفراندوم بگذارند تا ببینیم دوست دارند برگردند یا نه را کسی نمی داند ولی به هر حال منشی نزدیک به اعراب ایرانی در خوزستان دارند.دوستانم که با لنج گهگاهی برای تجارت به منامه پایتخت بحرین می روند همیشه از مهمان نوازی انان می گویند که مردمی هستند دوستدار ایرانیان.
البته اهل تسنن که اقلیت بحرین هستند به شدت ضد ایرانیند و متاسفانه شیعیان بحرین را خیلی اذیت می کنند و حکومت نیز دست آنان است.
واقعا آخر ظلم به شیعیان است در لبنان نهایتا رییس مجلس می شوند در بحرین که اصلا محلی از اعراب ندارند فقط در ایران و عراق و تا حدودی افغانستان جای مانور دارند.

ویکی پدیا نوشته independence of persia 1783!!!!!!!!!!!!!
from british 1971!!!!!!!!!!!!
همانطور که میدانیم دکتر اقبال دربودجه سالانه نام بحرین را به عنوان استان چهاردهم تعیین کرده بود و ردیف به ان استان تخصیص می داد.چیزی حدود 40 سال پیش.

به هر حال نسل جدید بحرین به این مسائل واقف است و اگر روزی قدرت به شیعیان برسد می توان به بازگشت بحرین به ایران امیدوار بود.

یا حق.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bahrain

http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8711081902
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
reza9710

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
73

تاريخ عضويت

چهارشنبه 19 دی 1386 00:27

آرشيو سپاس: 54 مرتبه در 22 پست

توسط arash1468 » چهارشنبه 30 بهمن 1387 10:27

سلام
یک سوال داشتم: :-o

مگه ایران ما در حال حاضر 29 تا استان نداره!!!!!!! پس چرا استان چهاردهم فرمودند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-(

واالله تا اونجایی که من یاد میدم ایران از 14 تا استان بیشتر بوده مگه اینکه قرار باشه چند تا استان بدیم به بحرین و بحرین را استان چهاردهم خود بکنیم؟؟؟ :lol:  :lol:  :lol:

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » چهارشنبه 30 بهمن 1387 10:57

arash1468 نوشته است:سلام
یک سوال داشتم: :-o

مگه ایران ما در حال حاضر 29 تا استان نداره!!!!!!! پس چرا استان چهاردهم فرمودند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-(

واالله تا اونجایی که من یاد میدم ایران از 14 تا استان بیشتر بوده مگه اینکه قرار باشه چند تا استان بدیم به بحرین و بحرین را استان چهاردهم خود بکنیم؟؟؟ :lol:  :lol:  :lol:

دوست عزیز
1.ایران در حال حاضر 30 استان دارد :-)
2.قبلا سیستم شماره گذاری روی استان های ایران رایج بود و مثلا خوزستان نیز استان ششم ایران محسوب می شد.ok
رفیق بی کلک

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تشکر کرده: 1558 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

توسط sinaset » چهارشنبه 30 بهمن 1387 13:52

سلام دوستان
ببخشید دوستان سوالی مهمی داشتم
دیشب در پاسخ به اقایی 643 جوابی رو ارسال کردم
و تا جایی که یادمه پست ارسال شود
و همچنین مطالب بود که من از ایران اسلامی طرفداری کرده بودم
می خواهم بدانم به چه دلیلی پاک شوده بود
ایا به خاطره این که من در اون پست گفته بودم من ایران اسلامی می خوام و ایرانی بدون اسلام رو نمی خوام
یا گفته بودم به جایی امپراطوری با دوستی و برادری هم می شود منسجم بود .

چطور اقایی 563 که حرف از امپراطوری می زنند پست باقی می ماند ولی من که اسم اسلام رو اوردم پستم پاک شود
اگر انصاف هست پس برای همه باید باشد
منتطزر پاسختون هستم
با تشکر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » چهارشنبه 30 بهمن 1387 17:03

من اعتقاد دارم برترین قدرت، تفکر است که ایجاد فرهنگ می کند. تسلط فرهنگی نشان از برتری فکری دارد و برتری فکری به معنای قدرت بیشتر است.

بنا به تعریف ساده و البته پر محتوای بالا اگر هر ایرانی خواهان ایران قدرتمند است باید در تلاش برای توسعه فرهنگ ایرانی باشد. البته منظور من فعالیت های کودکانه بی اثر نیست. ما باید یاد بگیریم جای آنکه برای خودمان قصه از گذشته بگوییم و لبخند تلخ بزنیم و به به کنیم، یک حرکت نوین را از خود، خانواده خود، شهر خود و در نهایت جامعه خود در راستای توسعه فرهنگ ایران را آغاز کنیم.

ما دیگر کتاب نمی خوانیم، همه تاریخ را از زبان دیگری شنیده ایم! استناد های ما شنیداری شده و من آینده خوشی را برای این روند نمی بینم. بیشتر سعی دارم با شنیدن هر مطلب اون را برای دیگران بیان کنیم و مالکیت راوی را به خودمون اختصاص بدیم، در حالی که فارغ از فکر و اندیشه شدیم و کمتر به تولید مطلب می پردازیم. این میان یک عده برای منافع جوامع خودشون اقدام به ایجاد مطلب هایی می کنند و عرصه تولید را در راستای سیاست های دلخواه خودشان در اختیار دارند. البته سو تفاهم نشود منظور من نمونه های مختلف است که به عنوان مثال عمده می توان شبکه های ماهــ.ـ.ـواره ای را مثال زد. مثلاً مسائلی چون:

سد سیوند، شاهنامه، فرهنگ پارسی، حقوق بشر، خفقان سیاسی و مسائل مشابه که اگر تحقیقاتی در باب این مطالب صورت گیرد، روشن می شود آنچه واقعیت است چه بسیار دور از آن است که ایشان ارائه می کنند و البته به علت بیماری دهن بینی در جامعه ما مطالب تولید ایشان به سرعت انتشار میابد و اندک تولید کنندگان جامعه ما هرگز توان مقابله را با ایشان ندارند.

اگر از موضوع خارج شدم هدف روشن کردن منظورم بود تاسو تفاهم نشود برای دوستان. به امید روزی که هر کجای جهان برای یاد از نیکی ایرانیان را مثال بزنند.  :razz:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
hedayat.m, reza9710, N@VID, sinaset, Mil@d, Mahdi1944

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » چهارشنبه 30 بهمن 1387 17:54

Negar.int نوشته است:
به امید روزی که هر کجای جهان برای یاد از نیکی ایرانیان را مثال بزنند. :razz:

سلام دوست من
کاملان با این حرفتون موافقم
باید کاری کرد که همه جایی دنیا از ایرانی ها به نیکی یاد کرد
البته در بعضی موارد که علیه ما موضع گرفتن مثل امریکا و اسراییل ( منظور دولت مردان امریکا و نظام رژیم اشغال گر قدس)
باید ایستادگی داشت و امکان داره اونا از ما بدشون بیاید ولی مهم نیست
چون اصل رژیم انها پاک نیست
باتشکر

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sinaset تشکر کرده اند:
reza9710

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
58

تاريخ عضويت

شنبه 12 بهمن 1387 20:16

آرشيو سپاس: 31 مرتبه در 16 پست

توسط 563 » چهارشنبه 30 بهمن 1387 18:11

تو رو خدا بحث شيعه و سني رو نياريد باعث تفرقه بين مردم ايران نشيد چه فرقي ميكنه اونجايي كه ما با هم برادر و برابر باشيم اينجا اين مهم هستش كه ايراني هستيم و داخل مزرهاي ايران زندگي ميكنيم حالا چه شيعه چه سني چه زرتشتي چه مسيحي چه ارمني و چه ...... همين كه يك هدف مشترك داريم و اون هم پيشرفت و ترقي و سربلندي ايران هستش كافي ، (و از همه مهمتر همهء ما لقب زيبايي به نام ايراني داريم) و اگه بخوايم بحرين رو پس بگيريم بايد با مردمش از جمله اقوام شيعه و سني سازش كنيم و فرقي در ميان اونها قائل نشيم تا بتونيم اين بخش از ايران رو هم بدون دردسر اداره كنيم .
آخرين ويرايش توسط 563 در چهارشنبه 30 بهمن 1387 18:36, ويرايش شده 1 در کل.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب 563 تشکر کرده اند:
reza9710

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تاريخ عضويت

توسط Mil@d » چهارشنبه 30 بهمن 1387 18:31

دوستان مطالب همگی را اگر جمع و جور کنیم یک برآیند کلی و نسبی ازتفکرات جامعه مختلف العقیده ایران به دست می آید.
ولی دوستان خودمان را گول نزنیم.حفظ آب و خاک یک کشور پهناوری چون ایران با بحثهایی چون تاریخ نمی دانیم...فرهنگ ایرانی 2500 ساله...میسر نیست.
تمامیت ارضی یک کشور با رفتن روی منبر وعظ و خطابه حفظ نمی شود.اگر به این بود سخنان معدود نمایندگان وطن پرست در مجلس شورای ملی(پزشکپور و یارانش در حزب پان ایرانیست)بر شاه اثر می کرد و او حتی به قیمت جنگ هم شده بود بحرین زا از چنگال استعمار انگلیس در میآورد.مگر ما برای پس گرفتن خرمشهر کم شهید داده ایم...در همین محل زندگی من فقط 4000 نفر آبادانی برای حفظ اینجا شهید شده اند و بیش از 213 هزار ایرانی در کل جنگ.
همانطور که خرمشهر برای ایران عزیز بود بحرین نیز عزیز است.مگر خاک با خاک فرق دارد.
خرمشهر را به قیمت خون هزاران شهید حفظ کردیم ولی بحرین را در معامله ای کثیف و انگلیسی از دست دادیم و اسمش را گذاشتیم درخواست مردم بحرین در همه پرسی زیر نظر سازمان ملل!!!!!!!
اگر اینطور است پس تمامی شهرها را زیر نظر سازمان ملل مستقل اعلام کنیم...!

این دیدگاه خائنانه بحرین را از ما گرفت...به اسم ارتش 5 دنیا بودیم ولی آیا صدایی از ما درآمد...اگر واقعا اینقدر قدرتمند بودیم باید به قیمت جنگ و نبرد هم که شده خاکمان را پس می گرفتیم خیر رفتیم ظفارعمان برای سلطان قابوس شکم گنده و زنباره جنگیدیم!!!این چیزها در تاریخ می ماند و از ذهن هیچ وطن پرستی پاک نخواهد شد.
برخی اقدامات شاه را رد نمی کنم سپاه دانش و بهداشت و ترویج درست کرد و روستاییان را باسواد نمود و بیمارستان ساخت و ورزشگاه و کارخانه و صنایع سنگین که بسیاری از صنایع موجود کشور ریشه در قبل از انقلاب دارد.
به هر حال تسلیحاتی خرید که واقعا ما را در جنگ نجات داد...کسی نباید به این مسائل چشم ببندد ما که در جنگ با تیرکمان با عراق نمی جنگیدیم..خیر اف 14 ها ما را حفظ کردند.ناوچه پیکان ها دلاورانه جنگیدند و از همه مهمتر هزاران شهید والامقام که همیشه برای همه ما جاودانه خواهند بود.

ولی مردان تاریخی در یک لحظه خود را نشان می دهند از استعمار ترسیدیم و بحرین را دودستی تقدیم نمودیم.در زمان شاهان خائن قاجار که ذره ای ارق ملی نداشتند بی عرضگی کردیم و آران و باکو و قفقاز را از دست دادیم
کلا حرفم را در یک کلام خلاصه می کنم با تعارف و من بیمرم تو بمیری و رمانتیک بازی تمامیت ارضی ایران حفظ نشده است.
باید آنقدر قدرتمند از هر لحاظ(سیاسی-نظامی-اقتصادی)باشیم که هیچکدام از این کوچولو های همسایه بزرگتر از دهانشان سخن نگویند.
این پرونده های باز زا که بستیم انشالله روزی برسد که شاهد بازگشت بحرین و آران و نخجوان به مام میهن باشیم.

ان شاالله
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
563, Mardaviz

Captain

Captain

نماد کاربر
934

تاريخ عضويت

پنج شنبه 16 آبان 1387 20:28

آرشيو سپاس: 3546 مرتبه در 797 پست

توسط Mardaviz » چهارشنبه 30 بهمن 1387 18:41

Darya salar MILAD نوشته است:دوستان ساختار جامعه 1 میلیونی بحرین طوری است که حدود 70% درصد آنان را شیعیان نزدیک به ایران تشکیل می دهند و حدود 50 هزار ایرانی نیز که مهاجرین قبلی به بحرین هستند و به خوبی فارسی را صحبت می کنند.
اینکه همین الان رفراندوم بگذارند تا ببینیم دوست دارند برگردند یا نه را کسی نمی داند ولی به هر حال منشی نزدیک به اعراب ایرانی در خوزستان دارند.دوستانم که با لنج گهگاهی برای تجارت به منامه پایتخت بحرین می روند همیشه از مهمان نوازی انان می گویند که مردمی هستند دوستدار ایرانیان.
البته اهل تسنن که اقلیت بحرین هستند به شدت ضد ایرانیند و متاسفانه شیعیان بحرین را خیلی اذیت می کنند و حکومت نیز دست آنان است.
واقعا آخر ظلم به شیعیان است در لبنان نهایتا رییس مجلس می شوند در بحرین که اصلا محلی از اعراب ندارند فقط در ایران و عراق و تا حدودی افغانستان جای مانور دارند.

ویکی پدیا نوشته independence of persia 1783!!!!!!!!!!!!!
from british 1971!!!!!!!!!!!!
همانطور که میدانیم دکتر اقبال دربودجه سالانه نام بحرین را به عنوان استان چهاردهم تعیین کرده بود و ردیف به ان استان تخصیص می داد.چیزی حدود 40 سال پیش.

به هر حال نسل جدید بحرین به این مسائل واقف است و اگر روزی قدرت به شیعیان برسد می توان به بازگشت بحرین به ایران امیدوار بود.

یا حق.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bahrain

http://www1.farsnews.com/newstext.php?nn=8711081902

درود
میلاد جان توصیه میکنم یکبار به اتفاق من یه سری به نخجوان بزنیم.ج نخجوان از هر لحاظ آمادگی بازگشت به ایران را دارد.(حتی اقلیت سنی هم ندارد).تبلیغت پانترکها نیز درآن جا بی فایده است زیرا مردمش به شدت مذهبی هستند.(عشترتکده هایش نیز تحت فشار ایران اکثرا بسته شد).
بنده با خیلی از مردم نخجوان در باره ایران گفتگو نمودم.اکثرا نظر مثبتی نسبت به ایران دارند.(مخصوصا از جنگ غزه به بعد،تمایل شدیدی به ایران پیدا نموده اند.)
بنده لازم نمیبینم توضیحات بیشتری درمورد چنگ انداختن صهیونیستها به زمین های مردم در نخجوان.فعالیت وهابیون.ممنوع شدن پخش اذان از مناره ها. و......بدهم.
[البته که تمام این رخدادها باعث هرچه نزدیکتر شدن مردم نخجوان به ایران شده.و در این میان نیز شبکه سحر الحق و انصاف سنگ تمام گذاشته]
بحرین یا نخجوان برای یک میهن پرست تفاوتی ندارد.
ولی شرایط نخجوان بسیار مطلوب است.[سری بزنید]
Work hard in silence
Let your success
Be your noise

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mardaviz تشکر کرده اند:
Mil@d, reza9710

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
5580

تاريخ عضويت

توسط sinaset » چهارشنبه 30 بهمن 1387 21:02

سلام دوستان
من از بچگی علاقه شدید به تاریخ داشتم
و همیشه از اینکه در بعضی صفحات تاریخ مربوط به جدا شودن قسمتی از ایران منجر می شود ناراحت می شودم ( شدید)
و از حاکمت های چون قاجار دل خوشی ندارم
و از پادشاه رضا شاه و محمد رضا شاه خایین و نامرد که امور کشور رو دست انگلیس ها و امریکایی ها و بعضان اسراییل دادن خیلی بدام می یاد
ولی الان تمام دوره ها با امدن انقلاب اسلامی به پایان رسید
دیگر خیلی سخت می شود قسمتی از ایران رو جدا کرد ( یا اصلان درصدش خیلی ناچیز است که حتا یک روستا و یک قسمت کوچیک رو بشه از ایران جدا کرد)
ملت ایران می خواهند متحد و هم پیمان باشند
دیگر اجازه نخواهیم داد قستمی از ایران جدا بشود .
ولی اذربیجان و ارمنستان و ترکمنستان و افغانستان و بحرین و امارات و نیمی از عراق و .....
اینها همه از دست رفته اند و نمی شود دیگر برگردند
و نمی شود به زور به ایران برگردن
ولی اگر مردم کشورشان بخواهد نمی دوانم حکم اسلامی و دینیش چیست
من به شخصه و افراد جامعه اسلامی پیرو دین اسلامی و پیرو حضرت محمد (ص) و پیرو کتاب او قران و همچین 12 امام هستیم .
و هر چیزی رو که انها گفته باشد انجام می دهیم
چون ما راه سعادت رو می خوام ( سعادت در اخرت )
من تا حالا از کسی سوالی نپرسیدم که اسلامی در مورد مسله این تاپیک( پیوستن بحرین به ایران ) چی می گویید
هر چه بگویید همان را انجام می دهیم ( البته با تحقیق و برسی)
با تشکر

قبليبعدي