تجهیز ارتش عراق؛ بهانه ای برای حضور بلند مدت آمریکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22515 بار
سپاس‌های دریافتی: 14739 بار

تجهیز ارتش عراق؛ بهانه ای برای حضور بلند مدت آمریکا

پست توسط Shahbaz » دو شنبه 28 بهمن 1387, 5:55 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]روزنامه واشنگتن پست با اعلام این مطلب در ادامه نوشت:
در حالی که "باراک اوباما" رئیس جمهور جدید آمریکا در اندیشه خارج کردن نظامیان کشورش از عراق است، پنتاگون ( وزارت دفاع آمریکا ) در حال فروش بالگرد، تانک و سایر تجهیرات نظامی به بغداد است.

به نوشته این روزنامه، از آنجا که در ساخت این تجهیزات از فناوریهای روز استفاده شده متخصصان آمریکایی نیز باید به همراه این تجهیزات وارد عراق شوند و این یعنی ادامه حضور نظامی آمریکا در عراق.
 در همین رابطه ژنرال "فرانک هلمیک" مسئول آموزش نیروهای امنیتی و ارتش عراق به واشنگتن تایمز گفت :   برخی از تجهیزاتی که قرار است تحویل عراق داده شود تا سال 2012 میلادی آماده نمی شوند و این در حالی است که بر اساس توافق انجام شده میان بغداد و واشنگتن تمامی نیروهای آمریکایی باید تا پایان سال 2011 از عراق خارج شوند.   
به گفته ژنرال هلمبک،
  عراق 140 سفارش تانک M 1
24 فروند بالگرد رزمی

به همراه 13 فروند هواپیمای ترابری را به آمریکا داده است.
 
 به گفته این فرمانده آمریکایی، بالگردها و هواپیماهای ذکر شده تا پایان سال 2012 و اوایل 2013 آماده نمی شوند.   در حالیکه دولت و ملت عراق بر خروج نظامیان آمریکایی از کشورشان اصرار دارند آمریکا به دنبال آن است تا به بهانه های مختلف ادامه حضور خود در این کشور را تضمین کند و قرارداد خروج نظامیان آمریکایی از عراق که در سال گذشته میلادی به امضای بغداد و واشنگتن رسید حضورنظامیان آمریکایی را درعراق تا پایان سال 2011 تضمین می کند.  
 
نگاه نو  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           

ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”